Jump to content

bagat in mormant de un motociclist

Recommended Posts

asta este una din cele mai mari tampenii pe care le-am auzit in ultimul timp.

urmeaza sa citim in ziarul de mare angajament stiri despre enduristul nebun care a sicanat o combina pe camp, facandu-se ca intra in ea si combina, saraca, s-a rasturnat pe loc drept, ca si despre scuteristul inconstient care a deturnat coloana oficiala a primului ministru, facand slalom pe autostrada printre masinile antemergatoare, rupandu-le oglinzile. pe o roata.

Doamne, mare Ti-e gradina...

acuma, lasand gluma la o parte, Dumnezeu sa-L odihneasca pe decedat.

Dar nu cred ca a murit din cauza vreunui motociclist care l-a sicanat...

• Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

dovada ca chuck norris merge si pe motocicleta.

si`au gasit si astia ce oteveisme sa mai publice. totusi...cine`i mai cumpara in ziua de azi?!?!?!

vai ce pana maiastra aista ziarist , ma nu cumva el si martorii aia sunt intr-un cenaclu literar si au zis sa o puna de un basm ??

stau si ma minunez si imi dau seama ca mai bine chiuleam naibii la orele de fizica ca am invatat ca boul degeaba , in realitate legile fizicii sunt altfel .

da ia ce stau si nu fac eu mai bine o proba poate ziarisdul si martorii au dreptate , ma sui pe motor si ma duc pe autostrada sa fac o haiducie cu un tir de ala de cara pepeni sa il pun naibii cu rotile in sus ca nu mai verzituri aduc in piata la mine . daca ma iau dupa poznasii aia trebuie sa reusesc bag colea vreo 140-150 la ora apuc tirul de bara din spate si dau de azvirlitea cu el de dracii il ia , adica ce motoristul a putut asa din nimic ca a trecut pe linga automobil sa asvirle masina de parapete si eu nu pot ??? daca nu merge ma sui la 180 si il iau din lateral tot il pun eu cumva cu rotile in sus .

Legile fizicii au fost abolite prima data in statul California (sau macar in satul Hollywood din acel stat) de circa 15-20 de ani de la filmele de actiune cu Schwartzenegger, Bruce Willis, etc. Nu stii deja ca un autobuz poate sa mearga cu 50mph si sa sara pe un pod neterminat circa 50m si sa aterizeze pe partea cealalta fara probleme (asta era cu Sandra Buluc :laugh:). Trebuie sa intelegi ca exista doua stiinte antagonice: fizica si marketingul. Fizica si normalitatea inseamna plictis, audienta se creste prin senzational si una din metodele preferate pentru a crea senzational e sa sfidezi fizica.

Din tot articolul de acolo interesant e doar postul #9 de la comentarii, unde un pasager de masina depasita de respectivul relateaza ca in momentul respectiv isi dadea cu parerea ca la cumn conduce asta nu ajunge departe, si nici nu a apucat sa-si termine fraza si ala a facut buf.

Oricum nu stiu ce cauta porcaria asta gen Can-can la accidente, asa ca zboara...

Exact reactia asteptata din partea majoritatii. Mai mult ca sigur s-a inflorit de pe la ziar, dar trebuie sa fie un sambure de adevar pe acolo. Am intalnit in trafic si motociclisti care sicaneaza soferii, eventual care lovesc masinile sau aplica tactica "ia-i oglinda la fraier", dar in acelasi timp am intalnit si soferi ca s-au speriat cand am ajuns in spatele lor cu motoru turat si au luat brusc dreapta de volan. N-a zis nimeni ca a existat vreun contact, dar totusi a fost un accident in care unii spun ca o parte din vina morala a avut-o si si un motociclist. E un fapt, iar unii incearca sa fabuleze si sa ia apararea unui posibil vinovat. Multa sanatate si vedeti-va de treaba in trafic!

povestile sunt inventate .. am fost astazi la inmormantare .. il cunosteam personal .. s-a vehiculat o defectiune tehnica ... ca , conduea ca nebunul ... ca nu stiu ce motociclist ... presa inca odata mananca ce zic astia de la mafia .. pana nu isi revine pasagerul din drepta .. care a suferit un soc si inca nu si-a revenit nu se va stii cu siguranta ..

Dumnezeu sa il ierte ...

vorbele si regretele sunt degeaba ...

niste labari mincinosi toti.

