Jump to content
Sign in to follow this  
gory

Un pic de miere din europa!

Recommended Posts

A sosit timpul ca dupa ce am incins motorul la nunta sa il mai si plimb un pic ,asa ca am hotarat sa plec prin europa mai exact Ungaria,Austria,Germania,Belgia,Franta,Spania,Portugalia,Italia,Croatia,Serbia . Aceasta fiind o excursie foarte importanta pt noi care ne-o dorim de foarte mult timp a venit clipa sa ma inarmez cu calm,un apart foto bun,un GPS (sa nu mai zica lumea ca nu e ok pe unde zic eu, sa am pe ce sa dau vina),o revizie capitala la motor,si tot ce a mai ramas sa mai imi pun la plan traseul bine definit. Stiu ca o sa fie greu,o sa ma ploua ,o sa fac pana ,o sa ma ratacesc :angry: ,o sa ne contrazicem pe traseu....dar daca totul ar fi ca la telenovela de la ora 6 cred ca nu ar mai fi AVENTURA si asta ma intareste si mai tare ,ma face sa imi doresc si mai mult sa plec si sa plec sa nu mai aud de serviciu ,de stres ,de problemele zilnice de casa si de tembeli din trafic....vreau altceva vreau sa stiu ca nu o sa fiu sigur daca am unde sa dorm,daca am ce sa mananc ,daca o sa ajung in locul propus,daca o sa ma ploua pe drum...s.a.m.d,ca altfel nu e aventura si daca e aventura sa inceapa...numai ca mai sunt cumparaturi de facut ,tre sa pun treburile la punct acasa,si sa pregatesc minutios bagajul pt ca spatiul pe motor e foarte limitat si unde mai pui ca merg cu frumoasa,mandra,stralucita mea nevasta si dansei chiar ii tre bagaj... e o sa se rezolve si asta si pe data de 01.08.2009 tre sa fiu la Oradea,asa ca te-am pus in tema "cititorule" de acum sa nu ma superi si sa ma intrebi meru unde sunt si ce fac,promit ca o sa te informez aici si o sa pun si cateva poze cate o sa pot si cand o sa pot beneficia de un calculator. gata va las e deja 00.20 si trebuie sa ma odihnesc ca sa pot sa iti mai zic si altadata continuarea "Aventurile lui Gory si Bubu in europa de vest" :cheers: :laugh: .

Magarul asteapta sa fie incarcat in garaj linistit si eu la fel de linistit vreau sa merg pe el :laugh: !

post-24921-1248815613_thumb.jpg

A sosit timpul ca dupa ce am incins motorul la nunta sa il mai si plimb un pic ,asa ca am hotarat sa plec prin europa mai exact Ungaria,Austria,Germania,Belgia,Franta,Spania,Portugalia,Italia,Croatia,Serbia . Aceasta fiind o excursie foarte importanta pt noi care ne-o dorim de foarte mult timp a venit clipa sa ma inarmez cu calm,un apart foto bun,un GPS (sa nu mai zica lumea ca nu e ok pe unde zic eu, sa am pe ce sa dau vina),o revizie capitala la motor,si tot ce a mai ramas sa mai imi pun la plan traseul bine definit. Stiu ca o sa fie greu,o sa ma ploua ,o sa fac pana ,o sa ma ratacesc :angry: ,o sa ne contrazicem pe traseu....dar daca totul ar fi ca la telenovela de la ora 6 cred ca nu ar mai fi AVENTURA si asta ma intareste si mai tare ,ma face sa imi doresc si mai mult sa plec si sa plec sa nu mai aud de serviciu ,de stres ,de problemele zilnice de casa si de tembeli din trafic....vreau altceva vreau sa stiu ca nu o sa fiu sigur daca am unde sa dorm,daca am ce sa mananc ,daca o sa ajung in locul propus,daca o sa ma ploua pe drum...s.a.m.d,ca altfel nu e aventura si daca e aventura sa inceapa...numai ca mai sunt cumparaturi de facut ,tre sa pun treburile la punct acasa,si sa pregatesc minutios bagajul pt ca spatiul pe motor e foarte limitat si unde mai pui ca merg cu frumoasa,mandra,stralucita mea nevasta si dansei chiar ii tre bagaj... e o sa se rezolve si asta si pe data de 01.08.2009 tre sa fiu la Oradea,asa ca te-am pus in tema "cititorule" de acum sa nu ma superi si sa ma intrebi meru unde sunt si ce fac,promit ca o sa te informez aici si o sa pun si cateva poze cate o sa pot si cand o sa pot beneficia de un calculator. gata va las e deja 00.20 si trebuie sa ma odihnesc ca sa pot sa iti mai zic si altadata continuarea "Aventurile lui Gory si Bubu in europa de vest" :cheers: :laugh: .

