Sari la conținut

Maxi-scooters Romania


bassu86
 Share

Postări Recomandate

Urat scuter...mai bine arata batranul gopop de 49cc... :rose:

Mda...ce pot sa zic.....lasa conserva deoparte si prezinta-te si tu pe 2 roti.

 

On topic: in seara asta (dupa ora 18:00) se preconizeaza o plimbarica prin Bucuresti, apoi un suc la Blue Jack (ala de pe Dorobanti), daca sunt doritori sa ma contacteze la 0726 282 378. Daca nu raspund inseamna ca sunt in trafic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 501
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ma alatur si eu mini-comunitatii de maxi-scuteristi :rose: Am un Scarabeo 125 ( mic dar puternic si elegant ). Visez la un BUrgman 650 sau la un Gilera gp 800, adica:

post-47830-1254388083_thumb.jpg

post-47830-1254388091_thumb.jpg

post-47830-1254388099_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am un suport top case pt honda phanteon de vanzare daca intereseaza pe careva?

 

Mesaj completat

bassu86 ai spus ca faci rost de manuale de reparati?cand?am nevoie urgent

spune de ce manual ai nevoie.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

 

Am si eu,o intrebare pt. posesorii de maxi-uri...Vreau sa-mi iau si eu,asa ceva.Vad ca exista un vanzator, in Nadlac,parca,si care tot aduce din astea.Si-s la pretz,cam la jumatate,fatza de mobile.de. De exemplu,am vazut acu' cateva zile,ca vindea un Aprilia Atlantic 500,cu 12000 km la bord,in stare impecabila (cum parea-n poze),si-l dadea cu 1650 euro.Cam suspect,nu?...As zice ca-i kilometrajul "aranjat"...Mai acu' vreo luna,avea si niste poze,cu curtea casei/firmei,plina cu maxi-uri.Stiti ceva, despre nenea asta? A cumparat careva,de la el?

Mersi!

 

 

salut ! stai linistit , eu urmaresc anunturile de la Nadlac de ....1 an. e suspect tipul, eu nu am vazut la vazare burgman cu mai mult de 21.000 de km la el. cum naiba de toate pe care le are la vanzare sunt de 20-21.000 km. mie mi-se pare f ciudat , chiar nici unul de 30 , 35, 40.000 de km?!!! umbla la km , alta explicatie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce fel de ulei recomandati pentru iarna la un kymco 250 din 2001?

motul 7100 full sintetic e cam scump?

in manual scrie 15w40...

pai depinde ce vrei sa faci cu ea la iarna.vrei sa mergi cu ea sau sa o pregatesti pt iarna?

Motul 7100 full e bun.

Mesaj completat

neluhanc@yahoo.com

ti-am trimis..sper sa-ti fie de folos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam putini amatori cu maxiscutere.....la cate vad in oras credeam ca se va umple topicul asta. :disappointed:

La fel credeam si eu.Ori nu intyra lumea pe internet,mai ales pe forumuri ori nu sunt interesati.

Sa vezi ce liniste e pe maxiscooters.in-goo.com...bate vantu' acolo.

Dar sa speram ca o sa mai vina lume.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suntem exact atati cat trebuie !

Am vazut ca deja ne ajutam intre noi (Marius pe Vittore) !

 

Iar rostul unui alt forum chiar ca nu are rost !

 

Asa ca strangeti randurile aici !

 

Iar intulnirea e bine duminica la circ . Sa nu facem alta a maxiscooteristilor ! Si bine inteles miercurea la arc !

 

Se mai poarta si intalniri pe marca (de exemplu eu cu motocicleta fz6 aveam joia la Academia Militara) !

 

Success !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fanele,sa stii ca-n continuare sunt interesat de scuterache-ul ala,al tau...din pacate,mi-a mers bussiness-ul, din ce-in-ce mai prost...deci...nema finantze pentru el. :cheers: .Sper ca doar pe moment.Spre primavara,sper sa vin c-o veste buna.

Mesaj completat

Zilele trecute,am vazut parcat pe trotuar, in Piata Victoriei,un maxi de 250 cc,o frumusete (asa,de la cativa metri distanta, ca eram pe scuter,si foarte grabit).Scria pe el "Ranger". Google-ind,am aflat ca-i Jonway...Stiti ceva,unde se gaseste de vanzare? Nu de alta,da' as vrea sa ma duc sa-l vad si mai de-aproape, plus detalii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fanele,sa stii ca-n continuare sunt interesat de scuterache-ul ala,al tau...din pacate,mi-a mers bussiness-ul, din ce-in-ce mai prost...deci...nema finantze pentru el. :cheers: .Sper ca doar pe moment.Spre primavara,sper sa vin c-o veste buna.

