Sari la conținut

Accident mortal pe autostrada


DraculRoscat
 Share

Postări Recomandate

Ma adresez sustinatorilor lui kiki...dar ideea e valabila la orice tipic cu accidente prostesti:

 

toata lumea cere pe aici RESPECT. Respect ptr ce? Ptr memoria fetei am....si intrucat nu o consider vinovata ptr ca s-a urcat ca pasager...nu am comentat personal nimik despre asta. Sunt alte pareri cum ca nu trebuia sa se suie. Si le-au spus oamenii.

Dar cum poti cere respect ptr amicul vostru? Sa-l respectam ptr ce? Pentru lipsa lui de RESPECT fata de fata care a murit? Nu cred ca se poate gandi cineva ca a fost cu intentie.....dar RESPECTUL presupunea ca in conditiile in care a urcat-o pe motor....sa nu o puna in situatii periculoase. Respectul nu se arata infigand cutitul in marul de pe capul cuiva, chiar daca nu gresesti si sustii razand ca a fost doar o gluma.

Cat respect a aratat el ptr acea fata, ptr restul oamenilor care merg pe strada in general cand el se da pe o roata, ptr copii care privesc de pe trotuar...ptr ca nu le spune nimeni sa se dea la o parte pentru ca daca greseste o sa-i omoare.

Cand ceri RESPECT...trebuie sa-l meriti. Cand te revolti si injuri pe forum, trebuie sa fii sigur ca meriti respect si esti nedreptatit. Altfel ori nu stii ce presupune RESPECTUL, ai auzit cuvantul si-l repeti ca JJ, ori esti un mare dobitoc

 

:disappointed: Pacat pentru fata care a murit. Din ce am vazut si din atitudinea pe care el o afiseaza, era doar o problema de timp, pana cand un accident grav ar fi avut loc. Si mai rau este ca foarte putini vor invata ceva din asta. Viteza ucide, oricat de bun ai fi tu. Si degeaba mergi pe principiul mie nu mi se poate intampla nimic, doar altii cad..... realitatea e total diferita.

Editat de adyrip1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 536
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

esti prea prost. mars inapoi in curte sa te dai cu bicicleta. cand esti teribilist vrei sa te afirmi pe strada, normal cu viteza si facand stunt-uri. cand vrei sa inveti te duci pe circuit si inveti tehnici de abordare a virajelor, franare si evitare prin counter-steering a obstacolelor, etc. inveti motocicleta de sub tine si ceea ce inseamna ea. mereu a fost tare-n clanta pe forum, as putea blama varsta dar poate si faptul ca pute a baiat de bani gata. cand utilizatorii mai vechi se contrau cu el pe alte topicuri facea bravada. acum tot bravada si amenintari, cum am putea sa fim iertatori fata de un astfel de caracter!? nu ma bucur pentru ce s-a intamplat, ba chiar imi pare foarte rau. a murit o fiinta nevinovata si cu ea s-au distrus si alte vieti inclusiv cea a "asului" de la ghidon.

pacat.

 

eu nu ti-am vorbit urat. daca te ataci asa de grav in urma ultimului meu post aici, inseamna ca ai probleme. consulta un psiholog. okmspa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pot sa fac pariu ca bikerul nu v-a mai face niciodata accident cu pasager in spate .

Sunt multe lucruri care nu pot fi explicate si multe care le inveti pe propria piele, asa ca incepatori bagati la cap din timp ! Eu asta incerc sa fac :disappointed: .

Editat de Danyr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pot sa fac pariu ca bikerul nu v-a mai face niciodata accident cu pasager in spate .

Sunt multe lucruri care nu pot fi explicate si multe care le inveti pe propria piele, asa ca incepatori bagati la cap din timp !

daca esti asa sigur...roaga-l se te ia pasager permanent sa te dea cu maxim RESPECT...pe-o roata...si 200 la ora la intrarea pe autostrada. Riscurile acum sunt minime...nu se mai poate intampla nimic. Dar ca sa nu mai faci niciodata accident cu pasager cel mai bine inveti pe pielea unui pasager. Metoda asta educativa nu da niciodata gres.

