Sari la conținut

CONCEDIU GRECIA


bandit red
 Share

Postări Recomandate

am fost anul trecut, e foarte fain

au o sosea care traverseaza insula, prin munti, o frumusete, treci pe langa cariere de marmura, ai serpentine, drum bun, cam ingust si aglomerat prin localitati, dar e misto de tot.

cat despre restul...mai bine va las sa descoperiti singur.

bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost anul trecut, e foarte fain

au o sosea care traverseaza insula, prin munti, o frumusete, treci pe langa cariere de marmura, ai serpentine, drum bun, cam ingust si aglomerat prin localitati, dar e misto de tot.

cat despre restul...mai bine va las sa descoperiti singur.

bafta!

 

 

abia astept sa descopar insulita, corfu in 7 zile nu am apucat sa vizitez decat jumatate din ea, dar eram cu un scuter inchiriat.

 

sa ma scuze redbandit ca abuzez de topicului

 

Ce traseu din bucuresti pana in thasos e recomandat?

 

stiu ca exista 2 rute, una un pic mai lunga si una mai scurta.

 

poate cineva sa ma ajute cu niste rute?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt cel putin 3 rute (prin Veliko, prin Targovishte mai spre turci, pe Sofia...), dar cel mai bine te pot ajuta hartile celor doua tari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incearca cu incredere sa-ti stabilesti traseul cu

 

http://www.viamichelin.com

 

eu din Bucuresti am mers asa

 

Giurgiu - Ruse - Pleven - Sofia(pe centura) - Serres - Kavala, apoi ferry-boat pana in insula

La intoarcere am ales alt traseu, dar ala nu e important, ca trebuia sa ajung la Craiova.

 

Am stat la o "maisonette" in Skala Potamia, au acolo o plaja de vis.

Mancarea este putin mai scumpa ca pe continent, dar nu semnificativ si sunt o gramada de magazine si magazinute de unde te poti aproviziona

Daca mai vrei ceva amanunte, PM, sa nu stricam topicul omului, si iti raspund cu placere.

Oricum, vacanta faina sa aveti!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incearca cu incredere sa-ti stabilesti traseul cu

 

http://www.viamichelin.com

 

eu din Bucuresti am mers asa

 

Giurgiu - Ruse - Pleven - Sofia(pe centura) - Serres - Kavala, apoi ferry-boat pana in insula

La intoarcere am ales alt traseu, dar ala nu e important, ca trebuia sa ajung la Craiova.

 

Am stat la o "maisonette" in Skala Potamia, au acolo o plaja de vis.

Mancarea este putin mai scumpa ca pe continent, dar nu semnificativ si sunt o gramada de magazine si magazinute de unde te poti aproviziona

Daca mai vrei ceva amanunte, PM, sa nu stricam topicul omului, si iti raspund cu placere.

Oricum, vacanta faina sa aveti!!!

sal! eu am fost de doua ori.este o ruta pe care nu o gasesti pe nici o harta:ruse,pleven,sofia,blagoevgrad,simitli,bansko,kavala,keramonti.in principiu este aceeasi ruta sofia ,serres-kavala,doar ca de la simitli o iei prin munti si ajungi direct la kavala.nu este pe harta deoarece s-a dat in folosinta in luna august 2008.drumul este super frumos,urci prin munti pina la frontiera dupa care cobori spre mare.de preferat este drumul spre keramonti pentru feryboat(este mai scurt drumul,mai ieftin si ai curse din 30 in 30 de minute.In insula i-ti recomand localitate POTOS.DRUM BUN si distractie cit cuprinde!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal! eu am fost de doua ori.este o ruta pe care nu o gasesti pe nici o harta:ruse,pleven,sofia,blagoevgrad,simitli,bansko,kavala,keramonti.in principiu este aceeasi ruta sofia ,serres-kavala,doar ca de la simitli o iei prin munti si ajungi direct la kavala.nu este pe harta deoarece s-a dat in folosinta in luna august 2008.drumul este super frumos,urci prin munti pina la frontiera dupa care cobori spre mare.de preferat este drumul spre keramonti pentru feryboat(este mai scurt drumul,mai ieftin si ai curse din 30 in 30 de minute.In insula i-ti recomand localitate POTOS.DRUM BUN si distractie cit cuprinde!

