Sari la conținut

Accident De Masina


Ha0Tika
 Share

Postări Recomandate

Acum jumatate de ora a avut loc un accident la intrarea in pasajul din P-ta Unirii ( langa Sheriff's , vis-a-vis de Cocor ). Un taximetrist a lovit un pieton care trecea neregulamentar strada..cred ca i-a rupt picioarele pentru ca victima nu s-a putut ridica si statea intr-o pozitie cam ciudata. Politia a aparut in max 4 minute , dar a stat la intrare in pasaj , nimeni nu s-a uitat la victima sa vada care e problema. :blbl: Abia dupa vreo 10 minute s-a dus in gabor langa mashina , dar in loc sa se uite la victima , el dirija traficul.(ultima poza) :crack:

Ambulanta a ajuns in 15 minute si l-au transportat la spital.

 

Politzia a dat dovada de nepasare...stai 15 minute la locul accidentului si nici macar nu te uiti la victima. :D Mi-ar fi rushine in locul lor :crack:

post-381-1142269098_thumb.jpg

post-381-1142269194_thumb.jpg

post-381-1142269243_thumb.jpg

Editat de Ha0Tika
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 57
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Traim in Romania, nu ma mira. Dar sa stai langa victima timp de 15 minute si sa nici nu te uiti(greu de crezut) este deja prea mult chiar si pentru tara asta. Or fi fost niste politisti din astia cu boala pe pietoni, mai ales daca zici ca respectivul traversa neregulamentar. Politia romana :crack:

Bine ca a venit ambulanta si nu l-a mai calcat si asta odata...

Editat de Ghostface Ridah
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Traim in Romania, nu ma mira. Dar sa stai langa victima timp de 15 minute si sa nici nu te uiti(greu de crezut) este deja prea mult chiar si pentru tara asta. Or fi fost niste politisti din astia cu boala pe pietoni, mai ales daca zici ca respectivul traversa neregulamentar. Politia romana :crack:

Bine ca a venit ambulanta si nu l-a mai calcat si asta odata...

 

Trist dar adevarat, se putea si asa... Si din pacate... imaginea era exact cum a descris-o Ha0Tika... nepasare totala fata de victima! :ok: :crack:

 

Sincer, ma mir ca nu l-au pus sa semneze procesul verbal. Nu ma mai mira nimic la militia romana :blbl:

 

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum jumatate de ora a avut loc un accident la intrarea in pasajul din P-ta Unirii ( langa Sheriff's , vis-a-vis de Cocor ). Un taximetrist a lovit un pieton care trecea neregulamentar strada..cred ca i-a rupt picioarele pentru ca victima nu s-a putut ridica si statea intr-o pozitie cam ciudata. Politia a aparut in max 4 minute , dar a stat la intrare in pasaj , nimeni nu s-a uitat la victima sa vada care e problema. :blbl: Abia dupa vreo 10 minute s-a dus in gabor langa mashina , dar in loc sa se uite la victima , el dirija traficul.(ultima poza) :crack:

Ambulanta a ajuns in 15 minute si l-au transportat la spital.

 

Politzia a dat dovada de nepasare...stai 15 minute la locul accidentului si nici macar nu te uiti la victima. :D Mi-ar fi rushine in locul lor :crack:

multa .......ue la politia romana!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum jumatate de ora a avut loc un accident la intrarea in pasajul din P-ta Unirii ( langa Sheriff's , vis-a-vis de Cocor ). Un taximetrist a lovit un pieton care trecea neregulamentar strada..cred ca i-a rupt picioarele pentru ca victima nu s-a putut ridica si statea intr-o pozitie cam ciudata. Politia a aparut in max 4 minute , dar a stat la intrare in pasaj , nimeni nu s-a uitat la victima sa vada care e problema. :ok: Abia dupa vreo 10 minute s-a dus in gabor langa mashina , dar in loc sa se uite la victima , el dirija traficul.(ultima poza) :D

Ambulanta a ajuns in 15 minute si l-au transportat la spital.

 

Politzia a dat dovada de nepasare...stai 15 minute la locul accidentului si nici macar nu te uiti la victima. :ok: Mi-ar fi rushine in locul lor :crack:

 

Cineva mananca kakat cu LOPATA si se ia aiurea de politie (care are si asa destule bube, ca sa mai inventam noi unele noi). Rolul politiei NU este sa acorde prim ajutor sau sa sa pupe in kur victima ci sa asigure locul accidentului adica sa evite alte accidente sau re-accidentarea victimei din cauza curiosilor - adica EXACT ceea ce a si facut. Incercati sa nu mai sariti ca arsi la "organ", doar fiinca in mod traditional sunt cei "de cacao"... In cazul de fata a facut EXACT ceea ce trebuia sa faca....