Mesaj completat

Bine ca nu a sicanat vreo RABA, iar maine poimaine vezi - trenul accelerat 744 galati - bucuresti nord a deraiat in apropiere de localitatea faurei dupa ce la o bariera mecanicul de locomotiva a fost sicanat de o motocicleta verde... :laugh:

Mesaj completat

legat de incident, cred ca soferul mort era mai demult sicanat la creier de omuleti verzi

poate-l premiem pe autor... fiecare cu ce vrea/poate :laugh:

Mesaj completat

titlu de ziuar:

Ionuț Vârciu, fratele lui Liviu de la L.A., băgat în mormânt de un motociclist

si care e faza?

si daca e fratele lu' titi din carpati are alte drepturi?

a murit la fel ca multi altii despre care nu scrie in ziar.

o sa aiba altfel de dreptate, altfel de ce anume?

Edited by jonlup
Suna a fabricatie, ca sa nu zica k ar fi fost vina mortului, altfel nu platesc asigurarile :laugh:

Cea mai plauzibila afirmatie.

Apoi mai este si nevoia de trafic a site-urilor de rahat. Si cum sa-ti generezi trafic? Te ei de motociclisti, ca ei sunt multi si uniti.

Pe baza traficului generat, iti vinzi reclama pe site mai scump. Si uite asa se fac bani.

Eu zic ca ne agitam degeaba.

Faza cu trasul de volan, poate fi plauzibila. Acu' cateva week-end-uri am fost la Targoviste cu pasager, si cu alti doi prieteni cu moto.

Intr-o comuna, am depasit o Solenta iar in momentul in care era paralel cu masina, proasta de la volan a pus semnalul de depasire si deja venea spre mine. Am claxonat-o si, ametita a tras dreapta de volan asa de tare incat era sa intre in sant.

Deci este posibil si un astfel de scenariu.

Intr-o comuna, am depasit o Solenta iar in momentul in care era paralel cu masina, proasta de la volan a pus semnalul de depasire si deja venea spre mine. Am claxonat-o si, ametita a tras dreapta de volan asa de tare incat era sa intre in sant.

Deci este posibil si un astfel de scenariu.

Cu asta cu speriatul sunt total de acord...am patit-o si eu pe drumul Caransebes-Hateg...pentru cine nu cunoaste, acolo sunt foarte multe portiuni drepte lungi (kilometri intregi de linie dreapta) si un asfalt ca in palma. Am initiat o depasire si la vreo 200 m mai in fata mai era un grup de 3 masini, bineinteles din fata nu venea nimic, vizibilitate vreo 2 km. Nu m-am mai repliat, am zis ca o sa-i depasesc si pe cei din fata si ma repliez dupa. In ideea de a-i constientiza pe cei 3 soferi din grupul mentionat ca vin din spate pe contrasens in depasire, am inceput sa blitzez continuu. Cum ma apropiam de ei destul de vertiginos, eram aproape convins ca ma vazusera si nu avea niciunul intentii sa intre in depasire. GRESIT!!!! Coloana (cei 3 ) circula cu o viteza de aprox. 150-160 km/h. Cand mai aveam cativa metri pana sa ajung in dreptul ultimei masini din coloana, il vad ca da semnal si intra brusc in depasire, exact in fata mea. Viteza era mult prea mare sa mai incerc sa franez, asa ca m-am infipt in claxon si am tras stanga pana pe marginea drumul pe contrasens (e destul de lat drumul acolo). Abia atunci m-a vazut soferul care initiase depasirea si probabil ca s-a speriat,nu stiu, dar oricum a fost foarte surpins ca eu eram acolo. INSTINCTIV, in secunda in care m-a vazut a tras dreapta de volan sa se replieze...problema era ca deja se afla in paralel cu cel pe care-l depasea, era cat pe ce sa-l trosneasca pe ala sa-l scoata de pe drum (la viteza cu care circulam toti era suficienta o atingere cat de mica). A realizat ca nu e bine ce a facut si a tras stanga de volan, acum venea spre mine. Dupa vre-o 2-3 manevre stanga - dreapta a reusit sa stabilizeze masina, eu trecusem deja de el si ma uitam in oglinda sa vad ce face.

Din fericire nu a facut nici o tampenie, a reusit sa tina masina pe drum.

Asadar, nu pot sa zic ce s-a intamplat defapt in acest caz...de sicanat nu cred ca a fost sicanat, dar se poate sa se fi speriat cand a trecut moto pe langa el si sa fi tras instinctiv de volan dreapta...oricum, pacat ca a murit.