Magarul asteapta sa fie incarcat in garaj linistit si eu la fel de linistit vreau sa merg pe el :laugh: !

drum buna, asfalt uscat, multe event-uri placute si putine neplacute, iti mai doresc ca pentru nici o secunda sa nu iti piara cheful ala de adventure.

distractie placuta.

Bre nu uita ca popa a zis sa asculti de nasu la fel ca de parinti asa ca sa faci bine sa ma asculti si sa mergi frumos, sa nu faci pana, sa nu te ratacesti si sa va bucurati de cele mai frumoase apusuri si rasarituri vazute din saua motorului.

de-ati sti cat mi-as dori sa fim si noi cu voi.... ha pa sa aveti drum bun!

Ps sa nu uitati sa va luati tricourile! :angry:

Ce dor ne era de povestile "à la Gory"...

Va dorim drum bun si va tinem pumnii stransi, pt ca totul sa iasa exact asa cum v-ati planuit!

Asteptam sa ne incantati cu povesti si cu poze cat de des puteti!

Cu siguranta nu o sa va dezamagesc si promit ca o sa iau si tricoul cu valah(momentan e la petre) am pus pt voi pe stik program de micsorat poze pt a putea incarca mai usor pozele pe site,acum inca stau in fata calculatorului si mai fac la traseu...inca nu am pus scule si chit de pana ,nu am facut bagaj,mai tre sa cumpar 1 rucsac...dar am promis ca fac copii la cdurile de la nunta si intre timpa fac si traseul care nu o sa fie deloc usor! dar dorinta de aventura ma cheama si stiu ca o sa pun la punct totul pana in ultima zi A.M.R 3 zile !

va multumesc tuturor care o sa fiti alaturi de mine si ma sustine-ti...promit ca fiecare invartire a roti va avea povestea ei si ca in fiecare poveste cu printi si printese o sa mai fie si un balaur cu 7 capete de care sa imi aduc aminte si o sa va povestesc la un foc de tabara si un pahar de vorba,mai promit ca o sa va scriu de cate ori pot si o sa pun poze cat de multe pot,asa ca va las si ma pregatesc de drum in continuare!

Cu siguranta nu o sa va dezamagesc si promit ca o sa iau si tricoul cu valah(momentan e la petre) am pus pt voi pe stik program de micsorat poze pt a putea incarca mai usor pozele pe site,acum inca stau in fata calculatorului si mai fac la traseu...inca nu am pus scule si chit de pana ,nu am facut bagaj,mai tre sa cumpar 1 rucsac...dar am promis ca fac copii la cdurile de la nunta si intre timpa fac si traseul care nu o sa fie deloc usor! dar dorinta de aventura ma cheama si stiu ca o sa pun la punct totul pana in ultima zi A.M.R 3 zile !

va multumesc tuturor care o sa fiti alaturi de mine si ma sustine-ti...promit ca fiecare invartire a roti va avea povestea ei si ca in fiecare poveste cu printi si printese o sa mai fie si un balaur cu 7 capete de care sa imi aduc aminte si o sa va povestesc la un foc de tabara si un pahar de vorba,mai promit ca o sa va scriu de cate ori pot si o sa pun poze cat de multe pot,asa ca va las si ma pregatesc de drum in continuare!

si tot la foc de tabara sa ne mai zici odata cum a aparut saracia pe pamant :angry:

bujie

Asfalt uscat!

