Sari la conținut

Accident Bucuresti, Sos.Panduri, la Academie


Vlah
 Share

Postări Recomandate

Salut,

A avut loc un accident pe Sos. Panduri, chiar in spate la Academia Militara, sensul spre Drumul Taberei-Militari, motor cu masina.

Multa politie, salvarea, nu stiu ce motor si nici in ce stare este motociclistul ...

Are cineva informatii ?

Sper ca motociclistul sa fie bine ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 81
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salut,

A avut loc un accident pe Sos. Panduri, chiar in spate la Academia Militara, sensul spre Drumul Taberei-Militari, motor cu masina.

Multa politie, salvarea, nu stiu ce motor si nici in ce stare este motociclistul ...

Are cineva informatii ?

Sper ca motociclistul sa fie bine ...

 

 

Nu ai oprit ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eram multi pe acolo... era jos la Academie si intrunirea Fazeristilor, si cea a Suzuki GS-istilor, si cea de R1 plus cativa Ducatisti. Inainte sa plec, a venit un baiat cu un Fazer si ne-a zis ca a oprit la accident... O cucoana cu un Audi a vrut sa faca dreapta de pe banda a doua, si s-a urcat pe motociclist care era pe banda 1. Motocicleta era o Aprilia. Pe motociclist l-a luat SMURD-ul dar am inteles ca n-avea leziuni grave, doar o mana rupta, sau ceva de genul, iar motorul era mulat pe un stalp. Am mai inteles ca soferita o dadea cotita, cum ca motociclistul a incercat sa depasasca prin dreapta si bla bla bla, dar au fost niste martori care i-au retezat-o.

Daca are altcineva completari.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din click de maine - 10 iulie 2009

 

Un motociclist în vârstă de 35 de ani a ajuns la spital după ce a fost lovit, ieri seară, de un Audi pe ÂŞoseaua Panduri.

Femeia care conducea bolidul nu s-a asigurat când a trecut de pe o bandă pe cealaltă Âşi l-a luat pe sus pe motociclistul care circula regulamentar. Tânărul a fost proiectat un metru în aer în urma impactului Âşi s-a lovit serios la picioare Âşi la mâna dreaptă. Femeia care conducea Audiul A5 roÂşu a vrut să treacă de pe banda a treia Âşi să tragă pe dreapta, fără să se asigure. De pe acelaÂşi sens de mers, pe banda I, venea Âşi Robert Martin, motocilistul care nu a mai putut evita impactul. Pompierii SMURD care au ajuns la locul accidentului i-au imobilizat gâtul Âşi l-au transportat la spital. (Dan L. Brumar. foto Daniel ÂŞtefănescu)

 

 

PS. Păsărica în galben cu ochelari de soare e autoarea

post-19735-1247162702_thumb.jpg

post-19735-1247162707_thumb.jpg

post-19735-1247162712_thumb.jpg

post-19735-1247162716_thumb.jpg

Editat de vintze
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator corleone

Sa ma pish pe ochelarii ei de soare, pun pariu ca vorbea la telefon. Nu e zi sa nu evit o proasta ca asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O handicapata mintal , care si-o fi luat permisul cu fanta de la mijlocul corpului ei , si nu a invatat si ea ceva din cartile alea.....Isi merita soarta cate unii...( sau unele)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumos a5u pe rosu...

 

@haurar... ma indoiesc ca a trebuit sa se culce pentru permis sau ca e handicapata.

 

Oricum, un prost sofer este cu siguranta domnisoara. Nu incape indoiala.

 

ai vreo dovada cum ca nue curva si/sau handicapata ?

 

ontopic: sanatate motoristului !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat ii injur pe astia de la primarie de morti si de fapt, de cand ii tot injur pentru gardurile alea ale pixdii, ca a avut bulan bikeru' ca nu s-a proptit intr-unul din ele. Tot sectoru 5 e plin de modelul asta de garduri. Si unele mai au si tepi in ele. Tepi, facuti intentionat "sa nu stea cetateanu' cu curu' pa ele ca le strica".

