Sari la conținut

Accident mortal pe autostrada


DraculRoscat
 Share

Postări Recomandate

fratiiiiiiiilorrrr...... voi ati inebunit ????????? nul cunosc pe acet baiat KIKI.... dar voi deja sunteti de toata jena ... va credeti eroi nationali ??? oricui i se poate intampla asa ceva ..... poate chiar maine unu dintr-e voi o sa pateasca la fel ...si atunci sa vedem cum se simte sa intre pe forum si sa vada astfel de mesaje ......KIKI poate nici nu realizeaza ce scrie in momentele astea pe forum ...oricum ar fi el(bun.. nebun ... teribilist sau cum vreti sal numiti ) eu sunt sigur ca trece o perioada foarte neagra si multumita voua ...si mai rau :D cred ca ar trebui sa incetati dreaqu cu tampenile .... sau sa stearga un admin acest topic ca deja e cel mai urat pe motociclism.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 535
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

deci deja deveniti chiar niste penibili care nu se plictisesc de stat cu ochii in monitor certandu-se.si aberand deja mult...neavand nici o legatura cu principalul scop al topicului si acela de a ii face pe ceilalti cititori sa bage ceva la cutie.din primele 10 pagini s-a inteles tot.restul 26 si cate VOR MAI fi..sunt degeaba doar baliverne din simpla lipsa de activitate mult mai interesanta decat aceasta de a posta pe forum si de a te incadra intr-o anume tabara.cea care il apara pe kiki si cea care ,cred ei,spun adevarul adevarat intr-o forma dura pentru ca ei doar vad lucrurile dintr-o perspectiva obiectiva si nu au fost la fata locului..doar raman sclavii caracterului popular.oare cand o sa se inchida topicul?la cate pagini?vreti sa bateti un record acuma ca a-ti prins o barfa mai rau ca cei de la cancan?kiki a avut un accident.eveniment fortuit imprevizibil.kiki este raspunzator doar de leziuni in mod practic deoarere fata era constienta din cate am inteles.si atata timp cat ea are bazin rupt hemoragie interna cu ficat si rinichi zdrobiti de ce o duce la bagdasar sau cum s-o chema care din cate stiu este spital specializat in neurologie...in loc sa o duca la municipal?si sa o bage in operatie dupa n ore?in mod teoretic si legal este omor din culpa..si este vinovat si este groaznic ce s-a intamplat imi pare rau pentru fata...dar pana la urma asa s-a intamplat si daca voi stati aici si pierdeti timpul construind 15 mii de polemici si sariti din una in alta..ba ca de ce avea el motor de 130 de cp ba ca nu era maestru al ghidonului lucrurile nu au nici o revelanta acum.faptul este consumat el stie ca este vinovat toti stim ca este vinovat multe jigniri si cuvinte dure au fost trantite aici doar din ofuscare.pentru ca nimanui nu ii pasa cu adevarat de cele intamplate aici doar stati si latrati ba dintr-o tabara ba din alta a-ti reusit ca acest forum sa il transformati intr-o mare piata.sa zica unu tare si drept ca daca el se urca pe motor nu ii da peste suta sau nu a mers la un anumit moment ca un nebun doar de placere sau ca asa i-a venit lui?si cu pasager si fara...majoritatea a-ti facut accidente si vor mai fi..din neatentie..din viteza excesiva.si din alti factori rezultatul fiind acela pe care majoritatea il stim.dar asta nu inseamna ca acum trebuie sa scrieti o carte.daca tot ajungeti la ideea asta sa se dea anunt cand o publicati promit ca o cumpar si o vreau si autograf.incetati cu discutiile ca atata timp cat unu mai arunca o vorba o sa se reactioneze in continuare.

 

ps.Dzeu sa o odihneasca in pace.si imi pare rau pentru familia ei

 

dar aveti respect si limite.puneti punct

 

dar tu ai pic de respect pentru fata aia sa spui ca pilotul este raspunzator doar pentru leziuni si de restul sunt vinovati alti ... tu ai respect pentru oamenii aia sa le arunci in carca moartea cuiva cu care nu au saraci nici o legatura

 

nu ar fi lumea atat de vehementa daca nu ar exista comentari superidioate ca ale tale ... daca nu ar fi fost posturile lui kiki de pe acest topic ... posturi total nepotrivite cu situatia de fapt, care sper sincer ca nu sunt puse de el ci doar de un baiat fara prea multa carte

 

discutiile sunt bune daca ajuta la constientizarea pericolelor macar 1% din tot ceea ce facem ca motociclisti

 

cei care comenteaza negativ la adresa intamplarii nu sunt neaparat niste mocaiti care au doar 60 de km/h pe bord ... sunt oameni care merg poate chiar mai tare decat stiti voi ... dar unde si cand trebuie ...