 

 

ms frumos pentru vestea buna.

 

cam ce lungime are ruta asta?

 

ms frumos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ms frumos pentru vestea buna.

 

cam ce lungime are ruta asta?

 

ms frumos

Vama se numeste Ilinden-Exohi. Ca punct de reper in Grecia se afla orasul Drama.

 

Rutele sunt comparabile ca si nr de km, marea diferenta e ca ruta prin Bansko este mult mai libera. Practic, eu anul trecut incepusem sa cred ca de fapt vama e inchisa (ultimii 30 km in Grecia nu am intalnit nici o masina, nici macar 1 !!! si intrasem deja la banuieli ca e ceva in neregula cu drumul).

 

Ca timp, nu economisesti prea mult pentru ca drumul in Bulgaria e putin mai dificil (ingust si mai multe curbe).

 

Daca o iei pe aici, ai in drum (de fapt un ocol de 4-5 km) o pestera ff frumoasa : AGGITIS (http://www.showcaves.com/english/gr/showcaves/Maara.html). Acolo poti sa stai la umbra intr-o vale racoroasa si sa mananci la un restaurant.

 

Eu iti recomand sa te duci prin Kulata-Promachonas si sa te intorci prin Ilinden-Exohi.

 

Remi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io ma gandeam sa fac traseul asta.

 

am impresia ca e cel mai scurt/rapid

 

From: Bucharest, Romania

To: NĂ­sos ThĂĄsos, Θάσος, Greece

Distance: 639.9 km

Time: 11 hr 07 min

 

si se pare ca duce exact pe unde vreau eu...adica E-uri si DN-uri...fara autostrazi, oricum... o sa fim un VN800 si-un Virago 250 deci viteza de croaziera o sa fie cam 100 km/h, maxim 110 km/h.

 

a mers careva p-aici? recomandati alta ruta, la modul..."bah, n-o lua pe acolo ca e naspa rau drumu"

post-9738-1248465331_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stii cumva daca si pe la Komotini e vama inchisa?... sincer nu vreau s-o iau pe Sofia sau Alexandropuli.

Stie careva care-i tariful la ferry prin Keramonti? Presupun ca daca platesti mobra nu mai tre' sa platesti si de persoana... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stii cumva daca si pe la Komotini e vama inchisa?... sincer nu vreau s-o iau pe Sofia sau Alexandropuli.

Stie careva care-i tariful la ferry prin Keramonti? Presupun ca daca platesti mobra nu mai tre' sa platesti si de persoana... :lol:

 

uite aici preturi http://www.thassos-ferries.gr/schedule-en.html

 

si da... trebuie sa platesti si pt. persoana nu numai pt.moto :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

 

Eu si prietena mea pasager am planuit turul Greciei pe la sf lui august, in jurul datei de 20, ca sa prindem 2 weekenduri, deci cam 10 zile; Poate ne sincronizam. Noi vrem sa mergem pe tarm de la est la vest, dar ne intereseaza si insulele; in general vom sta cu cortul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

noi plecam pe 15 tot asa ca sa prindem 2 week-enduri din pacate nu am cum sa mai modific data plecarii.

 

care e traseul, cati sunteti, cum mergeti; mai multe detalii poate ne lipim de voi, daca ne primiti fireste

Editat de Filosofull
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt sigur cu iubita pe acelasi motor. drumul nostru e simplu: plecat pe 15 august cat mai devreme 4.00 probabil, traversat bulgaria pe ruta : bucuresti - Blagoevgrad - bansko - Kavala - ferry pana in Ormos Prinou.

 

si de acolo inca nu m-am hotarat probabil o sa innoptam 1-2 zile intr-un camping apoi o sa ne cautam cazare.

 

nu avem de gand sa facem un tur sau ceva de genu vrem doar sa lenevim si sa ne plimbam pe toata insula vizita locatii facut plaja in diverse locuri. conteaza sa ne gasim cazare ieftina.