Tu scrii mai repede decat gandesti..asta e clar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru fata... :disappointed: :kick:

 

In rest,tot ce era de spus, s-a spus. Atitudinea de reisar atoatestiutor si obraznic l-a adus aici...dar n-o sa-si dea seama niciodata ca poti sa previi prin atitudine. Trist...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

condoleante familiei .. si numai postati din auzite (am inteles ca avea viziera fumurie/presupun ca avea viteza). judecati un om fara sa aveti dovezi clare.

are cine sa il judece... noi nu avem nici-un drept. poate el kiar nu are nici-o vina si asta a fost soarta fetei si daca nu se intampla cu el se intampla cu altul, sau in alt mod. si nu spuneti hop pana nu ati sarit gardul .. daca nu vi s-a-ntamplat vi se poate intampla .. si nu aveti de unde sa stiti cum o sa reactionati. trebuie doar sa invatam din greselile altora ca sa nu mai existe astfel de discutii altadata.

daca aveti probleme personale cu el incercati sa vi le rezolvati altfel, nu prin posturi rautacioase din care reiese mai mult ca va bucurati ca a murit saraca fata cand mergea cu el. e uimitor ca exista astfel de oameni :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mersi tibi :disappointed:) am trecut peste liceu si facultate deci nu se pune problema asta:) urmeaza jobu si motoru :kick:

Krisu, dar daca te-ar invita un baiat cu-n Dominator, sau F650, sau un Cruiser sau un GS500, CB500, ai accepta?

rapunde sincer te rog!

 

mai lasa "final destination" si pune mana pe-o carte desi e prea tarziu pentru tine

 

De carte sigur e tarziu, macar de-ar privi Seven Pounds, poate ar invata ceva, dar l-ar considera fraier pe personaj.

 

Oricum, viata bate filmul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pot sa fac pariu ca bikerul nu v-a mai face niciodata accident cu pasager in spate .

 

 

Eu sper sa mai aiba "pasager in spate"... Coleg de celula un puscarias de 130 kg si 2,10m , cu o scula cat salamul VICTORIA... Adio mot la rahat... sa se cace sub forma de calup toata viata !

 

On topic: Mare pacat de viata copilei. Sa o ierte Dumnezeu...

Pe individ, il consider un criminal si ii doresc sa zaca in puscarie pentru fapta comisa.

 

Off Topic: In ziua de azi se face inchisoare, daca de foame furi o gaina sau o paine; daca omori un om, scapi " cu suspendare "... Romania, te iubim!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aseara am oprit la locul incidentului.Este foarte luminata zona,dar tot te surprinde bordura aia.Din pacate multi si-au lasat rotile pe acolo pentru ca bordura era brazdata de urme de lovire exact ca un fund de taiat legume.Si vina lui,dar nimic nu o mai poate aduce pe fata inapoi.In urma insistentelor prietenei mele eram sa cedez si sa-i iau echipament,dar acum...NU!Nu as putea trai daca i s-ar intampla ceva din vina mea.Sper sa fie invatatura de minte pentru toti cei care plimba pitipoancele cu viteze mari pe sosele.Hai sa tragem numai invataminte din ce se inatmpla din pacate altora si sa ne ferim sa ni se intample si noua.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate el kiar nu are nici-o vina si asta a fost soarta fetei si daca nu se intampla cu el se intampla cu altul, sau in alt mod.

 

marsh ma cu cabala ta si vrajelile astea cu karma si destin!

cand vad toate fufele care nu stiu sa citeasca bine nici pe spatele unei sticle de apa plata care vin sa ne zica despre "soarta" mi se zburlesc penele pe spinare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Copii astia chiar nu pricep nimic. Incerc sa-mi aduc aminte cum gandeam eu la 18 ani... idiot eram sigur dar parca nu in aspecte din astea legate de viata si moarte.