 

eu daca pateam asa nenorocire si aveam in jurul meu prieteni care bateau asa campii pe net ii rugam sa se abtina mai bine decat sa complice inutil o situatie indeajuns de delicata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna SEARA DOMNULE DAN DIACONESCU Va urmaresc emisunea seara de seara ce nenorociti domnule sa tinA CU UN CRIMINAL CARE TREBUIE SA FIE TRAS LA RASPUNDERE ALO PROCURATURA JUSTITIA SE AUDE!??!1? dece toate televiziunele sin contra dumneavostra ca aveti adienta maxima se ei nu .asta e. nu ii mai lasati domle sa se injurE ASA IN DIRECT UNI PE ALTI si spuNETEI LUI BARBOSU CELE CARE VIne si el la antena1 la acces indirect sa nu va mai vorbeasca ca lam auzit azi ce fel de vorbea despre emisiunea de aseara.ami venea sal iau prin televizor cu vrio citeva.si cu crima asta domnule dAN DIACONESCU CHEMATIL DOMLE PE LUIS LAZARUS SA FACA LUMINA cu BORDURA AIA!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu ti-as recomanda sa executi manevra ALT+F4

P.S. : nu e corect asa ca eu nu pot sa plimb pe nimeni ... am monopost ....

Bine ca nu transporti pasager.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si cred ca scopul a fost atins eu aia spuneam.ca deja maine dimineata cand intru o sa vad 50 de pagini :D si cu vinovatia.am mai zis ca si aceia au doza lor pentru ca nu au facut tot pentru a o salva si mai ales la un spital de neurologie cand erau altele gen municipal sau sf pantelimon..oricum in fine bafta si fara accidente mai ales de tipul asta.asfalt uscat.ca deja nu mai e nimic de spus referitor la topic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma refeream la forumul lor, nu la asta. Si am aflat destule chestii de bun simt de acolo, maruntisuri tehnice pe care altfel le-as fi putut afla doar empiric daca as fi avut vreodata dispozitia de a imi duce mobra la limite. Sfaturi care m-au ajutat sa imi pazesc uneori fundul de capriciile drumului, motocicletei sau traficului. Tot din cauza unora de acolo am avut curiozitatea de a imi duce mobra pe circuit si a o apleca intr-o curba, chestie care iarasi cred ca m-a ajutat un pic sa tastez acum din corpul meu intreg si sa imi tin motocicleta intreaga.

 

Dar poate sunt o exceptie.

Esti....spre deosebire de tine kiki a preferat pe sbz sa se certe cu toata lumea si sa nu accepte nici un sfat de la nimeni...iar acum se vede.

Din pacate timpul nu se mai poate da inapoi....macar prietenii lui care ii iau apararea cu atata ardoare sa invete ceva din greseala pe care a facut-o.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are rost sa va certati sa descoperiti a cui ii vina mai mare a pilotului sau a pasagerei????????

ce credeti ca acum pilotul, kiki am inteles k il cheama nu ar da in momentele astea orice ca situatia intamplata sa dispara sa poata da timpul inapoi?????? toti ar face la fel......ar regreta amarnic dar asta ee nu mai poti schimba si nu uitati nu era in oras sa spui k ii teribilist .... imi pare rau pt ce sa intamplat dar asta ee dintr-un accident am invatat sa nu mai iau pe nimeni pe moto fara casca . deci mi-a folosit..... poate si de aici are cineva de invatat.........

 

cat despre pasagera -imi pare ff rau si condoleantele mele pt familia ei.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca nu transporti pasager.

dc? chiar asa de prost conduc ?

Fix ce va spuneam ... fiecare este raspunzator de ce face. Am suparat pe cativa cu toate ca nu vad cu ce si deja ma ameninta lumea pe privat :D:D va pup ... pe rand sau la gramada? cum preferati ?