 

cam asta ne e planul iar la intoarcere urmaresc sa ajung la intrunirea de la veliko din 23-25 august :angry:

 

primim cu bucurie persoane care vor sa faca acelasi drum cu noi.

Mesaj completat

viteza 110-140, depinde de drum :cheers:

Mesaj completat

evident daca mi se mai alatura cineva putem scadea viteza aceasta la ceva mai confortabil, dar nu prea cofortabil pt ca vreau sa scap de bulgaria cat mai rapid.

 

ultima alimentare pe teritoriu romaniei o facem la rompretrolul dinainte de vama.

 

apoi undeva pe langa plevna si ultima Bansko, inainte sa trecem la greci. la greci o sa alimentam la drama, si apoi mai vedem,

 

eu am o autonomie teoretica de 280km pana sa intru pe rezerva la viteze de 110-120

Mesaj completat

http://www.viamichelin.com/viamichelin/int...eraryFuelType=0

 

asta e traseul, sper sa mearga :laugh:

Mesaj completat

adaugati la stop overs: Blagoevgrad si Bansko, ca sa vedeti ruta exacta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.camping-goldenbeach.gr/index.html

 

recomand campingul, e foarte curat, civilizat si cu magazin cu de toate la intrare, plus taverne, magazinute si magazinase, preturi bune. sunt si copaci, adica umbra, adica poti intra in cort si peste zi fara sa dai afara prin toti porii berea de la micu dejun...

foarte aproape de plaja, dusuri cu apa calda, toalete curate, poti sa iti tragi curent si apa la cort.

oamenii zambesc tot timpul pe acolo, nu stiu de ce.. :angry:

berea la doza , parca Albacher se numea, era anul trecut 0,40-0,45 euro...

cred ca au si casute si ceva camere acolo, dar nu sunt sigur

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt sigur cu iubita pe acelasi motor. drumul nostru e simplu: plecat pe 15 august cat mai devreme 4.00 probabil, traversat bulgaria pe ruta : bucuresti - Blagoevgrad - bansko - Kavala - ferry pana in Ormos Prinou.

 

si de acolo inca nu m-am hotarat probabil o sa innoptam 1-2 zile intr-un camping apoi o sa ne cautam cazare.

 

nu avem de gand sa facem un tur sau ceva de genu vrem doar sa lenevim si sa ne plimbam pe toata insula vizita locatii facut plaja in diverse locuri. conteaza sa ne gasim cazare ieftina.

 

cam asta ne e planul iar la intoarcere urmaresc sa ajung la intrunirea de la veliko din 23-25 august :angry:

 

primim cu bucurie persoane care vor sa faca acelasi drum cu noi.

Mesaj completat

viteza 110-140, depinde de drum :cheers:

Mesaj completat

evident daca mi se mai alatura cineva putem scadea viteza aceasta la ceva mai confortabil, dar nu prea cofortabil pt ca vreau sa scap de bulgaria cat mai rapid.

 

ultima alimentare pe teritoriu romaniei o facem la rompretrolul dinainte de vama.

 

apoi undeva pe langa plevna si ultima Bansko, inainte sa trecem la greci. la greci o sa alimentam la drama, si apoi mai vedem,

 

eu am o autonomie teoretica de 280km pana sa intru pe rezerva la viteze de 110-120

Mesaj completat

http://www.viamichelin.com/viamichelin/int...eraryFuelType=0

 

asta e traseul, sper sa mearga :laugh:

Mesaj completat

adaugati la stop overs: Blagoevgrad si Bansko, ca sa vedeti ruta exacta!

 

 

pare ok si ar fi o treaba sa putem veni cu voi macar pana in grecia, ca noi nu vrem sa stam mai mult de o zi intr-un loc, dar nu stiu cum poate rezolva prietena mea cu concediul pt. 15 august; ramane sa vorbim; cei care au mai fost in grecia si cunosc locuri de cazare, drumuri bune, peisaje frumoase, va rog sa postati aici; multzam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io ma gandeam sa fac traseul asta.

