Sari la conținut

Accident mortal pe scuter


ReDMoTo
 Share

Postări Recomandate

Asa se intampla cand nu ai casca dragi motociclisti :) ....

 

asa si cu "prietenul" meu....

 

a alunecat pe apa, a intrat sub o dacie , dacia l-a calcat pe cap, a murit pe loc....

 

se poate vedea pata de sange in poze...

 

coondoleante familiei scuteristului

 

...acu se fac masuratori si tot ce trebuie ...

 

devina a fost scuteristul

post-41551-1245874113_thumb.jpg

post-41551-1245874175_thumb.jpg

post-41551-1245874201_thumb.jpg

post-41551-1245874217_thumb.jpg

post-41551-1245874254_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 66
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Sincer sa fiu eu cred ca o casca te apara in special de raschetatul capului de asfalt, ca in rest nici tata sau mama lui Arai sau mai stiu eu cine nu cred ca fac casti care sa te apere cand iti trece o basculanta peste cap... Desigur eu imi cumnpar casti destul de scumpe ca sa am incredere in ele, dar oricum nu cred in minuni, si una din minuni ar fi ca o casca sa te protejeze cand iti trece o masina peste cap...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer sa fiu eu cred ca o casca te apara in special de raschetatul capului de asfalt, ca in rest nici tata sau mama lui Arai sau mai stiu eu cine nu cred ca fac casti care sa te apere cand iti trece o basculanta peste cap... Desigur eu imi cumnpar casti destul de scumpe ca sa am incredere in ele, dar oricum nu cred in minuni, si una din minuni ar fi ca o casca sa te protejeze cand iti trece o masina peste cap...

iti zic eu ca daca avea casaca pe cap nu murea....totusi e dacie avea cateva sute kg pe roata cu care l-a calcat...rezista o casca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moshnegutzu

poate nu o sa imi iau injurii dar

mah si ce urat se mai uita astia cu scuteru la mine cand strig dupa ei.....CASCAAAAAAAA mortii masii de casca... da nu inteleg.cat de ieftina ar fi ea, tot ajuta. dar ei cred ca au capul mai bun decat asfaltul.sau poate cred ca asfaltul e moale. pt ei e o chestie cu care nu ia amenda, nu e o chestie care le salveaza viata si capul plin de prostie :) ..

 

dumnezeu sa-l ierte.

astuia nu imi permit sa ii zic R.I.P

Editat de moshnegutzu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu cred k trecea roata de la dacie peste casca in primu rand[-(

Ba putea sa treaca mai ales peste gat, dar clar respectivul ar fi trebuit sa poarte casca si poate i-ar fi fost respins ditamai dovleacul in afara.

Sa nu se inteleaga ceva gresit pe aici, eu sunt partizan al purtarii pe langa casca obligatorie si al unui mic scut de Enduro acuma vara plus evident manusi, si pe moto (dar nu neraparat pe scuter) obligatoriu si ceva protectii de genunchi. Si desigur daca mergi tare pe vitezana mai bine transpiri intr-un costum de piele cu cocoasa decat sa te planga familia si cunoscutii pentru ca desii posedai asa ceva nu l-ai purtat ca era prea cald. Eu sunt pur si simplu convins de la inceput ca echipamentul e necesar, doar vroiam sa spun ca nu e si suficient, si chetia aia numita in limbajul de lemn al politistilor "conducere preventiva" chiar e o chestie care uneori face mai mult decat echipamentul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iti zic eu ca daca avea casaca pe cap nu murea....totusi e dacie avea cateva sute kg pe roata cu care l-a calcat...rezista o casca

 

 

sa stii ca este un clip pe youtube in care un motociclist cade si ajunge sub o masina care trece peste capul lui,eei bine casca ia salvat viata :) pacat ca acum nu mai gasesc link-ul :)

 

cat despre scuterist...no words,Dumnezeu sa-l odihneasca in pace

Editat de WickedAssHell
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moshnegutzu
Ba putea sa treaca mai ales peste gat, dar clar respectivul ar fi trebuit sa poarte casca si poate i-ar fi fost respins ditamai dovleacul in afara.

Sa nu se inteleaga ceva gresit pe aici, eu sunt partizan al purtarii pe langa casca obligatorie si al unui mic scut de Enduro acuma vara plus evident manusi, si pe moto (dar nu neraparat pe scuter) obligatoriu si ceva protectii de genunchi. Si desigur daca mergi tare pe vitezana mai bine transpiri intr-un costum de piele cu cocoasa decat sa te planga familia si cunoscutii pentru ca desii posedai asa ceva nu l-ai purtat ca era prea cald. Eu sunt pur si simplu convins de la inceput ca echipamentul e necesar, doar vroiam sa spun ca nu e si suficient, si chetia aia numita in limbajul de lemn al politistilor "conducere preventiva" chiar e o chestie care uneori face mai mult decat echipamentul.

