Sari la conținut

Accident mortal pe autostrada


DraculRoscat
 Share

Postări Recomandate

mersul asta sportiv in gasca la 18 ani pe mobre de sute de cai are si partile lui rele ca drept dovada.

 

nu prea vad rostul aplaudacilor care ne explica cum i-a iesit bordura in drum si cu toate ce este un maestru al ghidonului nu a mai putut face nimic de unde si concluzia ca a avut ghinion.

 

sunt mii si mii de motorete care trec pe acolo anual si nu am auzit de mobre infipte in scuar pana acum, ce e drept e posibil sa fi fost numai motoristi d`astia de weekend.

 

eu unul zona aia nu vad safe de nici o culoare, sunt caini rezidenti in ambele scuaruri, se taie autostrada dinspre catelu-23 august, sunt o gramada de reisari (auto/scuter) de glina care trec ca la ei prin groapa autostrada si tot asa...

 

2 vieti distruse, macar sa invete cineva, ceva ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 536
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

trist ..... baiatu asta oricat de teribilist spuneti voi ca era ...dupa cate am vazut eu chiar e pasionat de motociclete .... pacat ca sa intamplat asa ceva ..... insanatosire grabnica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara ! Am citit cateva posturi in care fata era acuzata pentru faptul ca s-a suit cu Kiki pe motor..ei bine nu stiu ce vina avea ea. L-am vazut de cateva ori pe kiki in ikea si am vazut ca este un tip sigur pe motocicleta si pe ceea ce face. Multi dintre noi poate ca am plecat acasa cu zambetul pe buze vazand chestii pe care stim ca nu vom aveam niciodata curajul sa le facem.Este un tip care iti inspira incredere si cred ca nu sunt singura care gandeste asta. II cunosc inclusiv cativa prieteni si toti sunt oameni daca nu foarte buni cel putin buni in ceea ce priveste mersul pe 2 roti. Si eu sunt fata si pasionata de 2 roti inca sunt pasagera in curand sper sa trec la stadiul de motociclista. Este greu sa refuzi o plimbare atunci cand iti face cu adevarat placere. Stiu ca se poate spune si Nu insa cati/cate dintre noi avem taria sa spunem asta?( ma refer aici la persoanele cu adevarat pasionate nu la persoanele care se plimba cu motocicleta doar pentru ca da bine la CV)..Poate ca au fost persoanele nepotrivite la momentul nepotrivit...

 

Condoleante familiei fetei..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Adam: te rog abtinete frate veziti d mersul tau p bicicleta la ce comentarii ai dat e clar k esti un semi incult care nu stie ce inseamna sa mearga pe o motocicleta nu mai comenta aiurea si ai grija k toti putem fi in locul lui asa k taci ...

 

cat despre bordura f multi motociclisti/automobilisti au avut f mari probleme cu asta

 

si kiki stie f bine sa mearga pe motor are km f multi mai multi k 80% din cei de pe forum ... asa k rog "carcotasii" sa se abtina

 

e un moment f trist...suntem alaturi de el

 

DUMNEZEU SA O IERTE PE FATA...

 

 

Atunci ce s-a intamplat acolo? Ziceti ca era cel mai tare, si el a omorat o fata pentru ca nu a vazut o bordura? Ceva nu se leaga....

A fost prima oara cand trecea pe acolo? Avea viteza? Era in uili? L-a incomodat cineva? Nu a putut sa ia curba pe breteaua pe care intrase din greseala?

NUUUU

Toti veniti si spuneti ca "a fost ghinion" si ca el e supertare iar fata s-a suit singura pe motor. Cool!

Atitudinea asta o avea el acum cateva luni fata de cei care ar fi luat breteaua aia cu 130 si ar fi oprit si la cedeaza... Dar oricum aia n-au curajul sa-i dea in gura pe strada.. niste looseri cu biciclete fara far. :disappointed:

 

Sa nu credeti ca nu-mi pare rau pentru el si mai ales pentru fata...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine crede ca daca vreunu stie sa mearga pe o roata stie automat sa si ocoleasca ceva la viteza mare se inseala amarnic...este baieti care fac ambele chestii bine, dar nu se pune in cazul de fata, din pacate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In loc sa aruncati cu pietre in baiat mai bine ati incerca sa fiti alaturi de el ! Cred ca si el trece prin niste momente urate si nu cred ca e timpul sa ii mai inrautatim si mai rau moralul..

