Sari la conținut

Accidente !


draqqora
 Share

Postări Recomandate

Da , l-am intrebat pe fratemio ... si el mi-a spus ca este vorba despre fratele lui Csabi cu BMW-u F650 negru. ;)

Exact, el este....

@ rob_debruce: ai noutati despre el?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 817
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Exact, el este....

@ rob_debruce: ai noutati despre el?

 

Nope..am vorbit in schimb cu un prieten , tot Atti il cheama care-l cunoste si mi-a spus ca motorul este o Honda XL, eu am vazut motorul din spate pentru ca a fost tras de acolo si am avut impresia ca este Transalp. Azi nu sunt pe ambulanta sunt la urgente la municipal. Daca eram pe ambulanta ajungeam prin judetean si urcam pana sus la ortopedie. Cum am vesti despre el am sa va anunt. Sincer sper sa scape fara interventie chirurgicala dar dupa cum arata piciorul nu prea cred ;) .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A picat cu XL-ul, nu cu transalp.

La ortopedie a avut parte de tratament in dulcele stil romanesc.. Din cate am aflat d ela fratele lui, a picat dimineta la 6,20, iar la 19,00 la ortopedie inca NU II FACUSERA mai nimic! Adica doar un film si ghips, chiar daca fractura necesita tractare (oasele suprapuse sau cum se cheama).

Sa nu-ti vina sa-i bati pe ortopezi? Cu plm tii un om care vine cu o urgenta - aproape 12 ore si nu ii faci ce trebuie sa-i faci?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu-ti vina sa-i bati pe ortopezi? Cu plm tii un om care vine cu o urgenta - aproape 12 ore si nu ii faci ce trebuie sa-i faci?

;) Exact asa cum am stat si eu cu ghips provizorie din miercuri pana saptamana viitoare marti...

Duceti-l de aici,... parerea mea... oriunde altundeva numa sa nu lasati sa se opereze in arad.... Timisoara, Cluj, Ungaria,... oriunde...

Insanatosire grabnica!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vai de noi cu macelarii din spitale..Insanatosire grabnica biker-ului..

 

RESPECT ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A picat cu XL-ul, nu cu transalp.

La ortopedie a avut parte de tratament in dulcele stil romanesc.. Din cate am aflat d ela fratele lui, a picat dimineta la 6,20, iar la 19,00 la ortopedie inca NU II FACUSERA mai nimic! Adica doar un film si ghips, chiar daca fractura necesita tractare (oasele suprapuse sau cum se cheama).

Sa nu-ti vina sa-i bati pe ortopezi? Cu plm tii un om care vine cu o urgenta - aproape 12 ore si nu ii faci ce trebuie sa-i faci?

 

Am rectificat ca este vorba despre un XL..de unde stii ca necesita dispozitiv de tractiune? Ai vazut radiografia?Faptul ca s-a pus doar gips inseamna ca nu este asa grav..asta ar trebui sa ne bucure.

Editat de rob_debruce
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suzuki Galben. O Dacie papuc AR-04-GYW a intors peste linia continua din cate am inteles. Tot din cate am inteles, motociclistul e la spital cu picior rupt si posibila hemoragie interna.

 

Mesaj completat

post-14988-1278343790_thumb.jpg

post-14988-1278343821_thumb.jpg

post-14988-1278343904_thumb.jpg

post-14988-1278344117_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa-mi bag ....Nasoala situatie. Cine-i tipul ca sincer mobra nu o recunosc. Daca stie cineva de pe aici sa zica. Si de conservar ce sa mai zic... sa fie dus la oftalmolog caci nu cred ca sta bine cu vederea. Speram sa nu fie nimic grav. Hemoragia aia interna poate fi de la vre-un organ rupt. Asteptam vesti. Sanatate mobristului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost cu Gaby si cu BlackWolf ieri seara la spital sa ne interesam, a fost mai greu pt ca nu stiam numele motociclistului, dupa vreo jumatate de ora l-am gasit... nu am vb mult pt ca era in scaun cu rotile, cu un asistent la spatele lui in graba, au zis ca se mai fac investigatii, dar pana acuma pare ca nu are nimika in afara de vanatai si julituri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca i-au pus dispozitiv inseamna ca necesita.. iar acel dispozitiv i l-au pus abia seara, dupa ce a venit ciobi + parintii celui accidentat. Practic acolo daca nu dai ce si cui trebuie- stai si zaci ca nu te baga nimeni in seama...

Si nu, nu am vazut radiografia, dac Ciobi a vazut-o si mi-a spus clar, "oasele incalecate.. "

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"sunteti de acord cu euthanasierea cainilor vagabonzi sau cu sterilizarea ". - Orice, numai sa nu mai fie pe strazi si cat mai repede. Accidente ca astea au mai fost. Toate babele si ONG-urile cretine, ii vor pe strada, indiferent ca pot fi cauze in accidente, ca musca oameni, ca fac mizerie.

On: Refacere rapida omule si sper c-a murit javra.

Editat de blam
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"sunteti de acord cu euthanasierea cainilor vagabonzi sau cu sterilizarea ". - Orice, numai sa nu mai fie pe strazi si cat mai repede. Accidente ca astea au mai fost. Toate babele si ONG-urile cretine, ii vor pe strada, indiferent ca pot fi cauze in accidente, ca musca oameni, ca fac mizerie.

On: Refacere rapida omule si sper c-a murit javra.

Sunt foarte de acor cu lichidarea sau ducerea intr-un adapost a cainilor.In ultima vreme foarte multe zone ale orasului sunt dea dreptul invadate de caini care fug dupa biciclisti masini motoare tot ce incape si se iau dupa lume pe strada.Nu vreau sa fiu rau si sadic dar asta este o procedura normala.

