Jump to content

Accident

tiptil1
 Share

Recommended Posts

Cica aseara un pustan fara permis, fara casca, proba o motocicleta cu 150km/h si s-a infipt intr-un maxi taxi. Din cate am inteles baiatul este in stare grava, coma and shit... Nu este cunoscut printre motociclisti.

Cine stie mai multe? ;)

motoru era un gsx750f rosu de prin 94-95. baiatu e destul de grav . eu il cunosteam . ;)

informatii direct de la una din rudele lui:

a fost operat si este mult mai bine acum. a inceput sa isi revina din anestezie sa miste mainile picioarele si din cate au spus medicii e bine acum numai ca tre sa stea sub supraveghere.

filmuletu e cel real dar nu a murit

;)

Un copil dement si prost care nu merita nici un pic de atentie , incepator , motociclist ,cuvintele astea sunt prea mari pentru el,un nimeni care sa urcat pa o bestie sa se dea mare pa strada pe la el ,(i-mi pare rau numai pentru familia lui ) daca nu patea asta patea altceva .

sunt 2 accidente diferite, in cel de la stirile protv a fost implicat alt motociclist.

Edited by RaduSPR

Mai Aladine, inteleg ca ESTI BAD, dar da-o-n piz*a ma-sii de treaba. E de condamnat faptul ca n-avea casca si ca ii dadea tare, dar cand accidentul s-a soldat grav, nu mai e nevoie sa vina lumea si sa spuna "asa i-a trebuit!"..Suntem oameni,ce dracu'?!. Constient-inconstient,nu trebuie sa mai venim si noi sa-l condamnam. Sa dea Domnu' sa-si revina.

Daca baiatul asta vecin cu mine e pustan,tu Robert esti la generala.

Dan,stai linistit ca nu dorea sa impresioneze pe nimeni,nu mai judecati de parca vedeti prin filtru protv.

Azi noapte a fost dus la bucuresti pentru stabilizare.

Hai sa nu ne umflam in pene ca suntem mari motociclisti,soferii neatenti,mai ales astia de maxi-taxi sunt o problema.

Putea fi oricare dintre noi in locul lui asa ca luati aminte.

Haideti sa ne lamurim..sunt 2 cazuri diferite? doua accidente? unii sustin ca baiatul este un tanar incepator, ma gandeam ca e unul din baietii cu care am dat examen pt ca-i stiu pe toti care urmau sa-si obtina permisul in intervalul aprilie-iulie.

Nu a murit,nu a fost vina lui si nici nu a avut 150 km/h,pentru impactul ala sunt suficienti 40-50 km/h.

Soferul de maxi taxi nu a acordat prioritate de dreapta !Filmarea se pare ca este de la accident.

Este un baiat pe care-l cunosc de 20 de ani,nu este nici copil nici teribilist nici incepator.

Mesaj completat

Poza facuta de mine

post-953-1250081972_thumb.jpg

Un coleg a vazut life accidentul. A zis ca respectivul a iesit dintr-o curte cu moto, a oprit si dupa aia a demarat in tromba de langa el... (colegul era cu masina in trafic). Zice ca nu avea casca si era la bustul gol... Si mai zice lumea ca avea si viteza... Dar vorba lui Rudi... in conditiile date si la 40 

la ora si tot era de rau...E nasol cand se intampla, dar nu are circumstante atenuante... Iar de astia cu maxi taxi sa va feriti, ca parca sunt facuti de-o mama toti (retardata mama)... Insanatosire grabnica baiatului... Cred ca si-a luat lectia (poate cam prea aspru)...

Asfalt uscat tuturor...

Chiar....baietel...pustan... :D e nene in toata firea ;) .....si si-o cam merita...rudi nu uita de "micile lui curse"...care le facea in cartier cu masina ;) ....si da nu avea casca...asa ca impresiona :lol: e mai interesant cand iti flutura parul in vant

Mesaj completat

Si cum se face mai Rudi ca esti mereu prin preajma cand se intampla un accident?? :D

Edited by PBK

Ma dau prin acel cartier de la 12 ani cu orice motor care-mi pica-n mana..

