Sari la conținut

Accident mortal pe autostrada


DraculRoscat
 Share

Postări Recomandate

sa nu mai vorbim de posesori de hayabusa, ca am vazut ca si fetele mai nou au acest gen de motor, si nu cred ca se merge cu 50 km/h.

Hai sa fim misogini si sa ne luam de fetele care merg pe Busa ! Ai vreo problema cu chestia asta ?! Pacat ca voi nu o sa ajungeti niciodata sa vedeti cat de frumos merge o Busa cu 50 km/h ........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 536
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Hai sa fim misogini si sa ne luam de fetele care merg pe Busa ! Ai vreo problema cu chestia asta ?! Pacat ca voi nu o sa ajungeti niciodata sa vedeti cat de frumos merge o Busa cu 50 km/h ........

 

Nu sunt misogin, dar imagineaza`ti... adica stii mai bine... o fata la maxim 70 kg calare pe o motocicleta de 200 si ceva de cai, si peste 250 kg... si imi spui ca mergi numai cu prima viteza?!... Aste e BLASFEMIE curata. Doamne.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CATI EXPERTI PE FORUMU ASTA............ SPER SA SE SIMTA CINE TREBUIE IN LUCRURILE PE CARE LE SCRIU IN CONTINUARE:

..... DAR SINCER MA PISH PE PARERILE VOASTRE

 

Zeppelinule du-te mah si ia-ti pastilele, ca faci spume la gura pe aici. Vezi sa nu te pishi pe tine de nervi. Apasa si tu pe butonul ala de capslock ca ma dor ochii.

 

In rest, dumnezeu cu mila, si "nu te pune cu prostu' ca are mintea odihnita" . :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt misogin, dar imagineaza`ti... adica stii mai bine... o fata la maxim 70 kg calare pe o motocicleta de 200 si ceva de cai, si peste 250 kg... si imi spui ca mergi numai cu prima viteza?!... Aste e BLASFEMIE curata. Doamne.

Baietica, mai da-te cativa ani si mai vorbim. Nu a spus nimeni ca merg numai in prima treapta. Daca atat te-a dus capul sa intelegi din ce-am scris eu acolo.....trist !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DACA TOT STITI ATAT DE BINE POVESTEA........DE CE NU SPUNE NIMENI CA LA SPITAL NU A AVUT NIMENI GRIJA DE FATA ASTA?

FATA A AJUNS IN SPITAL CONSTIENTA, CONDITIA EI PUTEA FI REMEDIATA , A AJUNS IN SPITAL LA ORA 0:30 , 0:40 MAXIM SI ABIA PE LA ORA 3-4 DIMINEATA A INTRAT IN SALA DE OPERATIE. DOCTORII AU TINUT-O IN STAREA ACEEA TIMP DE APROAPE 2 ORE JUMATATE, SE PLIMBAU DE COLO COLO.

FATA ASTA A MURIT CU ZILE, CA IN MULTE MULTE MULTE ALTE CAZURI DIN ROMANIA SI NU NUMAI, FATA ASTA NU A PRIMIT INGRIJIRILE MEDICALE DE CARE A AVUT NEVOIE.

DOCTORII POT FI ACUZATI DE MALPRAXIS.

Bine ca stii tu protocolul pentru operatie. Kiki oare nu poate fi acuzat de malpraxis?

 

TERMINATILOR, TRAITI IN ROMANIA, LA NOI NICI PAINEA NU E FACUTA CUM TREBUIE!!!!

D'apai condusul motocicletei...

 

 

VITEZA MARE NU AVEA, EU AM VAZUT IN CE STARE SE AFLA MOTOCICLETA SI SINCER, DIN EXPERIENTA PROPRIE, LA VITEZA MULT MAI MICA AM FACUT MOTOCICLETA IN STARE PERFECTA MUUULT MULT MAI PRAF

ce ai vrut sa spui aici, ca nu prea ti-a iesit... o fi de la tastatura...