Insanatosire grabnica,asteptam in continuare vesti,bune speram.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multa sanatate accidentatului!

 

off-topic: zilele trecute mi-a sarit si mie un caine in fata (eram pe un drum judetean si aveam cam 70 km/h), l-am evitat in ultimul moment...

De atunci ma gandesc: ce este mai bine sa faci in situatia asta? Sa franezi? Sa intrii in el fara frana? etc...

 

Eu la o prima analiza zic ca e bine sa il iei fara frana si fara sa te inclini... practic daca nu sare el, din izbitura treci peste, nu?

Editat de ruxi2k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

. practic daca nu sare el, din izbitura treci peste, nu?

Din pacate pentru bietul caine, asta e cel mai indicat: te ridici pe scarite (daca mai apuci) si te tii bine de coarnele vacii

Ce sa faci? e o situatie de tip "care pe care" :laugh:

Doar nu o sa ne sinucidem noi pentru supravietuirea speciei cannis vagabondus

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate pentru bietul caine, asta e cel mai indicat: te ridici pe scarite (daca mai apuci) si te tii bine de coarnele vacii

Ce sa faci? e o situatie de tip "care pe care" ;)

Doar nu o sa ne sinucidem noi pentru supravietuirea speciei cannis vagabondus

Cam asa-i ... depinde si ce motor ai ca sa iti reuseasca operatiunea. Cu o vitezana nu cred ca iti iese , cu un enduro ai mult mai multe sanse sa scapi nevatamat si cu putin noroc.

 

Eu anul trecut pe Valea Muresului , noaptea ... chiar cand venea masina din fata si ai momentele alea de vreo 3 sec cand nu vezi nimic am trecut peste un cannis vagabondus dinasta numa ca era deja mortus si banuiesc ca numai era intreg ... dar oricum nu m-am simtit bine deloc. :laugh: Dar am trecut cu bine peste el :D

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am caine, dar il tin in curte, cand ies cu el, il tin numai in lesa...

Imi plac cainii dar as face orice sa dispara vagabonzii de pe strazi, imi e frica ca ma musca, ca imi sar in fata moto, in fata masinii etc.

Numai bine,

hai sa inchidem off-topicul...

 

Mesaj completat

acum o sapt. discutam despre caine in fata moto.

si inevitabilul s-a produs

Pe drum de tara pietruit partial, in rest pamant si iarba, apare cainele, eu frana, opresc, trebuie sa trec pe langa el, accelerez, trec de potaie, franez usor, aluneca fata, moto pe partea dreapta, eu sar de pe ea... in picioare.

Asa nervi aveam ca am inceput sa fug dupa caine, brusc nu mai imi era frica de el...

Moto a scapat doar cu mult noroi, fara altceva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aseara la ora 20,30 a avut loc un accident moto la iesirea din Arad pe drumul spre Pecica. Mobristul, F.I de 54 ani, cu un Harley merge pe drumul lui cand intr-o curba, un meserias cu un Logan depasea de zor pe contrasens.Ca sa evite un impact frontal, omul nostru a tras de ghidon si a iesit in decor.Rezultatul, fractura deschisa antebrat stang, mai multe contuzii pe abdomen si torace, mobra (superba) destul de avariata. Cel care a provocat accidentul, desi a vazut totul, nici macar nu a oprit :( , si-a continuat linistit drumul.Un sofer cu TIR'ul care a vazut ce s-a intamplat, a oprit si a chemat politia si ambulanta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sanatate motociclistului..,macar de iar fi luat nr.de la masina..,dar nu au avut contact; deci e romania...,iarasi nu plateste nimeni,daca putem sa-l ajutam cu ceva?,sa se anunte pe aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sanatate motociclistului..,macar de iar fi luat nr.de la masina..,dar nu au avut contact; deci e romania...,iarasi nu plateste nimeni,daca putem sa-l ajutam cu ceva?,sa se anunte pe aici.

Nu cred ca este cazul.Omul are finante sanatoase, mai are cateva masini printre care si un X6 :( Pentru motoare este doar pasiune si hobby. Ce ma uimeste in continuare este indolenta si nesimtirea oamenilor...adica il vezi pe omul asta ca s-a dus in sant si nici macar nu te intrebi daca nu are nevoie de ajutor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aseara la ora 20,30 a avut loc un accident moto la iesirea din Arad pe drumul spre Pecica. Mobristul, F.I de 54 ani, cu un Harley merge pe drumul lui cand intr-o curba, un meserias cu un Logan depasea de zor pe contrasens.Ca sa evite un impact frontal, omul nostru a tras de ghidon si a iesit in decor.Rezultatul, fractura deschisa antebrat stang, mai multe contuzii pe abdomen si torace, mobra (superba) destul de avariata. Cel care a provocat accidentul, desi a vazut totul, nici macar nu a oprit :( , si-a continuat linistit drumul.Un sofer cu TIR'ul care a vazut ce s-a intamplat, a oprit si a chemat politia si ambulanta.

 

 

sanatate multa si insanatosire rapida , numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cumva este italian si mai are si un ducati?

Astia, mai ales astia care fug de la locul faptei trebuie fugariti, prinsi si luati la o mama de bataie, deoarece in acest caz politia nu are ce sai faca ca nu s-au atins.

Din pacate asta este nivelul de civilizatie si mai ales de asumarea raspunderii care in ultimii ani nu mai exista deloc, fiecare face ce-l taie capu si nimeni nu raspunde.

In concluzie bine ca a scapat cu viata, restul....se rezolva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...