Sari la conținut

Autostrada Bucuresti - Pitesti


Philip_HD
 Share

Postări Recomandate

Un mort Âşi doi răniți grav

 

"Doi băieți în vârstă de 18 Âşi, respectiv, 21 de ani"

 

"Potrivit agent Âşef adjunct Cătălin Mocanu, de la Poliția Rutieră A1, niciunul dintre conducătorii de vehicule pe două roți nu avea permis de conducere pentru această categorie"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 125
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Pun pariu ca ambii erau "niste asi ai motociclismului si noi am face mai bine sa ne tinem gura ca ei au sigut mai multi kilometri ca noi, conduceau de catralioane de ori mai bine ca noi........" bla-bla-bla, rahaturile pe care le auzim de fiecare data cind unu fara carnet se muceste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Măi să fie, dar cît tupeu tre să ai să te dai fără permis taman pe autostradă !! Apoi, tre să citim aici de rip-uri Âşi alte porcării pe care le mai fac unii care se cred "motocicliÂşti"... bleah !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum spuneam in alt topic ...asti sunt niste criminali. Au ucis un om nevinovat - pasagerul ( cu siguranta ca la fel de tamp ca si ei, dar totusi nevinovat) Pacat. A avut dreptate colegul cand a spus selectie naturala. dar uite ca au supravietuit, se fac bine si o comit din nou...poate data viitoare mai iau o viata...si tot asa.

Stiu si eu pe unu care conduce fata permis...si numai vitezane si inca spune ca ar vrea motor de 2000 de cc.

........... :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum spuneam in alt topic ...asti sunt niste criminali. Au ucis un om nevinovat - pasagerul ( cu siguranta ca la fel de tamp ca si ei, dar totusi nevinovat) Pacat. A avut dreptate colegul cand a spus selectie naturala. dar uite ca au supravietuit, se fac bine si o comit din nou...poate data viitoare mai iau o viata...si tot asa.

Stiu si eu pe unu care conduce fata permis...si numai vitezane si inca spune ca ar vrea motor de 2000 de cc.

........... :angryfire:

 

off> blondeso, exista motoare de 2.000 cc? zi si mie ca de cand caut unu.

on> niste cocalari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ramaneau ei la scutere nu era mai bine? Motorul este un vehicul f inselator,motorul de viteza in special.

 

In prima zi esti de-a dreptul speriat de ea,te sui cu neancredere,opresti motorul la 10 semafoare si juri ca nu vei sari niciodata peste anumite limite

 

Dupa o saptamana deja pleci de pe loc fara sa o mai turezi excesiv,iar intre timp ai descoperit ca motocicleta are mai mult de 2 trepte

 

La finalul primei luni deja esti expert,ai iesit deja pe autostrada,ai mers cu maximul tau si deja te uiti dupa pixde si nu refuzi nici o cerere de plimbare din partea sexului slab.

 

Ai ajuns la 2000 de km deja,coordonarea ambreiaj-acceleratie ti se pare o joaca si ocazional iti demonstrezi "maiestria" in fata prietenilor prin mers p'o roata(broscute de cele mai multe ori) si iti amintesti de primele zile la ghidon de parcxa ar fi fost acum 1000 de ani. Acum esti experimentat iar motorul nu mai are nici un secret in fata ta(crezi tu)

 

Usor,usor incepi sa-ti doresti mai multa putere...deja cei 3000 de km facuti la ghidonului motorului tau ti se par enormi,meriti una de 1000

 

Intre timp te-ai integrat intr-un grup iar cele cateva iesiri pe drumuri virajate te-au facut sa intelegi ca ai nevoie de cauciucuri mai bune,te irosesti pe viraje iar vina apartine in totalitate cauciucurilor

 

Cei mai "batrani" inceraca sa-ti explice una-alta dar tu deja n-ai timp de ei,stii totul iar motocicleta a devenit...banala,o cunosti cap coada

 

Dupa atata timp(aproape juma' de an) si atatia km parca poti sa te bagi cu baietii mai mari la ture grele,doar ai si tu motor sport,nu? Cauciucurile sunt schimbate,pe toate forumurile de specialitate baietii care mananca viraje pe paine jura ca ale naibii parca se lipesc de asfalt,asa ca ii dai blana. Cat timp drumul e relativ drept te tii dupa ei,esti de-al lor dar o data ce incep curbele ii pierzi din campul vizual...Atunci tragi mai tare si mai tare...si vine curba unde cei 4000 de km isi spun cuvantu !

