Sari la conținut

Din pacate trebuie sa postez.


HondaSan
 Share

Postări Recomandate

Un tovaras de al nostru,cu o motocicleta Kawasaki,de 600 ,cred eu, a intrat involuntar sub un furgon Dacia .Subsemnatul am fost acolo imediat dupa accident si din informatiile furnizate cu amicitie de catre functionari MI,am aflat ca motociclistul este in stare buna ,fara mari probleme.

Asteptam rezultatele de la politia rutiera.

Motocicleta are nr. B20ZXR.Cine poate da informatii suplimentare sa posteze.Bunu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

undeva pe la 18-19 un zx 9 cred cu zxr la numar.

 

papucul intentiona sa vireze stanga avand rotile-virate deja pe contrasens, posibil sa fi avut doar intentia pentru ca mobra era mult sub papuc. (acolo e linie continua, posibil sa fie intrerupta chiar in dreptul accidentului cred ca e o unitate militara sau de pompieri acolo s-ar putea sa ma insel, undeva la 500 de metri de intersectia cu Oltenitei pe stanga)

 

din pacate mobra era muci si sper ca mobristul a avut zile, nu de alta dar baietii de la udriste venisera cu laboratorul lor mobil ceea ce nu ar fi tocmai ok pentru motociclist.

 

mobra a ajuns acolo doar pe jos asa ca sunt sanse ca omul nostru sa mai dea din picioare daca a apucat sa ii dea drumul si sa nu aiba aceeasi traiectorie cu mobra.

 

poate cineva stie mai multe, poate e nevoie de ceva..

 

P.S. fara n-ai oprit, n-ai facut si tu o poza cu mobilu, n-ai stat si tu la o tzigare cu militianu si alte cumetrii.

 

sanatate omului !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aseara cand ma duceam acasa am vazut un accident aproape de institutul Mina Minovici...era un motociclist intins jos, l-au luat cei de la smurd pe targa...era un kawasaki negru, B-20-ZXR..nu am mai apucat sa fac poze, eram in maxi-taxi...motorul arata...groaznic...era bagat sub rotile unei dacii papuc..nu pot sa imi explic ce s-a intamplat...din pozitia in care era moto cred ca papucul a pus frana la semafor si cel cu moto a franat brusc sau ceva si s-a dus taras...nush..altfel nu-mi imaginez cum a ajuns asa...stiti careva ceva? cine e motociclistul si cel mai important : care este starea lui? :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tocmai deschisesem un topic pe tema asta pt ca nu vazusem sa fi zis cineva ceva...ma bucur ca motociclistul este bine, am vazut ca il luaseara cei de smurd cu targa...mi s-a rupt sufletul cand l-am vazut intins jos... :laugh: sanatate multa multa multa multa !!

HondaSan, tu esti cel cu motorul albastru cu alb? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar ma intrebam ieri cand am trecut cu mobra spre mecanic, daca pilotul o fi ok :laugh: . Cand am trecut eu nu mai era decat masina, motorul sub ea si un nenea politist langa.

 

Nu am oprit pt ca nu aveam cu ce sa ajut, am sperat totusi ca pilotul sa fie intreg.

 

PS: Cand de aiurea e sa treci ca motociclist pe langa un accident in care a fost implicat un alt motociclist :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei care vad pozele, nu-s eu - ca am acelasi tip de motor si aceleasi culori.

 

Multa bafta si sanatate motociclistului.

 

Pai chiar ma intrebam daca esti sau nu tu. Dar nu eram sigur de numarul tau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei care vad pozele, nu-s eu - ca am acelasi tip de motor si aceleasi culori.

 

Idem si pentru mine.

Bafta si sanatate motociclistului.

Stie cineva cum s-a intamplat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are cateva julituri si mana dislocata. sau ceva de genul. am vorbit foarte putin cu el, ma alarmasem cand am vazut ca a patit ceva. Ai grija, Razvane!take care...n am mai apucat alta tura together:( Of, ce aiurea...aveti grija de pielea voastra, am zis mereu ca e aiurea in bucuresti. REFORMULEZ:e aiurea pe 2 roti.