Editat de RaveBoy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"raveboy"....:rose:....cu riscul sa par arogant/superior caci vad ca altfel nu prea sint perceput de cei care nu prea sint asa "maistri" cum cred ei ca ar fi....tipsuri am dat peste tot cand au fost cerute...si necerute...ca in cazul acesta...la fel cum si eu am cerut altora care merg mai bine ca mine si/sau am tacut si ascultat cand ei vorbeau indiferente ca era unul din baietii de la curse sau forjatori stradali....de aia dupa multi ani de mers...sa-i spun necivilizat...n-am avut decat un incident minor in trafic....sau poate m-am nascut intr-o galeata cu rahat...no idea...:D m-a bucurat enorm cand l-am vazut pe baiatul ala de mai devreme ca a scris ca se va gandi de doo ori de acum cand o sa ia un pasager...:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si cu vinovatia.am mai zis ca si aceia au doza lor pentru ca nu au facut tot pentru a o salva si mai ales la un spital de neurologie cand erau altele gen municipal sau sf pantelimon..oricum in fine bafta si fara accidente mai ales de tipul asta.asfalt uscat.ca deja nu mai e nimic de spus referitor la topic

 

bai fiinto! aproape fiecare spital are UPU, aproape in fiecare spital poti fi stabilizat pana la operatie, DACA ESTE POSBIL.

 

tu stii cum arata mah o unitate de urgenta sambata noaptea??? ia du-te si vezi!

 

si ca sa nu scriu de doua ori, imi citez raspunsul dat altu destept care da vina pe medici!

singurul vinovat in toata poveste e conducatorul mobrei. punct.

 

1. Ai fost vreodata la UPU? stii ce se intampla acolo? ai fost vreodata in camera in care a ajuns fata aia? daca nu, atunci taci dracu din gura!

2. Niciun doctor, oricat de jegos sau spagar ar fi, nu lasa un om sa-i moara pe masa, mai ales o fata de 18 ani!!!

3. Nu e vina doctorilor ca a murit, nu ei au dat-o de pamant

4. Doctorii poti fi acuzati???? ce maaa??? ia mai cauta!

5. Nu arunca cu (cuvant urat) in doctori bai, mucosule! Sunt oameni care-si pierd tineretea, de la 18 la 30 ani, invatand cate 15 ore/zi, umbland prin spitale si fiind tratati cu kuru cand trebuie sa INVETE in spitalele UNIVERSITARE, profesorii dr. universitari sterg cu ei pe jos si-i fac de (cuvant urat) in fata pacientilor, ca studenti fac munca cea mai de jos prin spitale, si ajung la 35 de ani, sa salveze vieti pe 10 milioane si sa fie injurati de mucosi de bamboo care habar n-au ce inseamna munca si se dau superiori si intelectuali, HAI SICTIR!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai fiinto! aproape fiecare spital are UPU, aproape in fiecare spital poti fi stabilizat pana la operatie, DACA ESTE POSBIL.

 

tu stii cum arata mah o unitate de urgenta sambata noaptea??? ia du-te si vezi!

 

si ca sa nu scriu de doua ori, imi citez raspunsul dat altu destept care da vina pe medici!

singurul vinovat in toata poveste e conducatorul mobrei. punct.

"QUOTE (..IcemaN.. @ Jun 30 2009, 11:34 AM) *

1. Ai fost vreodata la UPU? stii ce se intampla acolo? ai fost vreodata in camera in care a ajuns fata aia? daca nu, atunci taci dracu din gura!

2. Niciun doctor, oricat de jegos sau spagar ar fi, nu lasa un om sa-i moara pe masa, mai ales o fata de 18 ani!!!

3. Nu e vina doctorilor ca a murit, nu ei au dat-o de pamant

4. Doctorii poti fi acuzati???? ce maaa??? ia mai cauta!

5. Nu arunca cu (cuvant urat) in doctori bai, mucosule! Sunt oameni care-si pierd tineretea, de la 18 la 30 ani, invatand cate 15 ore/zi, umbland prin spitale si fiind tratati cu kuru cand trebuie sa INVETE in spitalele UNIVERSITARE, profesorii dr. universitari sterg cu ei pe jos si-i fac de (cuvant urat) in fata pacientilor, ca studenti fac munca cea mai de jos prin spitale, si ajung la 35 de ani, sa salveze vieti pe 10 milioane si sa fie injurati de mucosi de bamboo care habar n-au ce inseamna munca si se dau superiori si intelectuali, HAI SICTIR!"