Inca imi fac bagaju ,am inceput sa am un gol in stomac emotiile m-au coplesit batrana europa ma asteapta si sincer nu am avut astfel de emotii nici la propria mea nunta dar acum am. maine a sosit vremea magarusului sa il incarc ...sper sa nu oboseasca repede sper sa nu am parte de tampiti pe drum ..mai ales catre oradea ma gandesc cu groaza la valea oltului si tirurile de acolo care alearga catre infinit ca sa ajunga la infint cu 1 ora mai devreme,in schimb nu mi-e teama de necunoscut doar ca sunt foarte aproape de a imi indeplini un vis la care chiar si tu "cititorule" visezi cateodata si chiar si tu ai fi vrut sa ma insotesti in calatorie poate cu masina, avionul sau motorul. nu vreau sa uit tricoul cu valah ca sa nu dezamagesc un alt grup de "cititori".nevastamea nu da semne de oboseala sau emotii eu sunt foarte obosit si nu am stiut nici ce se intampla dupa fericitul eveniment abia azi am avut un pic de respiro la cumparaturi si la tara sper sa ma pot odihni sa va pot povesti in continuare. nu vreau sa postez la "imagini din calatoriile pe 2 roti" ca sa mai porcaiesc si acel topic, sunt alti demni de medalie de onoare ,eu inca nu consider o asemene onoare.va las si o sa va povestesc de cate ori am timp cum am promis!! :unsure:

post-24921-1248983388_thumb.jpg

Asfalt uscat si drum cat mai bun, sa veniti cu poze frumoase, obositi morti si plini zambete. la iarna aveti ce comenta la gura sobei

respect!!!

Inca imi fac bagaju ,am inceput sa am un gol in stomac emotiile m-au coplesit batrana europa ma asteapta si sincer nu am avut astfel de emotii nici la propria mea nunta dar acum am. maine a sosit vremea magarusului sa il incarc ...sper sa nu oboseasca repede sper sa nu am parte de tampiti pe drum ..mai ales catre oradea ma gandesc cu groaza la valea oltului si tirurile de acolo care alearga catre infinit ca sa ajunga la infint cu 1 ora mai devreme,in schimb nu mi-e teama de necunoscut doar ca sunt foarte aproape de a imi indeplini un vis la care chiar si tu "cititorule" visezi cateodata si chiar si tu ai fi vrut sa ma insotesti in calatorie poate cu masina, avionul sau motorul. nu vreau sa uit tricoul cu valah ca sa nu dezamagesc un alt grup de "cititori".nevastamea nu da semne de oboseala sau emotii eu sunt foarte obosit si nu am stiut nici ce se intampla dupa fericitul eveniment abia azi am avut un pic de respiro la cumparaturi si la tara sper sa ma pot odihni sa va pot povesti in continuare. nu vreau sa postez la "imagini din calatoriile pe 2 roti" ca sa mai porcaiesc si acel topic, sunt alti demni de medalie de onoare ,eu inca nu consider o asemene onoare.va las si o sa va povestesc de cate ori am timp cum am promis!! :unsure:

Haidi bre`.. modestule, da-i butonu` rosu si da-i bice la martoaga! Pune mana si porceste forumu` cu poze frumoase de pe drum, ca de-aia-i forum, nu sa se puna accidente toata ziua! Pune poze cu meduze care te musca si raci straini ca asa-i frumos! Si daca nu dovedesti tot drumul din prima, da un telefon, ca doar nu suntem departe, pentru un rulment, un imbus m-as baga la 2000km ca sa ti le-aduc! Si-acu` ca te dumirisi ca Ani e nevasta-ta, CASA DE PIATRA, dar vezi dreq cum o iei prin Bulgaria catre Ungaria babalaule, ca nu e pe-acolo drumu`, chiar daca te trage ata! Hai ca vorbim inainte sa pleci! PA!

gata am terminat cu totul,mi-am luat o bere sa pot dormi la noapte ca prea tare imi bate inima si acum as pleca fara sa mai dorm ,dar conform programului tre sa plec maine. apropo BUJIE nu am luat tigaile ca nu aveam spatiu dar in schimb cordelinele sunt super si vreau si eu cand ma intorc .in rest toate bune iata poze cu magarul si spatiul care a ramas pt noi!!

post-24921-1249065983_thumb.jpg

post-24921-1249065989_thumb.jpg

post-24921-1249065995_thumb.jpg

post-24921-1249066000_thumb.jpg

post-24921-1249066005_thumb.jpg

bafta goryyyyyyyy si drum bun, sa e scrii de fiecare data cand ai ocazia si sa pui poze sa stim si noi de voi 2

drum bun

asfalt uscat

Dupa cum am promis ma tin de cuvant prima orire Oradea,dupa un drum foarte greu cu ploi si grindina de la Zlatana la Abrud cotinu si uzi inca suntcu zambetul pe buze cand ma gandesc la acu cateva ore,va las sa va spalati ochi cu putin din Oradea asa ca maine poate si un pic din Budapesta. sunt foarte obosit dar stau sa se inace pozele ... Va puteti delecta cu sau "NITA" (uita pe limaba noastra) Biserica cu Luna,Apostol Andrei,una fara nume inca,Primaria ,Teatru ,Centrul vechi care-i foarte frumos si plin de viata,Hotel vulturul negru,Biblioteca judeteana,si motorul meu

