Sari la conținut

suport genti laterale bmw f650


Postări Recomandate

Am primit cu tot cu motocicleta si 2 genti laterale din ceva textil plastic (fas mai gros), doar ca nu le pot monta din cauza ca una din ele ar sta pe toba, si inevitabil s-ar topi (motocicleta e bmw f650), aveti idee de pe unde as putea lua acei suporti metalici, care ar tine la o oarecare distanta gentile?. Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se tot gasesc. Vezi pe net pe la diversi furnizori: auner (www.auner.at), louis (www.louis.de) sau la producatori de suporti: Givi (google Givi), Hepco & Becker (google it). Givi are distribuitor in Bucuresti (united-motors, cred), la fel si Hepcko Becker (firma aia moto de are doua magazine la metrou la Romana). De pe Louis ai pe Romi3 (user de forum) sau firma Kronau Motors (au magazin in targ la Vitan) care iti pot aduce la pret de catalog si fara costuri de transport, iar de pe Auner se gasesc diverse persoane tot pe aici.

 

Spor la cautat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu incercam sa gasesc ceva ieftin, nu ma deranja daca era la mana a doua sau chiar vreun fel de improvizatie(poate stia careva vreo smecherie ceva, de asta am pus postul), din simplul motiv ca stau extraordinar de prost cu banii :D .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu incercam sa gasesc ceva ieftin, nu ma deranja daca era la mana a doua sau chiar vreun fel de improvizatie(poate stia careva vreo smecherie ceva, de asta am pus postul), din simplul motiv ca stau extraordinar de prost cu banii :D .

Atunci cam ai ghinion. E vorba de niste piese la care uzura e minima in timp - ca urmare nu isi prea pierd valoarea cat sa le iei 'la oferta'. Si orice mester iti face de obicei iti cere mult peste pretul unor fiare indoite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am inteles, m-am uitat de niste preturi si ajung pe la 300-400lei, ceea ce mi se pare f mult pentru 2 bare indoite, adica e stupid, poti lua cu 4mil o bicicleta ok, si e mult mult mult mai complexa decat 2 tevi indoite cu cateva suruburi. Oricum multumesc pentru ajutor, si cred ca o sa ma rezum pentru vara asta la un rucsac sau ceva, daca nu dau peste vreo oferta, nu de alta da mai bine mi se usuca o mana decat sa dau 4mil pe draciile alea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am inteles, m-am uitat de niste preturi si ajung pe la 300-400lei, ceea ce mi se pare f mult pentru 2 bare indoite, adica e stupid, poti lua cu 4mil o bicicleta ok, si e mult mult mult mai complexa decat 2 tevi indoite cu cateva suruburi. Oricum multumesc pentru ajutor, si cred ca o sa ma rezum pentru vara asta la un rucsac sau ceva, daca nu dau peste vreo oferta, nu de alta da mai bine mi se usuca o mana decat sa dau 4mil pe draciile alea.

 

Nu prea ai ce face, ofertele sunt destul de putine. Dar poti gasi mesteri prin tara care sa le faca la ceva preturi mai mici, dar depinde de tine cum te targuiesti.

Ce ii drept 400 lei sunt destul de multi, de banii aceia putand sa achizitionezi un topcase.

 

