Sari la conținut

Valentino Rossi replica


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

Salut... sunt fericitul posesor al acestui motor.Il am deja de ceva vreme.Am avut inainte un F3, primul motor.

Initial am optat pentru f4i model rosu cu negru.Imi place mult cum arata estetic motocicleta, 2 faruri,toba in lateral,(nu ca la RR).

Nu am vrut mai mare de 600 cc pentru ca si atatia sunt super suficienti.In februarie ma suna un prieten si imi zice ca stie un motor frumos de vanzare.Am zis ca sunt daca e ok pretul si e intretinut.Cand am vazut motocicleta in poze am ramas lovit.Eu sunt mare fan Rossi, si imi doream de multa vreme modelul respectiv.Doar ca nu am prea gasit.Am fost 300 de km sa vad motocicleta,ea fiind in alt oras.Am cumparat-o si am venit cu ea atunci.Era foarte frig si am cam riscat pentru ca reactile mele pe 3 grade afara erau cam lente.Din cauza frigului tremuram tot.Am ajuns cu bine acasa si am fost cel mai fericit om.

Nu are multe chitzibushuri pe ea.. toba sport,gume diablo,crashpaduri lsl, frane brembo,coditza modificata, stop cu leduri,aripa roata spate.

Imi place asa cum e ... nu mai adaug nimic :D

 

pun cateva poze... si 2 filmulete

sper sa va placa.

 

sa ne intalnim cu bine

asfalt uscat :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 162
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

frumos filmuletu' .si frumoasa motoreta . :D

Sa ai grija de ea . cu siguranta are si ea de tine :P

 

mersi frumos :rose:

ne intelegem foarte bine impreuna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

misto e facuta codita sa nu i se vada toate oasele(cadrul) pe dedesubt...semnalele si stopul la fel...nice :D

 

 

mersi...

am facut eu o prostie acum 2 saptamani... cand am vrut sa curat sub coditza cu degresant mizeria aruncata de lantz... doar ca am topit vopseaua si arata super urat.era un gri cu pete din cauza ca eu am tot frecat ..

asa ca m-am pus sa o revopsesc singur :P

desi a fost prima data in viata mea cand am facut asa ceva a iesit bine :rose:

 

ps:i-am pus si rim stripes dupa ce am cumparat-o.. si ce a ramas am pus sub bot :rose:

mie imi place cum arata

Editat de gixxxer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumoasa rau .. ia zi .. e buna de un incepator .. ? eu zic ca ii cam periculoasa pentru cineva la 18-19 ani

 

nu o recomand .pt un incepator recomand cb500.nu sportive.

cbr-u asta e al 2-lea motor care il am...si mai am pana il invat bine.

 

cat te-a costat? sa o stapanesti sanatos :D

 

peste 3000 :D ca sa fiu discret.

multumesc de urari :)

 

codita arata bestial! :) k:

 

si mie imi place foarte mult pentru ca arata ca si cele din GP. am si pus un stiker sub coditza... mai ascuns asa ... desigur cu 46 :box:

Editat de gixxxer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...arata exact cum e in poze! :D

Ti-am admirat-o si la Cluj (cand tu nu erai prin preajma :) ) si n-am putut spune decat: "E superba!".

 

Sa o stapanesti sanatos! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O motocicleta care arata cu adevarat foarte bine! o frumusete! Multi km impreuna si asfalt uscat :)

 

mersi foarte mult.sper sa avem parte de km cat mai multi lipsiti de evenimente neplacute.

asa va doresc si voua tuturor :)

 

...arata exact cum e in poze! :box:

Ti-am admirat-o si la Cluj (cand tu nu erai prin preajma :D ) si n-am putut spune decat: "E superba!".

 

Sa o stapanesti sanatos!

 

nici a ta nu e urata :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa o stapinesti sanatos! arata bestial! deja incep sa te invidiez :) am si eu un f4i dar pe rosu cu negru...este bestiala motoreta si se comporta foarte bine, sint chiar multumit de ea.

