Sari la conținut

Hyosung Motors


XorX
 Share

Postări Recomandate

Inseamna ca sunt inteligenti oamenii :moto: . Trecand peste pierderile celor de la care se copiaza, pentru consumatorul final aceste "operatiuni" sunt benefice, pentru ca anuleaza practic multe costuri legate de cercetare, design etc. deci reduc pretul final al produsului.

Asta e o tactica gen Caritas!Fura azi, fura maine...pana cand aia cu ideile nu mai pot face fata dpdv al costurilor si ajung in galeata.De unde mai fura atunci?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 53
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Mai bine ii ziceau "Hyo" simplu... cu acel "sung" se strica tot :moto: Sau poate scrii Sam in loc de Hyo. Si vezi ce iese Ca aia tot fac masini si tin si de Renault :moto:

 

Dar, imi place ce vad.

Iar custom-ul, Aquila 650 http://www.hyosungmotors.com.au/GV650.html , arata chiar bine. ( ma rog, inspiratie multa dupa V-Rod :moto: ).

Surprinzator de faine.

 

 

Edit: site-ul lor oficial http://www.hyosungmotors.co.kr/abroad/index.asp

Editat de Mr.Watt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e o tactica gen Caritas!Fura azi, fura maine...pana cand aia cu ideile nu mai pot face fata dpdv al costurilor si ajung in galeata.De unde mai fura atunci?

Foarte adevarat. Ca sa furi trebuie intai sa ai de unde. Daca aia cu ideile dau qix, ciorditorii stau si sug pyxu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, hai sa cumparam toti cd-uri cu muzica.... lupii moralisti.. ca ei asculta mp3-uri facute din cd-urile cumparate, doar ca sa economiseasca spatiul.

Normal ca se fura, toti furam (mai mult sau mai putin), imp. e sa faci ceva util cu ce furi, sa-l dai mai departe (pay-it forward)

Nu fac apologia furatului, numai ca daca scot ceva la 2/3 din pretul unei japoneze cu performante la 75-80% mi se pare super.

Apropos, designul nu prea se poate pune la furat.. vedeti si voi ca mai nou toate masinile seamana intre ele de nu e adevarat

 

Da, hai sa cumparam toti cd-uri cu muzica.... lupii moralisti.. ca ei asculta mp3-uri facute din cd-urile cumparate, doar ca sa economiseasca spatiul.

Normal ca se fura, toti furam (mai mult sau mai putin), imp. e sa faci ceva util cu ce furi, sa-l dai mai departe (pay-it forward)

Nu fac apologia furatului, numai ca daca scot ceva la 2/3 din pretul unei japoneze cu performante la 75-80% mi se pare super.

Apropos, designul nu prea se poate pune la furat.. vedeti si voi ca mai nou toate masinile seamana intre ele de nu e adevarat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adica e OK sa te faca la buzunare minoritatea predominanta, atata timp cat baga banii intr-un fond pt copii saraci (a.k.a. propria familie :moto: ) :moto:

Nu!Ai inteles gresit!E ok sa ii fure cineva motorul si sa il vanda la 2/3 din pretul pietei(e tactica aia pay-it-forward)! :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma fura staul zilnic.. si nici macar nu baga banii in vre-un fond, ci in buzunarele proprii.

Spun doar ca daca pentru un design amalgamat din 3 producatori si o parte tehnica "inspirata" din diverse parti (sa fim serioshi ca motoare 2V la 90grd fac o groaza) platesc 50% din pret sigur o sa merg pe korea.

