Sari la conținut

Tura in Alpi cu Vlad (27.06-04.07.2009)


Postări Recomandate

pentru cei care nu au fost la bikers sa faca schimb de poze si pentru cei care nu se mai satura sa vada poze din Alpi (poate si ceva material filmat) mai postati si voi macar o mica selectie din ce ati fotografiat (va rog frumos)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 102
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

...ma bucur pt voi!...in sfirsit a-ti comis-o!...sa va fie de bine! :laugh:

multumim , inca odata , de sfaturile pentru alpi ,

s-au intors prietenii tai din excursie ? daca da , zi-le sa bage poze , sa ne minunam si noi muritorii de rand

 

ps : cand ne-am intors , pe valea muresului , nu departe de arad , ne-a luat radarul intr-un satuc , si am crezut ca este Bene , dar am scapat , nu era el ...

 

pentru cei care nu au fost la bikers sa faca schimb de poze si pentru cei care nu se mai satura sa vada poze din Alpi (poate si ceva material filmat) mai postati si voi macar o mica selectie din ce ati fotografiat (va rog frumos)

selectie , imi este greu sa fac , dar daca vrei , ne putem intalni undeva si-ti transfer poze de la toata populatia , care a folosit tehnica moderna de inregistrare imagini ...

iata o poza care m-a miscat profund :

neavand cafenele ca pe dorobanti , iete ce fac astia cu chiu7-ele :

post-40936-1247668014_thumb.jpg ... cara paie ( fan )

iata si o mica selectie din seria " marmote vii " :

post-40936-1247668156_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s-au intors prietenii tai din excursie ? daca da , zi-le sa bage poze , sa ne minunam si noi muritorii de rand

 

ps : cand ne-am intors , pe valea muresului , nu departe de arad , ne-a luat radarul intr-un satuc , si am crezut ca este Bene , dar am scapat , nu era el ...

Prietenii s-au intors dupa 2 saptamini de vis, sanatosi si mai bogati spiritual... . :laugh:

Poze: peste 2.000.

Pe unde anume isi doreste domnia voastra sa-si "clateasca" ochiu ??? :laugh:

 

Bene face bine ! Nu-i purtati voi de grija !!! :lol:

post-15689-1247684460_thumb.jpg

post-15689-1247684498_thumb.jpg

post-15689-1247684884_thumb.jpg

Editat de marele alb
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prietenii s-au intors dupa 2 saptamini de vis, sanatosi si mai bogati spiritual... . :bounce:

bine ati venit !!! brava voua !!!

nu-i pune poze ( de pe unde ati fost voi ) lu Vlad aici , ca ne hacuie pe amandoi .

Daca faci vrun topic sau vreo picasa , da-ne un link , sa " vedem ce-am pierdut " cum zicea cineva p`aici , sau sa vedem daca ne bagam pt la anu p`acolo ....

ps frumoasa poza , iata si de la mine una ...

post-40936-1247687728_thumb.jpg

Editat de dydy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prietenii s-au intors dupa 2 saptamini de vis, sanatosi si mai bogati spiritual... . :rock:

Poze: peste 2.000.

Pe unde anume isi doreste domnia voastra sa-si "clateasca" ochiu ??? :bounce:

 

Bene face bine ! Nu-i purtati voi de grija !!! :moto:

 

...inteleg ca francezii si-au inaltat muntele cu 12 m fata de Stelvio (2758), nu de alta da' tot Banatu-i fruncea!

Cum v-au mers motoarele "revizionate" la Kaprun?

Eu mi-am luat placute de frana fata/spate de acolo cu 112E in loc de 200 la Bavaria (pt. F650GS twin)!

Plescoi si le-a schimbat si el pe spate.

Stima,

DanS

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor!

Cateva filmultete care sa ne aduca aminte de frumoasele clipe petrecute acum doua saptamani:

 

Plecare din Viena 26 motoare,31 participanti

 

Marmotele din parcul....(stie Dydy mai bine numele)

 

Urcare Pasul Stelvio

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prietenii s-au intors dupa 2 saptamini de vis, sanatosi si mai bogati spiritual... . :rock:

Poze: peste 2.000.