:blbl: . In loc sa faci poze, mai bine coborai tu si stateai cu victima acele 15 minute si ii acordai primul ajutor, daca era necesar. Dar sigur, sa stam pe margine, sa facem poze cu mobilul si sa comentam.....e cel mai fain...Nu? :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cineva mananca kakat cu LOPATA si se ia aiurea de politie (care are si asa destule bube, ca sa mai inventam noi unele noi). Rolul politiei NU este sa acorde prim ajutor sau sa sa pupe in kur victima ci sa asigure locul accidentului adica sa evite alte accidente sau re-accidentarea victimei din cauza curiosilor - adica EXACT ceea ce a si facut. Incercati sa nu mai sariti ca arsi la "organ", doar fiinca in mod traditional sunt cei "de cacao"... In cazul de fata a facut EXACT ceea ce trebuia sa faca....

:crack: . In loc sa faci poze, mai bine coborai tu si stateai cu victima acele 15 minute si ii acordai primul ajutor, daca era necesar. Dar sigur, sa stam pe margine, sa facem poze cu mobilul si sa comentam.....e cel mai fain...Nu? :crack:

 

 

Good point.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt foarte sensibili si nu puteau face fata emotiei puternice de a sta de vorba cu victima.

 

:ok:

 

Cineva mananca kakat cu LOPATA si se ia aiurea de politie (care are si asa destule bube, ca sa mai inventam noi unele noi). Rolul politiei NU este sa acorde prim ajutor sau sa sa pupe in kur victima ci sa asigure locul accidentului adica sa evite alte accidente sau re-accidentarea victimei din cauza curiosilor - adica EXACT ceea ce a si facut. Incercati sa nu mai sariti ca arsi la "organ", doar fiinca in mod traditional sunt cei "de cacao"... In cazul de fata a facut EXACT ceea ce trebuia sa faca....

:blbl: . In loc sa faci poze, mai bine coborai tu si stateai cu victima acele 15 minute si ii acordai primul ajutor, daca era necesar. Dar sigur, sa stam pe margine, sa facem poze cu mobilul si sa comentam.....e cel mai fain...Nu? :crack:

 

kakat cu lopata mananci tu nene , just watch out ! :crack:

Nu am zis ca trebuia sa-l traga de picioare pe acolo , dar trebuia macar sa se duca sa se uite la el si sa-l intrebe de ce a traversat aiurea strada. Omul ala zacea pe asfalt de parca ar fi fost inexistent. Un garcea dirija circulatzia , unu tragea dungi pe asfalt si altu statea cu dejtu'n (_:_) lipit de mashina si se uita la stele .

Cert e ca nu sunt bine pregatitzi pentru a face fatza la astfel de situatzii. "SIGURANTZA SI INCREDERE" pe dreq :D

Cand o sa ma fac eu garcea o sa stau de vorba si cu victima in loc sa fac poze , asa sa-ti fac tzie pe plac...***** ! :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu ii dau dreptate lui Radupop !

 

Ce rost avea sa il intrebe de ce a traversat pe acolo ?! :crack:

 

Au fluidizat circulatia ca salvarea sa poata ajunge mai repede acolo ... si sa nu se creeze o ambuscada.

 

De pe margine e usor sa dai cu pietre!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok ok...politzia romana e cea mai adevarata si perfecta chestie din univers...hai sa o pupam totzi in (_:_) iiiiiiihaaaaaaa ce bine e !

Am reproshat doar faptul ca nu s-a uitat nimeni la victima. Nu s-a apropiat politzia de victima nici macar la 1 m sa vada daca respira . Poate taximetristul mintzea cand a zis ca traieshte , le era asa greu sa verifice ? :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu este corect ca pietonu A TRAVERSAT strada neregulamentar si pe o artera destul de circulata :crack: intr-un fel merita ce a patit :crack:

Politia....ce rost mai are sa tocim tastele :blbl: sunt aproape toti niste escroci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cineva mananca kakat cu LOPATA si se ia aiurea de politie (care are si asa destule bube, ca sa mai inventam noi unele noi). Rolul politiei NU este sa acorde prim ajutor sau sa sa pupe in kur victima ci sa asigure locul accidentului adica sa evite alte accidente sau re-accidentarea victimei din cauza curiosilor - adica EXACT ceea ce a si facut. Incercati sa nu mai sariti ca arsi la "organ", doar fiinca in mod traditional sunt cei "de cacao"... In cazul de fata a facut EXACT ceea ce trebuia sa faca....

