Sari la conținut

125 milioane revolutii


Postări Recomandate

In timpul unei linii foarte drepte si mai mult decat interminabile prin taigaua rusa, caldura, vibratiile motocicletei si viteza ametitoare de 90km/h constant mi-au dat ideea sa socotesc ce efort face, si extrapoland, ce efort o sa faca, motocicleta mea in drumul pe care o port si ma poarta. Asa ca am estimat cate rotatii sunt. Nu ma intrebati cum am socotit exact pentru ca nu are logica, dar mi-a placut alarmismul traducerii ad-literam din engleza.

Povestea lunga pe scurt, am plecat si noi in Mongolia. Cu ajutorul multor prieteni, cu aventuri la plecare si intoarceri din drum, cu probleme tehnice si logistice, cu urmarire in direct a evolutiei. cu stiri, twitter si alte gadgeturi web, dar din pacate mai subtire cu pozele si povestile pentru ca nu avem calculator cu noi si netul in zona asta nu prea e deloc la indemana.

Da, stiu, destinatia e deja "fumata", si spun asta referindu-ma nu la Mihai ci la cati mongol-rally-isti am intalnit pe drum deja. Si nu am ajuns decat la 4000km de casa, in rusia la Samara, unde datorita unor motociclisti deveniti prieteni avem casa, masa, internet si ceacea(vodca abhaza).

Mai multe despre mine si Mark puteti urmari aici: www.samo.ro/buub/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrucat suntem direct interesati de aceasta tura, eu si prietenii mei va uram drum bun cu cat mai putine aventuri neplacute si va asteptam cu cat mai multe informatii.

Avem aceeasi idee si constatam cu placere ca exista mai "nebuni" ca noi, care deja au pus-o in aplicare. :huh:

 

:rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...