Sari la conținut

accident Giarmata ,Jud Timis


drakushor
 Share

Postări Recomandate

„L-am văzut cum venea dinspre PiÂşchia. Mergea fără mâini Âşi se dădea în spectacol. Când cel cu tractorul a făcut stânga înspre Cerneteaz motociclistul s-a speriat Âşi a căzut. ÂŞi-a spart capul de asfalt Âşi când au ajuns doctorii nu mai miÂşca”, spune o femeie care a văzut toată întâmplarea. Motociclistul a fost preluat de o ambulanță Âşi transportat la spital. Medicii spun că starea lui este critică pentru că nu purta cască Âşi s-a lovit puternic la cap. PolițiÂştii au început o anchetă Âşi, din primele cercetări, spun că motociclistul s-a auto-accidentat neexistând nici o urmă de coliziune între tractor Âşi motorul cu care se deplasa tânărul."

 

Ce mai e de zis?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inconstienta , sa te dai fara maini pe motor ,...dar si fara casca.. :) . Oare cand o invata omul ca fara casca nu ai ce te sui pe 2 roti ,,,....decat eventual pe bicicleta..?????!!!Sa nu mai vb de echipament...!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.tion.ro/stiri/timis/articol/mot...090704-05293221

 

deja ma apuca groaza si nu-mi mai vine sa ies pe strada dupa cite accidente au fost in ultimele 2 saptamini in Timis :)

 

Daca umbli fara casca, maini pe ghidon si creier in cap, ai motiv sa-ti fie groaza. Daca nu faci asta, si pe deasupra mai conduci si putin preventiv, ai sanse mari sa supravietuiesti.

Nu zic ca nu se intampla accidente in care un motociclist constient si prudent are de suferit din cauza prostiei soferilor, dar la asta din giarmata, chiar nu e cazul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun ... baiatul si-a facut-o cu mana lui , umbland fara casca . Pe mine ma intriga altceva , adica declaratia politiei si am mai auzit de chestia asta intr-un loc ...

 

-PolițiÂştii au început o anchetă Âşi, din primele cercetări, spun că motociclistul s-a auto-accidentat neexistând nici o urmă de coliziune între tractor Âşi motorul cu care se deplasa tânărul.

 

Adica daca iti intra boul in fata si tu incerci sa il eviti , dai cu tine si cu motorul de asfalt si daca cineva de sus tine cu tine si scapi iti platesti tu motorul , ca prostul , ptr. ca nu a fost nici un contact intre tine si BOU !!!!!!!! ASTA CHIAR MI SE PARE O TAMPENIE AVAND IN VEDERE CA TIPUL MAI ARE SI MARTORI (babuta)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun ... baiatul si-a facut-o cu mana lui , umbland fara casca . Pe mine ma intriga altceva , adica declaratia politiei si am mai auzit de chestia asta intr-un loc ...

 

-PolițiÂştii au început o anchetă Âşi, din primele cercetări, spun că motociclistul s-a auto-accidentat neexistând nici o urmă de coliziune între tractor Âşi motorul cu care se deplasa tânărul.

 

Adica daca iti intra boul in fata si tu incerci sa il eviti , dai cu tine si cu motorul de asfalt si daca cineva de sus tine cu tine si scapi iti platesti tu motorul , ca prostul , ptr. ca nu a fost nici un contact intre tine si BOU !!!!!!!! ASTA CHIAR MI SE PARE O TAMPENIE AVAND IN VEDERE CA TIPUL MAI ARE SI MARTORI (babuta)

 

Dap, se pare ca in majoritatea cazurilor asa e. Vezi ca mai erau ceva topicuri in care era vb de accidente in care motociclistul a cazut inainte de impact cu ala de nu-i daduse prioritate si s-a dat culpa comuna...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maine, poimane este posibil sa se impuna vre-o taxa celor accidentati sau autoaccidentati ,pt achitarea contravalorii serviciului de curatare a partii carosabile de urmele de sange sau creier.Sau cine stie ,poate noua motociclistilor ne-o vor lua odata cu asigurarea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maine, poimane este posibil sa se impuna vre-o taxa celor accidentati sau autoaccidentati ,pt achitarea contravalorii serviciului de curatare a partii carosabile de urmele de sange sau creier.Sau cine stie ,poate noua motociclistilor ne-o vor lua odata cu asigurarea.