 

am impresia ca e cel mai scurt/rapid

 

From: Bucharest, Romania

To: NĂ­sos ThĂĄsos, Θάσος, Greece

Distance: 639.9 km

Time: 11 hr 07 min

 

si se pare ca duce exact pe unde vreau eu...adica E-uri si DN-uri...fara autostrazi, oricum... o sa fim un VN800 si-un Virago 250 deci viteza de croaziera o sa fie cam 100 km/h, maxim 110 km/h.

 

a mers careva p-aici? recomandati alta ruta, la modul..."bah, n-o lua pe acolo ca e naspa rau drumu"

Am fost in Thassos acum o luna. Inital, ruta pe care o voiam era aceeasi ca cea descrisa de tine mai sus, insa un amic care tocmai se intorsese de la AC-DC de la Atena mi-a spus ca se fac lucrari la drum in munti si va trebui sa faceti o ocolire cam mare. Pe de alta parte, desi prin Sofia este putin mai lung, ai doua bucati de autostrada (inainte si dupa Sofia, aprox 200 de km in total) care per total s-ar putea sa va scoata mai bine ca timp... plus ca e mai sigur. Legat de viteza, recomandarea mea este ca pentru Bulgaria sa aveti Euro cash la voi in bancnote mici (5-10 euro). Am platit "taxa de prost" si la dus si la intors si nu pentru depasiri mari ale vitezei (max 10-20 km/h peste limita). Mare grija ca pe autostrada veti avea din loc in loc limitari la 90 km/h. RESPECTATI-LE! Din cate imi aduc aminte am dat de trei astfel de limitari si dupa fiecare din ele era radar. Per ansamblu am numarat la dus 17 radare si la intors 21 in Bulgaria. IN Grecia eu unul n-am vazut politie... deci e de bine.

Alt aspect... carburantul. Pe Thassos este plin de benzinarii, deci nu va faceti griji legate de o eventuala alimentare inainte sa va suiti pe ferry.

 

sunt sigur cu iubita pe acelasi motor. drumul nostru e simplu: plecat pe 15 august cat mai devreme 4.00 probabil, traversat bulgaria pe ruta : bucuresti - Blagoevgrad - bansko - Kavala - ferry pana in Ormos Prinou.

 

si de acolo inca nu m-am hotarat probabil o sa innoptam 1-2 zile intr-un camping apoi o sa ne cautam cazare.

 

nu avem de gand sa facem un tur sau ceva de genu vrem doar sa lenevim si sa ne plimbam pe toata insula vizita locatii facut plaja in diverse locuri. conteaza sa ne gasim cazare ieftina.

 

cam asta ne e planul iar la intoarcere urmaresc sa ajung la intrunirea de la veliko din 23-25 august :cheers:

 

primim cu bucurie persoane care vor sa faca acelasi drum cu noi.

Mesaj completat

viteza 110-140, depinde de drum :laugh:

Mesaj completat

evident daca mi se mai alatura cineva putem scadea viteza aceasta la ceva mai confortabil, dar nu prea cofortabil pt ca vreau sa scap de bulgaria cat mai rapid.

 

ultima alimentare pe teritoriu romaniei o facem la rompretrolul dinainte de vama.

 

apoi undeva pe langa plevna si ultima Bansko, inainte sa trecem la greci. la greci o sa alimentam la drama, si apoi mai vedem,

 

eu am o autonomie teoretica de 280km pana sa intru pe rezerva la viteze de 110-120

Mesaj completat

http://www.viamichelin.com/viamichelin/int...eraryFuelType=0

 

asta e traseul, sper sa mearga :laugh:

Mesaj completat

adaugati la stop overs: Blagoevgrad si Bansko, ca sa vedeti ruta exacta!

DIn nou, atentie la ruta. Eu recomand varianta cu Sofia. Si apropo, si eu am plecat la 4.30 dimineata si nu mi-a priit. Dar... asta e la latitudinea voastra. Legat de benzina, vezi mai sus. Nu e nici o problema legata de lipsa benzinariilor in Grecia, nici pe continent, nici pe insula.