 

Condoleante familiei fetei :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In loc sa aruncati cu pietre in baiat mai bine ati incerca sa fiti alaturi de el ! Cred ca si el trece prin niste momente urate si nu cred ca e timpul sa ii mai inrautatim si mai rau moralul..

 

Condoleante familiei fetei :disappointed:

Alături? Când o să îmi omor pasagera o să cer să fiu coleg de celulă cu maestrul, până atunci nu cred că e cazul. Și eu nu iau pasagere, așa că slabe speranțe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In loc sa aruncati cu pietre in baiat mai bine ati incerca sa fiti alaturi de el ! Cred ca si el trece prin niste momente urate si nu cred ca e timpul sa ii mai inrautatim si mai rau moralul..

 

Condoleante familiei fetei :disappointed:

Las ca poate-i ridica moralu baietii la mititica cand se apleaca dupa sapun....retardatu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In loc sa aruncati cu pietre in baiat mai bine ati incerca sa fiti alaturi de el ! Cred ca si el trece prin niste momente urate si nu cred ca e timpul sa ii mai inrautatim si mai rau moralul..

 

Condoleante familiei fetei :disappointed:

Sa fim cui alaturi? Unui pusti care in loc sa invete pt BAC se plimba cu cei 130 de cai din dotare? Care ia o fata cu el pt a-i demonstra cat e el de smecher, lucru care il face pt ca nu are cu ce altceva s-o impresioneze? Facea parte din grupul celor care se aduna pe la victoriei, si sunteti majoritatea niste mucosi, cativa fac exceptie de pe acolo dar cu fetele dupa voi sa va vada lumea mereu, v-ati uitat crucis odata cand am trecut in pant scurti si tricou pe acolo insa voi va echipati cu pasagere, ca asa e cool. Fiti barbati pana la capat acum daca pe asfalt sunteti tari, aveti sute de cai de la parinti care nu au stiut sa va explice ca soseaua poate fi fatala daca nu esti cu ochii in patru mereu. Care mai zice ca e maestru al ghidonului sa-si traga doua palme, un maestru nu face demonstratii stradale cu fata in spate si e in stare sa evite multe lucruri, l-am vazut mergand pe o roata si nu zic ca nu o facea bine, insa de la a merge pe o roata si a fi capabil sa eviti unele chestii pot exista cai lungi iar el a gresit copilareste, fiti barbati si dati cartile pe fata spunand exact ce a fost acolo, declarati la politie si trimiteti `maestrul` sa dea botu cu parintii fetei sa le spuna ca el nu a obligat-o sa se urce pe motor. NUMAI basini si figuri aveti in cap la varsta voastra si apoi plangeti pe forum cand unu o baga in pamant pe saraca fata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alături? Când o să îmi omor pasagera o să cer să fiu coleg de celulă cu maestrul, până atunci nu cred că e cazul. Și eu nu iau pasagere, așa că slabe speranțe.

 

nu o iei pasagera...da` daca o nimeresti p`o trecere de pietoni... tot colegu` lui ajungi

Are toata vina e adevarat...da` decat sa-l criticati si implicit sa-i faceti rau ,haideti sa invatam toti ceva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

POSTEZ AICI IN LAMURIREA TUTUTOR CARE AU NELAMURIRI!

 

 

 

 

DECI:accidentul s-a produs asa...