 

RESPECT !!!! ..pentru ce-ai scris aici !!!!!! Pacat ca nu multi stiu treburile astea......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adam deci fara suparare dar u orice post care l-ai pus u pe forumul asta a fost jignitor pt persoane in parte si la general vezi k pe forumul asta sunt multi oameni destepti nu esti u singurul de aici si te rog eu controleaza-ti si vocabularul k nu esti mai presus ca nimeni :D

 

Astia sunt aparatorii lui "Kiki Richi de trei lei ridichii ".... niste fiinte fara creier si cu un IQ de o iei la fuga. Doar cititi fraza de mai sus si va ia durerea de cap.

 

Va spun eu de ce a facut accident, fiindca nu gandea cand mergea pe mobra, mergea doar la instinct . " No brain , no pain " .

 

Cine se aseamana se aduna (cu cateva mici exceptii), gasca pokemonilor forjatori de borduri !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astia sunt aparatorii lui "Kiki Richi de trei lei ridichii ".... niste fiinte fara creier si cu un IQ de o iei la fuga. Doar cititi fraza de mai sus si va ia durerea de cap.

 

Va spun eu de ce a facut accident, fiindca nu gandea cand mergea pe mobra, mergea doar la instinct . " No brain , no pain " .

 

Cine se aseamana se aduna (cu cateva mici exceptii), gasca pokemonilor forjatori de borduri !

 

batranule balaur... fane nu are treaba cu pokemonii. doar pentru ca tu crezi ca este un pokemon poate (ceea ce nu este adevarat, cel putin nu poti sa spui despre un om ca e pokemon pentru ca scrie mai mIRC style).

 

noi astia cu 125-uri ne-am dat denumirea de pokemonii forjatori, ai vreo problema cu asta? si fata de multi altii, nu suntem motociclisti de tastatura, probabil doar cand ploua torential , insa nici chiar atunci (da , am iesit si pe ploi torentiale intentionat, nu m-a prins pe drum).

 

Bravo noua ca suntem niste pokemoni, si ca am inceput cu 125cc. Nu e nimic rusinos sa incepi de la 16 ani acest sport - motociclismul. Probabil ca atunci cand o sa fim de varsta ta o sa ne dam de 10 ori mai bine (deja ne dam bine , fara echipamente de mii de euro , pregatiri pe circuit si etc, si nu ma refer aici doar la luat un viraj in oras, ca in general nu iesim neaparat ca sa ne plimbam, ci sa invatam diferite lucruri in locuri sigure fara trafic). Tu ce faceai la 16-17 ani ? Iti zic eu.. visai sa ai o motocicleta, te jucai pe calculator. La noi visul tau s-a transformat in realitate.

 

Ne considerati voi teribilisti, inconstienti, etc, dar sincer, cata minte puteti sa cereti de la noi? cata maturitate? Si voi ati fost la fel, unii mai mult, altii mai putin. Suntem o generatie mai tampita (vezi emo, cocalari, struti , etc).

 

Sunt cam satul de conceptia asta, ala care e mai mare e si mai tare. Fals :D Daca esti pasionat, cu putin talent (vezi JULIAN RADUTA ce face la 17 ani, varsta mucosilor cum ne zic unii dintre voi) ajungi sus repede, daca intelegi ce vreau sa zic.

 

Bafta in continuare pe circuit, pe strada se schimba jocul !

Editat de Frana
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La cat mai multe asa evenimente va urez :rose:

Tara minunata populata de oameni "minunati" :P

 

 

 

:D

 

Fiecaruia, dupa fapta, si rasplata ii urez...si rasplata sper sa fie crunta, pt ca oricat de smecheri/bogati/saraci suntem, n-avem niciun drept sa luam o viata, iar daca asta s-a intamplat fie dintr-o greseala comisa intr-un moment prostesc, cel faptas n-ar mai trebui sa scoata capul din pamant in viata lui...

(si nu spun asta pt ca e le kiki sau mai stiu eu cine faptas, ci i-as spune-o si lu tata, si mie)

 

Sa fiti...cerebrali

 

Odihneasca-se-n pace fata...

