Sari la conținut

HONDA XR


Postări Recomandate

Ia.ti un ktm exc 525 si.o sa.l faci pe prietenul tau sa planga . Usor ca un fulg si nebun de legat.

Acum 1 minut, vis-a-vis a spus:

Cu kit electromotor a mai apărut una singură în ultimul an (de moto.it vorbesc) și era pe la 5900€

E una la 4200 . Cu kit eletromotor . Pe marketplace facebook italia . Incearca sa cauti acolo is ceva XR uri dar repet 3000 prt unu stock in mintile lui . Ceea ce e foarte mult dupa parerea mea.

E unu cu 3300 cu kit electro . Acuma l.am vazut . La marketplace dai cautare honda xr fara 650 pe italia . Il gasesti . Dar repet tot nu scapi de 4 miare cu transp plus inmatr . Deja esti pe plaja de ktm 690 sa fim seriosi . Asta e asa ptr nostalgici cu bani . Esti constient ca nimeni in ro nu iti da nici 3 mii pe el ...

Vezi c.o aparut una pe OLX azi . Ieftina . 450 euro . Schimba si cu oi si capre.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 545
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 10 ore, MariusTm29 a spus:

Vezi c.o aparut una pe OLX azi . Ieftina . 450 euro . Schimba si cu oi si capre.

🤣

 

Mor aici! Are funia de usturoi la uscat pe ea :D 

image.thumb.png.44d657cf81a83689c312ec12b98763f9.png

Acum 11 ore, MariusTm29 a spus:

La marketplace dai cautare honda xr fara 650 pe italia . Il gasesti .

Am încercat, dar cred că n-am nimerit bine grupu' sau ce e... Lasă și tu un llink, ceva...

Editat de vis-a-vis
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La prima poza sus apesi pe icoana aia cu casuta si acolo e simplu . Marketplace . Ma mir ca n.ai auzit inca de el . Degeaba iti dau link ca nu te lasa sa mergi direct .... Nu stiu de ce . Ai si print screen la ala cu electromotor se si vede in poza.

Screenshot_20190129-083020.jpg

Screenshot_20190129-083317.jpg

Editat de MariusTm29
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba daca-ti da si usturoiu te-ai scos , chiar e castana . lasand gluma la o parte ca motor de piese la banii aia nu mai sta pe ganduri , mergi si ia-l . insa nu fii prea mofturos sunt convins ca atunci cand il vezi te cam ia durerile de cap dar daca motorul nu e calat sau dracu mai stie ce tampenii , tot merita . daca vrei iti mai dau unu la 700 euro dar tot la mama dracu e prin munti prin judetul CS . pe ala l-am vzt personal cand cerea 1200 euro pe el , fara acte cica merge impecabil ..... nu l-am luat ca era desirat rau si o gramada de crapeli am vzt .... ma rog ideea e ca dupa 2 luni nu mai mergea motoru , acuma ce are nu stiu dar cu cine vorbisem o zis ca-l lasa la 700 , tot pe marketplace il gasesti pe Ro e trecut pe la 1500 euro .

parese c-a prins febra XR urilor pe aici :D  eu zic sa va ganditi bine cand plecati la drum , daca nu e dumnezeiesc din start si incepi sa bagi bani o sa ajungi la sume cam mari si in final vei regreta . tu parca ai unu deci sa iei unu de piese e ok daca vrei sa imbatranesti cu el dar cineva ce ia unu de bun daca nu-l nimereste ....... se va cai

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am deja un XR pe care l-am desfăcut cap-coadă și i-am luat niște piese să-l fac cât mai adventure. Mi-ar mai placea un supermoto întreținut cu piesele ce au căzut de pe ăsta al meu :D Practic, dacă are toate piesele principale, restu' se face.

Cred că-l știu pe puștiul ăla, l-am sunat o dată și mi s-a părut cam retardat. Mi-a și închis când l-am întrebat nuștiu ce și m-a bușit râsu'...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inteleg ce zici Marius!....nu intentionez sa dau mai mult de 2500e pe asa ceva, daca este in tare buna!

stiu ca nu iti va mai da nimeni banii astia pe ele si tocmai de aia!

la 3000e deja te poti lipi de un EXC...dar uite asa moft...acum vreau xr650r

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, vis-a-vis a spus:

Sub 2500€ sunt deja spre stadiul de cazan. Sigur vei mai scoate din buzunar după achiziție ;)

 

Confirm. Pe al meu am dat 1900 euro si dupa multe zeci de ore de munca (daca nu chiar 100+) si aproape inca 3000 euro am ajuns foarte aproape de ce mi-am dorit.

DSC03656.JPG

DSC03846.JPG

DSC03907.JPG

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Are cineva vreo evacuare de vânzare sau de împrumut pentru o xr250?

Daca aveți vreuna de împrumut as putea sa ii fac o copie din inox la cineva. 

Mă interesează doar evacuarea, fără toba finală.

Eu am pierdut-o pe a mea printr-un garaj și nu o mai găsesc...sper că nu a ajuns la fier vechi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vis a Vis, SBK....am renuntat la planurile marete!

 

am gasit intre timp un DR650SE 2009 import Noua Zeelanda, cu o gramada de extra uri, inclusiv suspensie....si am luat-o pe asta

m am dat cu un prieten cu XR650R de curand si ma asteptam sa fie diferenta uriasa la suspensie intre ele, dar nu s-a simtit mai deloc....asa ca pentru moment sunt super multumit cu ce am luat!

 

 

WhatsApp Image 2019-04-22 at 18.24.41.jpeg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
La 22.04.2019 la 18:25, Marius R a spus:

Vis a Vis, SBK....am renuntat la planurile marete!

 

am gasit intre timp un DR650SE 2009 import Noua Zeelanda, cu o gramada de extra uri, inclusiv suspensie....si am luat-o pe asta

m am dat cu un prieten cu XR650R de curand si ma asteptam sa fie diferenta uriasa la suspensie intre ele, dar nu s-a simtit mai deloc....asa ca pentru moment sunt super multumit cu ce am luat!

 

 

WhatsApp Image 2019-04-22 at 18.24.41.jpeg

Bine ai facut si sa.l folosesti sanatos la cat se cere pe XR daca mai pui si transport si mai bagi si ceva banuti in ea ajungi la pret de ktm 690 enduro .., pe asta si de o trantesti din greseala nu e nici o drama , plus ca piese gasesti , studiaza cand ai timp tutorialele de pe advrider despre carburatorul de DR stiu ca se pot face modificari foarte simple daca nu le are facute deja sa fie mai sprintena pe acceleratie, exista kit.uri efectiv plug and play sa zic asa le gasesti si pe ebay  , e plin de exemple pe youtube , americanii vad ca au multe deastea . Eu am pus ochii prin italia pe KTM lc4 625 SXC , spectacol motocicleta , daca am noroc la iarna poate gasesc 660 sxc , despre enduro vorbesc , acuma is scumpe nu e loc dar sper la iarna sa coboare pe la 2200 - 2400 euro sa nu sar de 3000 cu drum si inmatriculare .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 10 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...