 

Grija maxima!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde sta la Aparatorii Patriei ?? caci eu nu-l cunosc, si stau si eu in zona :laugh:

 

Bine ca n-a fost mai rau... este destul de periculoasa zona.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde sta la Aparatorii Patriei ?? caci eu nu-l cunosc, si stau si eu in zona :laugh:

 

Bine ca n-a fost mai rau... este destul de periculoasa zona.

da`ce, tre sa cunosti dumneata toti motociclistii?:)joke...

 

e destul de rau si asa...:D(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde sta la Aparatorii Patriei ?? caci eu nu-l cunosc, si stau si eu in zona :laugh:

 

Bine ca n-a fost mai rau... este destul de periculoasa zona.

 

sunt niste case la curte in spatele metroului, pe acolo. Dar cred ca isi va lua alt motor dupa faza asta.

Din poze, eu inteleg ca papucarul a oprit sa faca stanga sa dea prioritate celor de pe contrasens, si ca baiatul nu a mai putut sa franeze, o fi oprit ala din scurt. Chiar ma uitam la motor ce frumos era, seara cand treceam pe strada lui. din prima am zis: pacat ca avea toba stock, ca nu il aude lumea in trafic, si de uitat in oglinzi sa semnalizeze din timp sau ceva oricum nu se uita nimeni la noi.

Editat de Phoebus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt niste case la curte in spatele metroului, pe acolo. Dar cred ca isi va lua alt motor dupa faza asta.

Din poze, eu inteleg ca papucarul a oprit sa faca stanga sa dea prioritate celor de pe contrasens, si ca baiatul nu a mai putut sa franeze, o fi oprit ala din scurt. Chiar ma uitam la motor ce frumos era, seara cand treceam pe strada lui. din prima am zis: pacat ca avea toba stock, ca nu il aude lumea in trafic, si de uitat in oglinzi sa semnalizeze din timp sau ceva oricum nu se uita nimeni la noi.

 

Aici nu e vorba de toba e vorba de atentie...

 

P.S. Uite cine vorbea ala cu toba de masina pe motor :laugh:

Editat de Survolaj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Ma numesc Razvan.. eu sunt autorul accidentului...

In primul rand vreau as va multumesc pentru sprijinul vostru si pentru griji. eu sunt relativ ok, am fost inconstient ceva timp si de la impact si pana la spital nu imi aduc aminte prea multe. stiu doar ca cineva zicea "Nu ii scoate casca"..

Nu am umarul dislocat, am o entorsa la picior si o sa trebuiasca sa ma duc iar la spital sa vad daca este nevoie sa imi bag piciorul in jips..

 

Accidentul practic a fost din vina mea, am trecut de pe banda 2 pe banda 3, incercand sa ocolesc o masina, din pacate nu am vazut papucul.. Cand am trecut pe banda 3 am vazut ca ma aproprii de masina, dar nu avea stopurile aprinse si nici semnalu pus, cand m-am apropriat de el a pus semnalu si atunci am realizat ca este oprit.. am strans mai tare frana si am blocat rotile, am incercat sa il evit, dar nu am mai avut timp..

Masina intra regulamentar la pompieri, cel putin asa au afirmat cei din masina, cu toate ca eu cred ca vroiau sa intoarca. Acolo nu era linie continua.

 

Va multumesc inca o data pentru sprijinul vostru si as dorii sa multumesc in special motociclistilor care au fost la fata locului..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Accidentul practic a fost din vina mea, am trecut de pe banda 2 pe banda 3, incercand sa ocolesc o masina, din pacate nu am vazut papucul.. Cand am trecut pe banda 3 am vazut ca ma aproprii de masina, dar nu avea stopurile aprinse si nici semnalu pus, cand m-am apropriat de el a pus semnalu si atunci am realizat ca este oprit.. am strans mai tare frana si am blocat rotile, am incercat sa il evit, dar nu am mai avut timp..

