Sari la conținut

vacaresti


AlecZ
 Share

Postări Recomandate

pana prinde rana coaja urmeaza sfaturile lui cristi_g. odata ce prinde crusta subtire (senzatia aia ca "te tzine pielea") aplica B-Panthene crema (specifica "crema" cand o cumperi). e mai buna decat crema de galbenele. am avut arsura nasoala de la toba si B-Panthene a fost cea mai buna solutie, desi pana atunci foloseam crema de galbenele pentru rani, tatuaje, etc.

insanatosire rapida!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 60
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

mersi mult pentru sfaturi...!

asa am facut.. curatat cu apa oxigenata ....dat cu betadina in primele zile apoi dupa ce a facut coaja.... cu bephanten sau cum se scrie si am gasit o crema (care ajuta la refacerea pielii ...cica nu raman semne ) tataneasa se cheama... ..e o planta cred :lol:

ideea e ca mi-au trecut .. a facut coaja... a cazut .... si acum sunt doar niste urme..... nu ma mai dor nu ma mai tin cand ma misc.... sa vad ce fac cu semnele astea rozalii care mi-au ramas... sper ca se vor duce si astea .....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mersi mult pentru sfaturi...!

asa am facut.. curatat cu apa oxigenata ....dat cu betadina in primele zile apoi dupa ce a facut coaja.... cu bephanten sau cum se scrie si am gasit o crema (care ajuta la refacerea pielii ...cica nu raman semne ) tataneasa se cheama... ..e o planta cred :D

ideea e ca mi-au trecut .. a facut coaja... a cazut .... si acum sunt doar niste urme..... nu ma mai dor nu ma mai tin cand ma misc.... sa vad ce fac cu semnele astea rozalii care mi-au ramas... sper ca se vor duce si astea .....

Semnele rozalii nu raman....trust me :) ....s-ar putea sa-ti ramana vreo pata micutza da' se duce si aia.....mie mi-au mai ramas 2 semne pe coate dar au fost destul de adanci ranile....se vor duce dar un pic mai greu...Bine ca a fost numai atat.....desi e naspa si asa....Mult norock si sa auzim numai de bine!!! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca esti la prima motoreta si nu numai asculta aici: 929 si 954 se dau usor cu roatele-n sus deoarece pe cat sunt de stabile trag din ture joase si tind sa nu te asculte mai ales cand sunt sus!

pe langa asta tre sa stii si un pic din incheietura,ambreiaj,frana picior si nu numai dar asta se invata repetand acolo sus doar tu cu tine(pozitie,echilibru tec)

legat de echipament nimeni nu e sfant si toti la un momemnt dat mergem fara dar cand stii ca vrei sa faci ghidusii pune o geaca si un pantalon lung ca sa eviti ce ai acum pe tine

 

daca ai nevoie de ceva sfaturi suna-ma la 0723 233 661 si ne intalnim.... glumesc :D

acum pe bune daca ai nevoie de ceva piese ptr motoreta am un rezervor(usor sifonat),o toba si un parbriz daca te coafeaza :lol:

 

baga la cap ce am scris mai sus si o sa fie mai bine,asa am facut si eu si nu mi-a prins rau

 

in rest sa auzim de bine si km multi fara incidente la toata lumea

 

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bodo , mersi frumos ! am bagat numarul tau ..asteapta-te la un telefon

poze.... azi fac si le si pun putin mai tarziu ... a scapat ieftin ieftin motorul... ca si mine de altfel ...:lol:

the doctor vlad..... sper sa ai dreptate.... ca mai am ceva semne pe mine ... macar astea sa dispara/treaca.......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca esti la prima motoreta si nu numai asculta aici: 929 si 954 se dau usor cu roatele-n sus deoarece pe cat sunt de stabile trag din ture joase si tind sa nu te asculte mai ales cand sunt sus!

pe langa asta tre sa stii si un pic din incheietura,ambreiaj,frana picior si nu numai dar asta se invata repetand acolo sus doar tu cu tine(pozitie,echilibru tec)

legat de echipament nimeni nu e sfant si toti la un momemnt dat mergem fara dar cand stii ca vrei sa faci ghidusii pune o geaca si un pantalon lung ca sa eviti ce ai acum pe tine

 

daca ai nevoie de ceva sfaturi suna-ma la 0723 233 661 si ne intalnim.... glumesc :)

acum pe bune daca ai nevoie de ceva piese ptr motoreta am un rezervor(usor sifonat),o toba si un parbriz daca te coafeaza :lol:

 

baga la cap ce am scris mai sus si o sa fie mai bine,asa am facut si eu si nu mi-a prins rau

 

in rest sa auzim de bine si km multi fara incidente la toata lumea

 

:D

 

Mi se pare absurd ce ai spus, alea sunt cele mai stabile motorete la o roata si cam la tot ce vrei tu...

 

OnTopic: Sanatate grabnica...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

p2707091943.jpg

asa se prezinta motorul meu..... cum am spus afectate sunt doar codita si stopul ala ......... in fata nu am ce sa va arat... crashpadul si bulonul din stanga nu mai arata ca la inceput ..dar nu le-am facut poza ...

mersi daniel pentru urarea de insanatosire... :angry:

sunt ochei acum !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baetzeii, aveti mare grija , hai sa va arat ce am patit azi.. invatasem sa o dau pe o roatamai bine de ceva timp ... numai ca la un moment dat :angry: am dat-o prea sus .... aveti grija de voi !.. si nu fiti egoisti,,, ganditi-va si la cei apropiati voua !

 

 

fotografii0004a.th.jpg

fotografii0003.th.jpg

 

respect

subtire. de vara. trece repede.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

On: Multa sanatate, si sa fie invatatura de minte pt tine si sper ca si pentru alti.

Off:Am observat un lucru in scurta mea excursie de o saptamana in Bucuresti, nici un motociclist cu costum, unu singur cu armura pe el, uni mai aveau si manusi, restul doar casca pe cap,tricou, slapi etc . Am si eu o intrebare: nu se poarta echipament in bucuresti decat in proporti foarte mici? RBNYS

Editat de Pako
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...