RIP :laugh: :rock:

Știre clasica de Radio - ÂŞanț. La 80 - 90 km/ora cu cat venea masina de pe contrasens la care adaugam viteza masinii in care se aflau martorii, cat timp au avut acestia la dispozitie sa isi dea seama in mod obiectiv ca motocicleta sicana continuu masina? In plus, un asa-zis ziarist nu are dreptul sa dea un verdict in astfel de situatii. Doar un complet de judecata sau politia, in urma unei anchete, poate stabili daca motociclistul a fost vinovat sau nu de producerea accidentului.

Sunt scarbit de astfel de specimene care ajung sa formeze opinia unui public, oricat de putin numeros ar fi acesta. Ne-am umplut de asa-zisi jurnalisti pentru care raspunderea morala fata de ceea ce scriu si deontologia profesionala nu inseamna nimic. Obiectivitate complet redusa la tacere si un ton clar modelat de grave frustrari personale. Si ce e mai grav este ca lumea ia de bun ceea ce citeste. Iar ceea ce este si mai grav este ca acesta nu este singurul caz in care jurnalistii esueaza lamentabil. L-am observat noi fiindca e un domeniu care ne intereseaza. Dar astfel de articole, stiri deformate si opinii bagate fortat pe gatul publicului, apar mai des decat am fi tentati sa credem.

Presa romaneasca a ajuns la cele mai joase standarde iar credibilitatea ei e undeva la pamant. Nu mai exista dorinta de a fi o sursa de incredere, asa cum de-a lungul anilor am avut exemplul BBC-ului. Doar sa vindem, ziare, click-uri pe bannere, timp de antena umplut cu publicitate. Iar lumea rar va sta sa judece daca ceea ce afla este sau nu adevarat.

asta e... shit happenz . ceea ce mi se pare periculos este ca in mod sigur or sa fie catziva dintr cititorii ziarului in care a aparut articolul care vor crede ceea ce citesc

Nu imi pot inchipui, cum sa te aventurezi sa sicanezi cu motorul o masina. Nu are sens, diferente mari de greutate, protectii si nu faci decat sa iti risti viata. Acest lucru cade din start. Daca te sperii cand esti depasit, te sperii si de un rahat care se odihneste pe drum. Asta denota ca: nu te uiti in oglinzi sa monitorizezi traficul din spate, vorbesti la telefon, pipai vreun bulan sau mananci seminte. Poate duduiau boxele si a ramas surprins cand altul, fie el si pe motor, a indraznit sa il depaseasca si s-a aratat la geamul lui. Daca era atent la trafic si avea viteza adecvata banuiesc ca nu se intampla nimic. Ce vina are motociclistul ? Ca l-a depasit ? Si...cu ce a gresit? Vina e a lui a soferului, ca nu a adaptat viteza conditiilor de drum si trafic. P.S. Posibil sa fi fost si o competitie... si atunci acolo, cel cu masina sa fi pierdut. In orice joci in care te bagi, castigi sau pierzi, numai ca acum miza a fost viata. Chiar daca ai masina bengoasa, nimeni nu iti garanteaza ca automat esti si un as al volanului. E doar o inchipuire.

niste labari mincinosi toti.

Mesaj completat

Bine ca nu a sicanat vreo RABA, iar maine poimaine vezi - trenul accelerat 744 galati - bucuresti nord a deraiat in apropiere de localitatea faurei dupa ce la o bariera mecanicul de locomotiva a fost sicanat de o motocicleta verde... :rock:

:laugh: :wacko: Buna,asta buna :)

"Ionuț Vârciu nu avea viteză foarte mare, însă era Âşicanat continuu de o motocicletă verde, care l-ar fi Âşi acroÂşat la un moment dat"

motocicleta care acroseaza masina............................................

masina se rastoarana si motorul pleaca mai departe

X FILES...............

o sa auzim in curand de deturnari de avioane cu motocicleta pe pista..... a depasit avionul pe sub aripa stanga in timp ce acesta se pregatea de decolare , a pus o frana teribila in fata lui, pilotul avionului speriat fiind de bestia de metal din fata rotii fata a iesit in decor :laugh:

Si cu motociclistii accidentati sau mai rau si cu autorii care au fugit de la locul accidentului cum ramane? Viata e cruda si cu unii si cu altii. Ghinion de nesansa ar spune unii. Regretabil dar asta este viata. Utopia e departe. RIP!

