Sari la conținut

Accidente !


draqqora
 Share

Postări Recomandate

nici nu stiu cum sa incep....ieri, pe valea muresului au avut loc 2 acidente....unul in jur de ora 3 pe valea conopului, un motor incercand sa depaseasca o masina (cu numere de germania) s-a trezit cu masina in fata lui, soferul la randul lui vroia sa depaseasca.....doar ca nu s-a asigurat la efectuarea manevrei.....va dati seama ce a urmat....partea cea mai rea e ca soferul in cauza nu s-a oprit, ci a preferat sa o stearga miseleste sperand ca nimeni nu i-a vazut numerele....numai ca nu a fost asa......de ghinionul motociclistului cu pricina am aflat(de la sotia acestuia) in timp ce eram la judetean la urgente cu un coleg de 2roti care a cazut aproape de locul in care motociclistul de mai sus a avut accidentul,intr-o situatie asemanatoare.....diferenta de cel de mai sus e ca amicul meu a alunecat intr-o curba pe nisipul de pe drum(probabil cazut dintr-un camion) si s-a izbit de un copac cu spatele afectandu-i serios coloana......sper din tot sufletul sa nu ramana cu sechele iar diagnosticul sa fie fie favorabil....este foarte greu sa-ti vezi prietenul intr-o asemenea situatie....foarte dureros......pentru toti ceilalti colegi de drum ....un sfat...purtati echipament de protectie!.......probabil ca in cazurile celor doi asta a facut diferenta intre viata si moarte....pentru toti ceilalti......toate bune si asfalt fara nisip si soferi inconstienti..... :disappointed:

Editat de draqqora
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 817
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

nici nu stiu cum sa incep....ieri, pe valea muresului au avut loc 2 acidente....unul in jur de ora 3 pe valea conopului, un motor incercand sa depaseasca o masina (cu numere de germania) s-a trezit cu masina in fata lui, soferul la randul lui vroia sa depaseasca.....doar ca nu s-a asigurat la efectuarea manevrei.....va dati seama ce a urmat....partea cea mai rea e ca soferul in cauza nu s-a oprit, ci a preferat sa o stearga miseleste sperand ca nimeni nu i-a vazut numerele....numai ca nu a fost asa......de ghinionul motociclistului cu pricina am aflat(de la sotia acestuia) in timp ce eram la judetean la urgente cu un coleg de 2roti care a cazut aproape de locul in care motociclistul de mai sus a avut accidentul,intr-o situatie asemanatoare.....diferenta de cel de mai sus e ca amicul meu a alunecat intr-o curba pe nisipul de pe drum(probabil cazut dintr-un camion) si s-a izbit de un copac cu spatele afectandu-i serios coloana......sper din tot sufletul sa nu ramana cu sechele iar diagnosticul sa fie fie favorabil....este foarte greu sa-ti vezi prietenul intr-o asemenea situatie....foarte dureros......pentru toti ceilalti colegi de drum ....un sfat...purtati echipament de protectie!.......probabil ca in cazurile celor doi asta a facut diferenta intre viata si moarte....pentru toti ceilalti......toate bune si asfalt fara nisip si soferi inconstienti..... :D

 

Salutare ! :D

 

Sal .. am fost ieri peacolo cu Florian si am vazut unul din motoarele picate .. nasol .. :disappointed:

Daca stiti nr. de inmatriculare al microbuzului cu pricina, scrieti-l si aici .. poate ne mai intalnim in trafic cu el .. sa-l capacim oleaca .. :)

La politie l-ati dat ? .. l-au gasit ? .. :blbl:

 

Insanatosire accidentatilor ! :D :-L

 

Salutare ! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aproape bine.....fractura de coloana lombara.....dar e recuperabil....asa ca de data asta a avut noroc....4 saptamani imobilizare la pat si dup-aia usurel usurel........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

In aceasta seara in jur de ora 9 jumate sa produs un accident intre loc Sagu si Arad cu directia catre Arad, motociclistul care conducea un SUZUKI GSX-R de 1000cmc a murit la morga si se numste Adi sau mai bine spus NOPCEA..........il cunosteam personal R.I.P.

Se spune ca depasea o coloana de maisi. Atat stiu

 

cina mai stie detalii despre accident poate sa spuna aici

 

RIP :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum sa moara la morga?

amu am vazut la teveu...ca lor bagat in salvare...

 

sper ca nu o murit nopcea...

 

 

ii motoru lui ii casca lui....o murit ....nu stiu exact unde io asa am auzit....si acum am vb cu cineva care o fost acolo si imi spune ca sa rupt in 2....... :) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai zi mai multe... :|

stiu ca el o fost ca i`am vazut motoru la tv....

 

:D

 

 

El e .. da .. a murit .. am vb cu Paul care ii era cel mai bun preiten si a vb cu Politia.

A depasit coloana si s-a lovit frontal cu un camion de pe contrasens .. a murit pe loc ..

Nu stim de ce nu a reusit sa intre printre masini sau sa opreasca la timp ..

 

Dumnezeu sa-l ierte ..

 

:) :) :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda....il sun maine nu`l mai stresez si io amu...

 

 

ok

 

maine io ma duc la priveghi o sa vb cu mai multi sa vedem la ce ora sa ne intalnim......o sa fie postat aici

 

noapte buna tuturor .........................

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum am ajuns si eu de la locul accidentului....Trist.... parca acuma stateam cu el la masa la terase si glumeam si radeam................ :) Dumnezeu sa il ierte.... inca nu pot sa cred ca Nopcea a murit........... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum am ajuns si eu de la locul accidentului....Trist.... parca acuma stateam cu el la masa la terase si glumeam si radeam................ :) Dumnezeu sa il ierte.... inca nu pot sa cred ca Nopcea a murit........... :)

 

trist...Dumnezeu sa-l odihneasca!

http://www.aradon.ro/stiri/arad/articol/sc...081002-10484712

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...