Pe unde anume isi doreste domnia voastra sa-si "clateasca" ochiu ??? :bounce:

 

Bene face bine ! Nu-i purtati voi de grija !!! :moto:

 

cine a pus secera si ciocanul acolo?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Intentionez sa mai organizez o tura in a doua jumatate a lui septembrie, de data asta in zona Bavaria si Tirol, in principiu cu innoptat doar in 2 locuri pt a evita despachetatul bagajelor zilnic (3 nopti intr-unul si 3 in altul), insa ceva mai relaxanta, adica cu trasee ceva mai usoare si cu ceva mai mult accent pe vizitat, exemplu: Eagles Nest (casa lui Hitler), castelul Neuschwanstein (cel din sigla Disney), cascada Caderea Rinului din Elvetia, salina din Berchtesgaden, Rossfled Panoramastrasse etc.

Bineinteles, nu vor lipsi drumurile montane si pasurile si ceva piscine si terme seara.

(evident, cei care au participat la Tura in Alpi vor beneficia de o reducere)

 

Astept intentiile (concrete) ale doritorilor. Voi face si un topic special daca va fi cazul.

 

Vlad :lol:

Editat de khk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

excelent.

Intrebare:in urmatoarea tura s-ar putea veni si cu masina?

Motocicleta mea nu este pentru mers pe strada.

Si care ar fi perioada in septembrie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astept intentiile (concrete) ale doritorilor. Voi face si un topic special daca va fi cazul.

iaca o intentie de la mine : noi venim ,

numai cu mentiunea speciala , ca luni 14.09 trebuie sa fiu in tara - incep copii scoala - si ala micu incepe clasa I , asa ca nu pot sa lipsesc sub nici o forma

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poti sa ma pui si pe mine la socoteala mai ales ca reparatia la motoru meu o sa dureze destul si deci merg pe 4 roti pana e gata si o sa-mi fie greu vreo luna-doua : nu ma ploua, nu mai transpir, umblu imbracat curat etc :lol:

 

ramane sa coordonez programul familiei si al serviciului

 

o prima idee ar fi sa pun motoru pe remorca pana acolo si sa iau si familia cu mine - chip in taci :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare:in urmatoarea tura s-ar putea veni si cu masina?

 

Din pacate, NU. Excursia se adreseaza motociclistilor care, evident, vin sa se plimbe cu motocicleta.

Imi pare rau dar acesta este scopul excursiilor mele. Marius (Scufu), desi poate vine cu masina, isi aduce si motocicleta pe remorca si turele le va face cu motocicleta.

Mesaj completat

iaca o intentie de la mine : noi venim ,

numai cu mentiunea speciala , ca luni 14.09 trebuie sa fiu in tara - incep copii scoala - si ala micu incepe clasa I , asa ca nu pot sa lipsesc sub nici o forma

 

Am tinut cont de asta, asa cum am mai vorbit. Marcel si Bianca (deja mi-au confirmat telefonic participarea) sunt si ei in aceeasi situatie.

Deci excursia va incepe ori pe 19 ori pe 26 septembrie, tot la Viena.

 

Mi-a mai confirmat deja participarea si Mihai (Varadero).

Editat de khk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Intentionez sa mai organizez o tura in a doua jumatate a lui septembrie, de data asta in zona Bavaria si Tirol, in principiu cu innoptat doar in 2 locuri pt a evita despachetatul bagajelor zilnic (3 nopti intr-unul si 3 in altul), insa ceva mai relaxanta, adica cu trasee ceva mai usoare si cu ceva mai mult accent pe vizitat, exemplu: Eagles Nest (casa lui Hitler), castelul Neuschwanstein (cel din sigla Disney), cascada Caderea Rinului din Elvetia, salina din Berchtesgaden, Rossfled Panoramastrasse etc.

Bineinteles, nu vor lipsi drumurile montane si pasurile si ceva piscine si terme seara.

(evident, cei care au participat la Tura in Alpi vor beneficia de o reducere)

 

Astept intentiile (concrete) ale doritorilor. Voi face si un topic special daca va fi cazul.

 

Vlad :angryfire:

 

si eu la fel ca dydy, dupa 15.09 sper sa gasesc loc in program si vin si eu cu placere!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este o tura rezervata doar celor care au fost si in tura precedenta? sau poate veni oricine? cam ce cost va avea ?aprox. multumesc!