In plus nu stiu daca cineva a furat ceva, sunt doar presupuneri... eu am inteles ca au licenta de la suzuki. Licenta nu inseamna ca ai furat inseamna ca ai acordul sa produci ceva cu alt nume in lata parte (evident, la alte costuri) Sau poate ca si dacia 1300 a fost furata de la renault si astia nu au zis nimic 30 ani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Am vazut saptamana trecuta un Hyosung naked 650 la cei de la Phoehix Motor la Sibiu. Mi-a placut la nebunie. Si are un sound bestial. Nu ma pricep atat la motoare, si nu am auzit multe, dar soundul ala e super. Daca merge la fel de bine precum suna, e super.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

si mie imi place dar daca la 3500e CIP adaugi 3700e vama + taxe nu prea mai iesi in avantaj...post-3357-1150131679_thumb.jpg

 

 

 

 

nu stiu daca taxele pt motociclete din asia( in fine nu din ue) sunt asa mari cum zici tu=100% sau chiar peste dupa calculul tau. cred ca se apropie de 50% din pretul cip dar, nu ajung sigur la 100%

deci la 3500 cip cred ca ddp ar fi pe undeva pe la 5000.un suzuki sv 650 e 5500 cip....cred ca sunt bune preturile la hyosung

mie imi place modelul de 250cm3 si carenat= gt 250 r

http://www.bikepics.com/members/prometheustr/06gt250r/

acum nu stiu pe la ce pret este importata de phoenix-motors.poate afla careva :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 6 months later...
Vizitator DARK-RIDER-82

este SUPER motocicleta asta! taxele vamale pt. tot ce nu este fabricat in europa(sau nu are certificat EUR1, NU EURO1!!!) sunt de 30% din valoarea de catalog al vehiculului+T.V.A.! nu stiu CUM de se vinde modelul de 650 la un asha pretz, dar daca a trecut de testele MOTTORAD din germania eu zic ca ESTE fiabila! si sa fiu al na..bii daca nu as da banii FERICIT pe asa ceva! consider ca este ultimul "cui batut in cosciugul " motocicletelor rusesti. o spun pt. ca am o belea de nipru acasa in garaj, si nici dupa aproape 4000km facuti cu simt de raspundere , nu pot sa fac un drum mai lung de 100km, pt. ca imi amorteste mana pe acceleratie+ma ia cu somn :bigstar: pana ajung unde vreau(viteza e undeva de pana la 100km/h, ca mai mult crapa de tot motorul...) si cand ma dau jos de pe ea( intr-un final) tre sa fac gimnastica , sa ma mai dezmortesc.... :haha: nu stiu VOI , restul motociclistilor care aveti o "rusoaica" pe acasa dar, EU M-AM SATURAT cand vad sau aud de motociclete rusesti, sincer v-o spun, imi vine sa vomit! dar hai ca am sarit de la subiect :) HYOSUNG gt-650 e motor , nu panarama(in locul vostru,atunci cand ma plimb cu hyosung, m-as gandi ca merg pe suzuki SV-650) nu e mare diferenta... doar de nume, si: MENTALITATE!

CIAO! :lol:

 

SAU daca mi-ar vinde PHOENIX-MOTOR numa' motorul de 650 V2, :) poate nu arunc niprul la primul cos de gunoi :grinbandit:

:baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

baietii... daca citeati atent revistele de specialitate de la noi.. aflati ca hyosung astea seamana atat de bine cu suzuki pt ca unul din fostii ingineri de la suzuki , virgula, care a proiectat gsx-r-ul k1, s-a dus la astia pe un salar muuult mai mare... si ce putea sa proiecteze, decat ceva ce stia deja.. asa ca nu e furt e restilizare. si eo zic ca sunt motoare bune. reprezentanta in bucale pe titulescu unde e harley si yamaha langa citroen.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Daca vreti sa le vedeti e magazin si in bucuresti langa harley-davidson, de la piata victoriei faceti stanga pe banu manta sau cum s-o chema si undeva pe stanga o sa vedeti showroom hyosung, harley si citroen toate lipite. Diferenta fata de suzi-uri e la motoare si la finisari in sensul ca sunt un pic mai slabe dar la banii care ii dai pe asa ceva sunt imbatabile. Eu am fost la ei, nu m-au lasat sa fac drive test, doar ce m-am urcat pe ele in showroom si pana la urma am ajuns sa imi iau suzi. Dar cu toate astea nu e de lepadat, am mai vb si cu altii si e ok si cam asta e calificativul Ok si atat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...