Tot imi inchipui ca daca le explica lumea in toate felurile posibile pana la urma o abordare trebuie sa fie pe limba lor si sa vada evidentul. Se pare insa ca singura actiune ce da rezultat e sa-i injuri ca sa te mai racoresti un pic.

Editat de Silenti
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am trecut prin acea zona de foarte multe ori, mergeam la mare cu masina sau cu motocicleta, mergeam la "liniute" noaptea la 1-2 si niciodata nu am observat sa fie ceva ciudat la acele ronduri. poate ca ma stapaneam la viteza inca 500m pana intram pe autostrada ca sa pot sa-i dau in circumstante mai safe.

mi s-a facut greata cand am vazut primul post al lui 'kiki' in care nici macar nu am vazut un gest de regret/parere de rau.. se comporta ca si cum ar fi calcat un caine.

nu exista ghinion in situatia care s-a intamplat. ghinionul este atunci cand iti cade un copac in cap nu cand intri intr-o bordura care e acolo de 3-4 ani si pe langa care ai trecut de multe ori.

la varsta lui "maestru la ghidon" ?!??! :disappointed:))) de ce ca tragea de ambreiaj in viteza 1 si o ridica pe o roata ?

nici nu mai stiu ce concluzii sa trag dupa 23 de pagini ca si asa s-au zis multe .....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate el kiar nu are nici-o vina si asta a fost soarta fetei si daca nu se intampla cu el se intampla cu altul, sau in alt mod.

Incredibila gandire....daca eu o ard aiurea pe strada si te lovesc pe tine pe trecerea de pietoni si te omor, e soarta ta sau e prostia mea ? :kick:

 

Cum supravietuiti oare cu asemenea mentalitati ? :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deja a devenit distractiv topicul....roxynel pisicel....asta inseamna ca automat si tu vei muri pe o motoreta, nu?:disappointed: da' cartela ti-ai incarcat-o sa dai beep la forjatori sa vina in fata blocului sa te ia la ture? poate chiar o sa te si omoare....yupyyyyy :kick:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Copii astia chiar nu pricep nimic. Incerc sa-mi aduc aminte cum gandeam eu la 18 ani... idiot eram sigur dar parca nu in aspecte din astea legate de viata si moarte.

Tot imi inchipui ca daca le explica lumea in toate felurile posibile pana la urma o abordare trebuie sa fie pe limba lor si sa vada evidentul. Se pare insa ca singura actiune ce da rezultat e sa-i injuri ca sa te mai racoresti un pic.

Ai dreptate in ceea ce spui, dar nici de la cei mai in varsta nu am ce sa pricep, deoarece sfaturile majoritatii de pe forum legate de acest accident au fost: arzi in iad, crapi copil de bani gata idiot etc. Asteptati de la el un anumit tip de comportament (din ce am mai auzit, nu el a postat), cand voi deja ati facut albie de porci aici...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care e concluzia acestor 23 de pagini pline de aberatii, jigniri, teoreme si scenarii tampite?

poate unii incepatori vor intelege multe chestii de aici. unii dintre ei vor tine cont toata viata de lucrurile invatate din acest topic..unii se vor speria doar pe moment, caci in mom in care incaleca pe motoare uita tot si redevin zei.

de fiecare daca cand il vedeam trecand pe o roata pe iuliu maniu cu prietenii lui ma rugam pt ei sa nu faca vreo prostie..

in schimb, nu l`am vazut niciodata cu pasager si asta ma bucura intr`un fel.

a fost un idiot. a primit ce a meritat..poate chiar prea mult. insa, putin respect pentru situatie...adevarat ca din posturile lui nu reies regrete..dar fiecare reactioneaza diferit in situatii critice. dar ca sa veniti toti si sa`l judecati ca niste dumnezei...e tipic romanesc. sincer, nu aveti niciun drept. daca el si`a asumat dreptul de a lua viata fetei aleia, dumnezeu s`o ierte, nu inseamna ca trebuie sa va asumati si voi dreptul de a judeca. inainte de a posta, merita sa stai si sa cugeti, ca nu esti planta.

ar fi cazul sa incheiati discutiile de genul, ca deja a devenit talk show. topicul asta nu e emisiune de scandal.

astept injuraturile de rigoare, ca deh, traim in romania. Numai binE!

