Sari la conținut

EAST EUROPEAN MOTOR SHOW


Postări Recomandate

A intrebat cineva de aici, cat a fost biletul la cortul striptease. Eu am intrat acolo sambata cam la ora 2, ca sa nu ma ud si mai mult. Biletul a fost 15 ron, au avut un bar cu preturi la fel ca la oricare comerciant de acolo. Despre ce am vazut inauntru.... Era o scena pregatita pentru un fotograf, care tot statea in fata noastra. Fetele dansau numai pentru el. Au dansat destul de agil, de nu puteai sa urmaresti cu ochii. Si cand au scos si chilotii, paff au si disparut. (Probabil frigul....) Deci nu ati pierdut nimic, iar eu am platit 15 ron sa nu fiu ud.

:laugh:

 

Naspha frate mai platesti 15 ron ca sa vezi o pasarica,mai bine intrai sub o umbrela si beai 5 spalaturi dinalea de bere si te linisteai.Hai noroc si sa auzim de bine :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 169
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

"FELICITARI, BASTY!!!...in afara de aia ascunsi...care-or fi !?!...nu stiu cine poate ridica vreo pretentie in fata lui in Romania...nu stiu daca e asa o mandrie sa iei "potu'" de la cocalari ...totusi nu cred ca Basty va avea vreodata probleme de moral...la cum vorbeste restu' lumii de el...si la ce-i iese din maini... "

 

daca ai fi fost acolo, si ai fi cunoscut cate ceva cat de cat , ai fi vazut ca a fost intradevar , o motocicleta care merita pozata si apreciata , baiatul nu a participat la nici un concurs , cred ca era constient de valoare si nu trebuia sa-l laude toti "cocalari "

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Singurul lucru la nivel european la aceasta intrunire au fost motoarele care intradevar au fost peste cele vazute la alte intruniri, restul au spus baietii de mai sus, preturi exorbitante la mancare si bautura, minciuni si alte rahaturi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratior, romanul e carcotas din nastere!

 

PLUSURI

1. nu am vazut, auzit in timpul noptii "motociclistu` de padure" (des intalnit la alte intalniri moto) care sa tureze motorul pintre corturi si sa urle "trazireaaa,ba!"

2. nu am stat la coada la mancare, bere, cafea

3. m-am simtit in siguranta cu atatia oameni care se ocupau de securitate

4. am avut unde sa stau jos cand a inceput ploaia

5. am avut ce motoare sa vad (unele chiar dementiale)

6. toalete curate si suficiente, dusuri

7. muzica buna

etc...

 

MINUSURI:

1.ploaia

2.indiferenta celor de la poarta cand am plecat si i-am salutat - s-au uitat la mine parca "tu ce pana mea vrei ma?!"

 

Va rog sa va ganditi si la aspectele pozitive! Respect pt MCTrust pt ce au incercat sa faca..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Per ansamblu mie mi-a placut.

Cum au spus si ceilalti au fost si destule minusuri dar nu vreau sa ma refer prea mult la ele. Nici cu preturile nu as comenta prea mult desi m-am simtit un pic jumulit de bani (biletul de intrare nu mi s-a parut exorbitant dar pot sa spun ca stiu destule carciumi de 4* unde as manca mai ieftin decat la corturile "cu preturi echivalente 2*" dar asta e, ei au ramas cu o gramada de mancare si bautura nevandute iar participantii au avut mai multa grija la "silueta" si vor ramane cu mai multe amintiri ca nu au apucat sa se imbete).

Daca au promis premii si nu le-au mai dat atunci e destul de urat din partea organizatorilor. Imi suna destul de familiar asa ceva, din pacate. Parca s-a procedat la fel si la campionatul de Stunts. Alta tzeapa? Beah...

 

uite si ceva poze:

 

parcarea - am lipit mai multe imagini aici pentru o imagine panoramica. Apropo, ca tot sunt discutii legate de numarul de participanti - eu zic ca daca inmultiti cu 3 motoarele pe care le vedeti in aceasta poza iese foarte aproape de numarul de motoare prezente.

