Sari la conținut

BALKAN MOTO-ROCK Festival


Purghy
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 68
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Oricum vad ca nu prea se inghesuie lumea sa mearga asa ca e posibil sa ne vedem si noi de treburile noastre. Inca nu ne-am hotarat. Ca daca o sa fie cum a fost ultima intrunire de la Ruse nu merita nici sa pierdem timpul nici sa batem drumul.

Era foarte putina lume la Ruse si o plictiseala totala. O singura taraba cu mici bulgaresti si bautura. Toate bauturile erau calde si am mai platit si intrarea 8 leva/persoana.

Cand am intrat in Romana nu stiam cum sa ajung mai repede la o benzinarie sa iau ceva rece.

Uneori ne cam batem joc unii de altii si nu e bine.

ozzy.....sa caut topicul ptr intalnirea de la ruse? Nu-l mai caut desi imi aduc aminte ca atunci cand am zis ca nu era de fapt nimic acolo, ai scris cateva pagini despre cum trebuiesc incurajati cei care organizeaza...cum trebuiesc sustinuti...cum incurajarile mele le vor da energie si pe viitor vor construi heliporturi si piste de aterizare ptr civilizatiile extraterestre.

Nu mai fi carcotas...uite eu pe criza am devenit un om mai bun...si mult mia intelegator. cred ca si tu poti fi ca mine :laugh:

 

Probabil o sa ajung sambata si pe la asta......ptr drum de fapt care-mi place....dar daca-mi cer aia 10 euro ptr 2 ore cat o sa stau eu......nu ma tenteaza intrarea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiti cumva ce taxe trebuiesc platite pentru un drum pana in Veliko cu intoarcerea in aceeasi zi? De ex. taxa pod Giurgiu, rovigneta Bulgaria pentru o zi, s.a.m.d. Care este pretul benzinei in Bulgaria?

 

Merci anticipat.

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiti cumva ce taxe trebuiesc platite pentru un drum pana in Veliko cu intoarcerea in aceeasi zi? De ex. taxa pod Giurgiu, rovigneta Bulgaria pentru o zi, s.a.m.d. Care este pretul benzinei in Bulgaria?

 

Merci anticipat.

 

De cate ori am trecut granita la Giurgiu cu motocicleta, nu am platit niciodata taxa de pod, iar vigneta nu se cere pentru motociclete.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiti cumva ce taxe trebuiesc platite pentru un drum pana in Veliko cu intoarcerea in aceeasi zi? De ex. taxa pod Giurgiu, rovigneta Bulgaria pentru o zi, s.a.m.d. Care este pretul benzinei in Bulgaria?

 

Merci anticipat.

nici o taxa

benzina costa la fel ca in romania poate 1-2% mai scumpa (dar si in romania difera pretul de la o zona la alta)

taxa de pod nu se plateste la giurgiu si de acea nu trebuie sa stai la coada in vama romaneasca acolo stau cei cu masini sa plateasca taxa de pod

rovigneta nu trebuie sa platesti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu plec Vineri pe la 1-2 din Bucuresti.

 

drum bun!

sal .... vrei sa ne intalnim la vama sau undeva?mi-e cam aiurea sa merg chiar singur......0734363534, 0765505670.

eu tot pe la un 14 as vrea sa plec de acasa.da un semn pls

Mesaj completat

sal .... vrei sa ne intalnim la vama sau undeva?mi-e cam aiurea sa merg chiar singur......0734363534, 0765505670.

eu tot pe la un 14 as vrea sa plec de acasa.da un semn pls

din bucuresti plec in jur de 14

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noi ne strangem maine dimineata (sambata) la Petromul de langa Jilava la ora 8.00.

Urmatorul punct de intalnire este la ora 9.00 la Petromul de langa granita.

Se merge relaxat, sunt bineveniti si incepatorii.

Sfat: sa aveti bani pe card ca sa scoateti de la bancomatele din Veliko direct leva.

Mesaj completat

Am fost sambata si am stat pana duminica. Participantii au fost neaspteptat de numerosi, iar intrunirea a fost destul de ok organizata, cu exceptia faptului ca in camping, adica intr-o padure, am stat cam inghesuiti. Alt minus ar fi lipsa indicatoarelor vizibile legate de locatie, motiv pentru care am bantuit cam multicel. Concertele au fost faine, sonorizarea ca de fiecare data la ei, peste nivelul nostru, mancarea ca de obicei compusa din chiuftele, mici mari, cartofi prajiti si din astea, iar atmosfera... de petrecere. La capitolul motoare si la bulgari exista extreme, adica au fost enspe goldwing-uri, HD-uri si valkirii, semn ca unii chiar au bani, dar si multe „batranele” muncite la greu... In rest, au cam lipsit romanii, ceea ce nu ma asteptam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost super.Muzica si formatii de calitate.Multa inghesuiala si multa oboseala.Noaptea,un concert nervos de motociclete turbate din care cea mai enervanta era un rahatel de 50 cc pe care stapinul il biziia de zor doar ,doar o scoate si o pacanitura.