PS: ca un pasionat in domeniul bicicletelor iti pot zice ca o bicicleta de 400lei e ok....vreo 2 saptamani si dupa incepe sa se vada valoarea(sper sa nu fie cu suparare, dar stiu despre ce vorbesc)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vorbind de biciclete, un amic si-a luat una de 500 lei si merge foarte bine, o are de un an si nu a reparat nimic si merge zilnic, eu am luat una la mana a doua cu 100lei si am mai dat 50 ca sa repar ceva, si a mers foarte bine, pana mi-au furato (bicicleta aia era indestructibila pur si simplu imi bateam joc de ea si nu avea nici pe dracu)acum am una facuta cadou de un amic, un jaf, si merge foarte bine, sunt multumit. Am observat ca exista undeva tendinta de a da o gramada de bani pe lucururi care nu merita atat, am observat asta la mine, sunt convins undeva in subconstient ca daca e scump e bun, desi am avut multe eperiente care mi-au aratat ca nu e chiar asa, si sincer m-am saturat sa ma simt furat la orice lucru pe care il cumpar . Azi de exemplu am mers sa-mi intind lantu, eu nu am 2 chei asa mari, "mecanicul" mi-a cerut 20roni, si a durat maxim 5min, sa nu zic ca a bajbait sa intinda un lant, eu nu stiu cum repara ala motociclete. Mi-am mai varsat si eu ofu, scuze, (tocmai mi s-a stricat aerul conditionat, si stau la mansarda, e perfect) ca sa revin la prostiile alea de genti, top case am, dar am observat ca nu e indeajuns daca vreau sa fac un drum mai lung, asa ca ori imi invetez eu ceva pt partea din stanga unde e toba, ori imi iau o geanta din aia de rezervor, par destul de misto, doar ca o sa-mi iau la anu probabil.

O zi buna si sa aveti parte de cat mai multe lucruri gratis.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vorbind de biciclete, un amic si-a luat una de 500 lei si merge foarte bine, o are de un an si nu a reparat nimic si merge zilnic, eu am luat una la mana a doua cu 100lei si am mai dat 50 ca sa repar ceva, si a mers foarte bine, pana mi-au furato (bicicleta aia era indestructibila pur si simplu imi bateam joc de ea si nu avea nici pe dracu)acum am una facuta cadou de un amic, un jaf, si merge foarte bine, sunt multumit. Am observat ca exista undeva tendinta de a da o gramada de bani pe lucururi care nu merita atat, am observat asta la mine, sunt convins undeva in subconstient ca daca e scump e bun, desi am avut multe eperiente care mi-au aratat ca nu e chiar asa, si sincer m-am saturat sa ma simt furat la orice lucru pe care il cumpar . Azi de exemplu am mers sa-mi intind lantu, eu nu am 2 chei asa mari, "mecanicul" mi-a cerut 20roni, si a durat maxim 5min, sa nu zic ca a bajbait sa intinda un lant, eu nu stiu cum repara ala motociclete. Mi-am mai varsat si eu ofu, scuze, (tocmai mi s-a stricat aerul conditionat, si stau la mansarda, e perfect) ca sa revin la prostiile alea de genti, top case am, dar am observat ca nu e indeajuns daca vreau sa fac un drum mai lung, asa ca ori imi invetez eu ceva pt partea din stanga unde e toba, ori imi iau o geanta din aia de rezervor, par destul de misto, doar ca o sa-mi iau la anu probabil.

O zi buna si sa aveti parte de cat mai multe lucruri gratis.

 

 

exista pe louis un sac albastru impermeabil cu 5-6euro care isi face treaba exceent si pe care il poti pune pe locul pasagerului :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 years later...

Daca,chiar sunteti stransi la punga, le puteti face singuri. Fier beton de 10, un ciocan si o menghina, fierastrau sau flex, un aparat de sudura si la sfarsit un spray negru. Va iesi un pic mai greu si poate mai grosolan lucrat, dar practic gratis si ai si satisfactia lucrului facut de tine. De restu' bagi benzina.

 

am inteles, m-am uitat de niste preturi si ajung pe la 300-400lei, ceea ce mi se pare f mult pentru 2 bare indoite, adica e stupid, poti lua cu 4mil o bicicleta ok, si e mult mult mult mai complexa decat 2 tevi indoite cu cateva suruburi. Oricum multumesc pentru ajutor, si cred ca o sa ma rezum pentru vara asta la un rucsac sau ceva, daca nu dau peste vreo oferta, nu de alta da mai bine mi se usuca o mana decat sa dau 4mil pe draciile alea.

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...