 

post-23583-1247575390_thumb.jpg

 

 

 

concurenti si ... spectatori

 

post-23583-1247575643_thumb.jpgpost-23583-1247575597_thumb.jpg

 

 

 

old times

 

post-23583-1247575757_thumb.jpgpost-23583-1247575800_thumb.jpgpost-23583-1247575832_thumb.jpg

 

 

motoare (au pus altii inaintea mea destule poze cu motoare faine asa ca nu mai stau sa pun si eu prea multe)

 

post-23583-1247575975_thumb.jpgpost-23583-1247575999_thumb.jpgpost-23583-1247576032_thumb.jpgpost-23583-1247576050_thumb.jpgpost-23583-1247576076_thumb.jpgpost-23583-1247576098_thumb.jpg

 

 

 

parada

 

post-23583-1247576146_thumb.jpgpost-23583-1247576175_thumb.jpg

 

streapteese (mai mult teeze)

 

post-23583-1247576265_thumb.jpg

 

... si sustinatorii

 

post-23583-1247576326_thumb.jpg

 

 

 

cargo

 

post-23583-1247576405_thumb.jpg

 

 

 

multa ploaie

 

post-23583-1247576465_thumb.jpg

 

 

 

si cateva momente mai senine

 

post-23583-1247576553_thumb.jpgpost-23583-1247576586_thumb.jpgpost-23583-1247576635_thumb.jpg

 

 

 

un pic de motocross

 

post-23583-1247576671_thumb.jpg

 

 

 

and ... the end

 

post-23583-1247576715_thumb.jpg

 

 

PS: Caty m-a convins sa imi etalez si eu talentele de fotograf amator

post-23583-1247576911_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hornet`u incotro s-a dus ? (macar regiune, daca nu judet)

 

 

pai fiecare Hornet catre casa proprietarului, cel promis la tombola ...PE APA SAMBETEI :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratior, romanul e carcotas din nastere!

 

PLUSURI

1. nu am vazut, auzit in timpul noptii "motociclistu` de padure" (des intalnit la alte intalniri moto) care sa tureze motorul pintre corturi si sa urle "trazireaaa,ba!"

2. nu am stat la coada la mancare, bere, cafea

3. m-am simtit in siguranta cu atatia oameni care se ocupau de securitate

4. am avut unde sa stau jos cand a inceput ploaia

5. am avut ce motoare sa vad (unele chiar dementiale)

6. toalete curate si suficiente, dusuri

7. muzica buna

etc...

 

MINUSURI:

1.ploaia

2.indiferenta celor de la poarta cand am plecat si i-am salutat - s-au uitat la mine parca "tu ce pana mea vrei ma?!"

 

Va rog sa va ganditi si la aspectele pozitive! Respect pt MCTrust pt ce au incercat sa faca..

EXACT.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

<br />Per ansamblu mie mi-a placut. <br />Cum au spus si ceilalti au fost si destule minusuri dar nu vreau sa ma refer prea mult la ele. Nici cu preturile nu as comenta prea mult desi m-am simtit un pic jumulit de bani (biletul de intrare nu mi s-a parut exorbitant dar pot sa spun ca stiu destule carciumi de 4* unde as manca mai ieftin decat la corturile "cu preturi echivalente 2*" dar asta e, ei au ramas cu o gramada de mancare si bautura nevandute iar participantii au avut mai multa grija la "silueta" si vor ramane cu mai multe amintiri ca nu au apucat sa se imbete). <br />Daca au promis premii si nu le-au mai dat atunci e destul de urat din partea organizatorilor. Imi suna destul de familiar asa ceva, din pacate. Parca s-a procedat la fel si la campionatul de Stunts. Alta tzeapa? Beah...<br /><br />uite si ceva poze:<br /><br />parcarea - am lipit mai multe imagini aici pentru o imagine panoramica.

 

Super poza panoramica!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care aveti poze cu premierea Iron custom si cu the best oldtimer??

 

ca am ajuns acasa cu medalia si cupa...

 

si nu ma crede nimeni ca sunt ale mele....vorbeste lumea prin sat ca le-am furat :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratior, romanul e carcotas din nastere!

 

PLUSURI

1. nu am vazut, auzit in timpul noptii "motociclistu` de padure" (des intalnit la alte intalniri moto) care sa tureze motorul pintre corturi si sa urle "trazireaaa,ba!"

2. nu am stat la coada la mancare, bere, cafea

3. m-am simtit in siguranta cu atatia oameni care se ocupau de securitate

4. am avut unde sa stau jos cand a inceput ploaia

5. am avut ce motoare sa vad (unele chiar dementiale)

6. toalete curate si suficiente, dusuri

7. muzica buna

etc...

 

MINUSURI:

1.ploaia

2.indiferenta celor de la poarta cand am plecat si i-am salutat - s-au uitat la mine parca "tu ce pana mea vrei ma?!"

 

Va rog sa va ganditi si la aspectele pozitive! Respect pt MCTrust pt ce au incercat sa faca..