 

MERGEAM INSPRE AUTOSTRADATA,fix inaintea ultimului sens giratoriu,o masina(alba),a incercat sa intre in sensul giratoriu(cred).ideea e ca am incercat sa evit orice eventuala miscare a lui si l-am evitat.ideea e ca dupa ce am trecut de el a venit bordura CARE:

 

 

1.NU ESTE SEMNALIZATA DE NICI UN FEL

 

2.PENTRU TOTI IDIOTI CARE ZIC CA AU TRECUT MILIARDE DE MOTOCICLISTI PE ACOLO....VEDETI CA NU MERGE LUMINA FIX DE DEASUPRA COLTULUI(O SA POSTEZ POZA SA DOVEDESC)

 

3.nu am avut 300 sau 900 la ora cat se vehiculeaza pe aici.NICI MACAR FURCA NU O AM RUPTA!o motocicleta la 180 la ora va spun sigur ca nu se mai alegea nimic nici din bord(am bordu perfect intact,pe langa far si multe altele)

 

4.ideea e ca NU AM VRUT SA IL DEPASESC PRIN DREAPTA,L-AM DEVANSAT,sa evit o eventualul IMPACT cu MASINA

 

5.PENTRU TOTI IDIOTI CARE ZIC CA AM VIZIERA FUMURIE,VA ROG FRUMOS SA IMI SPUNETI SI MIE DE UNDE IMI POT CUMPARA ASA CEVA?ca am cautat de cand am cumparat casca asta sa imi iau o viziera fumurie(PREMIER E CASCA<bardacii si scorpio NU AU ASA CEVA)

 

 

6.SENSUL GIRATORIU ESTE PROIECTAT FOARTE PROST,dar din lipsa luminozitatii de deasupra acelui scuar,si a vreunui SEMN,a fost INEVITABIL accidentu(poate daca vedeam ceva din timp puteam sa evit,POATE)

 

7.PENTRU CEILALTI IDIOTI CARE AU ZIS CA AU TRECUT MILIARDE DE MOTOCICLISTI PE ACOLO,VEDETI DRAGII MEI CA AU MAI FOST ZECI DE ACCIDENTE IN ACELASI LOC!!!

 

DACA NU MA CREDETI intrebatii pe cei ce locuiesc in zona!

 

(BA CHIAR MOTOCICLISTI MAI VECHI,cu experienta,care au intrat in scuaru ala!!!!)

 

 

 

 

SPER CA AM LAMURIT PE TOATA LUMEA.nu voi mai posta.

 

 

 

MULTUMESC TUTUROR CELOR CE M-AU SUSTINUT SI MA SUSTIN!

 

 

iar pentru cei ce nu stiu decat sa dea din gura,fara sa aibe ceva sigur la mana,n-am cuvinte!

 

 

 

 

SI CA SA STITI,au fost 2 motociclete accidentate CONSECUTIVE IN ACELASI LOC LA INTREVAL DE CATEVA SECUNDE!!!

 

 

 

REPET:LUMINA DE DEASUPRA SCUARULUI IESIT CA DIN poponeata IN STRADA NU FUNCTIONA

 

 

 

PENTRU CINE NU STIE,ROG FRUMOS SA SE ABTINA DE LA POSTURI RAUTACIOASE!

 

 

AM SUFERIT SI SUFAR DESTUL!nu am nevoie de alte comentarii rautacioase.A FOST UN ACCIDENT NEINTENTIONAT,IMPREVIZIBIL,CARE SE PUTEA INTAMPLA ORICUI!!!!!

 

 

 

BAFTA TUTUROR SI VA UREZ MULT NOROC!

 

 

 

PS:coxanelule,esti cel mai mare idiot in viata.mai ia-te tu dupa cristi(reisaru tau preferat),ca aveam noi 180.si alte baliverne.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu o iei pasagera...da` daca o nimeresti p`o trecere de pietoni... tot colegu` lui ajungi

Are toata vina e adevarat...da` decat sa-l criticati si implicit sa-i faceti rau ,haideti sa invatam toti ceva...

Junior, nu cred ca e vreunul de pe aici care sa nu stie ca nu e ok sa faci pe grozavu cu cineva in spatele tau care si-a pus viata in mainile tale cand ti-a raspuns da la intrebarea `esti gata?`

Asa ca las-o moale cu sfaturile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

zilele astea am sa fac o reclamatie,la ADMINISTRAREA DRUMURILOR SI A PODURILOR(in urma unor sfaturi).

 

SCUARU ALA A FACUT FOARTE MULTE VICTIME!

 

 

SI REPET IAR!SCUARUL IN SEARA ACEEA A FOST NE-LU-MI-NAT!!!!!!

 

 

 

PS:pentru ceilalti idioti care au ceva cu motoarele de 600cmc.....tin sa va anunt CA AM AVUT 125cmc inainte.si inainte de 125cmc am avut 80.si inainte de 80 am avut 50.asa ca abtineti-va de la comentarii.nu varsta conteaza

 

 

AICI NU VARSTA A CONTAT,CI GHINIONUL,NESANSA,GRESEALA MULTORA....

Editat de le_KiKi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adevarat,e greseala lui...fie ca avea viteza,fie ca avea viziera iridium,fie ca nu stia de bordura aia si nu a luat curba mai larg( aici e vb de o masina pe banda 2 ptr cei care nu stiu,un matiz,probabil a incercat sa depaseasca) fie asta,fie ca incerca sa o impresioneze pe fata, fie ca n a stiu sa evite acel obstacol(bordura) la viteza, sau fie toate astea la un loc ......ce vreti voi astia care il jigniti sau il certati sau radeti de el,ce vreti sa demonstrati? EL stie ca a gresit....noi cei care eram cu el in grup...stim ca gresit....grav......parintii lui stiu ca el a gresit...undeva in toata povestea asta.. deci OK a gresit si a costat mult greseala asta....ce se rezolva cu injurille si acuzatiile si toate vorbele de (cuvant urat)? REPET.....nu ii i-a nimeni apararea,stim ca a gresit si el stie.....s a intamplat....e foarte grav,extrem de grav....dar nu putem sa ne abtinem putin de la comentarii de genu asta? Nu e prima oara cand se intampla asa ceva si nici ultima ..din pacate,or sa mai fie cazuri similare si stiti toti ca asa e. Pasageri avem toti....si intr-adevar trebuie sa invatam din greselile altora,dar nu se poate decat asa? Conteaza ca o dadea pe-o roata sau nu?sau ca mergea pe pista sau nu? mai conteaza? Intotdeauna o sa fie unii mai buni pe mobra ca altii,si altii si mai buni...si intotdeauna o sa fie si pampalai care fac mersul piticului sa intoarca mobra in 3 miscari.OK...asta e si alta nu e....plm.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

zilele astea am sa fac o reclamatie,la ADMINISTRAREA DRUMURILOR SI A PODURILOR(in urma unor sfaturi).

 

SCUARU ALA A FACUT FOARTE MULTE VICTIME!

 

 

SI REPET IAR!SCUARUL IN SEARA ACEEA A FOST NE-LU-MI-NAT!!!!!!

 

 

 

PS:pentru ceilalti idioti care au ceva cu motoarele de 600cmc.....tin sa va anunt CA AM AVUT 125cmc inainte.si inainte de 125cmc am avut 80.si inainte de 80 am avut 50.asa ca abtineti-va de la comentarii.nu varsta conteaza

 

 

AICI NU VARSTA A CONTAT,CI GHINIONUL,NESANSA,GRESEALA MULTORA....

si atitudinea ta..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

zilele astea am sa fac o reclamatie,la ADMINISTRAREA DRUMURILOR SI A PODURILOR(in urma unor sfaturi).

 

SCUARU ALA A FACUT FOARTE MULTE VICTIME!

 

 

SI REPET IAR!SCUARUL IN SEARA ACEEA A FOST NE-LU-MI-NAT!!!!!!

 

 

 

PS:pentru ceilalti idioti care au ceva cu motoarele de 600cmc.....tin sa va anunt CA AM AVUT 125cmc inainte.si inainte de 125cmc am avut 80.si inainte de 80 am avut 50.asa ca abtineti-va de la comentarii.nu varsta conteaza

 

 

AICI NU VARSTA A CONTAT,CI GHINIONUL,NESANSA,GRESEALA MULTORA....

scuaru tzusti in fata voastra. Tinere..lasa ciocu mai mic...si tu si onanistu ala de 17 ani..care injura pe aici. Incearca sa-ti rezolvi problemele cu cata demnitate poti avea....si taci dreaq din gura

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi ca tre sa postezi si pe sbz acum.....apropos....eu n-am idoli....idolii ne imping sa facem lucruri naspa, cum ai facut-o tu.....m-a sunat lumea azi sa se chinda topicul pe sbz ca plangi de mama focului...acum o arzi interlop pe aici? :disappointed:)))) marsh la invatat curbe si franari incepatorule ca omori lumea....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi ca tre sa postezi si pe sbz acum.....apropos....eu n-am idoli....idolii ne imping sa facem lucruri naspa, cum ai facut-o tu.....m-a sunat lumea azi sa se chinda topicul pe sbz ca plangi de mama focului...acum o arzi interlop pe aici? :disappointed:)))) marsh la invatat curbe si franari incepatorule ca omori lumea....

 

vorbim peste cateva zile.ai incredere in mine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

POSTEZ AICI IN LAMURIREA TUTUTOR CARE AU NELAMURIRI!

 

DECI:accidentul s-a produs asa...

 

2.PENTRU TOTI IDIOTI CARE ZIC CA AU TRECUT MILIARDE DE MOTOCICLISTI PE ACOLO....VEDETI CA NU MERGE LUMINA FIX DE DEASUPRA COLTULUI(O SA POSTEZ POZA SA DOVEDESC)

 

ai reusit sa demonstrezi ca iesti un idiot, doar un reisar de bulevard, auzi la el nu merge lumina ???!!!!

Editat de valbi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"cuaru tzusti in fata voastra. Tinere..lasa ciocu mai mic...si tu si onanistu ala de 17 ani..care injura pe aici. Incearca sa-ti rezolvi problemele cu cata demnitate poti avea....si taci dreaq din gura"

 

ce existenta inutila ai(esti cumva fan Ceausescu?)...in primu rand nu ai autoritatea sa judeci si cred ca nimeni nu are sa judece ce e bine si ce e rau sau ce ar fi fost bine sau rau....

 

Ideea e ca s-a intamplat si li s-a intamplat multora si tot o sa li se mai intample altora chestii de genu asta...e ghinion....il stiu pe Kiki de foarte multa vreme si vreau sa stie ca il sprijin pentru ca are nevoie de tot suportul moral pe care il poate primi

 

Cat despre motociclistii cu posturi multe la bord sau cei care filmeaza orice incident din trafic doar ca sa posteze pe youtube le urez gura mica pentru ca am scris si mai sus nu sunteti in masura sa judecati cum nu e nimeni...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vorbim peste cateva zile.ai incredere in mine

ma bucur ca deja ai trecut peste moartea unei persoane si deja faci amenintzari.

vai de soarta ta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kikiule, dupa ce bagi in pamant pe cineva e bine ca, macar pentru cateva zile, sa dai impresia ca iti pare rau ca ai fost idiot si-ai omorat pe cineva care n-are decat vina de a fi avut incredere in tine. Daca esti cu coada pe sus, nu cred c-o sa te compatimeasca cineva, in afara celor pentru care esti un erou. Poate-ar fi bine sa iesi de pe forum si sa te gandesti la ce-ai facut, nu sa vii aici si sa incepi sa injuri pe unii si pe altii si sa arati cat de tare esti. Pentru ca nu esti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma bucur ca deja ai trecut peste moartea unei persoane si deja faci amenintzari.

vai de soarta ta

 

ehhh, asa e cand au parintii bani de spagi....:disappointed: eu, in caz ca ma mai urcam vreodata pe motoreta sau mai apaream pe vreun forum imi puneam si cenusa in cap...terminati ma cu vrajelile astea de avocat cu scuarul prost luminat si alte prostii...:kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...