 

Am raspuns si pe celalalt topic... NU este rezervata doar celor care au mai fost, oricine este bine-venit. Informatiile despre costuri, conditiile de participare etc sunt similare cu cele de la tura precedenta: /index.php?showtopic=306974

 

Voi deschide curand topic special pt aceasta noua excursie. :D

Mesaj completat

si eu la fel ca dydy, dupa 15.09 sper sa gasesc loc in program si vin si eu cu placere!

 

 

Salut Manuel!

Asa cum am spus, va fi dupa 15 septembrie... intalnirea va fi iar intr-o sambata la Viena, voi hotara curand daca 19 sau 26 septembrie, eventual in functie si de participanti.

 

Vlad :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Intentionez sa mai organizez o tura in a doua jumatate a lui septembrie, de data asta in zona Bavaria si Tirol, in principiu cu innoptat doar in 2 locuri pt a evita despachetatul bagajelor zilnic (3 nopti intr-unul si 3 in altul), insa ceva mai relaxanta, adica cu trasee ceva mai usoare si cu ceva mai mult accent pe vizitat, exemplu: Eagles Nest (casa lui Hitler), castelul Neuschwanstein (cel din sigla Disney), cascada Caderea Rinului din Elvetia, salina din Berchtesgaden, Rossfled Panoramastrasse etc.

Bineinteles, nu vor lipsi drumurile montane si pasurile si ceva piscine si terme seara.

(evident, cei care au participat la Tura in Alpi vor beneficia de o reducere)

 

Astept intentiile (concrete) ale doritorilor. Voi face si un topic special daca va fi cazul.

 

Vlad :D

Superrr!Daca as mai avea timp si bani,m-as mai baga si eu la o tura de genul.Acum o luna am fost in Berchtesgaden, cu vizitare Eagle's Nest si Rossfeld Panoramastrasse, si as mai face-o de 10 ori.Eagle's Nest este una dintre putinele case ale lui Hitler ,care a ramas integra in 1945...,iar din 1952,este deschisa publicului.Este o senzatie unica sa-ti iei pranzul in casa lui...la altitudine 1834m privelistea este de vis...Iar Roasfeld Panoramastrasse,nu este la o altitudine f mare (1600), dar in cateva minute ai trecut un munte pt ca pantele au inclinare de 24-26%,adica in "3 viraje" esti deja sus.Va doresc sa aveti vreme buna,sa puteti face multe poze frumoase( noi am prins multa ceatza) :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Superrr!Daca as mai avea timp si bani,m-as mai baga si eu la o tura de genul.

Va doresc sa aveti vreme buna,sa puteti face multe poze frumoase( noi am prins multa ceatza) :angryfire:

 

Multumim de informatii si urari. :wave:

 

 

 

Am deschis deja topic separat pt urmatoarea excursie: /index.php?showtopic=399553

 

De acum va rog sa lasam topicul de aici doar pt poze si comentarii referitoare la excursia din iunie.

 

Vlad :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumim de informatii si urari. :wave:

 

 

 

Am deschis deja topic separat pt urmatoarea excursie: /index.php?showtopic=399553

 

De acum va rog sa lasam topicul de aici doar pt poze si comentarii referitoare la excursia din iunie.

 

Vlad :D

 

Respect pentru frumoasa excursie si felicitari.

Na vezi Vlade, ti-am spus eu hai pe seitul motociclism.ro ca vei fii mai fericit si sa lasi forumul austriac. :angryfire:

Cu stima pentru toata lumea Andrei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 7 months later...

Fratilor felicitari. Asta da spirit de motociclist. Daca am resurse poate va insotesc si eu anul asta, insa am 2 intrebari:

 

1. Am o Honda CBR F4i, credeti ca e potrivita pentru traseul asta ?! Stau foarte confortabil pe ea.

2. Financiar, cam de cati bani am nevoie (voi stiti mai bine)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor felicitari. Asta da spirit de motociclist. Daca am resurse poate va insotesc si eu anul asta, insa am 2 intrebari:

 

1. Am o Honda CBR F4i, credeti ca e potrivita pentru traseul asta ?! Stau foarte confortabil pe ea.

2. Financiar, cam de cati bani am nevoie (voi stiti mai bine)

intra pe topicul de la intalniri/evenimente ca sa afli. tura cu Vlad si Alpi :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...