Sari la conținut

Domnilor Se Pare Ca Kawa Ia Spart Pe Toti Cu Zx10r


retiani
 Share

Postări Recomandate

deci dupa cum am spus si in titlul acestui topic kawasaki lea cam dat-o celor de la yamaha si honda cu zx10r si sper ca imi dati dreptate,nu?astept pe cei care au fost topiti dupa yamahaR1 sa ai aud acum ce spun iar cei care se iau dupa chestiile care se intampla in cursele de sbk sa inteleaga ca acele motoare nu se pot compara cu cele de strada pt ca acelea numai ca model sant la fel nu si ca tehnica si sa nu mai caute pe altundeva caiii si kilogramele vi le scriu eu:1.kawasaki zx10r 184cp si 170 de kilograme,2.yamaha R1 180cp si 172 kilograme iar honda 171cp si 180 de kilograme.Astept parerile voastre pt ca toata lumea zice ca yamaha e bomba dar se pare ca nu este chiar asa :D :P :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic sa asteptam un pic sa vedem.

Eu am zx12 r am avut cbr 1100xx. Cand am luat eu kawa in 2000 toti "PROFESORII" ziceau ca o sa crape stiti voi BASMELE de pe tuse. Ce va pot spune e ca sunt foarte multumit si cred ca zx10 va fi ceva deosebit. Bineinteles nu subestimez concureta si yamaha si honda si suzuki NU POT FACE MOTOARE SLABE!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Numere scrise pe hirtie sunt doar o mica parte din ce face o motocicleta FAST

Si desi accept ca comparatul motocicletelor ce alearga la clasa SUPERBIKE cu cele de strada este ridicola comparatul motocicletelor care alearga la clasa SUPERSTOCK este perfect valida deoarece sunt 95% identice cu motoarele de strada. Motorul este neatins, cadru si bascula spate sunt complet nemodificat. Suspensia pe spate este schimbata doar si furcile pe fatza modificate interior un pic.

La ora actuala in testele AMA Yamaha R1 SUPERSTOCK alearga mai bine decit Kawasaki SUPERBIKE si este singura motocicleta din clasa superstock care o facut lap time sub 1.49 la Daytona

Prima zii de teste la Daytona

http://www.amasuperbike.com/2004/Jan/040125sst.htm

A doua zii

http://www.amasuperbike.com/2004/Jan/e/n040126k.htm

 

Citeste si asta http://www.amasuperbike.com/2004/Jan/e/n040126m.htm

http://www.amasuperbike.com/2004/Jan/e/n040126g.htm

 

La ora actuala R1 sa dovedit clar superior la ZX10. Si io imi pun bani pe Yamaha sa cistige campionatul Superstock

Editat de Dobrescu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu cre ca la curse va bate!Da' noi vorbim de varianta de strada,unde altfel stau lucrurile!1000rr-ul a fost proiectat in asa fel incit sa poata fi modificat cit mai mult si mai usor ,adica are pe ea tot felul de componente pe care reg. sbk nu permite sa le schimbi!In ideea asta a fost construit!Ca performante,varianta asta standard cred ca va fi mai subtire decit r1 si zx 10.Poate va depasi "batrinul" gsxr1000!Oricum,nu stiu citi dintre noi ar putea simti diferenta intre oricare dintre fiarele despre care discutam!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu's inflacaratul sustinator al vreunui model din cele de mai sus...imi plac toate.

parerea mea e ca e cam impropriu sa facem noi un clasament .am vazut si eu timpii scosi de motociclete ..dara aici eu zic ca si pilotul are un cuvant de spus.

eu propun sa le probam si dupa aia sa facem noi clasamentul adevarat :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca as fi angajat la honda ar fi misto . Pana una alta Honda kicks ass la mai toate capitolele si va fi votata ca cea mai buna motocicleta supersport . Nu numai puterea conteaza ci si restul !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca as fi angajat la honda ar fi  misto . Pana una alta  Honda kicks ass la mai toate capitolele si va fi votata ca cea mai buna motocicleta supersport . Nu numai puterea conteaza ci si restul !

La care capitole?

Nu te supara da a cam ramas in urma la mai toate capitolele nici la viteza nu are modele actuale la toate categoriile, cat despre enduro au modele care se vand in aceeasi configuratie de cel putin 5 ani.

Apoi in comparatie cu Yamaha honda nu produce Jet Ski si nici Snow Mobile unde Yamaha e de departe leader....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt de parere ca Kawa e number one, dar astept sa apara si pe ulitele noastre sa vad daca ii place lui Tibi... si pe urma imi iau si eu una... chiar daca probabil doar un ZX-6R 636.

Pacat de Honda ca si eu eram fan inrait si inca mai sunt... dar progresul din pacate nu lasa timp de gandire prea mare concurentei... :D

 

Sanatate si succese

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca il iei tu o sa-l poti testa in voie... si o sa vezi si calitatile si defectele. Din citite si auzite n-o sa scoti niciodata adevarul...  :D
Ce-i drept si asta-i adevarat !!!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma bag si eu ca musca... si va spun urmatoarele...

nimeni sau aproape nimeni pe strada nu va fi capabil sa foloseasca aceste motoare la maxima lor capacitate... si aici nu ma refer la o liniuta sau la un drum pe dn. asa ca diferentele sunt atat de mici, ca pur si simplu nu mai conteaza.. e o chestie de pur gust.

mie imi place honda, dar nu as zice nu la yamaha sau kawa.

 

concluzia : daca aveti posibilitatea, luati-va ce va incanta. oricum, satisfactia va fi garantata...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt perfect de-cord cu "COZO" ... daca vreti sa stii ce ma incanta pe mine aruncati o privire (360ÂŞ) la r1 2004 .. asa ca sa o vedeti si din dreapta ..si din stanga ..si din fata ..si din spate ... asa cum vreti voi !!! :D

 

http://www.yamaha-motor.com/products/mcy/m...1_blu-0820.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...