post-24921-1249161509_thumb.jpg

post-24921-1249161614_thumb.jpg

post-24921-1249161620_thumb.jpg

post-24921-1249161651_thumb.jpg

post-24921-1249161662_thumb.jpg

post-24921-1249161673_thumb.jpg

post-24921-1249161680_thumb.jpg

post-24921-1249161687_thumb.jpg

post-24921-1249161695_thumb.jpg

post-24921-1249161702_thumb.jpg

post-24921-1249161709_thumb.jpg

post-24921-1249161714_thumb.jpg

post-24921-1249161719_thumb.jpg

post-24921-1249161726_thumb.jpg

post-24921-1249161735_thumb.jpg

post-24921-1249161741_thumb.jpg

post-24921-1249161745_thumb.jpg

post-24921-1249161752_thumb.jpg

post-24921-1249161757_thumb.jpg

post-24921-1249161762_thumb.jpg

post-24921-1249161767_thumb.jpg

post-24921-1249161778_thumb.jpg

post-24921-1249161783_thumb.jpg

post-24921-1249161787_thumb.jpg

post-24921-1249161794_thumb.jpg

post-24921-1249161800_thumb.jpg

post-24921-1249161808_thumb.jpg

post-24921-1249161813_thumb.jpg

post-24921-1249161817_thumb.jpg

Drum bun si asfalt uscat!

Aveti grija de voi si acultati de ...NASUL!

dupa cum am promis la acceasta ora tarzie va pot povesti un pic din Budapesta ...te lasa cu gura cascata in toata arhitectura de cand intri si pana iesi...si nu mai zic de drumuri care te lua somnul ...ca in visul choperistilor drept si ca in palma. motorul a consumat ok in jurul la 4 la suta si vreau sa zic ca stam la o gazda super...intr-un cartier rezidential si sunt super ok deci couchsurfering chiar merge si e super ok . sunt obosit mort dar maine as vrea sa ajung si la Balaton oricum am numai cuvinte de lauda pt budapesta si ieftina cu mancarea si bautura daca chiar vrei mergi in supermarket si sunt o gramada e pacat sa vi aici sa nu incerci un gulas si o bere ungureasaca ,am mancat in jurul de 6 euro si eu si ana pe saturate cu tot cu bautura. imi place si va las sa va delectati cu ceva poze dupa ce va mai zic inca odata ca e super frumoasa budapesta si chiar stiu sa faca turism. cateva din zecile de poze pt voi aici pe site! va salut sunt prea obosit sa mai povestesc las pozele sa vbeasca ..apropo nasu nu am depasit 110 si motorul inca mai duce kilometri sa speram ca ne vom intoarce cu bine acasa si sa va pot povesti fiecae poza la un foc de tabara si un gratar!gata poze! sunt rut de obosit dar imi plaace ceea ce vad chiar daca nu vin acasa in toate apele mele dar nu regret...e super!! nu mai stau aveam multe poze pregatite dar merge prost netu. revin maine ciocolom

post-24921-1249254906_thumb.jpg

post-24921-1249254946_thumb.jpg

post-24921-1249254983_thumb.jpg

post-24921-1249255032_thumb.jpg

post-24921-1249255119_thumb.jpg

post-24921-1249255168_thumb.jpg

post-24921-1249255221_thumb.jpg

post-24921-1249255307_thumb.jpg

post-24921-1249255352_thumb.jpg

post-24921-1249255398_thumb.jpg

post-24921-1249255450_thumb.jpg

Bravo bre!asteptam cu sufletul la gura continuarea povestii!