 

COXANELULE........

POATE ERA BINE SA FI TU PASAGERUL IN CAUZA :disappointed: MACAR TU AI MERITA.

SI ASTA NU E VALABIL DOAR PENTRU EL......

aici chiar ai dat-o in fasole

 

 

ORICUM, ADJECTIVELE ASTEA SUNT PREA BLANDE PENTRU RATATII CARE AU SCRIS AICI.

dintre toti, tu ai scris cel mai mult si mai TARE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce nu face-ti topic de "urari" de genu.si discutati acolo care e mai motociclist decat celalat.

 

ontopic: tipu treabuia sa incerce sa fie mai calculat daca a avut pasager.Chiar daca ea ar fi vrut sa mearga foarte tare el ar fi trebuit sa fie mai calculat.El e cel responsabil de viata celui din spate..

in primul rand la asta trebuia sa se gandeasca...

pacat..

Editat de gixxxer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Concluzionand: a avut loc un accident. O fata a murit din cauza asta. Accidentul s-a produs intr-un loc care poate in anumite conditii sa puna un motociclist in dificultate. Informatiile cu adevarat importante pentru noi se gasesc in primele posturi ale acestui topic. Cine a avut cap sa invete din aceasta tragedie a invatat.

 

Dupa care inca vreo 10 pagini (numar in crestere) de judecata a lui X care a comis-o. Nu-l cunosc, nu ma intereseaza cine este, ma doare fix in cot de ce atitudine are sau nu. Ma indoiesc teribil ca cineva de aici de pe forum ii va putea face in acest fel educatie. Fiind incoltit reactia lui va fi clar de autoprotectie fata de orice vorba pe care o va simti ca atac. Eficienta zero a intregii discutii dincolo de primele pagini.

 

Pe de alta parte totul arata ca un spectacol prost. Al dracului de asemanator cu ce poate OTV-ul si ce intalnim in societate la un nivel medium-low education and income. Se vrea un fel de Colegiul Medicilor sau judecata tiganeasca, neavand insa nici puterea nici finalitatea acestora. De fapt este o necontrolata descarcare de frustrari si mizerii din ambele tabere care din pacate pare sa polueze din ce in ce mai mult fiecare topic din acest forum. Faceti un topic separat "Criminal cu tupeu la 18 ani" sau o sectiune separata in care sa discutati cat vreti voi lucruri de genul asta, dar separati informatia de discutiile aprinse care nu privesc decat un grup restrans de oameni precum si pe cei care vor sa spuna ceva cu orice pret.

 

A rezultat un circ de toata frumusetea brodat pe o tragedie in fata careia toti ar trebui sa pastram un pic de decenta si de bun simt, macar pentru faptul ca o mama isi plange acum copilul pierdut.

Editat de mennens
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Concluzionand: a avut loc un accident. O fata a murit din cauza asta. Accidentul s-a produs intr-un loc care poate in anumite conditii sa puna un motociclist in dificultate. Informatiile cu adevarat importante pentru noi se gasesc in primele posturi ale acestui topic. Cine a avut cap sa invete din aceasta tragedie a invatat.

 

Dupa care inca vreo 10 pagini (numar in crestere) de judecata a lui X care a comis-o. Nu-l cunosc, nu ma intereseaza cine este, ma doare fix in cot de ce atitudine are sau nu. Ma indoiesc teribil ca cineva de aici de pe forum ii va putea face in acest fel educatie. Fiind incoltit reactia lui va fi clar de autoprotectie fata de orice vorba pe care o va simti ca atac. Eficienta zero a intregii discutii dincolo de primele pagini.