:) :) si eu sant tot de aceiasi parere. mai bine-mi sterg transiratia de pe frunte, decat sa-mi stearga sangele de pe fata!. sau mai bine mor de cald, decat sa mor degeaba!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) :) si eu sant tot de aceiasi parere. mai bine-mi sterg transiratia de pe frunte, decat sa-mi stearga sangele de pe fata!. sau mai bine mor de cald, decat sa mor degeaba!!

 

reisarii transpira mai mult... e mai mare stresu. cati mai trebuie sa moara ca sa-si dea unii ca , casca aia ii facatoare de minuni?

inca unu fara casca .. inca un RIP

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mare ghinion frate,, pacat,, poate ca era alceva daca purta casca sau poate nu, dar am incercat si io sa merg fara casca pe scuter,dar nu pot, mie frica, imi da un sentiment de siguranta cand am casca in cap,, si mai ales cand am casca si geaca pe mine,,

 

R.I.P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi trebuit sa faca cineva o poza cadavrului sa o puna pe forum ca astia fara casti si in slapi nu se linistesc.

Si film cu mama lui plangand in cimitir pus pe youtube. Si cand ii aud ca au fost fara casca ma intreb care e pierderea sau ce tre sa plangem? Sinucigasi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi trebuit sa faca cineva o poza cadavrului sa o puna pe forum ca astia fara casti si in slapi nu se linistesc.

Si film cu mama lui plangand in cimitir pus pe youtube. Si cand ii aud ca au fost fara casca ma intreb care e pierderea sau ce tre sa plangem? Sinucigasi.

 

 

mare dreptate ai!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasati oameni buni... Noi de fraieri purtam casti full, transpiram in geci de piele si mergem in mijlocul verii cu armuri si alte chestii... Aia "e" mai smekeri ca noi; ca in bancul ala "unde e unchi-tu? e in gradina, face pe smecherul". :) Aveti grija de voi oameni buni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi trebuit sa faca cineva o poza cadavrului sa o puna pe forum ca astia fara casti si in slapi nu se linistesc.

Si film cu mama lui plangand in cimitir pus pe youtube. Si cand ii aud ca au fost fara casca ma intreb care e pierderea sau ce tre sa plangem? Sinucigasi.

nu stiu cati din astia fara casti si in slapi stau pe forum. sau cati din ei citesc rubrica accidente..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Majoritatea scuteristilor nu poarta casca pentru ca nimeni nu ii amendeaza.In accidente ca astea eu ii consider vinovati pe politisti.Inca un topic in care "motocicilistii" vor sari pe scuteristi :)

Editat de zeama
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sinucigasi frate, asta-i cuvantul. Degeaba va irositi toti energia sa lamuriti nebunii sa poarte casca si alte protectii, ca nu aveti cu cine va intelege. :) Pacat, pacat de familia lui, de prietenii lui. El s-a dus repede, nu mai stie nimic, dar ce lasa in urma... Oricum, Dumnezeu sa-l ierte!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Majoritatea scuteristilor nu poarta casca pentru ca nimeni nu ii amendeaza.In accidente ca astea eu ii consider vinovati pe politisti.Inca un topic in care "motocicilistii" vor sari pe scuteristi :)

oricum, chiar si cei care o poarta de teama politiei, nu o leaga.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Isi merita pe deplin R I P ` ul deoarece a impartit aceasi pasiune ca majoritatea de pe aici indiferent ce a calarit . prostia si "smecheria" l`au eliminat din pacate. Odihneasca`se in pace! :) :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate nu o sa imi iau injurii dar

mah si ce urat se mai uita astia cu scuteru la mine cand strig dupa ei.....CASCAAAAAAAA mortii masii de casca... da nu inteleg.cat de ieftina ar fi ea, tot ajuta. dar ei cred ca au capul mai bun decat asfaltul.sau poate cred ca asfaltul e moale. pt ei e o chestie cu care nu ia amenda, nu e o chestie care le salveaza viata si capul plin de prostie :laugh: ..

 

dumnezeu sa-l ierte.

astuia nu imi permit sa ii zic R.I.P

 

 

Sincer ai mare dreptate...eu merg cu scuterul si port si geaca de protectie (nu intodeauna) si casca.....Legat de casca acum 2 seri in Balaceanca intrecere intre 2 scutere, unu da peste o bordura si sare de pe scuter in santz, avea casca CHINA.Ce sa intamplat? Doar zgarieturi si din cauza la casca care sa facut zob si ia intrat in cap a murit.Creierii iau iesit pe nas! Aaaaa si mai era si beat.

 

RIP

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Spunea cineva mai devreme ca urla la scuteristii care nu poarta casca, obisnuiam si eu sa-i mai intreb de casca prin trafic, dar am incetat pentru ca m-am saturat sa fiu injurat. In concluzie daca lor, acelora care merg fara casca sau fara echipament nu le pasa de pielea lor, de ce ne-ar pasa noua celorlalti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...