 

 

 

 

O plimbare cu motorul reprezinta o loterie atat pt pilot cat mai ales pt pasager. Pasagerul are obligatia de a se interesa intai cu cine se suie pe motor,plimbarea nu e totul...viata si sanatatea primeaza

 

Mesaj completat

Cum spuneam in alt topic ...asti sunt niste criminali. Au ucis un om nevinovat - pasagerul ( cu siguranta ca la fel de tamp ca si ei, dar totusi nevinovat) Pacat. A avut dreptate colegul cand a spus selectie naturala. dar uite ca au supravietuit, se fac bine si o comit din nou...poate data viitoare mai iau o viata...si tot asa.

Stiu si eu pe unu care conduce fata permis...si numai vitezane si inca spune ca ar vrea motor de 2000 de cc.

........... :angryfire:

 

Adica vrea Vulcan(chopper-cruiser)?

Editat de Gixxx'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

spune ca ar vrea motor de 2000 de cc.

 

Cred ca mai am eu un motor de Vectra 2.0 i pe-acasa, sa vad pe unde e si poate ne intelegem cumva.

 

 

 

ONTOPIC:

Dumnezeu sa-i ierte ca erau tineri dar inconstienta si-a spus cuvantul si macar o puternica invatatura de minte sa ramana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu si eu pe unu care conduce fata permis...si numai vitezane si inca spune ca ar vrea motor de 2000 de cc.

........... :angryfire:

 

 

Si daca-l stii, de ce nu-l dai in gat la Politie, inainte sa faca vreo tampenie?

Mesaj completat

exista motoare de 2.000 cc? zi si mie ca de cand caut unu.

 

Kawasaki Vulcan 2000cc.

Editat de Wolfman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ramaneau ei la scutere nu era mai bine? Motorul este un vehicul f inselator,motorul de viteza in special.

 

In prima zi esti de-a dreptul speriat de ea,te sui cu neancredere,opresti motorul la 10 semafoare si juri ca nu vei sari niciodata peste anumite limite

 

Dupa o saptamana deja pleci de pe loc fara sa o mai turezi excesiv,iar intre timp ai descoperit ca motocicleta are mai mult de 2 trepte

 

La finalul primei luni deja esti expert,ai iesit deja pe autostrada,ai mers cu maximul tau si deja te uiti dupa pixde si nu refuzi nici o cerere de plimbare din partea sexului slab.

 

Ai ajuns la 2000 de km deja,coordonarea ambreiaj-acceleratie ti se pare o joaca si ocazional iti demonstrezi "maiestria" in fata prietenilor prin mers p'o roata(broscute de cele mai multe ori) si iti amintesti de primele zile la ghidon de parcxa ar fi fost acum 1000 de ani. Acum esti experimentat iar motorul nu mai are nici un secret in fata ta(crezi tu)

 

Usor,usor incepi sa-ti doresti mai multa putere...deja cei 3000 de km facuti la ghidonului motorului tau ti se par enormi,meriti una de 1000

 

Intre timp te-ai integrat intr-un grup iar cele cateva iesiri pe drumuri virajate te-au facut sa intelegi ca ai nevoie de cauciucuri mai bune,te irosesti pe viraje iar vina apartine in totalitate cauciucurilor

 

Cei mai "batrani" inceraca sa-ti explice una-alta dar tu deja n-ai timp de ei,stii totul iar motocicleta a devenit...banala,o cunosti cap coada