 

Pe de alta parte totul arata ca un spectacol prost. Al dracului de asemanator cu ce poate OTV-ul si ce intalnim in societate la un nivel medium-low education and income. Se vrea un fel de Colegiul Medicilor sau judecata tiganeasca, neavand insa nici puterea nici finalitatea acestora. De fapt este o necontrolata descarcare de frustrari si mizerii din ambele tabere care din pacate pare sa polueze din ce in ce mai mult fiecare topic din acest forum. Faceti un topic separat "Criminal cu tupeu la 18 ani" sau o sectiune separata in care sa discutati cat vreti voi lucruri de genul asta, dar separati informatia de discutiile aprinse care nu privesc decat un grup restrans de oameni precum si pe cei care vor sa spuna ceva cu orice pret.

 

A rezultat un circ de toata frumusetea brodat pe o tragedie in fata careia toti ar trebui sa pastram un pic de decenta si de bun simt, macar pentru faptul ca o mama isi plange acum copilul pierdut.

RESPECT PENTRU TOPIC !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Concluzionand: a avut loc un accident. O fata a murit din cauza asta. Accidentul s-a produs intr-un loc care poate in anumite conditii sa puna un motociclist in dificultate. Informatiile cu adevarat importante pentru noi se gasesc in primele posturi ale acestui topic. Cine a avut cap sa invete din aceasta tragedie a invatat.

 

Dupa care inca vreo 10 pagini (numar in crestere) de judecata a lui X care a comis-o. Nu-l cunosc, nu ma intereseaza cine este, ma doare fix in cot de ce atitudine are sau nu. Ma indoiesc teribil ca cineva de aici de pe forum ii va putea face in acest fel educatie. Fiind incoltit reactia lui va fi clar de autoprotectie fata de orice vorba pe care o va simti ca atac. Eficienta zero a intregii discutii dincolo de primele pagini.

 

Pe de alta parte totul arata ca un spectacol prost. Al dracului de asemanator cu ce poate OTV-ul si ce intalnim in societate la un nivel medium-low education and income. Se vrea un fel de Colegiul Medicilor sau judecata tiganeasca, neavand insa nici puterea nici finalitatea acestora. De fapt este o necontrolata descarcare de frustrari si mizerii din ambele tabere care din pacate pare sa polueze din ce in ce mai mult fiecare topic din acest forum. Faceti un topic separat "Criminal cu tupeu la 18 ani" sau o sectiune separata in care sa discutati cat vreti voi lucruri de genul asta, dar separati informatia de discutiile aprinse care nu privesc decat un grup restrans de oameni precum si pe cei care vor sa spuna ceva cu orice pret.

 

A rezultat un circ de toata frumusetea brodat pe o tragedie in fata careia toti ar trebui sa pastram un pic de decenta si de bun simt, macar pentru faptul ca o mama isi plange acum copilul pierdut.

 

 

BRAVO.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

kiki sunt cutremurat de ce am citit aici....imi pare nespus de rau...viata e facuta sa o traiesti pana cand soarta isi cere drepturile....destinul a facut ca tu sa triesti si nimic nu poate sa schimbe asta...nu iti umbrii viata...regretele fac parte din viata dar orice ai fi facut tu nu ar fi ajutat cu nimic...asta e viata,o cv ....nu mai lasa toti terminati sa te darame....fata a nu a vrut sa te ia cu tine,soarta ssmd....tine capul sus,viata e facuta sa o triesti atat cat e....nu lasa toti teminatii astia sa te demoralizeze...fi tare ca se poate intampla oricui....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trist sa mori din cauza altcuiva. Imi pare rau de familia ei, nu e usor sa treci peste asa ceva, multi nu trec niciodata.

 

Comentariul fetei care spunea ca este greu sa te abtii sa mergi ca pasager pe motor m-a facut sa realizez, din nou, cam cat de gresita este mentalitatea tinerilor din ziua de azi. Poate dupa ce cititi pe aici o sa va ganditi de doua ori inainte sa va urcati ca pasager pe orice motor, fie el condus si de un "maestru".