eu zic sa.l luam pe papagalul de ziarist cu stirea

sa.l dam pe moto cateva zeci de km si in paralel cu o masina sa incercam o acrosare

sa vada cacatul cum e can un motor acroseaza un obiect static sau in miscare

"Ionuț Vârciu nu avea viteză foarte mare, însă era Âşicanat continuu de o motocicletă verde, care l-ar fi Âşi acroÂşat la un moment dat"

motocicleta care acroseaza masina............................................

io cred ca de fapt i-a bagat motociclistul o mana pe volan, i-a apasat genunchiu stang, a schimbat a III-a apoi a apasat genunghiu drept apoi a tras de volan spre dreapta si asta a fost... rumburak...(ala care isi lungea mana in serialul arabela)

Mesaj completat

+ ca, Kawa e Kawa, masina e masina, care e mai tare, huh?

a dat ala un cot in portiera de-a pierdut ala controlu la masina (asta daca il avea din capul locului, ca nu se stie)...

sau plm, s-o fi strambat urat cand a ajuns in dreptu lui, daca arata asa...F-35-helmet.jpg si eu ma speriam

eu zic sa.l luam pe papagalul de ziarist cu stirea

sa.l dam pe moto cateva zeci de km si in paralel cu o masina sa incercam o acrosare

sa vada cacatul cum e can un motor acroseaza un obiect static sau in miscare

Ziaristul ar refuza din start. Si nu neaparat fiindca i-ar fi frica, dar pana si el isi da seama cat de trasa de par este stirea.

Mesaj completat

Si se pare ca nu este singura data cand Cosmin Zaporojan a scris articole subiective. Cu o alta ocazie si la alt subiect, cineva comenta despre stirile lui:

Desi se gasesc destui critici de “film” care sa scrie repejor ca e cioara vopsita, ca locuinta ieftina nu-i ieftina deloc, ba unii chiar avansand si cifre, trebuie spus ca, la modul cel mai corect, pretul este unul mic in comparatie cu piata imobiliara. Cosmin Zaporojan de la Cuget liber face un rationament intunecat, bazat pe o informatie initiala eronata. Ma straduiesc sa cred ca a facut-o cu buna credinta. Avanseaza cifra de 50.000 de euro ca pret al unui apartament de pe piata libera. Asta este ca-n bancurile de la Radio Erevan. Sigur ca da, dar apartamentul ala are in jur de 40 de metri patrati suprafata, nu 70. Apoi, nu este nou si are vreo patruzeci de anisori de cand a fost construit.

"Ionuț Vârciu nu avea viteză foarte mare, însă era Âşicanat continuu de o motocicletă verde, care l-ar fi Âşi acroÂşat la un moment dat" :laugh: :rock: :wacko: e tare

Edited by freak

Aberatie mai mare ca asta n-am auzit de cand ma stiu.

Pacat de el ca a murit,nu e o bucurie pentru nimeni o asemenea intamplare,dar sa scrii asemenea SF-uri.....Vorba lu' Uzi:"Hai da-o ba-n ....."

Uitati-va la fata "ziaristului" si e de-ajuns.Se subintelege din ce categorie face parte.

Sursa Cancan`ul de azi : "joi, 06 august 2009

Necropsia lui Ionut Varciu a aratat ca fratele cantaretului era beat in in momentul in care a pierdut controlul volanului masinii sale provocand un accident care i-a provocat moartea.

Rezultatele primite astazi de Politia Rutiera au relevat faptul ca Varciu avea o alcoolemie de 1,75 la mie.

Ionut Varciu Serbanescu avea 30 de ani si era angajat ca sofer la Inspectoratul pentru Situatii de Urgenta Dobrogea." No comment

Sursa Cancan`ul de azi : "joi, 06 august 2009

Necropsia lui Ionut Varciu a aratat ca fratele cantaretului era beat in in momentul in care a pierdut controlul volanului masinii sale provocand un accident care i-a provocat moartea.

Rezultatele primite astazi de Politia Rutiera au relevat faptul ca Varciu avea o alcoolemie de 1,75 la mie.

Ionut Varciu Serbanescu avea 30 de ani si era angajat ca sofer la Inspectoratul pentru Situatii de Urgenta Dobrogea." No comment

C.C.T.D. sau Q.E.D.