 

http://www.camping-goldenbeach.gr/index.html

 

recomand campingul, e foarte curat, civilizat si cu magazin cu de toate la intrare, plus taverne, magazinute si magazinase, preturi bune. sunt si copaci, adica umbra, adica poti intra in cort si peste zi fara sa dai afara prin toti porii berea de la micu dejun...

foarte aproape de plaja, dusuri cu apa calda, toalete curate, poti sa iti tragi curent si apa la cort.

oamenii zambesc tot timpul pe acolo, nu stiu de ce.. :angry:

berea la doza , parca Albacher se numea, era anul trecut 0,40-0,45 euro...

cred ca au si casute si ceva camere acolo, dar nu sunt sigur

Golden Beach e foarte faina. Legat de bere si papa, mancarea nu e foarte scumpa (aprox. 35 Eur/zi pentru 3 persoane) iar berea este in jur de 2-3 EUR sticla (Mythos si Amstel, amandoua de 50cl). La majoritatea teraselor veti intalni pe cineva care fie va va intampina in romaneste, fie va va servi in romaneste (recomand restaurantul Thassian din Thassos Town. E chiar in port si au un calamar la gratar umplut cu feta ..de vis).

 

pare ok si ar fi o treaba sa putem veni cu voi macar pana in grecia, ca noi nu vrem sa stam mai mult de o zi intr-un loc, dar nu stiu cum poate rezolva prietena mea cu concediul pt. 15 august; ramane sa vorbim; cei care au mai fost in grecia si cunosc locuri de cazare, drumuri bune, peisaje frumoase, va rog sa postati aici; multzam

Din punct de vedere al peisajelor, recomand sa deviati de la soseaua principala care inconjoara insula si sa intrati catre satucele din interiorul insulei. Oricum nici pe cea principala nu veti duce lipsa de peisaje. In ceea ce priveste locuri de plaja.... practic toata insula este inconjurata de plaje... mai cu pietre, mai cu nisip, mai aglomerate, mai putin aglomerate, pentru toate gusturile. Ca idee, cele aglomerate sunt cu nisip fin, cele mai putin aglomerate cu pietre, dar incredibile pentru snorkeling. In ordinea preferintelor: Aegis beach, Skala Marion, Potos si mai este una foarte faina la 38 de kilometri de Thassos pe coasta de est al carei nume nu-l mai tin minte (ca si reper puteti sa va opriti la manastirea Archangelou si o veti vedea).

IMHO cel mai misto loc din Thassos in care puteti merge este Giola. Este vorba de o laguna langa Potos. Pentru directii trebuie sa va opriti si sa intrebati. Tot ce va pot spune este ca pentru acces va trebui sa traversati o livada de maslini. Va pun si cateva poze pe care le-am gasit pe net deoarece eu nu aveam aparatul la mine in ziua respectiva.

 

Inainte sa va pun si pozele va mai fac o recomandare: daca veti alege plajele de snorkeling, mai putin aglomerate si cu multe pietre, mare ATENTIE la aricii de mare. Sunt foarte multi, si inteapa suficient de neplacut cat sa-ti strice 2-3 zile din vacanta pana vei reusi sa gasesti un medic sa-ti scoata tepii din talpa. Tepii sunt pe principiul carligului de undita, cu spiculi. Deci eventuala "autoservisare" cu boldul inrosit in foc iese din discutie. BTW, costul de "manopera" la medic este undeva pe la 70 EUR. Veti gasi papucei de intrat in apa intre 5-20 Eur cam pe la toate supermarketurile de pe insula, care va vor scapa de orice necaz. Acum pozele...

post-47504-1248801240_thumb.jpg

post-47504-1248801246_thumb.jpg

post-47504-1248801261_thumb.jpg

post-47504-1248801279_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

multumesc pentru abundenta de informatii. o sa o pun pe iubita mea sa le treaca intr-un mic jurnal sa le folosim.

 

dc nu ti-a priit plecarea la 4.30? in sensul ca erai prea obosit dimineata sau dc?

 

cat timp ai facut ? 10-12 ore?

Mesaj completat

postez acest PM la rugamintea senderului, cred ca va fi de folos

 

Buna;

De cinci ani merg in insulele Grecesti..

Referitor la Thassos, am fost in 2006 si merg si anul asta, cu plecare pe 29.08 pt.10 zile.

