Sari la conținut

Accidente !


draqqora
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 817
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

AM RUGAMINTEA CA MACAR AICI SA VA ABTINETI DE LA COMENTARII AIUREA DIN RESPECT PENTRU CEL CE-A FOST !

 

 

Nu ma intelege gresit,caci nu am spuso k p o critica,ci k o probabilitate d ratare a inkdrari pe banda lui,cu cateva pagini in urma a fost o intrebare ,,cum nu a reusit sau nu a avut timp s se inkdreze,,

scuze c nu am precizat mai dtaliat k s nu se inteleaga gresit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu il cunosteam personal, doar il mai vedeam in trafic, dar m-a socat accidentul sau si imi pare sincer rau.

Dumnezeu sa-l odihneasca! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad o multime de articole si filmari , tot nu imi vine sa cred k baiatul cu care radeam si ne distram p terasa acum nu se mai afla printre noi :) ...................trist si cu adevarat socant.Dumnezeu sa-L ierte si prin acest mesaj rog cat mai multi prieteni si cunostinte sa vina deseara pentru ai aprinde o lumanare celui care acum goneste pe 2 roti in lumea cealalta :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e trist...pe zi ce trece tot mai multe accidente ...e infiorator...

avand in vedere ca dupa spusele politistilor nu au fost urme de franare ...e clar ca ..cel cu camionul ...nu avea nimic reflectorizant...ca sa poata fi observat ... condoleante familiei...pacat de el ca era tanar ...si modul cum s'a dus a fost groaznic ...:|:D...RIP :) :) :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..e clar ca ..cel cu camionul ...nu avea nimic reflectorizant...

Si asta ce e, dupa parerea ta?

 

 

 

Si mie imi pare extrem de rau de cele intamplate, dar eu cred ca a facut o greseala care i-a fost fatala

Cine are ceva experienta pe 2 roti stie despre ce vorbesc: un calcul gresit, o greseala de estimare a distantei in raport cu viteza, si esti in lumea celor drepti

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce sinistru poate sa sune lopata aia cu care se razuieste ceva de pe asfalt...... :) :)

dap,asa e .si cand te gandesti ca e rest din ceva uman,care cu ceva ore mai inainte era destul de zdravan si conversa cu cineva,apoi brusc doar un trup spulberat ce zace fara miscare!de-a dreptul infiorator!un sfat cat se poate de prietenesc si cu mult respect fata de voi il dau:nu confundati strada cu circuitul!nu incercati sa va afirmati cu un motor!nu exagerati cand sunte-ti si singuri pe linie dreapta,caci moatrea sta si asteapta ca un leu cautand pe cineva sa apuce.nu lasa sa te cuprinda valul care te duce la moarte.asa nu vom apuca decat sa spunem:Dumnezeu sa-l ierte!iar ceea ce ne-am imaginat cu totii la inceput nu-i decat o idee care isi pierde din valoare odata cu increderea pe care fiecare din noi si-o face si crezul in motorul sau.pacat ca a incheiat asa de tanar socotelile cu tot ce cuprinde viata. :D :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi am fost vreo 50 de moto la priveghi...si sunt sigur ca Adi ne vede de undeva de sus..... am vazut o multime de oameni intristati...... insa am vazut o Mama indurerata care isi plangea fiul fara incetare... DUREROS... ne ruga sa nu lasam o simpla pasiunea sa ne ia viata... ca apoi sa producem atata suferinta.....ma emotionat la culme... si Adi acolo .....RECE.....tot asteptam sa zambeasca asa cum il stiam......... dar realitatea era alta... :) .... trebuie sa invatam ceva din tot ce sa intamplat... Dumnezeu sa il ierte. RIP ADRIAN NOPCEA......

PS Duminica sper sa fim peste 100 de moto la ultimul lui drum..... RIP :)

Editat de JVC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

depasirea coloanei este una dintre cele mai periculoase manevre posibile.

 

e posibil camionul sa fi avut masina in spate la ceva distanta si cine stie ce faruri o fi avut si aia.

viteza, era in depasire a vrut sa intre pe banda probabil l-a vazut tarziu si a incercat sa il depaseasca foarte aproape ma gandesc ca venea ceva din contrasens.

 

eu am avut noroc intr-o situatie asemanatoare, 2 tiruri+3 turisme in coloana era loc din fata si ma bag fac calcule ieseam undeva pe la limita... si mare surpriza cand sa intru pe banda in fata primului tir o rapciuga de dacie (si ala cu tiru un idiot era urcat pe dacia pensionarului).

am avut bulan am avut secunda aia necesara sa mai pot accelera, de atunci nu mai depasesc nici macar 2 masini odata.

 

nu vreau sa ma injurati, dar vreau sa mai realizeze unul sau altul ca este extrem de periculoasa depasirea coloanei.

 

Dumnezeu sa il odihneasca!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pacat ca s -a dus asa timpuriu!...rip adi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prea multe accidente mortale implicati moticlisti anul acesta, enorm!!!! numai in septembrie pe aceasi sosea stiu ca au fost 2 accidente moto mortale... prea multe... acum iar , mi-e si groaza de drumul ala deja cred ca o sa-mi schimb motorul sa merg pe langa drum printre porum floarea soarelui si ce o mai fi ....

 

R.I.P :rock: :rock: :blbl: :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vad de ce ar fi un comentariu aiurea, viteza mare nu contribuie la provocarea accidentelor ? Oricum, condoleante, sper sa ajung si eu diseara la priveghi.

 

condoleante si Dumnezeul sa il odihneasca,

da din pacate oricat de frumoasa ar fii viata pe doua roti , asemeanea evenimente , pe langa durerea pe care o aduce in suflet nu face decat sa ne reaminteasca cat de vulnerabili suntem , si ca viata este ceva trecator, si doar noi suntem cei care trebuie sa avem grija de ea, inca o data ODIHNESCASE IN PACE. :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...