 

A mai spus cineva (posibil tot un pusti) pe aici ca acest kiki "stia sa se joace cu motorul" si ca ceilalti nu ar sti sa faca nici macar 1% din ce face el. Bravo lui ca s-a perfectionat in ceva ce-i place, DAR partea proasta este ca degeaba sti sa te joci cu motorul in conditii controlate (parcari, drumuri goale etc), degeaba sti sa te dai tare pe circuit etc, daca tu apoi iesi pe strada si mergi cu viteza cand ar trebui sa mergi incet. Intr-un mediu pe care nu il controlezi nu conteaza cat de bun esti, se pot intampla atat de multe lucruri care nu tin de tine incat mersul pe strada poate fi privit ca un pariu cu sansa. Sunt multi care au murit pe motor si apoi prietenii spuneau ca mergeau super bine, stiu si eu unu sau doi care mergeau super bine si complet, de la jucat cu motorul la timpi buni pe circuit la echipament full, oameni care nu iti imaginezi sa faca vreo prostie sau vreo greseala si uite ca sunt dovada clara ca pe strada nu conteaza cat de bun esti, daca mergi tare prin zone cu riscuri ridicate (oras, serpentine, etc.) nu vei avea timp sa pui in practica toate cunostintele tale cand ceva imprevizibil se intampla.

Cei care sunt cu adevarat maestrii pe strada sunt oamenii care practica mersul preventiv. Oameni care stiu sa mearga tare cand riscurile sunt minime si sa mearga incet cand acestea sunt maxime. SI FOARTE IMPORTANT sunt acei oameni care RECUNOSC zonele/situatiile cu riscuri ridicate si cele cu riscuri reduse si merg in asa fel incat sa se expuna la cat mai putine riscuri.

Acum 4-5 ani cand eram si eu la inceput eram uimit de faptul ca eram lasat in urma pe autostrada si apoi ii lasam eu in urma pe ceilalti cand se aglomera sau mergeam prin oras. Ei stiau cand sa mearga tare si cand sa mearga incet astfel incat sa nu se expuna la prea multe riscuri. Eu fiind incepator nu puteam sa fac asta nici dupa ce mi-au spus cum sa merg, deoarece inca nu aveam experienta necesara sa analizez situatiile si credeam ca unele situatii sunt mai putin riscante decat erau cu adevarat. Mi-a luat aproape 3 ani pana sa ajung sa recunosc potentialul de pericol din fiecare situatie intalnita si sa merg conform acestora. Si inca mai sunt surprins din cand in cand. In motociclism tot timpul inveti, niciodata nu o sa poti spune ca sti tot, dar e absolut necesar sa ai o baza de cunostinte generale, lucruri de care te lovesti tot timpul sau destul de des, iar aceste lucruri se castiga prin experienta, trebuie sa treci prin ele sau sa vezi pe altii trecand prin ele ca sa sti cum sa le abordezi in viitor. De asta toti motociclistii mai vechi spun ca experienta este esentiala, pacat ca doar foarte putini intra si in detalii.

 

Am scris asta sa stie si incepatorii de pe aici ca lucrurile nu sunt chiar asa simple cum par in mersul pe motor si sa aveti grija de la cine invatati sau pe cine incercati sa copiati, chiar daca vi se par "maestrii" cum cica e kiki asta, ca poate ajungeti ca baiatul care a luat bordura dupa ce "idolul" lui a luat-o primul.

 

 

Pentru fata . . . :disappointed: :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o nelamurire... facand STUNT nu iti cunosti motocicleta mai bine? sau daca mergi in oras ca un motociclist model cu 50 la ora si mai stai si la cozile infinite din bucuresti ajungi repede sa stii cum e cand in a 1-a la 10 mii de ture tragi mai tare de gaz !?