Scump la intrare,dincolo era mai ieftin.Bunu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AM FOST 4 MOTO 6 PERSOANE......DE VINERI PINA DUMINICA... SUPER...NU AM CUV. CU EXCEPTIA PACANELELOR PE LA 2 NOAPTE.........DE 3 ANI MA DUC SI NU SE POATE COMPARA CU NIMIC DE LA NOI...MAI AVEM DE INVATAT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AM FOST 4 MOTO 6 PERSOANE......DE VINERI PINA DUMINICA... SUPER...NU AM CUV. CU EXCEPTIA PACANELELOR PE LA 2 NOAPTE.........DE 3 ANI MA DUC SI NU SE POATE COMPARA CU NIMIC DE LA NOI...MAI AVEM DE INVATAT

Salut,

Ai perfecta dreptate

Mesaj completat

pozee....

post-625-1251055510_thumb.jpg

post-625-1251055537_thumb.jpg

post-625-1251055556_thumb.jpg

post-625-1251055592_thumb.jpg

post-625-1251055638_thumb.jpg

post-625-1251055658_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ola.fusei si eu.drumul a fost de senzatie.eu nu prea sunt plimbat si mi-a facut o placere nebuna sa conduc pe serpentinele lor.festivalul in sine a fost ok.nici groaznic nici excelent. enorm de multe chopere balena cu casetofon si scaune incalzite si o gramada de mancai de mici carnaciori cartofi prajiti care au sezut de dimineata pana seara tarziu la terasa.in rest .. lumea civilizata , conditiile de campare in regula (eu am dormit direct pe iarba) iar muzica de calitate.preturile au fost cam piperate si am inteles ca mai multe cluburi moto din bulgaria au sabotat intalnirea si nu s-au prezentat din pricina taxei de intrare.la ora 1 noaptea 90% din participanti isi faceau siesta dupa porcii si vacile ingurgitate si nimic nu strica placerea de a bea o bere si a privi cerul instelat decat ocazionalii betivi care turau biciclete de 50cc in noapte.unul dintre ei a reusit si sa ma calce cu un enduro pe mana pentru ca nu m-a vazut intins pe pajiste.

minusul cel mai mare in opinia mea a fost mancarea (ca la orice intalnire moto unde participantii sunt in competitie pentru a vedea cine-si blocheaza primul coronarele).inafara de ceva rosii si castraveti nu am gasit nimic demn de stomacul meu asa ca am fost norocos ca le-au avut si pe alea. sambata am plecat spre vedea la 20 km de giurgiu si m-am cocotat pe dealurile care imprejmuiesc dunarea cateva ore.m-au mancat toti tantarii si m-am ratacit prin padure dar macar era liniste si nu ma bazaia nimeni la cap.

pe scurt :

drumul de nota 10.

relaxarea de nota 7

de oameni nu pot sa ma pronunt ca bulgarii nu rup o boaba de engleza.

 

p.s. o sa-mi permit sa-i atrag atentia posesorului de ss negru care a trecut prin ruse la ora 10-11 dimineata ca era sa se omoare si pe el si pe cei 3 oameni din fordul care abia a reusit sa-i faca loc.nu mai depasi peste linia continua in curba.iar cei 4 prieteni din urma ta ar trebui sa nu te mai lase in fata si probabil nici sa mai mearga cu tine daca tin la viata lor si a celorlalti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da,adevarat intrarea fff scumpa -20 leva ,sa dai o gramada de bani sa-l vezi pe Glenn Hughes o legenda vie a muzicii rock,da foarte mult ,mult prea mult si premiul oferit de organizatorii,nasol foarte foarte scump

post-625-1251105196_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai pentru mine nu a fost cine stie ce efort financiar iar muzica a fost intradevar buna. spuneam doar ce am auzit pe acolo , anume felul in care bulgarii s-ar fi plans de taxa de intrare. despre motor stii cum e.. fiecare cu gusturile lui.unii ar dormi noaptea langa harleyul ala altii l-ar face cadou prietenei sa se duca la coafor cu el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O intrunire cu si pentru bulgari...fara lectii de bulgara m-am simti total pierduta p-acolo.

Intr-adevar multe motociclete, dar personal prefer calitatea nu cantitatea si ma indoiesc sincer de calitatea acelora carea trageau "burn-out-urile" alea amatoricesti ori de cate ori voiau bicepsii si tricepsii lor.

Astept cu nerabdare ca Robert Plant ,cealalta legenta vie a rockului, sa vina sa cante la bulgari :makeout: ..pana atunci o sa ma limitez la intruniri mioritice.

Editat de ..IcegirL..
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Era cam noapte asa ca probabil nu se intelege nimic din poza post-14594-1251827972_thumb.jpg. E vorba de o motocicleta cu atas unde pasagerul din atas avea o casca gen WWII cu doua coarne de vaca si un topor infipt in cap, si pe atas era o "mitraliera" (ce ar trebui sa se vada in poza) care de fapt e un dozator de bere la halba.

 

Am mai apreciat mult faptul ca erau diverse zone delimitate pentru diverse cluburi/orase, si unul se numea Stara Zagorka.

 

Si un bulgar a intrebat la bere "Nyama faktura?" (n.n. Nu se da bon fiscal?)...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...