Sari la conținut

Red Bull X-Fighters in Piata Constitutiei


NVS
 Share

Postări Recomandate

http://www.evenimente-bucuresti.ro/2009/06...a-constitutiei/

 

"4 iulie, ora 19:00

Piața Constituției

Cel mai spectaculos concurs de acrobații vine la BucureÂşti.Pe 4 iulie, începând cu ora 19:00, Piața Constituției din BucureÂşti va găzdui primul spectacol de acrobație pe motociclete din România, Red Bull X-Fighters Exhibition.Intrarea va fi libera pentru spectatori.

 

xfighters300x199.th.jpg

 

Cei mai cunoscuți concurenți din campionatul mondial de Freestyle Motocross vor “zbura” cu motocicletele lor pe un traseu special, cu rampe de lansare si de aterizare care permite acrobatilor sa execute cele mai nebuneÂşti trickuri de FMX.

 

„Este primul pas către organizarea de către România a unei etape din acest turneu mondial, un eveniment care presupune o desfăÂşurare uriaÂşă de forțe”, a precizat unul din promotorii acestui eveniment,Dani Oțil.

 

Spectacolele Red Bull X-Fighters adună an de an sute de mii de spectatori, turneul oprindu-se anul acesta la Mexico City (Mexic), Fort Worth (SUA), Calgary (Canada), Londra (Anglia) Âşi Madrid (Spania)."

 

Am inteles ca sunt si afise prin oras cu acest show, prin care se promoveaza. Voi ce stiti, va avea loc sau nu? Ori va fi doar proiectie pe vreun ecran?

Editat de MetalWarrior
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 80
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Super...

SI imi amintesc ce injurat si batjocorit era pe un alt topic, acest om....FELICITARI SINCERE pt treaba asta :kick: Na ca acum aud si eu de el, nu doar de pantaloni dotati cu scula, cum suiera toata presa intr-o vreme...

Abia astept.... :disappointed:

Editat de Mr_ORL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles ca sunt si afise prin oras cu acest show, prin care se promoveaza. Voi ce stiti, va avea loc sau nu? Ori va fi doar proiectie pe vreun ecran?

Chiar si eu am vr sa te intreb daca stii ceva sigur, ca nu prea a avut parte de publicitate ditai evenimentu, zic eu, si e cam ciudat...

 

Cred ca ne putem da seama lejer daca e pe bune sau doar un ecran....

 

Cine ajunge pe la Constitutiei, se uita dupa un munte de pamant :disappointed: Au aparut chestii care tin de spatiu la o asa competitie, pe acolo?

 

 

LE: cica e oficial(la exhibition tour)....Bag un attach cu print scr

post-12624-1246265969_thumb.jpg

Editat de Mr_ORL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A trecut careva prin zona? Se misca/amenajeaza ceva pe acolo?

:)

 

Se misca, se misca.....astazi a fost conferinta de presa cu cei care vor sustine show-ul, s-a facut doar o mica incalzire si cei patru free style-ri promit trickuri impinse la extrem

Editat de yamaha woman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca esti din Bucuresti, exista RATB, Metrou, "mersul pe jos face piciorul frumos", stiu ca sunt rautacios, dar asta ca sa nu pierzi evenimentul in cazul in care nu se ofera nimeni sa te ia pasager. Dar baieti dornici de o companie se gasesc destui, trebuie doar sa nimereasca topicul asta.

Pup! Si ne vedem pe acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

:)

 

baaai... tipic romanesc... sa-i iasa si lui ceva.... nu va mai satura Dumnezeu.... spagarilor....

:)

Editat de melciu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pregatit haparatelu cu un minunat film expirat in 91, OR-WO color, pt o lomografie care sper sa iasa bine :)

Abia astept...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Desi se anunta ploaie si chiar putina grindina, nimic nu o sa ma opreasca sa ajung la eveniment.

I trust my Honda ! :)

 

Numai sa se mai tina show-ul in caz de ploaie ...

Oricum ne vedem acolo !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deja ploua....

daca nu mergem la apas, ursu ,etc

genial cu ass grass gas.... SA RIDICE CAREVA cu atas FATA cu dus si mai ales adus :) :)

sau GENITAL??? :D :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vb la telefon cu un amic de este acolo si nu se intampla nimic datorita ploii. majoritatea motoristilor au dat gaz spre ursu/apasu/acasa. din cauza ploii se anunta un esec acest show :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prea multa apa, am asteptat mult in ploaie pana "langa" pneumonie,asa ca atunci cand au anuntat ca se amana am plecat odata cu multi alti motoristi si binenteles dupa ce am ajuns acasa a iesit soarele ,asta este........ soarta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

FABULOS! Absolut FABULOS !

 

S-a intarziat show-ul cu 20-30 de min, dar s-a meritat cu varf si indesat !!! Oamenii aceia meritau MULT mai multi spectatori !

Rog pe cei cu aparate mai performante sau care au facut filmulete sa le puna pe aici.

Multumesc mult.

 

Revin cu poze !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

FABULOS! Absolut FABULOS !

 

S-a intarziat show-ul cu 20-30 de min, dar s-a meritat cu varf si indesat !!! Oamenii aceia meritau MULT mai multi spectatori !

Rog pe cei cu aparate mai performante sau care au facut filmulete sa le puna pe aici.

Multumesc mult.

 

Revin cu poze !

 

 

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru baietii care au fost la bere speriati de ploaie si comozi din fire. :)

 

ps: scuze de calitate dar sunt facute cu telefonul.

post-4379-1246731106_thumb.jpg

post-4379-1246731145_thumb.jpg

post-4379-1246731167_thumb.jpg

post-4379-1246731186_thumb.jpg

post-4379-1246731207_thumb.jpg

post-4379-1246731222_thumb.jpg

post-4379-1246731244_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...