 

kiki facea stunt, si facea bine, pe langa asta nu era la prima motocicleta, si nici in primii 10 mii de kilometri. se apropie de 30 de mii din cate stiu. asa ca degeaba sariti cu gura ca daca stia sa mearga putea sa evite bordura, la fel cum au facut-o alte milioane de motociclisti care au trecut pe acolo, cum sustin unii. Asta urasc cel mai mult la oameni, cand isi dau cu parerea nestiind defapt cum s-a intamplat , si desi apare personajul principal si SCRIE cum s-a intamplat , ei o tin pe a lor in continuare .

 

cu ce il ajuta daca se dadea pe circuit ? asta ca sa ma leg putin de ce am vazut pe sbz.ro , ceva de genu ca in loc sa se dea ca inconstientu, mai bine invata sa se lase in curbe.. asta l-a atras pe el mai mult decat sa se lase in curbe - sa faca stunt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo forumistilor sariti cu gura pe el.

L'ati luat toti ca ce a reactionat asa,voi credeti ca el mai gandeste normal in momentele astea?as vrea sa vad cum reactionati voi cand va inteapa niste necunoscuti pentru o greseala de genu.O sa isi dea seama si o sa realizeze cat de mare este greseala pe care a facut'o si o sa il urmeze toata viata.

Nu era guru al motociclismului dar nici 0 cum sunt uni care tasteaza pe aici.Atat ca a avut ghinion si viteza putin cam mare.

Tot ce zice el acum cu bordura,lumina,masina sunt scuze care le zicem fiecare dupa un accident/cazatura desi dupa ce trece socul ne dam seama ca am gresit.

My 2 balls

Il cunosc pe kiki,nu am anturaj cu el decat ceva gen"salut" asa ca sa nu ma luati si pe mine ca a venit alt prieten sa ii ia apararea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Jenant... dupa ce omori un suflet iti arde de amenintari si puleli ? In loc sa fii langa familia fetei, in loc sa-ti dai seama ca esti manjit de sangele unei persoane nevinovate ? Jenant... daca intr-adevar a scris el si nu vreun prieten "binevoitor", inseamna ca asta-i e firea.

 

Cat despre restul pitpalacilor care-l preamaresc... nu mai merita comentat. Se lamureste oricine citeste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cel putin jumatate din km ii impart cu pasagera,si nu-s putini...cosmarul vietii mele este sa i se intample ceva,iar eu sa scap bine merci.

 

Ceasu` rau..nu cunosc prea multe amanunte,dar obiectiv privind, vorbim de o greseala de pilotaj favorizata de ceva factori,care se poate intampla oricui.

 

Imi pare rau pt fata. :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tragice comentariile autorului accidentului, initial am gandit ca este lumea prea aspra cu el ... dupa posturile lui gandesc exact invers

 

etic, moral, legal, inteligent din partea ta ar fi fost sa ai o cu totul altfel de atitudine aici pe forum indiferent cine ce ti-ar fi zis avand in vedere circumstantele

 

tragic si ca nu intelege nici el nici prietenii apropiati ca nu exista alta vina decat a lui ... tragic ca nu are suficienta barbatie pt a face ceea ce trebuie facut: sa isi recunoasca vinovatia ... si atat ... pentru scuze suplimentare exista sala de judecata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma nimeni nu mai poate da timpul inapoi insa as vrea sa te intreb doar; TI-E DOR DE EA?Poate asa vei intelege ceva si tu si altii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in primul rand Condoleante familiei

 

apoi pt CHILOTUL, care da vina pe bordura neiluminata,

 

reisare O SA CARI CRUCEA fetei nevinovate toata viata...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cara pe dreq, il doare fix in p_la. Ai uitat ca el n-are nici o vina? Primaria e vinovata! Rezolva taticu si asta.

Editat de Bulinu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat de ipocriti sunt unii!

Cand un sofer omoara un motociclist sarim cu toti si cerem pedepse aspre si moartea criminalului (pe buna dreptate)!

Dar cand este vorba de un motociclist care omoara un pieton sau pasagerul(a) devenim intelegatori,milosi,libidinosi etc!