 

 

PS: ce nu inteleg este de ce sare asa lumea in sus de fund, cand atatia motociclisti cu experienta si unii dintre ei oameni la casa lor, cu familii, oameni cu capul pe umeri, cerebrali, v-au explicat cum sta treaba intr-un mod bine argumentat....Niko, Thomas, Preacuviosul, Coxanelu, Melciu, si multi altii de pe aici...Si au si precizat ca accidente se pot intampla, dar accidentul nu scuza atitudinea de dupa, chit ca ar fi putut fi mama greselilor, sau chiar o cometa cea care a provocat acel accident

 

Eu zic macar acum, sa faceti putina liniste, pt fata aia, in semn de respect :rose:

Editat de Mr_ORL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Respect la noi?Ce e ala?Indolenta,nesimtire,smecherie,prostie,ipocrizie,curvarasie,hotie-astea ne caracterizeaza...din pacate!Cu ani in urma nu indrazneam sa intind mana unuia mai mare cu 2-3 ani sau sa ridic ochii prea sus si sa ma intind la vorba.Acum ne dau peste bot pustanii reisari peste noapte sariti de pe scuter direct pe motociclete cu veleitati de curse.Pe zi ce trece pe forumuri vin tot felul de specimene.

Editat de emylyo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kiki .. esti jalnic ! Esti mai prejos decat decat criminalii cu sange rece ! Esti la fel de jalnic ca si alta cunostinta de-a mea care a omorat o fata cand a ratat o curba ( tot noapte , tot forja , tot vina altor forte superioare noua ) si la cateva zile dupa rupea ritmul discotecilor ! Fa o fapta buna si vindeti motorul , sau fa si tu cum a facut tatal ce i-a dat foc mobrei in curte dupa ce fii-su a ajuns un abonat al spitalelor ! Fa ceva , orice , dar nu veni aici cu texte gandite sa fenteze legislatia , cu tupeu jegos si replici de copil ce s-a lovit din cauza neatentiei si da vina pe girafa roz ce a trecut pe langa el ! Si pentru apludacii tai am un mesaj : nu mai credeti cu asemenea tarie in inocenta lui si in lungile si vastele procese de constiinta prin care trece maestrul la ghidon , ca nu da semne de constienta , ci de inconstienta si nesimtire crasa ! Si nu uita Kiki , chiar daca scapi de justitie , tot ce facem pe lumea asta ni se intoarc e tot aici , nu in viata de apoi !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si aici imi doresc sa mai spun doar atat, pt aplaudacii situatiei:

 

Puneti-va iubita sau sora in locul fetei decedate in urma acestui accident :D Vedeti de ce v-au judecat si va judeca atata lume...

 

N-am nimic cu le kiki, m-am intersectat prin cateva posturi cu el, si nu ne-am contrat niciodata, dar atitudinea in cazul de fata nu-si are rostul, si nici a celor care ii iau apararea...faptul e consumat, degeaba incercam sa gasim ca vina diverse marcaje si delimitari, etc....

Mai repet odata...

 

Puneti-va iubita sau sora in locul fetei, si reflectati singuri... :P Poate asa va vine mintea la cap...

Editat de Mr_ORL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu unul sunt insurat si merg mult cu nevasta pe motor si pe autostrada si pe Cheia.Fara nebuneli adolescentine..doar plimbari de placere...asta e motociclismul adevarat, PLACERE.Ca nu muncesti sa iti iei mobra dai o caruta de bani pe echipament ca sa te faci bucati intr o curba sau intr o bordura.Cei tineri trebuie sa isi dea seama ca motoarele necesita un grad maxim de discernamant si totul trebuie sa fie calculat .NU este un hobby pt cei care nu au capul pe umeri...pt turbati exista sahul sau colectionatul de timbre sau jocuri pe PC.Motociclismul este pentru cei care stiu ca o a doua sansa poate sa nu mai fie si uneori aceasta sansa vine pt cel de la ghidon dar nu si pentru cel din spate-persoana CARE SI-A PUS VIATA IN MAINILE rider-ului.Uneori aceasta persoana(pilotul) nu este capabila sa isi dea seama de povara pe care o are.Gagica din spate nu este pasarica pe care o dai ca dupa aia sa o vrajesti cu mers pe o roata, este un om cu parinti cu frati cu surori,persoane care o vor in viata.

Scuze patetice gen bordura neluminata, medici incapabili NU EXISTA. Ma bucura atitudinea unui motorist precum Coxanelu, posturile lui Silenti menite sa schimbe o conceptie gresita privind motociclismul pe mobre de viteza si replicile Panterei dar pare ca nu este de ajuns.Este usor de inteles din postarile lui KiKi pe sbz vis-a vis stunt-ul, cam ce are el in cap si cam ce inseamna mersul pe motor pt el si nu da de inteles ca dupa teribilul accident in care a fost implicat s ar schimba intr-un fel.

