Sari la conținut

Noul model Honda V4, inlocuitorul VFR-ului dar si al vechiului 1100XX


Pijama
 Share

Postări Recomandate

smok3

:D Multumesc pentru lectia de gramatica :) Am folosit intentionat "cea mai superba". Desigur, o sa incerc sa evit sa folosesc expresii de genul asta. Numai bine.

 

Blasfemie, mama ce mai exagereaza unii. Eu cred ca se poate spune fara probleme ca inlocuieste Black Birdul, chiar daca e mai grea cu 14kg. Blackbirdul are un look mai clasic japonez, asta nu inseamna ca nu fac parte cam din aceeasi clasa Sport Touring. Motocicleta nu a fost ucisa de Honda ci de consumatorii care...nu o mai cumparau (probabil nu mai era cerere si probabil concurenta, prin Hayabusa & ZZR1400, a contribuit masiv la treaba asta).

Inteleg punctul tau de vedere, dar, a facut oare ceva Honda pentru Blackbird? In afara de upgrade-ul din '99, ce a facut honda pentru motocicleta asta? Iar daca pina la un moment dat, lipsa de upgrade-uri nu a fost o problema, cu timpul e normala migrarea consumatorilor spre altceva. De ce nu au facut nimic pentru a o tine in viata?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 71
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Drept sa spun si mie mi-e ciuda pe Honda ca nu a continuat succesul avut cu XX.E o motocicleta care mi-a placut intotdeauna si asteptam cu sufletul la gura un upgrade. Daca faceau mici modificari la carene, un alezaj la pistoane sa ii dea mai multi cai cum a facut Suzuki cu Haya,ar fi avut in continuare fani infocati.

Nu zic ca e rea motoreta asta noua,asteptam sa o vedem si sa citim ceva teste,dar un XX nou pe mine poate m-ar fi convins mai mult.

Asa..trebuie sa raman fan Kawa si sa adun banuti pentru ZZR1400. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiti care ii chestia. BlackBird nu semana deloc cu o motocicleta touring. Cu toate ca avea capacitati touring extraordinare, ea pastra feelingul sportiv. Nici GTR-ul nici noua honda nu au look-ul asta... Asta e chestia care o facea pe black deosebita , frumoasa si practica.

Editat de Altharis
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Au aparut si primele impresii dupa test drive-ul oficial de pe circuitul Sugo din Japonia:

 

Motorcycle USA

 

Motorcycle Usa (Blog)

 

Visordown

 

Visordown (Dual Clutch Transmission)

 

Sport Rider

 

Motorcyclist Online

 

Motorcycle.com

 

MCN

 

Ultimate Motorcycling

 

Si primul clip cu motocicleta in actiune

Mesaj completat

4 wallpapere din kit-ul de presa Honda USA + o poza cu noul VFR naked

Mesaj completat

Inca 3

post-11474-1257121857_thumb.jpg

post-11474-1257121929_thumb.jpg

post-11474-1257122028_thumb.jpg

post-11474-1257122140_thumb.jpg

post-11474-1257122195_thumb.jpg

post-11474-1257122903_thumb.jpg

post-11474-1257122986_thumb.jpg

post-11474-1257123041_thumb.jpg

Editat de paul_biker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Am si eu o intrebare. Nu stiu daca are cineva raspunsul dar o sa incerc.

 

Mie mi-a ramas sufletul la un VFR800. Pentru ca sunt la inceput am considerat ca trebuie sa mai astept cativa ani pentru o astfel de motocicleta.

 

Acum vad ca apare noul VFR1200F. Cu siguranta o motocicleta impresionanta (din punct de vedere tehnic, nu discut designul) dar tot cu siguranta nu o motocicleta pentru mine. Nici ca putere, nici ca greutate si dimensiuni nic ca pret. Nu este ceea ce imi doresc.

 

Intrebarea este simpla. Odata cu lansarea VFR 1200F se va scoate din fabricatie VFR800, sau vor merge amandoua in paralel, macar o perioada. Din punctul meu de vedere nu sunt doua motociclete care se exclud reciproc.

 

Daca nu se va mai fabrica, probabil ca voi incerca una la mana a doua.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

pot sa zic cu siguranta ca eu sunt si o sa si raman fan Honda, am incredere in marca, detin al 4lea honda, dar asta e ceva extrem de urat :angry:

sau doar mai avem nevoe de timp sa ne obisnuim cu ea...?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Vizitator montecristo

salutari. Domnilor, eu am intrat aici pt ca anul viitor in vara doresc sa imi cumpar un vfr800 cat mai nou posibil. momentan detin un thundercat si am ales vfr in defavoarea fazerului de 1000. Desi sunt fan yamaha.. Cred ca o parte in decizie a avut-o curiozitatea si dotarile. Oricum noul v4 e ......interesant... Ca design e destul de k, nu e cel mai frumos, dar nici cel mai urat. Intradevar e prea mare diferenta dintre fata si spate. Ai masivitate si forta si brusc ceva fragil si subtire. Sincer sa fiu si de as avea banii nu am sa il cumpar. Principalul motiv e ca nu e ceea ce imi doresc de la un motor. Si pana la urma cumparam seea ce ne reprezinta. Iar eu vreau comfort pt mine in primul rand, siguranta si placerea de a conducen motor frumos si bun. Restul....e can can!! Sarbatori fericite!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
Cred ca testul revistei Motorrad publicat si in UM nr. 3 arata cine e "taticul"... cam la toate capitolele: K1300S. :o

 

posibil..dar asta numai dak facem exceprie de problemele de serie...surging,stalling,etc... :D in rest o motocicleta foarte misto. m-am dat cu k1300r si mi-a placut foarte mult

Mesaj completat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Dupa XX, pe care o consider in continuare cea mai frumoasa motocicleta scoasa de Honda, atat pentru fluiditatea liniilor, cat si pentru valentele sportive, desi este catalogata touring, cred ca VFR-ul de 800 ar fi a doua. XX-ul mi s-a parut ca are o acceleratie senzationala (am mers cu modelul anterior anului 1999, deci cel pe carburatie). De fapt, cand mi-am luat ZZR-ul 1400 am avut sentimentul ciudat ca pe undeva imi lasa senzatia de XX tunat (evident, daca faci exceptie la faruri) in combinatie cu o RF.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca testul revistei Motorrad publicat si in UM nr. 3 arata cine e "taticul"... cam la toate capitolele: K1300S. :laugh:

 

Evident, doar e test facut de nemti. :)

Editat de iollele
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 years later...

 

Evident, doar e test facut de nemti. tongue.gif

corect!

personal dinte bmw, oricare alta si honda, voi alege mereu honda!

 

ceva pareri ale posesorilor de vfr 1200? postati va rog, sunt extrem de curios. incerc anul asta sa achizitionez una (daca mai gasesc cu cutie manuala)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...