:crack: . In loc sa faci poze, mai bine coborai tu si stateai cu victima acele 15 minute si ii acordai primul ajutor, daca era necesar. Dar sigur, sa stam pe margine, sa facem poze cu mobilul si sa comentam.....e cel mai fain...Nu? :crack:

 

Asa este. Mai ales dc este un singur politist (aici am inteles ca erau totusi mai multi). Datoria lui este sa evite alte incidente. Asadar trebuie sa dirijeze traficul.

Editat de slabutzu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

erau 2 echipaje :crack: in fine

 

paulynos : sectiunea ACCIDENTE iti spune ceva ? toti suntem participanti la trafic , vrem nu vrem tot suntem pietoni , iar in mare parte mai suntem si soferi , asa ca ar fi bine sa cascam ochii si la greselile altora .

Editat de Ha0Tika
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sectiunea ACCIDENTE mie imi spune ca ar trebuie sa fie un motociclist implicat , chiar daca nu e calare in momentul respectiv.

 

Nu vreau sa par insensibil vis-a-vis de ce s-a intamplat doar vreau sa subliniez ca la aceasta sectiune sunt prezente anumite cazuri luate de pe net sau vazute(ca in cazul de fata) care in umila mea opinie nu prea isi au locul aici.Personal am auzit de multe accidente si am si fost martor la 2-3 dintre ele(ca multi dintre noi) dar nu vin sa postez aici pentru ca nu cred ca este cazul.

 

Nu vreau sa incep o cearta interminabila pe tema asta si nici nu doresc sa te simti lezata in vreun fel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideea e ca din cate stiu ar trebui sa existe o conlucrare intre cele 3 parti participante la serviciul de urgenta 112, pompierii, salvarea si nu in ultimul rand politia. Asa cum legea circulatiei ne obliga pe noi, participantii la trafic, sa avem mijloace de prim ajutor si pentru cazuri medicale si pentru cele de incendiu in trafic si sa si intervenim in asemenea cazuri, presupun ca si reprezentantii politiei ar avea ceva obligatii in sensul asta. Si vorbesc de lege, nu de legile omenesti.

Nu de altceva dar din cate imi aduc aminte si in cazul lui Alex cel cu R1 tot asa s-a zis ca nu s-a atins faptuitorul de el ca sa nu-i provoace mai multe leziuni, ceea ce chiar l-a si ajutat mult pe saracul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai nu fiti copii ca una e sa nu te atingi de el si cu totul alta e sa nici nu-l bagi in seama... ala putea sa moara daca lesina cu fata intr-o balta de 2cm de apa, daca bora si se ineca cu borala, etc, mii de scenarii. Da poate cadea o bucata de ceva pe el, nu trebuiau sa o ridice? Si apoi chestia cu nemiscarea e asa si asa... e valabil pentru cetateanul normal, dar politia ar trebui sa aiba notiuni de prim ajutor si nu chiar elementare. Nu mori cu politaiul linga tine ca ala nu stie sa-ti faca o manevra simpla.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai nu fiti copii ca una e sa nu te atingi de el si cu totul alta e sa nici nu-l bagi in seama... ala putea sa moara daca lesina cu fata intr-o balta de 2cm de apa, daca bora si se ineca cu borala, etc, mii de scenarii. Da poate cadea o bucata de ceva pe el, nu trebuiau sa o ridice? Si apoi chestia cu nemiscarea e asa si asa... e valabil pentru cetateanul normal, dar politia ar trebui sa aiba notiuni de prim ajutor si nu chiar elementare. Nu mori cu politaiul linga tine ca ala nu stie sa-ti faca o manevra simpla.

 

Pai din pozele facute cu atat de mult spirit civic :crack: , de Haotika, se vede ca erau destui curiosi langa victima, deci nu era nevoie de politist, mai ales daca era vizibil ok (in afara de picioare rupte).

Repet: nu pot accepta niste comentarii de genul : "nu a facut nimic politia" (desi nu trebuia sa faca) de la o persoana care, din bun simt trebuia sa se implice dar a preferat pozele si comentariile imbecile.

 

PS: inteleg acum rugamintea initiatoarei postului de fi sters topicul...dupa ce te faci de kko, trebuie sterse repede urmele. EU PROPUN SA RAMANA. Poate mai invata lumea ceva. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...