Sari la conținut

Motociclist ranit de un BMW care taia linia continua


anndreii
 Share

Postări Recomandate

http://agenda.ro/news/news/20633/motocicli...a-continua.html

 

pentru aceeia care nu au chef sa intre pe site:

 

"Un motociclist de doar 18 ani a fost bagat in spital de soferul unui BMW care incerca sa taie linia continua, pe Simion Barnutiu. Ca si cand situatia nu ar fi fost suficient de grava, dupa impact, soferul a mai si mutat autoturismul.

 

Accidentul s-a petrecut joi seara. Autoturismul BMW circula pe prima banda, inspre Modern, iar soferul a incercat sa taie linia continua si sa intoarca. In acel moment l-a surprins pe motociclistul care venea din spate, pe banda a doua. Tanarul a fost azvarlit pe sensul opus de mers si a cazut pe sosea, lovindu-se la cap. Dupa accident, soferul nu a recunoscut ca a vrut sa intoarca, ci a sustinut ca de fapt doar incerca sa treaca de pe banda intai pe cea de-a doua. "Nu avea cum sa fie asa. La cum este lovita masina, in portiera din spate, nu avea cum sa il prinda la schimbarea benzii, ci doar daca ar fi fost cu autoturismul intors, sa intoarca" - mentioneaza tatal motociclistului. "Nu are ce sa faca soferul, trebuie sa recunoasca cum s-au petrecut lucrurile" - mai spune parintele indurerat.

 

Soferul de pe BMW a recunoscut insa ca a mutat masina. Practic a tras-o pe dreapta, pe sensul opus de mers, lucru nepermis de lege, in cazul unui accident cu victima.

 

Motociclistul a fost preluat de o ambulanta si transportat la Spitalul Municipal. Din fericire, la radiografie, nu s-a descoperit nicio fractura. Ulterior, el a fost dus la Spitalul Judetean, pentru investigatii suplimentare, la Neurochirurgie."

 

 

 

Din liceu, tanarul de 18 ani a visat sa aiba o motocicleta. "A muncit din clasa a noua ca sa-si stranga bani de motocicleta. Conducea foarte bine. L-am invatat ca decat sa plateasca amenda unui politist mai bine ocoleste cinci kilometri. Nu conducea cu viteza si era prudent. Avea carnet doar de o luna", povesteste tatal baiatului."

 

 

sanatate !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate maxima baiatului.

"Frumos" gest al soferului sa mute masina. Deh el are BMW.

 

In ultimul timp intimisoara vad ca numai accidente de genul asta se petrec. Acolo nu se mai invata in scoala de soferi ce inseamna linia continua?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate maxima baiatului.

"Frumos" gest al soferului sa mute masina. Deh el are BMW.

 

In ultimul timp intimisoara vad ca numai accidente de genul asta se petrec. Acolo nu se mai invata in scoala de soferi ce inseamna linia continua?

Vino in Bucuresti, daca vrei sa vezi ce inseamna linia continua.. daca n-ar fi fost atat de trist, modul in care este urmat codul rutier ar fi fost de-a dreptul amuzant.. :)

 

Insanatosire grabnica tanarului!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vino in Bucuresti, daca vrei sa vezi ce inseamna linia continua.. daca n-ar fi fost atat de trist, modul in care este urmat codul rutier ar fi fost de-a dreptul amuzant.. :)

 

Insanatosire grabnica tanarului!!

Stiu cum e si in Bucuresti ca doar aici stau.

Ideea e ca din ultimile 5 accidente de care am auzit in Timisoara, toate au aceeasi cauza "intoarcere pe linia continua".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu cum e si in Bucuresti ca doar aici stau.

Ideea e ca din ultimile 5 accidente de care am auzit in Timisoara, toate au aceeasi cauza "intoarcere pe linia continua".

Mea culpa, n-ai specificat insa in post ca "din auzite".. :)

 

Si in Bucuresti rata de accidente cauzate de intoarcere pe continua sau dubla continua este mare, numai ca se pierde prin restul accidentelor cauzate de diverze alte prostii/inconstiente/neasigurari/uateva..

 

..some people are alive only because it's illegal to kill them.. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand am avut eu accident la fel a mutat masina si pe gabor la durut fix in .... doar traim in romania dar drept revansa daca nu castig la proces il calc si eu pe ala cu masina cand traverseaza nepermis ... ca doar suntem in romania (sa simta si el 2 tone de conserva pe cocoasa)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand am avut eu accident la fel a mutat masina si pe gabor la durut fix in .... doar traim in romania dar drept revansa daca nu castig la proces il calc si eu pe ala cu masina cand traverseaza nepermis ... ca doar suntem in romania (sa simta si el 2 tone de conserva pe cocoasa)

strangem mai multi dastia si ii calcam in grup, am si eu unul pe lista si cred ca multi altii mai sunt in aceeasi situatie. masina pe care sa nu se vada sangele sa gasim :)

 

sanatate motoristului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multam la Dumnezeu ca am scapat doar cu fata putin mutilata si niste dureri de spate acum sper sa reusesc sa imi recuperez macar banii de pe motor ca de tipul avea asigurarea expirata .........

 

Traim in romania si asta ne ocupa tot timpul

 

 

 

ASFALT USCAT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...