Sari la conținut

A Inceput Sezonul


orestte
 Share

Postări Recomandate

:| Am vazut azi doi neni pe motoare. Unu impingand la ceva gen cruiser mic (impingea destul de lejer :what: ) si unul calare, acu vreo 10 minute (23:50 sau ceva de genul). Mi-e dor sa ma sui pe motor, da' am zis ca nu il scot pana nu se termina cu zapada si acu nu mai stiu daca mai ninge sau nu :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 549
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare.

Ma numesc sorin, 22 ani, agent livrari la o firma de distributie. Motociclist de anu trecut, cand am avut o honda cbr600 f2 :eek: . Sezonul acesta mi-am schimbat gagika, acu am una verde...un kawasaki zx6r.

 

Super vremea de zilele trecute, am profitat din plin...am facut chiar un traseu spre sculeni acum vreo cateva sambete in urma cu o mica parte din gashca nebuna. :kiss: Acum iar s-a lasat frigul... :what: si iar e linishte in zona copou-fundatie-independentzei. Da vine ea primavara........ :kiss:

 

Noroc la toti motorishtii din iasi si nu numai, si un sezon plin de plimbari frumoase si fara incidente la toti :kiss: .

post-21727-1202759526_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar am inceract astazi.

Am iesit pe la 17:30 cind erau cam 4 grade si soare, insa in scurt timp acesta a disparut si temperatura a ajuns la valori negative. Pe la 19:30 cred ca erau -3 grade.

Am constatat ca avind miinile inghetate e putin mai greu cu semnalizarea. Parca nu am aceeasi siguranta, simtind miinile mai putin mobile.

Nu merge asa. Mai astept....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine cutzule...apropo, pentru restu`... ce sa va aduc din ardeal? :wink:

Niste paine cu cartofi :kiss:

Ma numesc Alex,incepator,permis din toamna 2007,mi-am luat un kawa gpz500s la care din prima zi am reusit sa-i rup oglinda stanga...de pe loc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Niste paine cu cartofi :wink:

Ma numesc Alex,incepator,permis din toamna 2007,mi-am luat un kawa gpz500s la care din prima zi am reusit sa-i rup oglinda stanga...de pe loc.

 

sa-l stapanesti sanatos. GPZ-ul ala rosu cu negru, de la un tip care lucreaza la Bras (sau ceva de genul asta)?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am iesit,a doua iesire dar prima cu motorul meu.Stau pe Sararie,am mers spre Sculeni apoi intors pe centura,urcat Sararie si acasa ca-mi inghetau mainile :cheers:

In afara de faptul ca era sa ma iau la bataie cu doi caini pe care i-am vazut cum ma filau de cum ma apropiam de ei si o incercare de frana de motor care a facut sa-mi fuga putin "fundul" nu au fost probleme.

Vremea se anunta in incalzire sper ca iarna sa nu mai aiba putere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

ma creca nu prea vede lumea topic-ul asta....sunt mult mai multi motociclisti in iasi, dar ce m-a impresionat este numarul motoarelor noi in iasi, pe care nu le-am mai zarit pana acum... iar chestia ca "nu-s destul de motociclist sa vin pe fundatie" mi se pare o aberatie... Ai motor? Daca da vino frate sa facem cunostintza.(plus ca si cafeaua la sofany e super) :rusinica: Si parca altfel se vede o gasca de 20-30 sau chiar mai multe moto in parcare fata de 10-15 max...dar vara abia vine... :crack: poate isi fac curaj... :crack:

Editat de bwm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cer scuze motociclistului cu speeder-ul negru ce cobora pe Copou si m-a salutat;eram concentrat pe trafic si am apucat sa dau doua claxoane dar cam tarziu.Inca o data scuze,stiu cum e sa saluti si sa nu ti se raspunda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa bre, nu pune la inima :rusinica: Si mie mi se mai intampla sa fiu incalcit prin comenzi si sa n-apuc sa ridic maini / picioare, iar un claxon nu se aude prea bine daca e trafic mult.

 

A, si pentru cei care inca n-au patit chestia asta (tipica de incepator, cred). Nu lua mana dreapta de pe ghidon sa saluti / multumesti pentru vreo prioritate :crack: Am luat-o io si n-a fost misto senzatia :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa bre, nu pune la inima :bow: Si mie mi se mai intampla sa fiu incalcit prin comenzi si sa n-apuc sa ridic maini / picioare, iar un claxon nu se aude prea bine daca e trafic mult.

 

A, si pentru cei care inca n-au patit chestia asta (tipica de incepator, cred). Nu lua mana dreapta de pe ghidon sa saluti / multumesti pentru vreo prioritate :bow: Am luat-o io si n-a fost misto senzatia :bow:

;) la mine nu e problema,cablul de acceleratie nu e uns si nu revine asa brusc in pozitia initiala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Andrei

am si eu motor:D kawa en500

pe 19 04 dau si eu nenorocitu de examen care imi da drepul sa circul legal pe drumurile din iasi si nu numai. sper sa fie cu reusita ca m-am saturat de strazi mici si inguste pe care nu circula politia:D

ne nedem in fundatie cand e cald... HAU

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Andrei

am si eu motor:D kawa en500

pe 19 04 dau si eu nenorocitu de examen care imi da drepul sa circul legal pe drumurile din iasi si nu numai. sper sa fie cu reusita ca m-am saturat de strazi mici si inguste pe care nu circula politia:D

ne nedem in fundatie cand e cald... HAU

 

Ai grija cu 'strazile mici si inguste', ca nu mai pupi carnet daca te prinde :cheers: Bafta pe 19, ia si toceste chestionarele alea de prost gust :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutam cu respect pe toata lumea!! Incepator si eu, numa vreo 1000km la activ, imi plac soft endureala si iesirile ceva mai lungi, pacat ca nu prea ma pot lipi (sunt proaspat membru al clubului taticilor de fete :burnout: ) si cam prost cu timpul.... dar daca mai prind cate o viza ( :hug: de la nevasta) ma bag cu mare placere :cheers:

Sa ne vedem sanatosi si sa auzim numai e bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutam cu respect pe toata lumea!! Incepator si eu, numa vreo 1000km la activ, imi plac soft endureala si iesirile ceva mai lungi, pacat ca nu prea ma pot lipi (sunt proaspat membru al clubului taticilor de fete :burnout: ) si cam prost cu timpul.... dar daca mai prind cate o viza ( :hug: de la nevasta) ma bag cu mare placere :cheers:

Sa ne vedem sanatosi si sa auzim numai e bine

 

 

sa iti traisca fetele sau fata si sa te bucuri de tot. si te asteptam pe strazi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa iti traisca fetele sau fata si sa te bucuri de tot. si te asteptam pe strazi.

 

Multumesc foarte mult !! Vorba unui alt coleg de pe forum: "Cea mai mare realizare" :angryfire: ! Sa ne vedem cu placere la o :angryfire: ca acu vad ca si vremea s-a dat de partea noastra :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mertan mai lasa vrajeala asta ieftina:)

 

Mai ai rabdare pana-ti iei permisu' si apoi o sa iesi si tu cu plasticata ta cu baetii in fundatie la o punga de seminte nutline si la plimbari de 20km/h prin copou/independentei

 

\/ peace.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...