Sari la conținut

Accident mortal in Arad


JustDoIt
 Share

Postări Recomandate

Alaltaieri seara, in cartierul Micalaca din Arad un copil in varsta de 15 ani a vrut sa mearga la balastiera sa faca niste drifturi dar nu s-a asigurat cand a trecut calea ferata si a fost luat in plin de tren. Dumnezeu sa-l ierte !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 103
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

@admin: 1. putem schimba numele forumului in "scuterism.ro"? ca vad ca se poarta topicurile despre scutere.

2. ar mai merge si ogrish.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scoate pozele astea nenorocite.

Trenul nu iarta pe nimeni indiferent ca esti pe jos,pe moto,pe scuter sau cu masina!

Eu stau langa linia de tren si chiar la o trecere de cale ferata unde de 2-3 ori pe an mor oameni!

Ce ai facut este o porcarie,nu trebuie sa vezi astfel de poze ca sa fi atent la trecerea peste liniile

de tren!

Pentru cei care totusi nu stiu, trenul nu opreste daca esti pe linia de tren,la o viteza de 80-100 i-i

trebuie minim 400m sa opreasca!Si deobicei la viteza asta nu se franeaza daca nu este vorba de

auto!Mecanicul trage sirena insistent si cam atat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da`ti un search pe google " O lume Minunata " si gasiti acolo tot ce vreti voi . Foarte bine ca le`a postat sa vada toti ce p`m poti pati cand te crezi viteaz pe linia ferata . Nu va obliga nimeni sa va uitati .

p.s : ai poze mai clare decat astea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic ca ar trebui sa le vada toata lumea. Simplul "accident de tren" nu sperie. Asa, cu imagini soc, poate macar unul doi dintre incepatori(si nu numai) se vor gandi muult mai bine inainte de a se arunca cu capul inaine pe la trecerile la nivel fara bariere. Asa cum ma voi gandi si eu sa reduc viteza inaintea fiecarei curbe dupa ce am vazut accidentul cu tipul acela de i-a zburat piciorul de la genunchi dupa ce a intrat intr-un parapet de pa marginea drumului...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa mai condimentam putin, am senzatia ca nu a murit imediat, ci ca s-a tarat 2-3 metri inainte sa moara in chinuri insuportabile.

 

Imaginile totusi nu-si au rostul, ce legatura au cu motociclismul? Un scuter?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@admin: 1. putem schimba numele forumului in "scuterism.ro"? ca vad ca se poarta topicurile despre scutere.

2. ar mai merge si ogrish.com

 

 

nenea nu te supara dar mai multi motociclisti crapa decat scuteristi ... fara rautate doar realitate . Isi au si scuteristii locul lor in pagina ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prietenii lui au abtinut ce au vrut : niste imagini "jmekere"

 

@grumpy .. nu merge ogrish.com , e luat numele. A fost la vanzare acum cativa ani, pe juma de milion de coco.

 

@cez_ro ... de ce vrei poze mai clare ? vrei sa ti le setezi ca wallpaper ?

 

@admin, scoate te rog pozele, nu cred ca trebuie sa explicam nimanui ca trenu e o chestie mare si a dracu' care te face bucati daca esti in masina, ce sa mai zicem daca esti pe scuter sau pe jos. Cine are nevoie de poze sau schite sa realizeze asta, ori are 5 ani, ori trebuie sa-si faca un control la cap.

 

@baiatu care a murit : ce sa-i faci, asa e cand te joci cu focu... sau nu ai vazut ditamai trenu ca vine inspre tine ? iti dau cu RIP, dar io am asa o banuiala ca o cam cautai cu lumanarea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic ca ar trebui sa le vada toata lumea. Simplul "accident de tren" nu sperie. Asa, cu imagini soc, poate macar unul doi dintre incepatori(si nu numai) se vor gandi muult mai bine inainte de a se arunca cu capul inaine pe la trecerile la nivel fara bariere. Asa cum ma voi gandi si eu sa reduc viteza inaintea fiecarei curbe dupa ce am vazut accidentul cu tipul acela de i-a zburat piciorul de la genunchi dupa ce a intrat intr-un parapet de pa marginea drumului...

 

Linia de tren poate fi trecuta ca pieton pe oriunde,treceri la nivel de cale ferata fara bariere sunt fara numar cat si cu bariere,dar indiferent pe unde sau

cum le treci principiul este acelasi (inclusiv daca bariera este ridicata) te asiguri stanga dreapta si dupa aceea treci sau stai pe loc daca se apropie trenul!

Iar teoria ca daca vezi un accident cu sange ,organe,membre si capete vei fi mai constient este foarte relativa daca nu este completata de constientizarea pericolului si anticiparea lui!

Daca vizionezi accidente pe youtube ca sa inveti din ele o sa ajungi paranoic nu numai sa mergi pe moto dar si sa iesi pe strada,vei duce copilul la scoala de mana pana la 20 de ani cand i-l vei urca intr-un tanc si vei trai intr-un buncar ca sa nu cada casa pe tine daca vine cutremurul!

Educatia prin imagini este foarte periculoasa mai ales pentru copii si tineri si sunt curios care poate fi atat de incostient sa-si educe copilul aratand-ui

imagini cu accidente,victime ale accidentelor,decapitari,violuri si crime?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi astia mai sensibili ca o domnisoara, de principiul 'nu-ti convine, nu te uiti' ati auzit ?

Sunt bune, poate salveaza o viata !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prietenii lui au abtinut ce au vrut : niste imagini "jmekere"

 

@grumpy .. nu merge ogrish.com , e luat numele. A fost la vanzare acum cativa ani, pe juma de milion de coco.

 

@cez_ro ... de ce vrei poze mai clare ? vrei sa ti le setezi ca wallpaper ?

 

@admin, scoate te rog pozele, nu cred ca trebuie sa explicam nimanui ca trenu e o chestie mare si a dracu' care te face bucati daca esti in masina, ce sa mai zicem daca esti pe scuter sau pe jos. Cine are nevoie de poze sau schite sa realizeze asta, ori are 5 ani, ori trebuie sa-si faca un control la cap.

 

@baiatu care a murit : ce sa-i faci, asa e cand te joci cu focu... sau nu ai vazut ditamai trenu ca vine inspre tine ? iti dau cu RIP, dar io am asa o banuiala ca o cam cautai cu lumanarea.

:laugh: :)

 

da, trebe scoase pozele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru toti cei care vor sa fie scoase pozele, amintiti-va ca este o categorie dedicata ACCIDENTELOR si, din pacate, asta este realitatea, ce vreti poze cu flori pe campii si peisaje frumoase? mi se pare corect sa ramana pozele, poate unii dintre cei care ignora avertismentele sonore si luminoase de culoare rosie se trezesc putin la realitate(daca unul din toti cei care trec printre bariere va fi mai atent de azi inainte consider ca pozele si-au atins scopul).

 

Despre baiat....RIP.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nasol. presupun ca nu avea nici macar casca

 

:laugh: :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poze scarboase dar reale.pacat de tip... probabil a fortat sa treaca... ce imi pare ciudat e ca nu e spulberat.E doar taiat.

bleahhh... oricum macabru.

rip

 

poate ca nu e la locul lui topicul... poate ca el nu a avut nici A1... poate ca nu e nici inmatriculat scuterul.

ce e sigur e ca el a gresit.Trenul nu a virat stanga ...

adevarul e ca suntem un popor inapoiat.

Editat de gixxxer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...