De vreo 7 ani nu-mi mai flutura parul prin vant ptr. ca nu mai este.

Apar la orice accident din cauza ca ma cunosc multe persoane si sunt sunat din cauza asta.

Sa-i uram sanatate baiatului si sa avem grija la oligofreni !

Anca,vezi ca am un motor cu lowering kit pe spate..o chestie ptr.lasat pe burta orice motor..deci te poti urca chiar pe hayabusa !

Edited by Rudi

eni niuz?

eu am zis ce am auzit, de asta am si deschis topicul, sa ma lamuresc ! sanatate pt bust naked rider ;)

Ieri a fost i-a fost scos un hematom de pe creier,dupa ce isi revine din operatia asta urmeaza splina si ficatul.

OPINIA, Joi, 13 august 2009

Motociclist, in stare grava dupa un accident rutier

<Marti seara, in jurul orei 20.00, pe strada Horticolei din municipiul Buzau s-a produs un alt accident de circulatie.

Din cercetarea efectuata la fata locului de echipa operativa, s-a stabilit faptul ca, in timp ce conducea un microbuz din directia Bulevardul 1 Decembrie 1918 catre strada Dorobanti, un buzoian de 42 de ani nu a acordat prioritate de trecere unei motociclete, la efectuarea unui viraj la stanga si a intrat in coliziune cu aceasta. In urma accidentului, motociclistul, un tanar de 24 de ani, a suferit leziuni ce au impus internarea in Spitalul Judetean Buzau. Ulterior, tanarul a fost transferat la Spitalul Clinic de Urgente Floreasca, Bucuresti. >

Deci nu mai aberati si nu mai dati cu presupusu'...mergeti la surse sigure... ;)

Insanatosire grabnica tanarului si betie crunta la Breaza... ;)

Si mai nou...traiasca ENDURO...ca tare fain mai e...si sa ne traiasca tara cu muntii ei...cunoscatorii stiu de ce... :D

Edited by Norsemann

Ma dau prin acel cartier de la 12 ani cu orice motor care-mi pica-n mana..

De vreo 7 ani nu-mi mai flutura parul prin vant ptr. ca nu mai este.

Apar la orice accident din cauza ca ma cunosc multe persoane si sunt sunat din cauza asta.

Sa-i uram sanatate baiatului si sa avem grija la oligofreni !

Anca,vezi ca am un motor cu lowering kit pe spate..o chestie ptr.lasat pe burta orice motor..deci te poti urca chiar pe hayabusa !

Hai ma ca am glumit ;) ..stiu care e treaba cu tine prin cartier si nu vorbeam de tine cand am spus de "pletele in vant" :D

Hayabusa??deci pot sa-i fur motorul lu' elvis ;)

Mesaj completat

Sanatate baiatului.

Edited by PBK

Dan,stai linistit ca nu dorea sa impresioneze pe nimeni,nu mai judecati de parca vedeti prin filtru protv.

Hai sa nu ne umflam in pene ca suntem mari motociclisti,soferii neatenti,mai ales astia de maxi-taxi sunt o problema.

simt nevoia sa ma cc pe mine :deci prietene Rudi nu compara "cascadorul"cu Robert si cu mine care am facut basici la poponeata in sa,VORBIM DE NIMENI ,DACA VREAU INTRU IN 69 DE MAXITAXI IN 5 KM si toate incidentele din vina lor . eu te inteleg ca este vecinul tau dar pentru mine este un nimeni inconstient si dement si atat prietene .. CAT DESPRE PEDEAPSA PREA ASPRA NICI NU POATE FI VORBA PENTRU CA ASA A VRUT DUMNEZEU SI NU JUDECAM NOI, NISTE MURITORI, NU?........... STIE DUMNEZEU DECE LA TRANTIT IN HALUL ALA ,CINE STIE PE CINE A TRANTIT SI EL LA RANDUL LUI,NU AVEM CUM SA STIM,STIE DUMNEZEU .