 

las si eu niste poze cu motorete:

post-43814-1246786449_thumb.jpg

post-43814-1246786520_thumb.jpg

post-43814-1246786576_thumb.jpg

post-43814-1246786679_thumb.jpg

post-43814-1246786692_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa ca m-am pus sa o revopsesc singur :laugh:

desi a fost prima data in viata mea cand am facut asa ceva a iesit bine :D

 

Cat ai lipit toata motocicleta, mai bine dadeai under tail-ul jos :blink:

 

sa o stapinesti sanatos! arata bestial! deja incep sa te invidiez :P am si eu un f4i dar pe rosu cu negru...este bestiala motoreta si se comporta foarte bine, sint chiar multumit de ea.

 

1.Semnalizarile din oglinzi sunt functionale sau doar de forma ?

2.Se vede bine in oglinzi ? ca par mai mici si am auzit pe multi care se plang.

 

Si uite niste poze si cu motorul meu:

post-45932-1247125432_thumb.jpg

post-45932-1247125458_thumb.jpg

post-45932-1247125480_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.Semnalizarile din oglinzi sunt functionale sau doar de forma ?

2.Se vede bine in oglinzi ? ca par mai mici si am auzit pe multi care se plang.

 

semnalizarile mergeau inainte sa am accident. se vedeau destul de bine.... singura chestie ca aveau bratu prea flexibil si la viteza vibrau dar erau ok.

acum tre sa imi repar motoru dar inca nu pot sa ma misc...

sa-l stapinesti sanatos si asfalt uscat FOR ALL

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce tare, omu si-a facut topic ca sa isi prezinte motorul lui si voi sariti cu poze cu motoarele voastre! Apropos, superb motor "gixxxer"!

 

P.S. Daca ai Honda de ce nick-ul tau e gixxer?

Editat de Sergiu....
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce tare, omu si-a facut topic ca sa isi prezinte motorul lui si voi sariti cu poze cu motoarele voastre! Apropos, superb motor "gixxxer"!

 

P.S. Daca ai Honda de ce nick-ul tau e gixxer?

 

 

la inceput am vrut sa imi iau gixer de 600 .... si asa nicku :laugh:

dar mi-am luat honditza si porecla a ramas la fel.

mersi de complimente :laugh:

 

ps:acum am vauzt ca pozele de pe prima pagina nu mai sunt... cred ca le-am sters din mistake :lol:

Editat de gixxxer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E misto' motorul tau .. pare a nu fi fost picata, insa lipesc niste stickere , de pe dreapta , jos alea cu "HONDA"

 

 

pai am mai gasit niste poze cu acelasi gen de motor.si al meu pare sa aibe aceleasi stikere.La semnu ala te referi?

stiu ca al meu a fost culcat pe partea stanga... insa nu stiu cat de rau.Sunt foarte multumit de cum merge.M-as plimba tot timpul...chiar acum am ajuns acasa de la plimbare.Cand e atat de cald ies noaptea ca e liniste, trafic zero si e mai racoros.

Editat de gixxxer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai am mai gasit niste poze cu acelasi gen de motor.si al meu pare sa aibe aceleasi stikere.La semnu ala te referi?

stiu ca al meu a fost culcat pe partea stanga... insa nu stiu cat de rau.Sunt foarte multumit de cum merge.M-as plimba tot timpul...chiar acum am ajuns acasa de la plimbare.Cand e atat de cald ies noaptea ca e liniste, trafic zero si e mai racoros.

 

Foarte tare codita. Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer motoru e tzipla din ce se vede in poze + coditza aia parca imi da orgasm , e unu printre cele mai frumoase f sporturi pe care le`am vazut... s`o stapanesti sanatos .... apropo ai idee de unde si cat costa o codita ca a lu` matale`?

 

asta e "argintaria" mea :bounce:)

post-18872-1247877385_thumb.jpg

post-18872-1247877410_thumb.jpg

Editat de haste
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer motoru e tzipla din ce se vede in poze + coditza aia parca imi da orgasm , e unu printre cele mai frumoase f sporturi pe care le`am vazut... s`o stapanesti sanatos .... apropo ai idee de unde si cat costa o codita ca a lu` matale`?

 

asta e "argintaria" mea :lol: )

 

 

ms mult ... eu asa am cumparat-o cu codita modificata in italia.model ca al meu nu am gasit pe net

aici am gasit ceva info

 

http://www.xdcycle.com/store/catalog/2001-...XDC-p-1164.html

Editat de gixxxer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...