Sari la conținut

Accident mortal pe Ion Mihalache


topo
 Share

Postări Recomandate

Astazi in jurul orei 22 am trecut pe b dul Ion mihalache unde am vazut un multa lume stransa,o motocicleta (suzuki sv)cred cu nr b ..CUY.....arata cam nasol masina ,sper motociclistul sa fie ok

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 60
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

am trecut si eu pe acolo si din ce spuneau prietenii motoretistului, baiatul era cat de cat OK la spital....nu am mai stat ca era vanzoleala mare...motociclistul avea si un sofer din spatele lui, martor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Pe baiat il chema Laurentiu.Din pacate a murit pe masa de operatie, din ce am inteles de la medici avea ficatul spart.Operatia decurgea bine dar deocamdata nu stiu ce s-a intamplat.O sa revin cu detalii.

 

Odihneasca-se in pace! :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Pe baiat il chema Laurentiu.Din pacate a murit pe masa de operatie, din ce am inteles de la medici avea ficatul spart.Operatia decurgea bine dar deocamdata nu stiu ce s-a intamplat.O sa revin cu detalii.

 

Odihneasca-se in pace! :bounce:

 

de ficat spart nu am mai auzit!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici nu mai stiu ce sa scriu. Sincere condoleante si Odihneasca-se in pace. azi sunt 3 ani de cand bunul nostru prieten Mario a trecut in lumea celor drepti, din cauza unei soferite neatente. M deschis topicul accidente si vad 2 accidente mortale ieri, unul a lui Laurentiu(R.I.P.) si unul pe autostrada. Ma ingrozesc deja de fiecare data cand ma urc pe motor. Oare nu se mai termina odata lista asta neagra?

Conduceti preventiv, si mai usor cu viteza.

R.I.P.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P . Am ajuns aseara cand deja il luasera pe baiat. Impactul a fost tare urat(asta dupa aspectul masinii si motocicletei), echipament am inteles ca nu avea.. Din ce mi-am dat seama, el venea pe linia de tramvai, intre sine, iar din drapta a tasnit un matiz, care vroia sa faca stanga. Probabil din cauza vitezei nu a mai reusit sa evite..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In spatele lui era un vecin de al sau care zice el, nu avea mai mult de 60km/h. Acum nu garantez, nu mi se pare impact de 60km/h la cum aratau ambele vehicule.Poate daca avea echipament avea o sansa in plus.

Editat de s3r8an
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In spatele lui era un vecin de al sau care zice el, nu avea mai mare de 60km/h. Acum nu garantez, nu mi se pare impact de 60km/h la cum aratau ambele vehicule.Poate daca avea echipament avea o sansa in plus.

[/quote

 

 

Putin probabil, masina era foarte botzita. Am inteles ca se taiase oricum destul de tare pe piept, genunchi...Ce m-a frapat era ca posesorul matizului ridicase capota si-si evalua pagubele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce m-a frapat era ca posesorul matizului ridicase capota si-si evalua pagubele.

Asa se intampla de obicei din pacate... Am vazut si eu acum vreo 3-4 ani un accident in care un motociclist mergea incet pe banda 2 si unul cu Dacia SuperNova (cred) a iesit fara sa acorde prioritate de pe o strada laterala direct pe banda 2, si motociclistul nu a mai avut cum sa-l evite si l-a lovit in aripa stang aa masinii, a fost aruncat, la fel si motocicleta, si a avut mare noroc ca nu a cazut motocicleta peste el. A incercat sa se ridice in picioare si s-a prabusit jos, dupa care a venit ambulanta sa il ia. In acest timp soferul isi evalua pagubele masinii, nu-l interesa ce a patit motociclistul.

Am fost surprins placut ca un politist motociclist a aparut in viteza mare la mai putin de 1 minut, era intr-o intersectie din apropiere, dirija circulatia, si a auzit cand s-a intamplat.

Scuze de offtopic, am fost foarte afectat atunci de acest accident, cu toate ca nu eram (si nici acum nu sunt) motociclist sau posesor de permis A, ci doar de B (de vreo 13 ani si ceva).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Odihneasca-se `n pace ....

NU AM CUVINTE IMI ERA PRIETEN !

IN FIECARE AN PIERD CATE 1 PRIETEN ...SPER SA FIE ULTIMUL !

 

R.I.P - Laurentiu R.I.P - Luci

Editat de Abused
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nasol bucurestiu' ala , cel putin traficul , nu zic ca in orasul in care locuiesc nu se circula haotic, insa ... nici chiar asa frate !!! in fiecare zi e un topic nou si sa nu uitam ca mai sunt si accidente de care nu se afla pe forum ...

 

Nu pot spune mai mult decat ca imi pare rau ca inca un motociclist a avut de suferit, ba chiar a murit ... :| trist ..

Editat de wally08
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne bucuram ca nu am avut atatea accidente cu morti anul asta in comparatie cu anul precedent in Bucuresti, ca soferii au inceput sa fie nitel mai constienti ca exista motociclisti in trafic si apare o faza din asta care iti rupe inima in doua. Odihneasca-se in pace saracul baiat. Putea fi oricare dintre noi, nici nu imi dau seama daca se mai putea face ceva intr-un asemenea context. Si in mine a intrat unul recent de n-am mai apucat sa pun frana, asa rapid s-a intamplat... Dar unii scapa si altii isi dau viata din cauza unor criminali... :bounce: Ce nenorocit si ala cu conserva daca e adevarat ca il durea undeva de ce a facut! Of, Doamne... Nici nu vreau sa ma gandesc ce simte familia... Daca putem ajuta cu ceva, poate ne spun, daca mai au putere...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate pune cineva o poza cu baiatu ?....eu stau in zona si ma gandesc ca il cunosteam, cu toate ca motoru nu imi spune absolut nimic.

 

odihneasca-se in pace

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Soferul masinii locuia chiar pe strada de pe care a iesit fara sa se asigure.Era cunoscut printre vecini drept un dereglat mintal!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Putea fi oricare dintre noi

 

Sincer acum, in ultimele 6 luni, de cate ori ai depasit o coloana pe linia de tramvai cu mai mult de 20 km/h peste viteza coloanei ca sa poti spune asta?

 

Riderul sa se odihneasca in pace, restul sa invete ce e de invatat de aici daca nu vor sa il urmeze.

Editat de sukhoi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aici in cartier s-a auzit c-ar fi murit si soferul... ...

Si eu sunt tot din cartier ... CUY imi pare cunoscut, dar parca nu pe Suzuki SV.

Stie cineva mai multe detalii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...