 

 

Nu a zis nimeni ca nu respecta ceea ce au facut cei de la MC TRUST, ba din contra,

dar asta nu inseamna ca nu au fost neajunsuri si unele chiar mari...dar poate cineva

citeste acest topic si il va lua in seama la anu', nu cred ca vreunul din cei care au

scris pareri negative nu va mai veni la urmatoarea editie, ci doar nu vor sa dea peste acelasi lucru, sa speram ca aceste"-" uri vor avea un efect constructiv asupra organozatorilor pentru ca se poate mult mai bine cu foarte putin efort !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca organizatorii s-au orientat, fata de acu' 5 ani cind nu aveau badigarzi. :laugh:

/index.php?showtopic=12489

de asta nu l-au batut astia de la mc TRIST din timisoara pe HASul si pe inca unul din ploiesti pe care l-au si dat afara si dus la jandarmerie. frumos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de asta nu l-au batut astia de la mc TRIST din timisoara pe HASul si pe inca unul din ploiesti pe care l-au si dat afara si dus la jandarmerie. frumos.

Indiferent de ce ar fi facut cineva acolo, normal e ca organizatorii sa-l evacueze si daca e cazul predat politiei. Dar sa te bata organizatorii, chiar e inadmisibil.. Cateodata bataile intgre participanti sunt imposibil de prevenit....dar trebuiesc stopate...indiferent de apartenenta combatantilor la un club sau altu. Orice alt comportament trebuie amendat de comunitate, reclamat la politie, fara intelegeri decat in justitie si mia ales popularizat incidentul ca sa stie toata lumea la ce se pot astepta. In felul asta vor exista intruniri serioase de unde sa nu plece nimeni batut si chefuri de club cu cativa oameni. Daca se creaza si o diversiune incat sa se bata intre ei....satisfactia ar fi maxima.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

biletul la show-ul privat de striptis daca nu ma insel era 50 Ron...In rest tipele nu m-au impresionat cu nimic balet scria pe fata lor... :laugh:

biletul la showul de streeptease a fost 15 ron si a meritat din plin. Regret ca nu am luat aparatul foto la mine....a-ti fi avut ce vedea....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"FELICITARI, BASTY!!!...in afara de aia ascunsi...care-or fi !?!...nu stiu cine poate ridica vreo pretentie in fata lui in Romania...nu stiu daca e asa o mandrie sa iei "potu'" de la cocalari ...totusi nu cred ca Basty va avea vreodata probleme de moral...la cum vorbeste restu' lumii de el...si la ce-i iese din maini... "

 

daca ai fi fost acolo, si ai fi cunoscut cate ceva cat de cat , ai fi vazut ca a fost intradevar , o motocicleta care merita pozata si apreciata , baiatul nu a participat la nici un concurs , cred ca era constient de valoare si nu trebuia sa-l laude toti "cocalari "

tu de unde-ai cazut , ma?!...:-)))...mai citeste-odata...ia topicul de la capat daca e nevoie...de la gramatica ti se trage...

...FELICITARI, BASTY !...e un proiect curat...o motocicleta frumoasa ...si scuze celorlalti pt...agresivitate...

Editat de tin-tin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau decât sa-mi arăt respectul pentru toți cei care au indurat ploile si lipsa totala de bun simț de care au dat dovadă organizatorii.

In general ma abtin la a face comentarii pe forum-uri insă de această data nu am reușit sa rezist. Sunt sinăian si am asteptat mult acest eveniment insa am ramas cu un gust amar. VOI, cei pentru care motocicleta reprezinta o parte din viață, meritati tot respectul si multumiri din partea oganizatorilor pentru ONOAREA pe care le-ati facut-o participand la acest eveniment. Totul a fost numai MINCIUNA. Păcat ! Pentru mine, singura alinare, a fost sa mă număr printre VOI !

 

RESPECT !

Toata stima pentru cuvintele alese !! :laugh: :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai nimic din ce sa promis, nu tu premiile promise , nu tu concursuri cat de cat decente, preturi de iti sareau ochii! cei la mc. tristi nu sau gandit ca poate unul ca mine sau ca multi altii strang putin din b.u.c.i sa stranga niste bani, sau sa isi ia libere sa ajunga pana acolo? dai pe drum in jur de 1 mil 500 - 2 mil si la preturile care le aveau la mancare cam tot atat trebuia sa dai sa te simti satul de vineri pana duminica dupa-amiaza, alea sunt preturi? un ex. ar fi: am dat in jur de 30 lei pe o portie de mai nimica din care chiar nu aveai cum sa te saturi doar sa fie o portie de mancare calda dupa atatea ore de mers pe ploaie, sa nu mai zic ca la intrare ii interesau prima data banii si pe urma aveau grija sa tipe sau sa iti atraga atentia ca nu ai voie sa parchezi acolo , ca nu ai voie sa faci nu stiu ce....

sincer a fost o mare bataie de joc fata de intrunirile cu, care eram obisnuiti!