 

Dupa atata timp(aproape juma' de an) si atatia km parca poti sa te bagi cu baietii mai mari la ture grele,doar ai si tu motor sport,nu? Cauciucurile sunt schimbate,pe toate forumurile de specialitate baietii care mananca viraje pe paine jura ca ale naibii parca se lipesc de asfalt,asa ca ii dai blana. Cat timp drumul e relativ drept te tii dupa ei,esti de-al lor dar o data ce incep curbele ii pierzi din campul vizual...Atunci tragi mai tare si mai tare...si vine curba unde cei 4000 de km isi spun cuvantu !

 

 

 

 

O plimbare cu motorul reprezinta o loterie atat pt pilot cat mai ales pt pasager. Pasagerul are obligatia de a se interesa intai cu cine se suie pe motor,plimbarea nu e totul...viata si sanatatea primeaza

 

Mesaj completat

 

 

Adica vrea Vulcan(chopper-cruiser)?

 

 

Foarte bine punctat Gixxx,felicitari pt ce ai scris aici.Cine a citit are ce invata ...daca vrea, daca nu sa mai traga un loz.

 

ON Nu prea sunt ON la faze din astea (adica RIP etc.)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unul dintre cei doi motocicliÂşti ne-a declarat că le-a apărut în față un camion încărcat cu piatră.

brusc drumu a cotit la dreapta,

nu ca as vrea sa fiu morbid, da....stie cineva ce motoare erau, nu de alta da caut surse de piese.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

werewolf, primul motor era un virago, al doilea era un marauder, ambele limitate. baietii erau de fapt niste olimpici la matematica si campioni mondiali la sah. se intorceau de la un summit pe probleme ecologice. norocul nu a fost de partea lor azi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

off topic: probabil...inconstientii aia s-au referit...ca daca ar exista un speed de 2000cmc.. va fi al lor..... oricum multi habar nu au cate urechi au.... cei doi nu se pot numi motociclisti..sau soferi...odata ce nu detin un act...care sa le ateste "skilurile".....

si daca aveau permis ce?..... erau mai putin vinovati?!........."scoala" moto la noi e sub orice critica ...

 

on topic: RIP pt decedat

Editat de cata_30
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

brusc drumu a cotit la dreapta,

nu ca as vrea sa fiu morbid, da....stie cineva ce motoare erau, nu de alta da caut surse de piese.

 

Din ce am vazut eu un 1000rr portocaliu si un r1 sau r6 albastru

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

werewolf, primul motor era un virago, al doilea era un marauder, ambele limitate. baietii erau de fapt niste olimpici la matematica si campioni mondiali la sah. se intorceau de la un summit pe probleme ecologice. norocul nu a fost de partea lor azi.

aaa, si din cauza unui vant puternic la pupa au accelerat pana la 250 la ora unde franele viragei nu mai sunt atat de eficiente

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP

 

off: A ras unul azi de mine pe Floreasca pentru faptul ca eu eram echipat full...m-a intrebat daca mi-e frig...in schimb lui ii batea briza in ceafa rasa...Mi-a fost deja mila de familia lui... Ce sa mai spun de cei care cred ca a face scoala de soferi pentru categoria A e o insulta la adresa "skill"-urilor de mari "raiseri" de care dispun ei nativ...

P.S. Mentionez faptul ca "ceafa rasa" detinea intre picioare o frumoasa yamaha rosie...stralucitaore...

Editat de faur
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P.

 

Pacat....

 

Nu stiu de ce ne mai trezim sa comentam .... fapte... ca de vorbe e satula lumea.... Ideea e ca din cauza celor 80% care conduc motociclete suntem toti bagati in aceeasi oala... pe alte site-uri si forumuri vezi numai " asa le trebuie" " acu trebuie sa faca alt miting" " iar nu le mai ajunge soseaua" si asa mai departe...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...