 

Ar fi trebuit sa incerci sa eviti (eschiva) si pe urma sa franezi , insa in momentul ala e greu sa reactionezi asa repede si poate instinctul ti-a zis sa franezi , ceea ce mai mult te-a incurcat. Daca te-ai blocat pe frane, nu mai poti schimba directia mai deloc.

 

Bafta si grija cu sanatatea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Ma numesc Razvan.. eu sunt autorul accidentului...

In primul rand vreau as va multumesc pentru sprijinul vostru si pentru griji. eu sunt relativ ok, am fost inconstient ceva timp si de la impact si pana la spital nu imi aduc aminte prea multe. stiu doar ca cineva zicea "Nu ii scoate casca"..

Nu am umarul dislocat, am o entorsa la picior si o sa trebuiasca sa ma duc iar la spital sa vad daca este nevoie sa imi bag piciorul in jips..

 

Accidentul practic a fost din vina mea, am trecut de pe banda 2 pe banda 3, incercand sa ocolesc o masina, din pacate nu am vazut papucul.. Cand am trecut pe banda 3 am vazut ca ma aproprii de masina, dar nu avea stopurile aprinse si nici semnalu pus, cand m-am apropriat de el a pus semnalu si atunci am realizat ca este oprit.. am strans mai tare frana si am blocat rotile, am incercat sa il evit, dar nu am mai avut timp..

Masina intra regulamentar la pompieri, cel putin asa au afirmat cei din masina, cu toate ca eu cred ca vroiau sa intoarca. Acolo nu era linie continua.

 

Va multumesc inca o data pentru sprijinul vostru si as dorii sa multumesc in special motociclistilor care au fost la fata locului..

Ma bucur ca n-ai chestii grave.Sper ca ai invatat ceva din patanie.Cu alte cuvinte ,las-o mai moale cu acceleratia.Si privirea in fata nu dupa fete.Insanatosire grabnica si totala.Bunu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Razvan imi e prieten bun si vecin in acelasi timp....

eu zic mersi ca a scapat el teafar ..fiarele sunt fiare...un ciocan,un patent mai faci ceva cu ele.

si eu m-am trosnit cu o masina acuma ceva timp dar spre deosebire de el eu am fost pe scuter .....

astazi e naspa sa mai faci si accident ca nu te mai ajuta nimeni dupa strada,nici ala care te loveste !!!! toti te injura si da vina pe tine,ca deh noi astia pe motoare mereu suntem devina,am trebui omorati si multe pareri dastea idioate..

Asta e Romania...a shit hole

asfalt uscat tuturor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate totul a fost prea rapid, am incercat sa il evit, dar nu am mai avut timp.. trecusem pe banda 3 cu 50-100 m inainte.. iar cand am realizat ca ala era opit, deja era mult prea tarziu..

Din fericire nu am avut viteza prea mare.. dar nici gumele nu m-au ajutat..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate totul a fost prea rapid, am incercat sa il evit, dar nu am mai avut timp.. trecusem pe banda 3 cu 50-100 m inainte.. iar cand am realizat ca ala era opit, deja era mult prea tarziu..

Din fericire nu am avut viteza prea mare.. dar nici gumele nu m-au ajutat..

 

Erai cu gandul la altceva...sigur.Insanatosire grabnica. Du-te si exerseaza niste franari de urgenta cand faci rost de alta motoreta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa exersez franarile, problema nu era lipsa de experienta, pt ca am multi km la bord, ci starea motocicletei.. si ma refer la frene si causiucuri..

Nu am vrut sa mai bag prea multi bani in ea pt ca incercam sa strang pt una noua.. si cu asta nu prea am mai mers. Daca te uiti in poze, cauciucurile nu mai erau de mult in stare optima.. iar franele trebuia sa le schimb zilele astea.. nu mai aveam placute pe fata..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...