 

 

:disappointed: :kick: Ai mare dreptate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o nelamurire... facand STUNT nu iti cunosti motocicleta mai bine? sau daca mergi in oras ca un motociclist model cu 50 la ora si mai stai si la cozile infinite din bucuresti ajungi repede sa stii cum e cand in a 1-a la 10 mii de ture tragi mai tare de gaz !?

 

kiki facea stunt, si facea bine, pe langa asta nu era la prima motocicleta, si nici in primii 10 mii de kilometri. se apropie de 30 de mii din cate stiu. asa ca degeaba sariti cu gura ca daca stia sa mearga putea sa evite bordura, la fel cum au facut-o alte milioane de motociclisti care au trecut pe acolo, cum sustin unii. Asta urasc cel mai mult la oameni, cand isi dau cu parerea nestiind defapt cum s-a intamplat , si desi apare personajul principal si SCRIE cum s-a intamplat , ei o tin pe a lor in continuare .

 

cu ce il ajuta daca se dadea pe circuit ? asta ca sa ma leg putin de ce am vazut pe sbz.ro , ceva de genu ca in loc sa se dea ca inconstientu, mai bine invata sa se lase in curbe.. asta l-a atras pe el mai mult decat sa se lase in curbe - sa faca stunt.

 

 

esti prea prost. mars inapoi in curte sa te dai cu bicicleta. cand esti teribilist vrei sa te afirmi pe strada, normal cu viteza si facand stunt-uri. cand vrei sa inveti te duci pe circuit si inveti tehnici de abordare a virajelor, franare si evitare prin counter-steering a obstacolelor, etc. inveti motocicleta de sub tine si ceea ce inseamna ea. mereu a fost tare-n clanta pe forum, as putea blama varsta dar poate si faptul ca pute a baiat de bani gata. cand utilizatorii mai vechi se contrau cu el pe alte topicuri facea bravada. acum tot bravada si amenintari, cum am putea sa fim iertatori fata de un astfel de caracter!? nu ma bucur pentru ce s-a intamplat, ba chiar imi pare foarte rau. a murit o fiinta nevinovata si cu ea s-au distrus si alte vieti inclusiv cea a "asului" de la ghidon.

pacat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stii ce e enervant?

 

 

Ca va apucati acuma sa aruncati cu noroi intr-o generatie!

 

Da, a gresit, se intampla si la case mari, e clar ca smecheriile cu motoru nu se fac pe strada si daca mergi cu pasager mergi si mai catinel!

 

Ca era sau nu copil de bani gata, nu e treaba voastra, dar atitudinea de muriti-ar capra e in floare. Ca da spaga ca sa iasa nevinovat (daca o va face) e din cauza ca voi, astia mai mari si cu putere de decizie, acceptati asa ceva si la randul vostru dati spaga pt felul de lucruri de la radarele marunte, pana la chestii mai cumplite.

 

Am observat o atitudine: eu sunt mai batran, tu esti mic, stai jos esti prost! Nu cred ca este asa, ia cautati voi pe forum: e un pusti de 10 ani care se da pe circuit, dintre cei care stau NUMAI pe topicul de accidente si tot povatuiesc, sunt sigur ca daca se duc pe circuit si incearca sa se dea ca pustiul in cauza isi vor da motoretele pe jos. Daca asta este atitudinea fata de altii, nu vbesc aici de inculpat, inseamna ca motociclismul s-a depravat rau de tot, se zice ca un incepator trebuie sa invete de la cei batrani, nu as fi vrut sa am atitudinea asta si personal nici nu vreau ca ea sa fie cultivata mai departe.

 

Din ceea ce am observat eu in 2 ani de mers pe motoreta (tin sa va zic ca am mers si pe naked, si pe sportiva, si pe cruiser, si pe enduro), unul cu un chopper sau cu un enduro care nu a mers in viata lui pe o bicicleta de sportiva, nu are cum sa isi dea cu parerea pt ca modul de a merge e putin diferit, dar cred ca, comentatul pe acest topic e un mod de a mai chiuli putin la birou...