Mesaj completat

simt nevoia sa ma cc pe mine :deci prietene Rudi nu compara "cascadorul"cu Robert si cu mine care am facut basici la poponeata in sa,VORBIM DE NIMENI ,DACA VREAU INTRU IN 69 DE MAXITAXI IN 5 KM si toate incidentele din vina lor . eu te inteleg ca este vecinul tau dar pentru mine este un nimeni inconstient si dement si atat prietene .. CAT DESPRE PEDEAPSA PREA ASPRA NICI NU POATE FI VORBA PENTRU CA ASA A VRUT DUMNEZEU SI NU JUDECAM NOI, NISTE MURITORI, NU?........... STIE DUMNEZEU DECE LA TRANTIT IN HALUL ALA ,CINE STIE PE CINE A TRANTIT SI EL LA RANDUL LUI,NU AVEM CUM SA STIM,STIE DUMNEZEU .

Mesaj completat

simt nevoia sa ma cc pe mine : IN KILOTI PE MOTOCICLETA SI FARA CASCA =SA MA VADA LEANA ;BASINI ;PROSTIE;POSIBIL ACCIDENT FOARTE GRAV deci prietene Rudi nu compara "cascadorul"cu Robert si cu mine care am facut basici la poponeata in sa,VORBIM DE NIMENI ,DACA VREAU INTRU IN 69 DE MAXITAXI IN 5 KM si toate incidentele din vina lor . eu te inteleg ca este vecinul tau si nu trebue sa ma inkin la nimeni sa nu te superi tu, pentru mine este un nimeni inconstient si dement si atat prietene .. CAT DESPRE PEDEAPSA PREA ASPRA NICI NU POATE FI VORBA PENTRU CA ASA A VRUT DUMNEZEU SI NU JUDECAM NOI, NISTE MURITORI, NU?........... STIE DUMNEZEU DE CE LA TRANTIT IN HALUL ALA ,CINE STIE PE CINE A TRANTIT SI EL LA RANDUL LUI,NU AVEM CUM SA STIM,STIE DUMNEZEU POATE A FOST O LEKTIE POATE-SI REVINE SI MERGE MAI BINE CA NAKE INTR-O ROATA DUMNEZEU STIE

Mesaj completat

simt nevoia sa ma cc pe mine : IN KILOTI PE MOTOCICLETA SI FARA CASCA =SA MA VADA LEANA ;BASINI ;PROSTIE;POSIBIL ACCIDENT FOARTE GRAV deci prietene Rudi nu compara "cascadorul"cu Robert si cu mine care am facut basici la poponeata in sa,VORBIM DE NIMENI ,DACA VREAU INTRU IN 69 DE MAXITAXI IN 5 KM si toate incidentele din vina lor . eu te inteleg ca este vecinul tau si nu trebue sa ma inkin la nimeni sa nu te superi tu, pentru mine este un nimeni inconstient si dement si atat prietene .. CAT DESPRE PEDEAPSA PREA ASPRA NICI NU POATE FI VORBA PENTRU CA ASA A VRUT DUMNEZEU SI NU JUDECAM NOI, NISTE MURITORI, NU?........... STIE DUMNEZEU DE CE LA TRANTIT IN HALUL ALA ,CINE STIE PE CINE A TRANTIT SI EL LA RANDUL LUI,NU AVEM CUM SA STIM,STIE DUMNEZEU POATE A FOST O LEKTIE POATE-SI REVINE SI MERGE MAI BINE CA NAKE INTR-O ROATA DUMNEZEU STIE

Mesaj completat

.

Mesaj completat

Mesaj completat

Mesaj completat

Mesaj completat