Sari la conținut

Accident mortal pe autostrada


DraculRoscat
 Share

Postări Recomandate

Sambata noapte(spre duminica) a avut loc un accident pe A2.E vorba de un baiat poreclit Kiki si de pasagera lui care a fost colega mea de clasa.Ea a murit din cate am inteles din cauza unei hemoragii, el a scapat.Nu stiu foarte multe detalii, de aceea ii rog pe cei care stiu cate ceva despre accident sa scrie aici.Disparitia fetei ne-a distrus pe toti cunoscutii.Trebuia sa dea celelalte 3 probe la bac alaturi de noi saptamana asta. :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 535
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Stiu doar ce scrie aici:

 

http://www.gandul.info/eveniment/doua-acci...tml?3935;849209

 

adica:

 

"Duminică însă, autostrada A2 a făcut o nouă victimă: o tânără de 34 de ani, din BucureÂşti, pasageră pe motocicleta prietenului său, Âşi-a pierdut viața după ce vehiculul s-a răsturnat Âşi s-a lovit de parapet. Accidentul s-a produs la kilometrul 160, tot pe sensul de mers spre Constanța, iar cauza pare să fi fost viteza excesivă a motocicletei. Culmea este că vehiculul a suferit doar avarii minore, iar conducătorul său a scăpat cu câteva zgârieturi."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prima curba de pe podul cernavoda este foarte periculoasa, daca mergi chiar si legal, cu 140, pana acolo. Nu sesizezi ca e chiar o curba serioasa - de sub 100km/h pentru un incepator sau chiar si pentru cineva experimentat, daca mergi relaxat, pe drept, pana atunci, dureaza ceva pana iti trezesti reflexele de viraje "aplecate".

 

Pacat ca a trebuit sa moara cineva, bine ca macar o parte din cei care citesc acum o sa-si aduca aminte ca dupa autostrada, pe podul dinspre Cernavoda, ar fi bine sa duca acul vitezometrului sub 100. Curba se poate lua si cu 140 si cu 160, DAR cand apare dupa o ora doua de mers drept, ridica mari probleme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am primit acum informatii de la cineva ca de fapt accidentul a fost prin popesti-leordeni.Circulau cu viteza foarte mare, tipu e in spital si se va face bine...Inca odata teribilismu a facut victime :disappointed:

Tot pe acolo e.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Curba se poate lua si cu 140 si cu 160, DAR cand apare dupa o ora doua de mers drept, ridica mari probleme.

Acolo asfaltul e plin de dâmburi, indicat ar fi la intrarea pe pod sa se coboare la un 80 si sa se mearga cu atentie, mai ales ca inainte de curbele astea e o portiune dreapta de cativa km cu asfalt impecabil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pilotul e ok? Il putem ajuta cu ceva pe el sau familia pasagerei?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel care a facut accidentul are user si scrie si aici pe forum. /index.php?showuser=19637

 

Pare imposibil, le_KiKi de pe forum e un manelociclist de bulivard, nu avea ce sa caute pe autostrada. :disappointed:

 

Later Edit: de fapt era pe bulevard, nu intrase inca pe autostrada:

 

eu am auzit ca avea viziera neagra noaptea,ii rupea mufa cu inca un talentat si au intrat ambii amandoi cu aprox 180 kmh in rondul ala unde incepe autostrada...nici vorba de ocolit masinute... :kick:

cel mai tare stunt ever cred ca a fost ;)....din pacate o fiinta nevinovata a platit frustrarile alteia...

Editat de Adam
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pacat de motor.. adam are dreptate. si cea mai mare durere e ca a luat viata unei fete...

cat de inconstient sa fii sa iei pasager pe un motor de 130 de cai?!..

astea ar trebui sa vina din fabrica monopost.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pare imposibil, le_KiKi de pe forum e un manelociclist de bulivard, nu avea ce sa caute pe autostrada. :disappointed:

 

Later Edit: de fapt era pe bulevard, nu intrase inca pe autostrada:

 

Adam,ti-ai dat foc la valiza,o sa sara tovarasii lui de part-uri (se stiu ei care) si sa vezi cum o sa-ti retragi cuvintele

cand o sa afli cat de meserias era si cat ghinion a avut!

Pacat de fata,dar la varsta asta nu sti sa-ti alegi prieteni iar pe cei cu motor cu atat mai putin!