 

Cat despre "pasarika", imi pare rau ca nu exista perioade mai mari de suspendare a permisului... sau ca tre' sa o faci grav de tot ca sa-l anuleze.

Editat de Lt. Navarro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci: pentru a se lamuri tot.

 

1. Nu mai aduceti injurii ca tot noi picam de maidanezi prosti si inculti.

2. Nu deformati adevarul.

 

 

Motociclistul circula pe banda 2 regulamentar si nu cu viteza mare..., autoarea accidentului pe banda 3. Locuind in zona aia si conducand autotrenul Audi A5 de 40 de tone s-a gandit sa faca dreapta. Din cauza faptului ca era un soare foarte puternic la ora 19:30 purta ochelari de soare gen Masca de sudura. Dupa ce s-a asigurat in oglinda de pe partea dreapta ca coafura rezista si ca nu il rateaza pe motociclist a tras cu ambele maini de volan sa faca dreapta. Motociclistul, circuland cu o viteza de aproximativ 3-400 km la ora invaluit de mantaua invizibilitatii n-a mai putut evita accidentul. I-a stricat masina saracutei femei care intre timp (dupa accident) si-a chemat pasagerul cu care era in masina dar care venise separat (fals in declaratii) cu un X5 negru. Aceasta dupa ce s-a asigurat ca motociclistul are o mana rupta si o taietura urata la picior s-a pus pe bancuri si glume cu finantatorul ei (frustratul cu X5-ul) di cu vecinii de bloc. Din fericire pentru ei legislatia de rahat pe care trebuie sa o respectam(ma refer la cea rutiera) o sa o pedepseasca cu: amenda 240ron (17o ron in 24h) si 3 puncte de penalizare pentru neasigurare la schimbarea directiei de mers.

 

in continuare o sa postez cateva fotografii pe care le-am facut personal la fata locului.

 

 

iar cu acestea incalecai pe-o sa si... in masa - ca nu am voie sa vorbesc licentios.

am vb aseara cu fratele victimei - motociclist si el - si mi-a zis ca este destul de bine la spital la municipal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pct de veddere rutier nu pateste decat ce am zis mai sus. Pe civil daca familia deschide proces... poate, poate rezolva ceva.

 

Victima vb. la tel. intins pe jos?

 

 

Da o suna pe prietena lui ca sa vina acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se vede din poze durerea in gaura a donsoarei fata de baiatul intins pe asfalt...o doare fix in pixda. Imi aduc aminte o faza de acum vreo 3 ani cand o astfel de donsoara ce daduse jos un biker in rond la Inter si-a luat 2 palme care i-au mutat capul din loc de la un motociclist ,de fatza cu politia rutiera :lol:) cred ca asa ii trebuia si retardei din cazul de fata,poate poate se trezeste la realitate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu credeam ca o sa postez vreodata aici, ca ruda a victimei!

 

Fratele meu se intorcea linistit de la munca,din cate am inteles mergea pe prima banda...cand pitipoanca de companie a vrut sa faca dreapta brusc...direct de pe banda 3.Dupa cum observati in poze, nici unul nu a schitat nici un "gest" de franare(tipa cred ca era cea mai suprinsa ca strada nu era numai a ei),motociclistul avea viteza mica,insa sa intri in masina si gard cu 50 la ora(repet,nu a apucat sa franeze) nu e tocmai o placere.

 

Oricum,ca o paranteza...nu e un teribilist(varsta si tipul de motor spun multe).In plus,merge excesiv de prudent(nu prea imi placea sa merg cu el la drum lung pt.ca trebuia mereu sa-l astept).Asta asa....ca sa nu aud comentarii ca mergea cu suta la ora sau pe o roata.

 

Tipa avea o superba masina sport,rosie,Audi A5...cel mai probabil primita cadou. Oricum,se vedea ca nu era obisnuita sa gateasca sau sa se spele singura.Au mai venit si ceva sustinatori cu X5 ...