 

 

...chiar si in cazul unei autoaccidentari ti se deschide dosar penal pentru vatamare!!! traim in romania!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmmm pacat ca a crezut ca se stie si se pare ca nu prea avea experienta si desigur echipamentul lipsea.

si eu este cand ma mai conduc cu o mana dar merg cu 60 la ora.pe un drum foarte slab circulat.si atunci daca sunt masini in jur, sau intersectii, locuri periculoase, iau pozitia normala.dar sa mergi complet fara ambele maini si fara casca, era de asteptat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator jojo_davidoff

nu are nicio scuza:|....fara casca ?! wtf? era motociclist?! si eu merg fara maini, foarte des, dar cu casca si echipament

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu are nicio scuza:|....fara casca ?! wtf? era motociclist?! si eu merg fara maini, foarte des, dar cu casca si echipament

 

Si tu esti foarte tare. Mergi cat mai des asa in trafic. Ca sa poti citi:

....fara maini ?! wtf ?! era motociclist?! si eu merg fara casca foarte des , dar cu mainile pe ghidon si restul echipamentului.

 

diferenta e una mare si pozitiva: tu mai ai timp.

 

 

ps: puteti sa ganditi 1 secunda inainte sa postati idiotenii ? Sau asta o fi cauza numarului mare de accidente in Timis ?

ps la ps: Nu ca in Bucuresti ar fi putine da macar aici sunt mai multi idioti pe metrul patrat.

Editat de Semaca
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inconstienta , sa te dai fara maini pe motor ,...dar si fara casca.. :) . Oare cand o invata omul ca fara casca nu ai ce te sui pe 2 roti ,,,....decat eventual pe bicicleta..?????!!!Sa nu mai vb de echipament...!

 

 

" eventual pe bicicleta"... ??? crezi ca daca mergi cu bicla si dai cu capul de asfalt nu poti sa o " ripuiesti"???? este la fel de periculos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

" eventual pe bicicleta"... ??? crezi ca daca mergi cu bicla si dai cu capul de asfalt nu poti sa o " ripuiesti"???? este la fel de periculos.

 

Si daca stai acasa poti sa o ripuiesti daca nu te duce capu'.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La naiba...pe motor nu se poate vorbi despre jumatati de masura cand la orice sfert lipsa dai cu tine de pamant. Pan la urma experienta e rezultatul esecurilor, daca traiesti de ajuns desigur. Ma incearca un sentiment de regret pentru ca oricare dintre noi am fi putut invata din greseala primului cazut insa repetarea acelorasi prostii la infinit denota faptul ca ne tragem din maimutze. Asta in afara de macabritatea cu selectia naturala la care de asemenea subscriu pentru ca am incercat-o si am esuat. Ride safe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca i-a trebuit impresii,a patit-o.Putea sa mearga fara maini cu casca pe cap,si nu patea mare lucru la cap.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai casca in cap nu-ti vad gagicile freza. Ca tu ai motocicleta pentru ele. Mergeti doar fara echipament. Asa vi se vor vedea prin maieu muschi lucrarti la sala ca doar are timp liber destul.

Si minte odihnita. Cred ca e inutil sa mai dam replay la asa topicuri. Atit inteleg ei despre motocicleta.

Gagicile care se uita dupa voi sigur nu vor venii la inmormintare.

Azi la o iesire de citeva sute de Kilometrii cred ca am vazut 4 motociclisti pe vitezane zburind in mineca si pantaloni scurti. Slapii nu i-am observat.

Cu viata lui face fiecare ce vrea. Oare cum pun genunchiul jos cu bermude?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai casca in cap nu-ti vad gagicile freza. Ca tu ai motocicleta pentru ele. Mergeti doar fara echipament. Asa vi se vor vedea prin maieu muschi lucrarti la sala ca doar are timp liber destul.

Si minte odihnita. Cred ca e inutil sa mai dam replay la asa topicuri. Atit inteleg ei despre motocicleta.

Gagicile care se uita dupa voi sigur nu vor venii la inmormintare.

Azi la o iesire de citeva sute de Kilometrii cred ca am vazut 4 motociclisti pe vitezane zburind in mineca si pantaloni scurti. Slapii nu i-am observat.

Cu viata lui face fiecare ce vrea. Oare cum pun genunchiul jos cu bermude?

 

in linie dreapta nu e nevoie de genunchi pe jos, ca d-aia mer slapii si bermudele

 

sa speram ca va avea sansa sa-si ia echipament pe el cand va mere data viitoare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...