 

Ca mergea pe 600 si era ilegal?! Ok se poate spune si este adevarat. In codul rutier se specifica exsitenta unui examen pt trecerea la categoria superioara de raport putere/greutate! Stiti ce e frumos?! in practica acest examen nu exista! daca cineva l-a dat imi fac mea culpa, insa eu nu am vazut chestionar pt acest examen.

 

Ca parintii le cumpara...cred ca aici sunt niste frustrari personale! Recunosc si mie tot parintii mi-au cumparat motoreta, eu ajutand cu o f mica parte, ce am reusit sa strang, din banii mei cumparandu-mi o parte din echipament. Toate bune si frumoase, acum vreau si eu ceva mai mare si nu am ce sa-mi aleg "in limite legale" asa ca vreau un naked de 600...asta inseamna ca daca , din nou parintii ma vor ajuta la achizitionarea acestei motorete, sunt niste incosntienti, ma indoiesc....mai si ganditi problema inainte sa generalizati!

 

Cred ca deja ati batut campii prea mult.

 

Oricat s-ar comenta fata nu va invia.

 

Orice s-ar spune, imi place sa cred ca baiatul va avea cicatrici adanci in sufletul sau toata viata!

 

Oricat v-ati zbate, multi dintre voi ramaneti tot niste deontologi in motociclism, insa foarte demagogi si ipocriti, sa recunoastem uneori frustrati, specialisti in topicul "Accidente".

 

Orice s-ar vorbi cu rost pe acest topic incepatorii nu vor baga nimic la cap, pt ca din educatie, scoala, trafic se preia ideea de "Mie nu mi se poate intampla".

 

Asadar noi cu ale noastre, ei (de acum) cu ale lor! Ideea e ca numai Dumnezeu poate judeca si nu vad o aura pe capul niciunuia care arunca cu noroi in ochii unei generatii intregi, ciufulita si stricata, ca orice generatie, de cativa care adora sa iasa in evidenta!

Editat de StefanLeonte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vorbind strict in cazul asta, nu s-ar fi intamplat nimic daca rahatul de lege care spune 'mucosi de 19 ani + motor >x hp = no no' ar exista cu adevarat. Maestrul ghidonului, ca e kiki, ca e zeppe sau alti indivizi care si-au dat jos pampersii si s-au echipat in costume racing n-au ce cauta pe rachete. Ca bordura e pusa gresit, ca iluminatul (hai lol) e inexistent? Detalii. Totul se reduce la 'avea carnet sau nu?' (si daca interpretezi legea aia, nu prea avea).

 

Acum serios, cu totii ne hlizim cand auzim ce naspa e examenul de A (sau de subcategorii de A) din alte tari si ne consideram 'norocosi', dar, la fel ca in alte domenii, vesticii aia stiu ei ce stiu.

 

Nu are nici un sens sa facem (din nou) vreo statistica, mie mi-e absolut clar, un procent covarsitor din decesele pe motor sunt pustani pe vitezane. E un caz clasic, agravat de figuri.

 

Da copii, e misto sa mergi cu motorul, cred ca e misto si sa te dai pe o roata sau sa pui genunchiul jos in curbe, da' e al naibii de periculos, mai ales pe 'drumurile' din Romania. Ca sa supravietuiesti iti trebuie si un pic de intelepciune, nu numai reflexe si eventuala experienta.

 

Sper din tot sufletul ca amicul Kiki sa faca puscarie. Alti cretinei de varsta lui n-o sa invete nimic, el poate ca da.

 

Edit pentru antevorbitor: ai si tu dreptate pe undeva, da' deontologul din mine e posibil sa apuce pensia, sper ca pe motor.

Editat de Puc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...