ica revin iar cu poeze si povesti...azi poate ajung pe la lacul Balaton nu e o mare raba dat fiind ca aseara am dormit pe la 3 am asta pt voi ca am promis si vreu sa ma tin de cuvant. aseara dupa ce am gustat berea lor si cu burta plina de gulas nu am putut spune prea multe ca mai gustasem si o palinca de romania. am doar cateva cuinte de zis "este uimitoare" ,cine? Budapesta desigur inca sunt ametit de cladirile ametitor de frumase bine conservate si renovate , fiind si foarte curat cu o disciplina bine ipus poltie la tot coltul nu ai de ce sa te temi ca o sa te fure sau sa vina sa te deranjeze cersetori la tot pasul.desigur au si ei romani nostri pe alocuri ,dar vreau sa zic ca aseara a fost pt prima dara cand am lasat motorul in diferite parcari si nimeni nu s-a urcat pe el sa ii scoata beculetele din bord sa ii rupa semnanene sau sa intrebe cant baga si tot aseara a fot pt prima data cand am lasat castile la motor agatate si nimeni nu a incercat sa le fure sa le puna in cap ,sa vada cum ii sta,asta dat fiind faptul ca erau si alte motoare cu castiele pe ele si eu eram singurul taran care as fi fost cu ele in mana! in schim toate bune foarte cald ma duc sa imi iau un spray de lantz si vreau si camere pt ca mi-e frica de explozie ca sunt foate mari calduri! va mai dau niste poze si poate diseara un pic din calatorie ca tre sa fu odihnit!

Mesaj completat

Dragi cititori! azi nu am mai fost la Balaton pt ca rea departe si vreau sa ma odihnesc un pic, azi am facut o mica croaziera pe dunare de 1 ora cu vaporasul si cu explicatii,asadar nu am multe poze ca a trebuit sa fimez .poze sunt facute cu aparatul de amatori pt ca la celalalt nu am avut baterie se mai intampla :rolleyes: .am fost si pe insula Margita daca tin bine minte unde era o fantana impresionanta in schimb am dat o fuga la un magazin moto de am luat spray de lantz am mai mancat un ghiulos, bere beau doar acum, un pic aglomerata Budapesta dar.. nu am auzit nici un claxon nici un scartiait sau injuraturi ,in centrul vechi multa lume pe jos si multi comercianti , si am mai observat ca ei au ceva cu bronzul de la capacele de canal care chiar toate erau asa pana la acoperisul palatelor . "Cititorii" care au placerea sa vina la mine cand o sa ajung acasa o sa se delecteze si cu filme :huh: ...asa ca va las sa va delectati un pic din cateva poze! :huh:

post-24921-1249287848_thumb.jpg

post-24921-1249287940_thumb.jpg

post-24921-1249288131_thumb.jpg

post-24921-1249288580_thumb.jpg

post-24921-1249288621_thumb.jpg

post-24921-1249288663_thumb.jpg

post-24921-1249288688_thumb.jpg

post-24921-1249288719_thumb.jpg

post-24921-1249321489_thumb.jpg

post-24921-1249321510_thumb.jpg

post-24921-1249321541_thumb.jpg

post-24921-1249321579_thumb.jpg

post-24921-1249321611_thumb.jpg

post-24921-1249321657_thumb.jpg

post-24921-1249321686_thumb.jpg

post-24921-1249321722_thumb.jpg

post-24921-1249321829_thumb.jpg

post-24921-1249321864_thumb.jpg

post-24921-1249321890_thumb.jpg

post-24921-1249321909_thumb.jpg

post-24921-1249321940_thumb.jpg

post-24921-1249322031_thumb.jpg

post-24921-1249322074_thumb.jpg

post-24921-1249322101_thumb.jpg

Edited by gory

Inca odata va urez si eu Casa de Piatra, calatorie frumoasa si fara evenimente neplacute. Faine poze....

am ajuns in wiena!stam la 2 studenti nebuni afara ploua dar o sa plecam un pic in oras si revin cu poze! in rest totul a fost ok si drumul si vremea! vad ca visul incepe sa prinda aripi... :rolleyes: si asta imi place! promit ca revin cu poze dupa un snitel winez si o bereeee vieneza! gata plec la poze si plimbare

am ajuns in wiena!stam la 2 studenti nebuni afara ploua dar o sa plecam un pic in oras si revin cu poze! in rest totul a fost ok si drumul si vremea! vad ca visul incepe sa prinda aripi... :rolleyes: si asta imi place! promit ca revin cu poze dupa un snitel winez si o bereeee vieneza! gata plec la poze si plimbare

sa ai pohta!