Mesaj completat

Zilele trecute,am vazut parcat pe trotuar, in Piata Victoriei,un maxi de 250 cc,o frumusete (asa,de la cativa metri distanta, ca eram pe scuter,si foarte grabit).Scria pe el "Ranger". Google-ind,am aflat ca-i Jonway...Stiti ceva,unde se gaseste de vanzare? Nu de alta,da' as vrea sa ma duc sa-l vad si mai de-aproape, plus detalii...

Te sfatuiesc sa nu iti iei asa ceva sau orice alta chinezarie. Mai bine iti iei ceva sh si bun.

Am vazut si eu scuterele alea Ranjer si chiar arata bine...iti fura privirea...dar daca studiezi putin mai atent mai bine te lipsesti.

O sa scriu cateva dezavantaje pe care le-am observat eu:

- roate spate este prea mica

- franele lasa de dorit

- rotile sunt strambe de noi (se observa cand turezi scuterul pe cricul central)

- motorul este o copie proasta (cica cu licenta) a unui motor Honda de prin anii 80

- carenele au imbinari de mantuiala

- calitatea plasticelor e varza

- sansele sa ti se caleze motorul sunt foarte mari

- variatorul este de proasta calitate...chiar daca pui o curea de transmisie buna, ti-o termina repede

- scuterul este limitat din fabrica la 80 km/h.....delimitat se duce mai mult...dar cu ce frane e el dotat...mai bine il lasi asa

Cam astea sunt doar cateva aspecte la scuterele chinezesti de acest tip.

Si sunt sigur ca acum o sa intre cineva de la Lifan si o sa aduca o gramada de argumente ca la ei sunt bune...bla bla bla....fiecare isi lauda produsul....e normal.

Chiar vindea cineva un Linhai Monarch de 125 (un fel de Yamaha Majesty chinezesc...bineinteles ca limitat) cu 500 euro, fabricatie 2007...si in poze arata impecabil.

In fine...banii sunt ai tai si iti cumperi ce vrei, eu doar ti-am dat un sfat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi de sfaturi...era de asteptat!

@bassu:chiar inainte sa citesc,mi-am dat seama,ca e "cam" asemanator cu al tau,chinezaria :hug: ... Asa,de curiozitate:cat costa,copia asta?Pe-afara,am gasit pe net,cam cat e,da' la noi,nu... Si,apropo... Modelul asta,nu-l face numai Jonway,ci si Farspeed :cheers: .Si exista si de 300cc.Mai nou,au facut un scuter, de 250cc si de 350cc,copie dupa..........BMW F650CS !!! Ca design general,ca originalul,e motocicleta-n toata regula.Sunt curios,cand o s-apara si p-aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu acum mi-l pregatesc de iarna !

Imi iau cauciucuri si pelerina sa fiu un real italian pe scooter Taiwanez !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Saru-mana de oferta,Radule...! Din pacate,mari probleme financiare,momentan :cheers: ...Astept si eu,vremuri mai bune...M-am uitat pe bikez.com,la datele tehnice si poze...frateee!are 3 borduri,pline de beculetze colorate,zici ca-i pom de Craciun! Just kidding :hug: ...Unde dracu'-i mai pun si GPS-u'? Am remarcat si sissy-bar-ul cu portbagaj,ca de cruiser.M-a uns la suflet (am cruiser,cu asa ceva,si-i cunosc prea bine, utilitatea).Acuma,o mica nedumerire:farurile,se aprind amindoua,cu ambele pozitii,sau e chior,ca la vitezane,cu cate-o faza,pe fiecare? Mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Saru-mana de oferta,Radule...! Din pacate,mari probleme financiare,momentan :cheers: ...Astept si eu,vremuri mai bune...M-am uitat pe bikez.com,la datele tehnice si poze...frateee!are 3 borduri,pline de beculetze colorate,zici ca-i pom de Craciun! Just kidding :P ...Unde dracu'-i mai pun si GPS-u'? Am remarcat si sissy-bar-ul cu portbagaj,ca de cruiser.M-a uns la suflet (am cruiser,cu asa ceva,si-i cunosc prea bine, utilitatea).Acuma,o mica nedumerire:farurile,se aprind amindoua,cu ambele pozitii,sau e chior,ca la vitezane,cu cate-o faza,pe fiecare? Mersi

de faruri,sa mor daca mai stiu. :hug:

gps-ul il pui peste display,sau la parbriz deasupra bordului. :blink:

 

LE..mi-am adus aminte..un far pe faza scurta,unul pe lunga,sau amandoua pe flash....exista grup cu amandoua,dar cu bec mai slab...daca le pui mai mari,dau tir-urile peste tine.

 

uite o tura cu el AICI!

..si poza cu faru`:

 

post-24857-1255604786_thumb.jpg

Mesaj completat

PS: uita-te la ultima poza din link. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...