Dumnezeu s-o odihneasca in pace!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baiatul asta trebuia sa se gandeasca inainte sa ia pasagera.E un inconstient, si prin teribilismu lui a lasat multa lume indurerata.Fata avea o viata inainte, dar el i-a rapit-o.Va rog cei care aveti motoare puternice, folositi monopost!Iar fetele care vor sa fie pasagere pe >100 cai putere sa se gandeasca de doua ori inainte. :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Accidentul se pare ca a avut loc la intrarea in ultimul rond inspre autostrada a2-km10-12 sau cat e acolo.Esteo bordura foarte ciudat pusa acolo.La inceputul autostrazii si eu ramaneam masca la vederea ei,dar acum stiu ca exista acolo si o ocolesc.Daca ai luminile dereglate si mai ai si pasagera si iti bat in sus ai toate sansele sa dai in ea.De retinut ca este inca un punct fierbinte acolo.Trist.Eu am renuntat de un an sa mai merg cu pasagera.Sa rezist tentatiei am pus monopostul-ne-am luat moto pentru placereAnoastra,nu sa distrugem alte vieti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pacat de motor.. adam are dreptate. si cea mai mare durere e ca a luat viata unei fete...

cat de inconstient sa fii sa iei pasager pe un motor de 130 de cai?!..

astea ar trebui sa vina din fabrica monopost.

 

Tastatura de la 125-ul tau e din fabrica? Buna dimineata, motociclismul e o chestie periculoasa pentru tine si aia pe care ii iei cu tine. Daca tot esti atat de constient, vinde prostia aia si mergi cu trenul. In cazul in care ai de gand sa mai raspunzi, te invit sa o faci pe privat sa nu strici topicul cu alte aberatii.

 

Repet: stie cineva ceva de starea pilotului? Putem ajuta cu ceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multe vorbe aiurea. multe presupuneri...

 

@draculroscat - te rog sa ma contactezi pe privat deoarece vreau sa vorbim putin in particular legat de inmormantare.

 

Pot sa va zic ce nu s-a intamplat. NU s-a depasit pe partea dreapta. NU au fost viteze de 150-180 cum s-au vehiculat pe aici. Riderul nu este in spital dar nu este nici ok dpdv fizic. Moral este la pamant. Cei de la spital nu au facut incercari disperate de salvare a fetei, desi a ajung la spital la ora 1.30 abia la 5 intra in operatie dupa ce s-au chinuit o ora jumate sa ii faca un RMN.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pacat de motor.. adam are dreptate. si cea mai mare durere e ca a luat viata unei fete...

cat de inconstient sa fii sa iei pasager pe un motor de 130 de cai?!..

astea ar trebui sa vina din fabrica monopost.

 

 

O fi singurul motociclist care a luat pasager pe motor de 130 de cai ...... :kick:

zici ca ati innebunit toti ..... :disappointed:

 

Baiatul asta trebuia sa se gandeasca inainte sa ia pasagera.E un inconstient, si prin teribilismu lui a lasat multa lume indurerata.Fata avea o viata inainte, dar el i-a rapit-o.Va rog cei care aveti motoare puternice, folositi monopost!Iar fetele care vor sa fie pasagere pe >100 cai putere sa se gandeasca de doua ori inainte. ;)

 

 

De ce trebuia sa se gandeasca? Ea nu trebuia sa se gandeasca inainte sa urce pe saua de pasager?????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pacat de motor.. adam are dreptate. si cea mai mare durere e ca a luat viata unei fete...

cat de inconstient sa fii sa iei pasager pe un motor de 130 de cai?!..

astea ar trebui sa vina din fabrica monopost.

 

esti un retard,serios. si ca sa nu mai iti faci atatea griji ptr motor...iti spun ca avea CASCO,esti linistit acum?sau tie iti pare rau de motor deoarece nu ai avut asa ceva niciodata?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multe vorbe aiurea. multe presupuneri...

 

@draculroscat - te rog sa ma contactezi pe privat deoarece vreau sa vorbim putin in particular legat de inmormantare.

 

Pot sa va zic ce nu s-a intamplat. NU s-a depasit pe partea dreapta. NU au fost viteze de 150-180 cum s-au vehiculat pe aici. Riderul nu este in spital dar nu este nici ok dpdv fizic. Moral este la pamant. Cei de la spital nu au facut incercari disperate de salvare a fetei, desi a ajung la spital la ora 1.30 abia la 5 intra in operatie dupa ce s-au chinuit o ora jumate sa ii faca un RMN.

 

Dimitris cine a murit? prietena lui?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu mai vorbiti aiurea de inconstienta lui kiki.. o fi fost el putin mai teribilist, insa era maestru la ghidon !

 

:disappointed: .

 

Pacat de fata. Dumnezeu s-o odihneasca in pace... :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baiatul asta a avut f mare ghinion.. sunt sigur ca in inima lui e vraiste, in familia ei si mai si.. dintr-o plimbare care ar fii trebuit sa fie ceva de placere, s-a produs o mare nenorocire, condoleante familiei fetei

 

Sunt sigur ca KiKi e foarte afectat, ii doresc si lui sa fie tare..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...