 

Sunt f. f. f. multe minusuri fata de ce sa promis si la cata reclama sa facut!

Unde au stat ascunsi cascadorii?un burn-out si un burn pe scandura sus pe scena?Oh da deci chiar a fost super tare...nu am mai vazut un asa show de calitate pana acum!

Cine a zis ceva mai sus ca toti care au dat o nota proasta sau au enumerat minusurile anul asta sigur vor veni si la anul, tin sa il contrzic, cei din Roman nu vor mai onora cu prezenta si a doua oara!

Chiar am ramas cu un gust super amar dupa aceasta intrunire :laugh: :laugh: :lol: :D !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi este dor de Seth - Cluj pentru ca la Predeal nu am avut parte de:

 

- intimpinarea la 12 noaptea f. buna

- ecuson gratuit

- am intrat cu masina in camping linga cort sa descarc si pina la urma a ramas acolo, am avut curent berechet

- papricas moca ofertit de organizatori

- berea ieftina 2 - 2,5 lei

- mincare gatita ieftina si multa

- dusuri si bude super lux, femeia de serviciu statea cu cu mopu' dupa fiecare

- motor dat premiu

- firme care sa vinda consumabile la preturi decente

 

 

Este prima data cind nu am cumparat nimic din interior pentru ca erau preturi de hotel si berea numai de un sigur fel, barem sa fi fost ieftina, chiar mi-a spus cineva ca berea s-a dat la un pret decent celor care o vindeau dar adausul a fost f.f. mare ca sa scoata profit - bine ca mi-am luat 2 baxuri de acasa.

 

Ce a fost frumos - motoare faine si locatia, in rest nimic.

Daca mi-a scapat ceva ma puteti ajuta.

 

Respect.

 

 

Daca as fi fost sa scriu impresii despre intrunire, as fi constatat acum doua mesaje aproape identice. Marele meu noroc (si al prietenilor cu care am venit) a fost ca in ultima clipa ne-am razgandit si, in loc sa stam la cort cum planuisem initial, am luat cazare in Predeal. Daca ne si ploua, cred ca as fi blestemat clipa... Referitor la intrunirea de la Cluj / Gilau de anul asta, am auzit numai superlative de la toti bacauanii care au participat, si nu au fost putini. Tu fiind de la Kronstadt Bikers, cred ca esti mult mai autorizat decat multi de aici sa exprimi opinii. Rasnov anul trecut a fost cea mai frumoasa si civilizata intrunire. Particip si anul asta, daca faceti, sub rezerva sa nu apara ceva absolut neprevazut si urgent.

Jos palaria pentru tot ce ati facut anul trecut.

Respect!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rasnov anul trecut a fost cea mai frumoasa si civilizata intrunire. Particip si anul asta, daca faceti, sub rezerva sa nu apara ceva absolut neprevazut si urgent.

Jos palaria pentru tot ce ati facut anul trecut.

Respect!

 

In numele clubului iti multumesc pentru aprecieri. Si te asteptam si anul asta ! :laugh:

Editat de Skywalker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care aveti poze cu premierea Iron custom si cu the best oldtimer??

 

ca am ajuns acasa cu medalia si cupa...

 

si nu ma crede nimeni ca sunt ale mele....vorbeste lumea prin sat ca le-am furat :laugh:

@CUXI: vezi mai jos pozele, sa nu se mai lege lumea de tine :laugh:

 

Ca sa-mi dau si eu cu parerea:

- nu am mai injurat atat de mult (vremea) in toata viata mea.

- pacat ca s-au promis lucruri multe dar nu au mai fost oferite.

- multam celor care mi-au dat o "ciorba de reveneala", tare buna a fost.

- fiind prima oara cand stau la cort dupa 2 ani de pauza, am jurat ca il vand.

- berea aia numai bere nu a fost ...

- locatie superba

- riding with your friends on the rain... priceless :lol: (multam Heavy Riders for that)

Hai sa vina si cateva poze, ca topic de poze este:

 

post-5418-1247604579_thumb.jpg post-5418-1247604597_thumb.jpg

post-5418-1247604615_thumb.jpg post-5418-1247604625_thumb.jpg

post-5418-1247604680_thumb.jpg post-5418-1247604697_thumb.jpg

post-5418-1247604715_thumb.jpg post-5418-1247604733_thumb.jpg

post-5418-1247604755_thumb.jpg

Seara faina!

Bogdan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...