 

Dumnezeu sa o odihneasca pe fata si multa putere familiei acesteia !

Editat de LOKI_46
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceasul rau.... pisica neagra...

Asta e...toti gresim , mai mult sau mai putin , pacat e de fata aia ca avea 18 ani si toata viata inainte !

Cat despre astia care'si tot dau cu parerea , asta e sport national la noi , asa ca nu ma mira nimic ! Doamne fereste sa patiti voi asa ceva , sa vedeti cate nopti nu dormiti , cand va treziti dimineata mai obositi decat v-ati pus in pat seara , cand vi se pare ca pur si simplu ati uitat , incepeti sa zambiti si atunci va aduceti aminte si instant vi se schimba expresia fetei .

kiki o sa stea si o sa mediteze , oricat de "tare in gura" ar parea ... nu cred ca este asa . Atitudinea asta este data de voi astia care nu stiti decat sa jigniti , sa insultati si sa criticati si o inteleg perfect ! Nu ati fost acolo , deci nu stiti ce stie el si asta e clar. Orice comentarii sunt in plus despre cum se putea evita , tralalala ! Ce s-a intamplat stie doar el si o sa aiba timp sa se gandeasca unde a gresit .

@ kiki ...greul abia acum incepe , intr'un fel iti inteleg atitudinea dat fiind faptul ca acum 4 luni am fost cam in aceeasi situatie . Timpul le rezolva pe toate . Da bacul , ia-l si apoi ai tot timpul din lume sa rezolvi problema asta .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo noua ca suntem niste pokemoni, si ca am inceput cu 125cc. Nu e nimic rusinos sa incepi de la 16 ani acest sport -

ce sport ma? de unde atatea arfe in capul ala al vostru plin cu cacaaaaat bah corditilor ca ma umpleti de spume.

Motociclicmul pe strada nu se sport bai putulica!

Te dai pe circuit, participi la vreo cursa oficiala? esti inscris in vreo asociatia sportiva? sari damburi cu crosu? daca nu.... atunci mars la teme si lasa sportu'

 

auzi la ei... sport!

 

Daca te fuute grija, la 16 ani ma dadeam cu-n Voshod pe camp.

 

 

 

Ceasul rau.... pisica neagra...

 

eu creca Zana Maseluta a omorat-o pe fata da' nah...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prima curba de pe podul cernavoda este foarte periculoasa, daca mergi chiar si legal, cu 140, pana acolo. Nu sesizezi ca e chiar o curba serioasa - de sub 100km/h pentru un incepator sau chiar si pentru cineva experimentat, daca mergi relaxat, pe drept, pana atunci, dureaza ceva pana iti trezesti reflexele de viraje "aplecate".

 

Pacat ca a trebuit sa moara cineva, bine ca macar o parte din cei care citesc acum o sa-si aduca aminte ca dupa autostrada, pe podul dinspre Cernavoda, ar fi bine sa duca acul vitezometrului sub 100. Curba se poate lua si cu 140 si cu 160, DAR cand apare dupa o ora doua de mers drept, ridica mari probleme.

 

 

Este vorba de curba chiar dinainte de barierele de la Cernavoda ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar trebui sa punem o poza al chilotului KIKi_kaka.

 

DC?

 

Pt ca asa. poate, viitoare pasagere ale reisarului vor scapa cu viata !!!!!

 

 

E doar o chestiune de timp, pana cand selectia naturala va cerne.... pacat ca mor nevinovati pt cei vinovati

Editat de GaGauTa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea, dupa citirea celor 42 de pagini, este ca daca primul post al lui kiki ar fi sunat a regret, parere de rau, suparare, tristete, cei care sunt contra nu ar mai fi facut atata gura.

 

il cunosc indirect si sincer mi se pare inconstient sa treci zilnic prin pasajul lujerului plin de masini bara la bara, cu cel putin 80 km/h printre coloana de masini.

 

cei care-i iau apararea probabil ca, nu realizati gravitatea situatiei. ok sa spunem ca a avut parte si de un mare ghinion, o nesansa etc. .

 

ideea principala a postului este ca daca si-ar fi recunoscut vina, probabil ca acest topic se incheia in 10 pagini maxim. ni se putea intampla tuturor acest lucru, ce-i drept probabil in alte circumstante, din alte varii motive, dar probabil ca doar 10% din cei prezenti pe acest topic ar fi putut sa aiba reactia lui kiki.

 

condoleante pentru familie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...