Editat de adrian9292
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trotinel, sfaturile legate de accident au inceput sa fie vehemente dupa ce a aparut acea celebra replica a lui Kiki. Daca pana atunci se discuta despre cat de tampit a fost facand giumbuslucuri cu pasager in spate si despre cum nu a ascultat de sfaturile celor mai patiti, dupa ce a aparut acea replica, deja lucrurile s-au complicat. Pentru ca una e sa taci si sa iei pozitia ghiocel dupa ce-ai facut o mare belea si alta e sa incepi sa ameninti si sa iei la misto pe cei care au indraznit sa-ti spuna ca esti inconstient pentru ca iei pasager si apoi te dai reising. Mi se pare normal sa ii sara tandura cuiva cand vede ca singura ta preocupare e sa te disculpi in accident, nu sa te gandesti ca ai avut norocul chior de a nu muri impreuna cu pasagerul.

Editat de March
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta a fost soarta fetei si daca nu se intampla cu el se intampla cu altul, sau in alt mod. si nu spuneti hop pana nu ati sarit gardul .. daca nu vi s-a-ntamplat vi se poate intampla ..

 

Mai lasa dracu telenovelele alea ... pune creierul la contriutie si mai citeste din cand in cand o carte. Auzi la ea, soarta! Pe ce lume traiti bai fratilor!? Presupun ca il astepti si pe mos craciun, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa arata aseara scuarul de iluminat.Imi cer scuze de calitatea pozei,dar e facuta cu telefonul.

post-6602-1246368114_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot sariti cu gura ca toata lumea comenteaza fara sa stie ce s-a intamplat de ce nu dati toate detaliile?

Ce s-a intamplat dupa ce a cazut Kiki cu fata? S-a lovit fata de ceva dupa ce au lovit bordura?

El scapa fara nici o zgarietura iar fata se loveste asa rau incat face hemoragie interna si moare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

TROTINEL , TU ESTI URMATORUL CARE II CALCI PE URME LUI ACEST LOS_KIKI AL ROMANIEI. LASATI DREAQ GOLANEALA SI MERSUL PE O ROATA PRIN PALADY SAU IKEA, NU SUNTETI DELOC INTERESANTI, MAI DUCETI-VA LA SCOALA MAI CIZELATI-VA CA SUNTETI NISTE ANIMALE SI NISTE CRIMINALI SAU VIITORI CRIMINALI.

 

PUNEM PARIU CA DACA LOS_KIKI SCAPA, CA ARE MAMA SI TATA BANI, MAINE E PE O ROATA LA LOC CU O ALTA VICTIMA IN CARCA????

 

PUN PARIU CA NU A INTELES NIMIC DIN CE S-A INTAMPLAT SI ALTII CA EL VOR URMA SA COMITA ALTE GROZAVII PE SOSELELE ROMANIEI.

 

AVEM PARTE DE MULTI CRETINI SI DISTRUSI CARE NU AU INTELES INCA, CUM E TREABA CU VIATA. AU IMPRESIA CA SUNT DUMNEZEU, EI SUNT CEI MAI TARI SI CEI MAI ZEI. NISTE LOOSERI, ASTA SUNT.

 

SA INCERCE SA SE PUNA IN LOCUL PARINTILOR FETII CARE A OMORAT-O.

 

EU SA FI FOST IN LOCUL PARINTILOR EI , IL KILAREAM PE FRAIER DIRECT, SI MA DUCEAM LA PUSCARIE, ASTA E.

 

MAI ARE TUPEUL SA INTRE SA POSTEZE, SA FACA IDIOTI ATATIA USERI, HANDICAPATULE CARE TE AFLI. LA PUSCARIE CU TINE.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...