Sari la conținut

Accident mortal pe autostrada


DraculRoscat
 Share

Postări Recomandate

Sunt curios cati dintre voi au fost azi la biserica. Din ambele tabere...

 

Sunt curios cati dintre voi ar fi avut taria de caracter sa stea si sa vada cum cineva tipa plangand: "cine te-a dus la motociclete? cine te-a dus la curse?"

 

Nu conteaza cu cine sunt prieten acum, cu cine m-am plimbat sau cu cine am stat la suc. Ce am simtit astazi m-a facut sa imi fie rusine ca sunt motociclist...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 536
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Sunt curios cati dintre voi au fost azi la biserica. Din ambele tabere...

 

Sunt curios cati dintre voi ar fi avut taria de caracter sa stea si sa vada cum cineva tipa plangand: "cine te-a dus la motociclete? cine te-a dus la curse?"

 

Nu conteaza cu cine sunt prieten acum, cu cine m-am plimbat sau cu cine am stat la suc. Ce am simtit astazi m-a facut sa imi fie rusine ca sunt motociclist...

si punct

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu sunt impotriva nimanui. ce a facut kiki intra la art. 174 175 si 176 cod penal. da mor cand ii vand pe comunistii astia care comenteaza. NU VOI JUDECATI am mai scris TRIBUNALUL ILFOV SECTIA PENALA atat.

 

Aici te inseli. Moral il poate judeca oricine. Aici, pe sbz, la discutiile cu prietenii, etc. E un forum deschis in care toti isi pot expune parerile pro si contra, mahnirea si indignarea.

Cat despre legal, promit ca daca parintii vor sa-l dea in judecata, voi fi prezent la infatisari asa cum am incercat si eu si altii sa fim la infatisarile procesului care il judeca pe soferul de camion ce i-a omorat pe Traian si Ela. Si crede-ma ca nu il voi sustine pe posesorul de motocicleta de data asta. De ce ? Ca inconstienta UCIDE. A UCIS un copil, un copil al unor parinti ce nu mai au pentru ce sa traiasca acum. Crunt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aici te inseli. Moral il poate judeca oricine. Aici, pe sbz, la discutiile cu prietenii, etc. E un forum deschis in care toti isi pot expune parerile pro si contra, mahnirea si indignarea.

Cat despre legal, promit ca daca parintii vor sa-l dea in judecata, voi fi prezent la infatisari asa cum am incercat si eu si altii sa fim la infatisarile procesului care il judeca pe soferul de camion ce i-a omorat pe Traian si Ela. Si crede-ma ca nu il voi sustine pe posesorul de motocicleta de data asta. De ce ? Ca inconstienta UCIDE. A UCIS un copil, un copil al unor parinti ce nu mai au pentru ce sa traiasca acum. Crunt.

nu am zis ca nu poate fi judecat moral :D doar am raspuns la ce a fost scris mai sus. dap, ai voie sa fi prezent la infatisari, probabil ca nu vei fi singurul, dar ai voie sa vorbesti in sala ( nu ca pe forum) doar daca esti citat ca martor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu sunt impotriva nimanui. ce a facut kiki intra la art. 174 175 si 176 cod penal. da mor cand ii vand pe comunistii astia care comenteaza. NU VOI JUDECATI am mai scris TRIBUNALUL ILFOV SECTIA PENALA atat.

jorj- ma crezi atat de idiot incat sa uit ce am scris acum 6 ore. am raspuns la ceea ce a scris el.

 

Ahm... Corectie ... art. 178 C.P. ... asta asa ca tot erai cu C.P. in mana :P N-are nicio treaba cu omoru` ceea ce a facut el... poate doar in imaginatia bolnava a unora...

 

Si acum continuati dupa aceasta scurta intrerupere legislativa nu am vrut sa creez discrepantze :D

 

 

P.S.: Conducatorul auto beat mort pe patul de spital de la Bagdasar, la intrebarea "Cum ai reusit sa distrugi juma` de refugiu RATB cu masina aia??" raspunse sincer, scurt si la obiect "Sefuleeeeeeee.... mergeaaam... si la un moment dat refugiu` ala, mama lui de refugiu`, a inceput sa fugaaaaa .... si l-am lovit... ete asa POC POC!!" ... A dracu` mama ei de bordura..... si art. ala 48 din ordonanta.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D) Un exemplu reprezentativ de cocalar (poza cu 232 km/h, femei, bautura, talent & valoare cat cuprinde)

Nu cred ca are relevanta stilul lui trotinel de viata, anturajul lui, etc cu acest subiect.

 

Incearca sa nu te legi de aceste mici detalii doar ca sa faci un flame. Poate vine si trotinel si spune ca south park sunt pentru cei mari cu minte ce copii.

 

Discutam aici despre pierderea unei fete intr-un accident grav. Daca ai ceva de spus legat de subiect este invitat sa o faci. Daca vrei doar sa faci scandal atunci mai bine te muti pe privat.

 

sa incercam totusi sa revenim la un mod de comunicare mai civilizat. Vrem ronduri ca in occident, vrem legistlatie ca in occident, vrem sa fie occident, dar nu suntem in stare sa vb civilizat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg de ce te-ai transformat in avocatul poporului si incerci sa minimalizezi situatia aratandu-ne ca a fost o greseala, o simpla greseala care ni se putea intampla. Ok,pot sa accept ca se putea intampla,nu oricui,ci cuiva care alege sa neglijeze multi factori care cumulati duc la astfel de nenorociri,dar totusi sa admitem ca se putea intampla.

Ceea ce acuza lumea este atitudinea celui care in acest moment ar trebui sa fie cu capul plecat,cu groaza de a da ochii cu parintii fetei, care ar fi putut sa vina si doar sa spuna cat de incredibil de rau ii pare si cum ar vrea sa dea timpul inapoi doar sa nu fie actorul acestui cosmar pe care il traieste.

Daca venea si se prezenta asa ar fi avut compasiunea noastra,dar nesimtirea pe care ne-o flutura tanarul nostru este ceea ce ne deranjeaza,faptul ca ne spune :like sucks!am gresit,ce mare smecherie?

Iar partea cu fata care ar trebui sa stie ca sunt sanse foarte mari sa nu ajunga vie acasa si ca e responsabilitatea ei ca se urca pe motor mi se pare foarte aiurea.

Editat de Niko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

TARLANII ASTIA DE 18 ANI, CARE SE CRED ZEII STRAZII AU STRICAT REPUTATIA MOTOCICLISTILOR DE ZI CU ZI DIN BUCURESTI SI DIN TOATA TARA,

 

UITATI-VA CA VUIESTE MEDIA DE ARTICOLE CU SI DESPRE TOT FELUL DE INCONSTIENTI CARE AU IMPRESIA CA MAMELE LOR I-AU NASCUT PROPRIETARII

 

SOSELELOR DIN ROMANIA SI CA EI AU DREPTUL SA MEARGA PE UNDE VOR SI CUM VOR, CU CAT VOR. (DALDE TROTINEL - UN ALT MESERIAS AL

 

GHIDONULUI).

 

 

IN GERMANIA TE USTURA CURU PANA IN GAT DACA TE PRINDE CU NUMARU INDOIT, LA NOI E MARE FITA, E TRENDI, TOTI PUSTALAII CU MUCI LA NAS AU

 

NUMERELE STRAMBE, SI ASTA E INCEPUTU UNEI AVENTURI CARE SE LASA CU DECESE.

 

AMENZI PENTRU VITEZA IMENSE AS INTRODUCE DACA AS PUTEA, SA II TREACA TOATE TRANSPIRATIILE CAND PLATESC, AR MURI MAI

 

PUTINI.

 

PREACUVIOSULE DA TARE FRATE IN EI, CA SUNT NUMAI TEMBELI, EU SUNT PERFECT DE ACORD CU OMU' , LE ZICE PE BUNE DREPTATE. MA AI ALATURI

 

IMPOTRIVA LA TOTI INCONSTIENTII ASTIA CARE MAINE POATE OR SA OMOARE PE CAREVA APROPIAT MIE.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca esti asa sigur...roaga-l se te ia pasager permanent sa te dea cu maxim RESPECT...pe-o roata...si 200 la ora la intrarea pe autostrada. Riscurile acum sunt minime...nu se mai poate intampla nimic. Dar ca sa nu mai faci niciodata accident cu pasager cel mai bine inveti pe pielea unui pasager. Metoda asta educativa nu da niciodata gres.

Tu scrii mai repede decat gandesti..asta e clar.

 

Daca ar fi posibil sa ma ia pasager permanent sunt convins ca nu ar face nimic din cele enumerate de tine(asta incercam sa explic si in primul post), deci ai pierde pariul .

 

Eu am incercat doar sa trimit un mesaj de avertizare incepatorilor, mesaj pe care de altfel l-ai si intuit : nu trebuie sa "inveti pe pielea unui pasager ca sa nu mai faci niciodata accident cu pasager".

 

Dar tu nu ai inteles nimic , si ai spus ceva in genul "asta e geaca d'aia de nu cazi". Aceasta "metoda educativa" il face pe respectiv sa nu mai creeze circumstantele unui accident cu pasager . Asta nu inseamna ca nu va mai cadea indiferent de cum va conduce (ceea ce ai vrut tu sa intelegi).

 

Mie , ca incepator, mi-a deschis si mai mult ochii acest eveniment in legatura cu mersul in 2 pe moto.

 

Daca as incheia in stilul tau specific post-ul , as spune "Tu citesti mai repede decat gandesti...asta e clar",dar nu o voi face.

 

P.S.: am 16 ani , scuza-ma ca am vorbit "la per tu" , dar asa sunt obisnuit sa o fac pe forum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg de ce te-ai transformat in avocatul poporului si incerci sa minimalizezi situatia aratandu-ne ca a fost o greseala, o simpla greseala care ni se putea intampla. Ok,pot sa accept ca se putea intampla,nu oricui,ci cuiva care alege sa neglijeze multi factori care cumulati duc la astfel de nenorociri,dar totusi sa admitem ca se putea intampla.

Ceea ce acuza lumea este atitudinea celui care in acest moment ar trebui sa fie cu capul plecat,cu groaza de a da ochii cu parintii fetei, care ar fi putut sa vina si doar sa spuna cat de incredibil de rau ii pare si cum ar vrea sa dea timpul inapoi doar sa nu fie actorul acestui cosmar pe care il traieste.

Daca venea si se prezenta asa ar fi avut compasiunea noastra,dar nesimtirea pe care ne-o flutura tanarul nostru este ceea ce ne deranjeaza,faptul ca ne spune :like sucks!am gresit,ce mare smecherie?

Iar partea cu fata care ar trebui sa stie ca sunt sanse foarte mari sa nu ajunga vie acasa si ca e responsabilitatea ei ca se urca pe motor mi se pare foarte aiurea.

 

 

niko citeste la inceput k a postat si kiki....si a explicat ceea ce s-a intamplat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

TARLANII ASTIA DE 18 ANI, CARE SE CRED ZEII STRAZII AU STRICAT REPUTATIA MOTOCICLISTILOR DE ZI CU ZI DIN BUCURESTI SI DIN TOATA TARA,

 

UITATI-VA CA VUIESTE MEDIA DE ARTICOLE CU SI DESPRE TOT FELUL DE INCONSTIENTI CARE AU IMPRESIA CA MAMELE LOR I-AU NASCUT PROPRIETARII

 

SOSELELOR DIN ROMANIA SI CA EI AU DREPTUL SA MEARGA PE UNDE VOR SI CUM VOR, CU CAT VOR. (DALDE TROTINEL - UN ALT MESERIAS AL

 

GHIDONULUI).

 

 

IN GERMANIA TE USTURA CURU PANA IN GAT DACA TE PRINDE CU NUMARU INDOIT, LA NOI E MARE FITA, E TRENDI, TOTI PUSTALAII CU MUCI LA NAS AU

 

NUMERELE STRAMBE, SI ASTA E INCEPUTU UNEI AVENTURI CARE SE LASA CU DECESE.

 

AMENZI PENTRU VITEZA IMENSE AS INTRODUCE DACA AS PUTEA, SA II TREACA TOATE TRANSPIRATIILE CAND PLATESC, AR MURI MAI

 

PUTINI.

 

PREACUVIOSULE DA TARE FRATE IN EI, CA SUNT NUMAI TEMBELI, EU SUNT PERFECT DE ACORD CU OMU' , LE ZICE PE BUNE DREPTATE. MA AI ALATURI

 

IMPOTRIVA LA TOTI INCONSTIENTII ASTIA CARE MAINE POATE OR SA OMOARE PE CAREVA APROPIAT MIE.

 

 

o intrebare inofensiva si serioasa cati ani ai? de vorbesti cu asa pofta de "mucosi" si cum ii mai numesti u pe cei de 18 ani eu sunt mai mare dar vreau sa stiu ce varsta ai u....si kt despre apropiatii tai spune-le sa se fereasca de motoare si sa se urce dak vor numai cu persoane experimentate..:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai...ramaneti si voi la o declaratie...eu asa stiu ca se acopera urmele bine...ba a postat kiki, ba un coleg care-i tine supa, ba un hacker...ba doooomnul dan, ba nikita....wtf?! :D

 

Mie , ca incepator, mi-a deschis si mai mult ochii acest eveniment in legatura cu mersul in 2 pe moto.

 

 

eu unul asta vroiam sa vad....m-ati pupat....thomas, da iar cu banu' in mine :P

Editat de Coxanelu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

corectez ... am folosit apelativul frate rectific COMUNISTULE ASTA E.

te-am complimentat de 2 ori si nici nu te-am jignit .... sunt bun :D))

 

... esti... !!!

 

eu prefer sa fiu doar... un comunist... care e perfect de acord cu ce a spus Adam despre justitie...

 

P.S. Baieti, sa-l lasam pe Boy in pace, e ca si cum i-ai preda unei libelule sanscrita...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu un mesaj pentru kiki si ceata lui: ati scris ca oricine greseste si poate avea un accident; asta e adevarat, maine poate ca si eu voi lovi o bordura sau mai stiu eu ce, dar in cazul vostru nu e vorba de POATE, e SIGUR ca mai devreme sau mai tarziu veti sfarsi in cel mai bun caz la spital, atat voi cat si fetele "curajoase" din spate. Iar si mai grav, veti ucide si oameni nevinovati, cum s-a intamplat de atatea ori. Iar faptul ca o multime de oameni maturi de aici va blameaza ar trebui sa va puna pe ganduri: cum s-a scris si mai sus, din cauza voastra si a atitudinii pe care o aveti, toti motociclistii sunt considerati niste descreierati si cand mai cade cate unul toti spun in cor: bine ca e unul mai putin pe sosele; eu cred ca pana nu va maturizati si nu va schimbati atitudinea nu faceti parte din comunitatea asta si nu aveti ce cauta pe acest forum. PENTRU CA CEEA CE FACETI VOI NU E MOTOCICLISM; PENTRU CA NU ASA SE CIRCULA CU MOTOCICLETA PE DRUMURILE PUBLICE.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aici te inseli. Moral il poate judeca oricine. Aici, pe sbz, la discutiile cu prietenii, etc. E un forum deschis in care toti isi pot expune parerile pro si contra, mahnirea si indignarea.

Cat despre legal, promit ca daca parintii vor sa-l dea in judecata, voi fi prezent la infatisari asa cum am incercat si eu si altii sa fim la infatisarile procesului care il judeca pe soferul de camion ce i-a omorat pe Traian si Ela. Si crede-ma ca nu il voi sustine pe posesorul de motocicleta de data asta. De ce ? Ca inconstienta UCIDE. A UCIS un copil, un copil al unor parinti ce nu mai au pentru ce sa traiasca acum. Crunt.

 

thomas,ma uluiesti cata dreptate ai.dece nu vad si ceilalti ceeace vezi tu,altfel ar fi lumea motociclistilor.SI MAI ALES A PARINTILOR.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

(edit @preacuviosul):

poate ti-a scapat datorita vitezei de a citi : eu vreau sa invat din greselile altora si sa nu le fac . Poate as fi in stare si sa judec cu voce tare , dar de multe ori nu am informatiile necesare(minte am destula zic eu) si nici nu are rost sa pierd timpul cu asta. Imi vreau binele si nu doresc rau altora. repet : nu acuz/nu iau apararea nimanui. Chiar nu ma intereseaza detalii ale accidentului, stiu doar ca nu vreau sa ajung in situatia celor implicati.

Editat de Danyr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

thomas,ma uluiesti cata dreptate ai.dece nu vad si ceilalti ceeace vezi tu,altfel ar fi lumea motociclistilor.SI MAI ALES A PARINTILOR.

Prietene, news flash : nu exista o lume a motociclistilor, doar o comunitate...nu prea se gaseste la noi, cel putin in buc :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar partea cu fata care ar trebui sa stie ca sunt sanse foarte mari sa nu ajunga vie acasa si ca e responsabilitatea ei ca se urca pe motor mi se pare foarte aiurea.

De ce ti se pare aiurea? Si eu sunt de acord ca atunci cand s-a urcat, il cunostea si stia cu cine se urca. Daca nu iti pasa cu cine mergi, sortii de ce sa ii pese de viata ta? Erau amandoi majori dpv legal, iar fata a facut alegerea de a avea incredere intr-un COPIL dpv mental. Nu stia ca va merge pe autostrada? Eu cred ca stia. Credea ca o duce pe acolo ca sa mearga cu 70 kmh? Pe un motor de viteza? Un copil care nu a dat inca BACul? Imi pare sincer rau pentru victima, dar daca am putea imparti vina, ar reveni asa: vina pilotului pentru accident, vina victimei pentru propria moarte. Nu ar fi patit nimic daca mergea in spatele lor cu masina, sa ii vada pe flacai "in actiune".

 

Pacat de incepatorii si tinerii bavarezi care iti citesc posturile de pe topicul asta si ar fi avut ceva de invatat (din putinele lucruri la care te pricepi) daca nu ai fi avut atitudinea asta. Care seamana izbitor de mult cu cea a pilotului implicat in accident, pilot care poate ar fi invatat ceva de la tine pe sbz daca nu ai fi avut aceeasi atitudine si acolo.

Motociclismul nu se invata pe forum. De pe forum ar fi putut invata o atitudine, un mod de intelegere a sportului asta. Care, oricum, reiese din postarile motociclistilor ante-2005. Dar la 18 sau 19 ani ai cu totul alte preocupari decat sa incerci sa descoperi esenta unui mesaj scris, poate, cu ironie de o persoana SATULA de pitpalaci forjatori, pitzi-pasagere, scuteristi cocalari si tot restul noilor specimene de indivizi aparuti pe 2 roti.

 

Selectia naturala este activa, insa unii scapa la prima eroare majora. Altii, cum s-a intamplat acum, nu.

Editat de ORFF
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D

 

Zeci de useri care au citit 36 de pagini de certuri intre 2 tabere : tabara celor care nu depasesc 50km/h in oras si tabara celor mai tinerei, care merg mai tare , si care sunt considerati de cei mai "batrani" o rusine pentru wannabe comunitatea moto din romania.

 

Eu zic sa schimbam numele topicului si sa stergem primele post-uri, si sa fie mutat topicul la motociclisti in timpul liber.

 

 

@Rave (ca sa nu mai zic si Boy , ca tot sustii ca esti matur si batran si un expert in ale motociclismului, avand poza la avatar in care aproape ai atins cu genunchiul ! UAU ! te asteapta Rossi 1v1) : Mesajul meu era altul , citeste ce am scris mai sus ( mai sus de partea in care te-am descris :P )

 

Ma intreb cati au ramas in urma acestui accident cu ceva in cap , pe cat i-o fi afectat oare?

 

Asfalt uscat ... ca tot ploua

Editat de Frana
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci deja deveniti chiar niste penibili care nu se plictisesc de stat cu ochii in monitor certandu-se.si aberand deja mult...neavand nici o legatura cu principalul scop al topicului si acela de a ii face pe ceilalti cititori sa bage ceva la cutie.din primele 10 pagini s-a inteles tot.restul 26 si cate VOR MAI fi..sunt degeaba doar baliverne din simpla lipsa de activitate mult mai interesanta decat aceasta de a posta pe forum si de a te incadra intr-o anume tabara.cea care il apara pe kiki si cea care ,cred ei,spun adevarul adevarat intr-o forma dura pentru ca ei doar vad lucrurile dintr-o perspectiva obiectiva si nu au fost la fata locului..doar raman sclavii caracterului popular.oare cand o sa se inchida topicul?la cate pagini?vreti sa bateti un record acuma ca a-ti prins o barfa mai rau ca cei de la cancan?kiki a avut un accident.eveniment fortuit imprevizibil.kiki este raspunzator doar de leziuni in mod practic deoarere fata era constienta din cate am inteles.si atata timp cat ea are bazin rupt hemoragie interna cu ficat si rinichi zdrobiti de ce o duce la bagdasar sau cum s-o chema care din cate stiu este spital specializat in neurologie...in loc sa o duca la municipal?si sa o bage in operatie dupa n ore?in mod teoretic si legal este omor din culpa..si este vinovat si este groaznic ce s-a intamplat imi pare rau pentru fata...dar pana la urma asa s-a intamplat si daca voi stati aici si pierdeti timpul construind 15 mii de polemici si sariti din una in alta..ba ca de ce avea el motor de 130 de cp ba ca nu era maestru al ghidonului lucrurile nu au nici o revelanta acum.faptul este consumat el stie ca este vinovat toti stim ca este vinovat multe jigniri si cuvinte dure au fost trantite aici doar din ofuscare.pentru ca nimanui nu ii pasa cu adevarat de cele intamplate aici doar stati si latrati ba dintr-o tabara ba din alta a-ti reusit ca acest forum sa il transformati intr-o mare piata.sa zica unu tare si drept ca daca el se urca pe motor nu ii da peste suta sau nu a mers la un anumit moment ca un nebun doar de placere sau ca asa i-a venit lui?si cu pasager si fara...majoritatea a-ti facut accidente si vor mai fi..din neatentie..din viteza excesiva.si din alti factori rezultatul fiind acela pe care majoritatea il stim.dar asta nu inseamna ca acum trebuie sa scrieti o carte.daca tot ajungeti la ideea asta sa se dea anunt cand o publicati promit ca o cumpar si o vreau si autograf.incetati cu discutiile ca atata timp cat unu mai arunca o vorba o sa se reactioneze in continuare.

 

ps.Dzeu sa o odihneasca in pace.si imi pare rau pentru familia ei

 

dar aveti respect si limite.puneti punct

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aia cu basca a fost fara intentie, nu am facut asocierea cu VIRGULA comunismul dar cea cu hail ai tradus-o singur VICTORIE TU COMUNISTULE. Nu inteleg de ce faci referire la prietenia mea cu Kiki, care nu am "renegat-o" dar am specificat clar ca nu fac nicio asociere cu cei care ii i-au apararea. i-as lua si eu apararea dar in situatia de fata nici mie nu mi-as lua apararea. Daca cumva vrei sa-mi spui ca ai fost la mai multe scoli .. bravo tie, si eu am fost si o sa merg mult timp de acum incolo. Nu am nevoie sa ma aprei tu rugand baietii sa ma lase in pace, ma descurc singur, multumesc pentru grija. Daca am sau nu un alt mod de gandire nu apreciez singur las la aprecierea ta, spun doar ca fiecare se face raspunzator de ceea ce face si va fi sanctionat de catre autoritatiile competente nu de un forum sau de un utilizator asta doar daca se umfla pieptul in careva si isi rezolva problemele singur ABSOLUT NORMAL dar la randul sau se face raspunzator de ceea ce face.

Apreciezi sincera mea prietenie pt. Kiki, nu vad ce ai de apreciat aici :D am inteles tonul ironic dar sincer nu il inteleg, probabil varsta sau obisnuinta de a spune ceva direct :P

Numai bine si tie.

@frana ... stim sa citim si noi.

 

N-am vrut sa mai postez ca incarc topicul acesta(si nici n-o s-o mai fac dealtfel) dar am numai o remarca pe care totusi as vrea sa o subliniez...heil = traiasca, deci tu de fapt ai vrut sa spui prin "heil tu comunistule" ceva de genul "traisca tu comunistule"...(by the way chiar trebuie sa mai mergi la scoli mult timp de acum inainte daca ma gandesc la cum ai scris tu "i-au apararea", dar asta e alta poveste) Te asigur ca nu voi mai interveni in "apararea" ta, fiind evident faptul ca te poti apara singur... apropos de sanctiuni, parerea mea e ca da, ai dreptate doar cu un singur amendament...pe un forum fiecare spune ce vrea (cum o faci si tu bunaoara) deci fiecare are dreptul sa isi exprime ideile cum vrea in favoarea sau defavoarea cuiva...intr-un cuvant sa critice sau nu un comportament, o exprimare...etc...

Cat despre aprecierea sincera a prieteniei tale pentru Keke, eu chiar eram mirat sa mai vad ca inca exista astfel de prietenii, care rezista chiar in ciuda faptului evident ca personajul in cauza este clar vinovat de moartea unui om...(bineinteles numai in acceptinea mea, eu nefiind vre-un judecator, ceva...) Se pare ca proverbul "prietenul la nevoie se cunoaste" are conotatii adanci in spiritul unora dintre noi, chiar daca sensul de fond si-a pierdut din inteles.

 

Anticipand cumva reactia ta, iti cer scuze anticipat daca ti-am lezat cumva integritatea forumistica (sau de orice alta natura) si iti spun inca un

 

Asfalt uscat si multa bafta , ca e nevoie!

Editat de faur
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ai anticipat bine ... integritate forumistica nu am :D nu ma intereseaza, forumul este ceva virtual DAR tot te faci raspunzator de ceea ce spui aici nu neaparat legal. nu mi-ai lezat nicio alta integritate :P morala sau fizica:). Cred ca sunt obosit datorita orei inaintate la care purtam aceasta discutie virtuala, ori eu nu am inteles bine ce ai vrut sa spui "chiar in ciuda faptului evident ca personajul in cauza este clar vinovat de moartea unui om" fac fastfeply si nu stiu cum sa adaug quote, daca el este vinovat ar fi trebuit sa scriu "nu il cunosc"? Pt. ca ii sunt prieten i-am spus ca a gresit, pt. ca ii sunt prieten maine cand probabil o sa trec pe la el o sa-l rog sa intre si sa va confirme ca nu el a scris acele posturi de pe contul sau.

Deja o dam in diverse si am deviat de la subiect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motociclismul nu se invata pe forum. De pe forum ar fi putut invata o atitudine, un mod de intelegere a sportului asta. Care, oricum, reiese din postarile motociclistilor ante-2005. Dar la 18 sau 19 ani ai cu totul alte preocupari decat sa incerci sa descoperi esenta unui mesaj scris, poate, cu ironie de o persoana SATULA de pitpalaci forjatori, pitzi-pasagere, scuteristi cocalari si tot restul noilor specimene de indivizi aparuti pe 2 roti.

 

Ma refeream la forumul lor, nu la asta. Si am aflat destule chestii de bun simt de acolo, maruntisuri tehnice pe care altfel le-as fi putut afla doar empiric daca as fi avut vreodata dispozitia de a imi duce mobra la limite. Sfaturi care m-au ajutat sa imi pazesc uneori fundul de capriciile drumului, motocicletei sau traficului. Tot din cauza unora de acolo am avut curiozitatea de a imi duce mobra pe circuit si a o apleca intr-o curba, chestie care iarasi cred ca m-a ajutat un pic sa tastez acum din corpul meu intreg si sa imi tin motocicleta intreaga.

 

Dar poate sunt o exceptie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astora din gasca lui kiki le-as recomanda sa se plimbe unul pe altul.Sa nu-l uite si pe kiki ,sa-l ia ca pasager.

eu ti-as recomanda sa executi manevra ALT+F4

P.S. : nu e corect asa ca eu nu pot sa plimb pe nimeni ... am monopost ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...