Si atunci si acum am fost(o sa merg) cu masina.

Referitor la drum..daca o luati prin munti este drum frumos, dar cam intortocheat si aveti sanse sa va rataciti.

Mai ales ca nu este mai deloc semnalizat, nu au indicatoare, iar care sunt sunt in slavona.

Prin Sofia este mai lung drumul, dar castigati prin faptul ca este drept.

Aici este marele dezavantaj..o sa va rataciti mai mult ca sigur prin oras, pentru ca pe linia de centura se lucreaza din "greu"de vreo 10 ani si traficul este deviat+autocare, tiruri, etc.

Anul trecut m-am ratacit la intoarcere in oras si am pierdut vreun ceas si jumatate pina am iesit ajutat de un taximetrist, caruia i-am dat 20 euro sa ne scoata la liman!

Nu este absolut niciun indicator, bulgarii nu vorbesc deloc engleza sau oricare alta limba de circulatie larga, sunt mai tot timpul matoi, mai ales seara.

Ca idee, eu am mers tare cu auto si am scos cam 12 ore, aici incluzand o ora pierduta in vama la Bulgari(nu eram in UE si se facea vama..)+opririle aferente.

Cu motoarele probabil ca o sa faceti mai mult, probabil intre 13/15 ore.

Daca nu aveti GPS luati o harta dupa voi si inainte de a pleca scoateti pe o foaie de hartie localitatile pina la destinatie si apoi le bifati cu trecerea timpului.

Revenind la Bulgaria, sa nu mergeti DECIT pe drumurile europene, acelea marcate cu rosu pe harta, chiar daca sunt mai lungi.

Nu o luati pe scurtatura pentru ca drumurile sunt jalnice si o sa va rupeti motoarele si blestemati zilele..

Drumurile or sa fie in general destul de slab circulate, dar de o calitate foarte buna(doar cele Europene..).

Aveti grije la radarele care sunt puse dupa limitele de viteza, dar soferii fac semn cu farurile, la fel ca la noi.

Cine spunea de bani marunti de 5 si 10 euro avea dreptate..

In Thassos este superb si o sa va impiedicati de romani..

Distractie frumoasa sa aveti si poate ne intalnim pe acolo..

Luigi Vicol

Editat de Cavaleru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

multumesc pentru abundenta de informatii. o sa o pun pe iubita mea sa le treaca intr-un mic jurnal sa le folosim.

 

dc nu ti-a priit plecarea la 4.30? in sensul ca erai prea obosit dimineata sau dc?

 

cat timp ai facut ? 10-12 ore?

 

Ca idee, eu am mers tare cu auto si am scos cam 12 ore, aici incluzand o ora pierduta in vama la Bulgari(nu eram in UE si se facea vama..)+opririle aferente.

Cu motoarele probabil ca o sa faceti mai mult, probabil intre 13/15 ore.

 

Cine spunea de bani marunti de 5 si 10 euro avea dreptate..

Luigi Vicol

 

Ora 4.30 a fost destul de prost aleasa deoarece pleci destul de obosit la drum (nu e un somn bun cel de dinainte de doar cateva ore) plus ca am ajuns vraiste la destinatie dupa 13 ore. AM mai apucat doar sa mai fac o baie la piscina pensiunii, am baut o bere si am picat blana pana a doua zi dimineata cand m-am trezit obosit. In comparatie, la intoarcere am plecat la 10.30 dimineata din Thassos si la 10 seara intram in tara.

Legat de bani... indiferent pentru ce va opresc politistii bulgari, spaga mai mare de 20 de euro sa nu dati, ca-i dati degeaba. 10-20 Euro este o aproximare corecta a spagii in functie de "gravitatea" contraventiei. A, si apropo, politistii dintre Giurgiu si Sofia stiu romaneste sau englezeste. Intre Sofia si granita cu Grecia nu stiu. Deci.... sa auzim numai de bine. Pentru orice informatie in plus... sunt p-aci.

Asfalt uscat!

Si da, pe centura Sofiei se circula mai nasol ca pe centura Bucurestiului (noi am pierdut o ora jumate la dus si o ora la intors p-acolo).

Editat de razvanescu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...