Sari la conținut

Problema Ghidon CBR F3! HELP!


Postări Recomandate

Am o problema....zic eu mare....ieri am vazut ca mi s-a slabit capatul de ghidon din dreapta...de la acceleratie...cand sa-l strang la loc...mergea in gol....l-am desfacut si am vazut ca fierul ala interior...cel din ghidon unde se infileteaza surubul e rupt:(....mi-a cazut o bucata din el si a mai ramas o bucata inauntru cu putin filet dar care si aia merge in gol cand vreau sa infiletez surubul la loc....stiti cumva cum pot sa fac sa-mi stea capatul de ghidon fara sa mai dau jos ghidonul si toate alea ca mor...:lol:...sau dak chestia aia dinuntru se schimba...si dak se schimba fara sa dau jos ghidonul?

 

Multumesc anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incearca cu un tarod sa faci alt filet la alta cota,dar trebuie sa schimbi si surubul si sa largesti gaura de la capul de ghidon.

pai da....dar mie mi se misca in gol si bucata aia ramasa inauntru:(....iar cand am bagat surubul ...am infiletat putin si trageam...iesea afara...ma gandeam sa-l scot si sa-mi faca cineva alta chestia daia...sa-l pot bagat la loc acolo...dar nusht cum se prinde ala aacolo...me frica ca dak il scot sa nu mai pot baga nimic la loc...:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sau incearca sa cumperi capete de ghidon aftermarket universale. Au un sistem ingenios cu o bucsa de cauciuc care se "umfla" in interiorul ghidonului cand strangi surubul.

 

Carbon_Bar_Ends.jpg

carbon%20bar%20ends%20blue.jpg

 

 

Sau alt sistem:

bar-ends-blue-500.jpg

MA506G.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sau incearca sa cumperi capete de ghidon aftermarket universale. Au un sistem ingenios cu o bucsa de cauciuc care se "umfla" in interiorul ghidonului cand strangi surubul.

 

Carbon_Bar_Ends.jpg

carbon%20bar%20ends%20blue.jpg

 

 

Sau alt sistem:

bar-ends-blue-500.jpg

MA506G.jpg

am incercat cu cele de la rizoma...si nu merg:(...unde gasesc capetele alea cu bucsa de se umfla inauntru? ca nu am vazut pe nicaieri....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da' nu mai da omule quote la un mesaj care e deja kilometric.

De ce nu merg alea Rizoma, ce au? Ai capete de ghidon universale pe Louis, vezi ca sint 2 diametre pentru tevile de ghidon dar deobicei vin cu 2 seturi de bucse din cauciuc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...