Sari la conținut

Kawasaki Zx12r


NinjaMan
 Share

Postări Recomandate

nu s-a retras din nici o productie, nu mai este disponibil decat pentru usa, cred? (americanii nu ar mai cumpara xz12 daca exista xz14 :drink: ), in europa e inca disponibil

Cat despre filmulete, la anu ca deabia acu am gasti un suport de camera (il aveam dar nu il mai gaseam) si acum e frig si nu ai aderenta :friends: si nu poti face film in care sa mergi ca pensionarul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 373
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Acum vreo 2 ani la cursele organizate p chei inainte sa fie"restrictionate" d tot un zx12 titanium silver primul model(cel mai frumos parerea mea)...nelimitat care a facut cam tot ce se putea atat la categ moto cat si auto...rupea...baiatul d la ghidon sustinea ca a prins pana in capat 290...nus...sa fie...sa nu fie...da la cum pleca si accelera...fara cuvinte

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scaritele "sport" au proprietatea de a fi usoare. Si citeodata chiar confortabile, pentru ca sint reglabile.

Ce a gresit omul?

 

Nu, cred ca nu ne intelegem. Tu nu vezi ce ghidon are?! Scaritele sport nu au nimic, ci combinatiea scarite sport - ghidon touring e :peace: .

Aparatoarea aia de lant "superba" abia acum am observat-o.

Asta nu mai e zx doispe' ci e zx coispe' Precis proprietarul mai are la gat un lant de 1kg de aur

Editat de ghost-rider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da este adevarat ca este vorba despre mult marketing in spatele produselor aftermarket, dar, unele pot schimba un 12 in directia unui tourer destul de bine.

 

Ceea ce e ciudat in poza de mai sus este combinarea acestor elemente aparent contradictorii!

 

PS: Abia astept sa treaca iarna :bow:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am facut rost de manual de service si ce am descoperit>

modelul meu are 131 kw la 1050 (asta stiam), modelul pentru Malaysia are 133 kw la 9500 rpm !? De ce? Modelul de malaezia si australia nu are catalizator tip fagure in evacuare. Intrebarea mea este, ca tot nu vreau sa schimb toba originala dupa cum am mai spus, dak scot catalizatorul fagure si il inlocuiesc cu o teava ca modelul malaezia aduc puterea ca mai sus fara sa se mai umble la electronica? Nu pot sa pun poze dar in manual schema e la pagina 16.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu in prima instanta pana am apelat la Akra, asa am facut!

Am scos cat-ul din finalul tobei, nu pot sa iti spun daca am castigat ceva dar... am fost multumit de schimbare.

 

Mai am si un capat de evacuare sport slip-on pe care il vand la 90EUR!

E gol pe dinauntru si poti sa te folosesti de el daca scoti si fagurele ai parte si de sunet si de mai multa putere.

 

Succes

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

1. Se incalzeste atat cat trebuie. Io cred ca vrei sa stii cata caldura degaja, ei bine ....multa.

2. Depinde de guma. Io am BT001 si in aprox 5000 km nu s-a uzat deloc, sau el putin nu se vede cu okiu liber.

3. nu stiu ce vrei sa zici cu 5k, daca te referi la 5000 rpm poate numai din ambreiaj sa faca chestiile alea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
Vizitator DARK-RIDER-82

interesant topicul asta , da' un singur lucru am sa spun: MOTOCICLETELE ASTEA NU LE POTI FOLOSI NICI LA 75% DIN CE POT ELE (Ma refer la zx-12-R si gsx-r 1300R sau si mai rau ZZR -ul de 1400) . o singura data m-am dat cu hayabusa(ca pasager) din bunavointa lui ANDY FAZEKAS din sibiu, si trebuie sa spun ca soseaua s-a terminat "destul" de brusc... si asta la vreo 260km/h . cu zx-12 R nu m-am dat , da' nu cred ca e departe ca performante! e frumos gandul ca ai o motocicleta capabila la orice ora (din zi sau noapte :D ) sa "alerge"cu 300km/h , dar la noi inca mai te lovesti de porkariile de carutze si ce ramane dupa calul ala ... si nu cred ca ar fi prea frumos sa-ti intoarca o carutza in mijlocul drumului cand tu te dai cu 200 si la ora... personal , mi-au taiat calea 2 carutze de cand ma plimb eu cu motorul , si asta la 90km/h....

si n-a fost prea frumoasa experientza! MOTOARE FRUMOASE , PUTERNICE , DAR CAM INUTILE PENTRU DRUMURILE DIN ROMANIA ! cu toate ca ai avea pe unde sa te dai...(sunt sosele , da mai sunt si radare , carutze , boi care intorc in mijlocul soselei nationale ...etc...etc... ca nu va spun nimic nou)

CIAO! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca riscam s-o dam in "vulpea care n-ajunge la struguri zice ca sunt acri!"

 

E un comentariu valabil si pentru masinile puternice, orice vehicule extreme!

 

De ce sa-si ia cineva Busa sau ZX12? Pai, pentru ca-i place si pentru ca POATE! Pentru cine e in stare sa stapaneasca asa o fiara fara sa-i ia mintile, sunt multe de vorbit!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vazut si calarit ZX12R. Placut, moto de facut damblalele si atit. Stie sa mearga tare si foarte tare, atit.

Cumparat CBR1100XX, moto cu care faci de toate. Stie sa mearga si incet.

Altfel tot respectul, invatati sa o tineti in friu si merita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate sa mearga si 12le incet, feeling-ul ca stai pe 180 cp conteaza. poti sa-i spui frustrare dar nu asta avem toti? si oricum ipman ORICE motoreta e de facut damblalele, nu au nimic util in afara ca platesti impozit mic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...