 

Robert e acum la municipal. O sa fie operat la mana dreapta unde are oase si ligamente rupte si o deplasare de os(partea buna e ca e stangaci).Aseara a fost cusut si la picior. Bine e ca nu a fost mai grav(practic gardul ala de fier ...a fost mutat cu jumatate de metru).Motorul e praf.

 

Multumesc tuturor bikerilor care au oprit(sau nu)si celui care m-a ajutat sa transport motorul.

 

Aveti grija de voi!

Editat de Leon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au mai venit si ceva sustinatori cu X5 ...

Daca veneau toti cei care erau stransi la Academie (in cazul in care ar fi aflat de accident), nu-i prea vedeam bine nici pe blonda, nici pe sustinatorii ei.

 

Sanatate motociclistului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca veneau toti cei care erau stransi la Academie (in cazul in care ar fi aflat de accident), nu-i prea vedeam bine nici pe blonda, nici pe sustinatorii ei.

 

Sanatate motociclistului!

 

Pai... daca stiati ca suntem la Academie, de ce n-a venit nimeni repede sa anunte ca-i accident?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai... daca stiati ca suntem la Academie, de ce n-a venit nimeni repede sa anunte ca-i accident?

Pai... eram in troleibuz si era deja ora 20. De la Razoare m-am uitat insistent spre locul accidentului, dar nu mai era nimeni acolo.

Stati linistiti ca am facut doar o presupunere, nu un repros. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alt specimen din familia "proasta de audi", regn "cu ochelari de fata". Daca as fi CEO-ul Audi, as interzice vanzarea masinilor astora catre astfel de specimene, sau as include inainte de vanzare obligatoriu scoala de soferi special pentru masina...motivul ? distruge brand-ul firmei...dar probabil de aia nu sunt eu CEO la Audi .. Specimenele astea s-au inmultit peste masura in fauna urbana, neavand dusmani naturali. Voi incerca sa scriu un e-mail catre companiile farmaceutice , doar doar vor gasi un virus, ceva care sa fie activat de indolenta, prostie, megalomanie, sindromul "cin' sunt eu, beeeiii, stii?", manelism, iresponsabilitate etc, virus care odata activat sa fie letal. Ma intreb cata populatie va avea romanica dupa ce se va elibera noul virus ... Alta solutie, sincer, nu vad...

 

Sanatate multa ride-ului !

Editat de faur
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte periculos sa stai in unghiul mort. Eu cand sunt cu masina intorc si capul cand schimb banda.

 

Din pacate ea nu a stiut ca exista un unghi mort. Oricum, repet, frumos a5u pe rosu... :lol:

 

In rest, nu ma mira nimic. sunt soferi care nu vad ei ca vine un jeep sau tir si se baga, dar o motocicleta?

 

p.s: eu chiar va recomand sa purtati ochelari de soare, mai ales daca aveti o sensibilitate la lumina. De multe ori era sa o traznesc si eu pentru ca nu vedeam nimic in fata...

 

Alt specimen din familia "proasta de audi", regn "cu ochelari de fata". Daca as fi CEO-ul Audi, as interzice vanzarea masinilor astora catre astfel de specimene, sau as include inainte de vanzare obligatoriu scoala de soferi special pentru masina...motivul ? distruge brand-ul firmei...dar probabil de aia nu sunt eu CEO la Audi .. Specimenele astea s-au inmultit peste masura in fauna urbana, neavand dusmani naturali. Voi incerca sa scriu un e-mail catre companiile farmaceutice , doar doar vor gasi un virus, ceva care sa fie activat de indolenta, prostie, megalomanie, sindromul "cin' sunt eu, beeeiii, stii?", manelism, iresponsabilitate etc, virus care odata activat sa fie letal. Ma intreb cata populatie va avea romanica dupa ce se va elibera noul virus ... Alta solutie, sincer, nu vad...

 

Sanatate multa ride-ului !

vezi tu... cu mentalitate asta nici CEO la Dacia nu ajungi. Atata timp cat marketingul merge, masina e buna, nu conteaza cine o conduce. dar asta e alta discutie legata de sales, imagine, marketing...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...