dupa cum v-am obisnuit revin cu mici comentarii si poze noi.ce pot sa zic de wiena...e prea perfecta prea la locul lor e deranjant de curata si totul pus la punct,totul e ca in desene animate sau filme de copii mai ales in magazinele cu dulciuri unde mi-a promis prietenul meu ca mergem in seara asta sa mancam o prajitura vieneza...a nu am ce sa zic de mancare ,am mancat un "snitel" vienez cam cat 3 de ale noastre ,o bunatate si bere am incercat cam multe aseara sa mai pot sa va pot scrie ceva :laugh: .acum am venit de la "Louis" pt cititorii care nu stiu ce este"un supermarchet de marimea xxl-ului " un univers al motociclistilor,de unde mi-am luat saci impermeabili pt coburi! Unde mai pui ca am fost cu metroul cu harta in mana si am colindat viena,am facut fotografii,am mancat bomboane super bune,ne-am ratacit la un moment dat dar a fost super frumos ,ma vrut sa inchiriem o bicicleta era gratis daca ai card rieffezen si un euro 2 biciclete,ne-am lasat pagubai si am luat-o la pas. acum vin cu cateva poze care le-am facut azi pt ca aseara ploua si am mers din bar in bar sa gustam berea,de poze nu pot sa spun multe pt ca daca tu cititorule nu esti acolo vezi in spatele meu o casa mica sau un palat dar alea umbresc sute de metri patrati,mai ne gasesti si pe noi din cand in cand la ruganintea unor cititori,la unele sa ne vezi te uiti cu lupa la unele nu. gazdele de aici sunt foarte primitori si super de gasca,maine ma pregatesc de plecat in Praga si au trecut cateva zile care nici nu le simt ca au trecut pe langa mie si nu imi dau seama din cauza drumului si a emotiei de necunoscut ca visul meu care parca ieri il spuneam voua cititorilor a incept din ce in ce mai tare sa prinda aripi si sa zboare foarte repede catre realitate .acum as vrea sa raman in acest vis si in acceste tari minunate,sa nu mai ma intorc acasa. deja avem in plan sa ne mutam aici atat de tare ne-a placut wiena ,un oras plin de viata si foarte mare,foarte curat...nu mai am cuvinte. doar cand sunt in fata calculatorului ma gandesc acasa ,pt ca am promis sa scriu un mic jurnal aici cu tot cu poze dar poze pana acum am facut vreo 4500 de poze din care selectez cateva ca mai tre a ma odihnesc si eu. Magarusul asteapta linistit in garaj ca maine sa il incarc din nou si sa plecam catre noi taramuri si noi oameni necunoscuti pt noi cat si pt el,la fel si drumurile si mancarurile si bauturile,masinile,caladirile,...multe ,am inteles ca drumul e naspa catre praga asa ca m-am cam intrista nu vreau sa ramana roata in groapa pe acolo dar sper sa fie ok ,aici de exemplu magarusul alerga in oras cu 100 si trecea pe langa noi un tir de nu se mai termina cu 110 de nu stiam cu ma cheama asa ca il puneam sa alerge daca era nevoie numai ca trebuia sa fiu atent la strazi pe unde sa virez. in schimb navigatia am schimat-o inainte sa plec si am luat cu casti si ii face surprinzator de bine treaba pana acum.gata nu mai scriu ca vreau sa imi fac bagajul ,sa mai plec la o prajitura un dus si somn ca mine urmeaza o zi grea.

post-24921-1249492229_thumb.jpg

post-24921-1249492241_thumb.jpg

post-24921-1249492262_thumb.jpg

post-24921-1249492272_thumb.jpg

post-24921-1249492306_thumb.jpg

post-24921-1249492321_thumb.jpg

bv dl, de fiecare data ne incanti cu povestile si cu pozele pe care le pui aici pe forum. sa spunem k pe noi, cei care stam acasa sau la birou in fata calculatorului ne faci sa visam un pic si sa uitam de zilele calduroase, agitate si pline de problemele cotidiene.

Asteptam poze si va uram drum bun, asfalt uscat, cat mai multe locuri de vizitat.

sunt suparat am sters o gramada de poze ...nu o mai am decat pe asta cu prieteni mei! gata aici inchei si multumesc pt felicitari si ca ma sustine-ti!

[...]

Bravooooooooo, ma insurateilor!! Asta da luna de miere!

Gory, multumim ca te tii de cuvant si ca -asa cum ne-ai promis- ne povestesti si ne si arati in fiecare zi pe unde-ati mai fost, ce-ati mai vazut, ce-ati mai facut! Acum asteptam cu sufletul la gura impresii si pareri din Praga!

Drum bun s-aveti si sa ai grija de Ana!

P.S.: Presimt ca o sa va mai aud de cateva ori ca ziceti " ne place aici atat de mult, incat nu vrem sa mai plecam! aici ne mutam " :laugh: