Jump to content

Motoristi Amatori De Ping Pong ?

Share

Recommended Posts

Am invatat sa joc pp pe la varsta de 7 ani , pe masa din sufragerie. Mai tarziu, pe mesele din piatra din Herastrau si din baza Cutezatorii. Dupa ce m-am casatorit , am continuat sa joc impreuna cu sotul meu si cu amici de-ai nostrii. Ne place foarte mult sa facem asta cand timpul ne permite.De-abia astept sa-mi creasca fetele ceva mai mari , sa le invat si pe ele sa joace pp , sa jucam la dublu :crack:

Care dintre voi le aveti cu tenisul de masa? Unde jucati de obicei ( pt bucuresteni ) ? Cum ati inceput voi?

Ce parere aveti , in weekend-urile ploioase, cand vremea nu-i buna de moto , ne-am putea vedea in IDM ( sunt mai multe mese acolo ) la cateva seturi ? Va astept cu comentariile voastre :crack:

• Replies 708
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu joc zilnic la serviciu :crack: , deci nu pot sa vin cu scuza "Nu am mai jucat de mult, de-aia pierd"...

Eu stau in Crangasi, as putea ajunge instant la IDM, dar parca acolo e complicat de intrat, abonamente scumpe, legitimatii.. chestii complexe... cat costa ?

Chiar daca esti membru al clubului, tot nu se poate rezerva o masa de ping pong. Beneficiezi doar de tarife ceva mai mici. Intrarea este libera , nu se cere nici o legitimatie, nici o taxa. Un act de identitate la receptie trebuie, cand iti da paletele si mingea.

Sambata si duminica vin oamenii inca de la 8,30, si se ocupa cam toate mesele. Eu nu am o problema cu sculatul de dimineata , e chiar mai bine, ca dupa aia am timp sa ies cu suza sau imi rezolv alte probleme.

Cine se scoala de dimineata.........

Ar mai fi si Texas-ul, unde pierzi mingiile pe dupa calorifere si alergi dupa ele prin sala de biliard. Plus ca au si o lumina destul de naspa ,care pe mine cel putin ma oboseste. Dar nu-l exclud ca varianta, evident.

Uite si un link pt voi , cu preturi.

http://www.idmclub.ro/eKontentIDMFiles/hom...is-de-Masa.html

Edited by bubucaty

Si mie imi place sa joc tenis de masa! Fratele meu joaca acum in camp amatorilor si se antreneaza cu cei de la IDM!

Vreau si eu! (dimineatza este 7 lei grei ora, dupa-amiaza si seara este 23 lei grei ora)(in timpul sapt. dupa-amiaza este 16 lei grei ora)

Eu merg sambata dimineatza!

Care vine..?

Dupa cum se spune mai sus la 8:30 nu mai ai loc sa arunci un ac!

Eu merg pe la opt!

Poti sa vii si mai tarziu, cred ca ma apuca ora 10- 11 pe acolo!

Daca venitzi uitatzi nr meu de tel(ca sa merem in grup organizat) 0722 79 85 85

Caty , ai un loc mult mai aproape de tine decat IDM . Adevarul este ca un loc mai fain decat IDM la jucat de ping-pong greu gasesti. Nasol in schimb in wknd cand vine EXAGERAT de multa lume, nu prea face fata sistemul de ventilatie .. si tot inspir tutun grupa mare. + de asta , daca jucam mai multi la o masa , ala care sta pe bara .. sa pe o bara fierbinte .. nu stiu cum de au pus aia caloriferele .. exact acolo ..

Vbeam mai sus de un loc mai aproape , eu merg des la Miramar(zona pantelimon) , numai in wknd ,,.. si numai dimineata ... si mi se pare un loc decent si ca atmosfera si ca bani.

Astept invitaitii la PING-PONG :crack:

Unde mai exact? Cat costa? exista sanse sa ne lom rangi in cap de la localnicii "jmecheri"?

(localnici cu lantzu de la fantana la gat!)

Exagerezi

Este vis-a-vis de sediul Orange de la intersectia Pantelimon cu Socului , are o reclama luminoasa si oricine din imprejurimi stie de el .

Mai e un loc decent pe Bulevardul Iuliu Maniu; mai exact de la Apaca la vre-o 100-200m, pe aceeashi parte spre pasajul Lujerului. La un moment dat e o sala de biliard, jocuri shi ping-pong, iar la etaj sala de fitness. E vre-o 6 - 7 lei ora (numai sa va aducetzi palete ca sunt cam varza). :cheers:

Mai e un loc decent pe Bulevardul Iuliu Maniu; mai exact de la Apaca la vre-o 100-200m, pe aceeashi parte spre pasajul Lujerului. La un moment dat e o sala de biliard, jocuri shi ping-pong, iar la etaj sala de fitness. E vre-o 6 - 7 lei ora (numai sa va aducetzi palete ca sunt cam varza). :cheers:

Stiu sala, am jucat acolo de mai multe ori , sunt doar cateva mese ( riscam sa mergem degeaba ), si sala e luminata doar de niste lampi suspendate deasupra meselor, in restul salii fiind intuneric ( eu eram sa-mi rup gatul cand am coborat de sus de unde-ti dau asa zisele palete ( ai dreptate, sunt varza ). Tariful cred ca e ok, avand in vedere conditiile oferite.