Sari la conținut

presa lant


Postări Recomandate

salut,

am si eu nevoie de o presa pt instalarea unui kit lant pt 2 3 ore daca cineva poate sa ma ajute.tel0743332125.

 

multumesc.

Motociclisti din toata tara, uniti-va pentru intrajutorarea acestui motociclist disperat. In urma infasurarii prea stranse a lantului in jurul gatului sau, estemare nevoie de o presa de lant pentru a-l scoate. Puteti dona din orice localitate, numai sa fiti atenti la reguli:

- presa de lant trebuie sa fie functionala

- sa nu fi consumat alcool niciodata

- donatiile se fac la filiala Remat locala, cu precizarea ca atunci cand donati presa de lant sa specificati locatia unde vreti sa ajunga

- donatia se face cu ambele maini, ca altfel nu vine din inima.

 

:disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motociclisti din toata tara, uniti-va pentru intrajutorarea acestui motociclist disperat. In urma infasurarii prea stranse a lantului in jurul gatului sau, estemare nevoie de o presa de lant pentru a-l scoate. Puteti dona din orice localitate, numai sa fiti atenti la reguli:

- presa de lant trebuie sa fie functionala

- sa nu fi consumat alcool niciodata

- donatiile se fac la filiala Remat locala, cu precizarea ca atunci cand donati presa de lant sa specificati locatia unde vreti sa ajunga

- donatia se face cu ambele maini, ca altfel nu vine din inima.

 

:disappointed:

buhahahaha! :kick: ;) :P :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper ca-i ok acilea la service, rog adminul sa-l mute unde ar fi mai potrivit eventual.

 

:disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce nu inteleg eu.

ori esti tipul de om care vrea sa-si faca singur majoritatea interventiilor la motor, are talent, indemanare, se pricepe, dar atunci iti iei nene scule, nu stai cu miloaga dupa o cheie de 10.

ori esti tipul de om care nu vrea sa se complice, isi face meseria pt care e pregatit cu succes si castiga cat sa-si permita sa mearga la un service care are si sculele necesare.

 

:disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce nu inteleg eu.

ori esti tipul de om care vrea sa-si faca singur majoritatea interventiilor la motor, are talent, indemanare, se pricepe, dar atunci iti iei nene scule, nu stai cu miloaga dupa o cheie de 10.

ori esti tipul de om care nu vrea sa se complice, isi face meseria pt care e pregatit cu succes si castiga cat sa-si permita sa mearga la un service care are si sculele necesare.

 

 

sau mai sunt si oameni care isi baga mainile in motor de placere, si nu vad nimic rau in asta. Presa de lant nu are toata lumea pentru ca e o scula care o folosesti poate o data la 20000 km si nici atunci nu e obligatoriu ca poti sa iti iei lant deja inchsi. Deci mi se pare o intrebare pertinenta, desi lipsesc anumite informatii ( locul de unde e spre exemplu)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te pot ajuta in urmatoarele conditii 30 lei costul imprumutului si 50 euro garantie pana o inapoiezi.

el e baiatul de care ziceam ca vreau sa-i schimb lantul ;)

 

sau mai sunt si oameni care isi baga mainile in motor de placere, si nu vad nimic rau in asta. Presa de lant nu are toata lumea pentru ca e o scula care o folosesti poate o data la 20000 km si nici atunci nu e obligatoriu ca poti sa iti iei lant deja inchsi. Deci mi se pare o intrebare pertinenta, desi lipsesc anumite informatii ( locul de unde e spre exemplu)

bun raspuns la replicile celorlalti :disappointed:

 

restul sunteti niste verze murate, care activati pe acest forum :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar daca are za cu nituri, poti sa ti caomanzi o za si o siguranta de la magazinele moto, specificand tipul de lant. Daca nu te dai cu 200, nu faci curse sau hard enduro, prinderea cu siguranta e destul de ...sigura. Partea proasta e ca s ar putea sa nu-ti iasa fixarea din prima, si sa rupi clama. Eu unul am patit -o....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai oameni, e banal, e un bolt pe care il bagi prin doua gauri, apoi ii turtesti capatul cu un ciocan si un dorn. chemi un vecin sa tina contra cu alt ciocan si gata. chiar trebuie facultate pt asta sau nustiu ce complicatii???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...