Sari la conținut

Accidente !


draqqora
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 817
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ce ma uimeste in continuare este indolenta si nesimtirea oamenilor...adica il vezi pe omul asta ca s-a dus in sant si nici macar nu te intrebi daca nu are nevoie de ajutor...

Cred ca le e frica de militia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce culoare era motocicleta?Se stie ceva nou despre starea lui?

Este un Harley alb, nou, motorul de 1,2l- omul l-a adus din state de putina vreme (el a avut mai multe motoare, nu este acesta primul).Starea lui generala era buna, aseara am vazut ca avea gips pus, cred ca a mers acasa totusi. Oricum omul era foarte dezamagit, a zis ca este a doua oara cand pateste asa ceva si a mai spus si ca renunta la motociclism.

 

Nu cumva este italian si mai are si un ducati?
nu este italian, am inteles ca se ocupa (s-a ocupat) cu masini, are sau a avut si ceva hummer :( Editat de rob_debruce
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Am fost cu Gaby si cu BlackWolf ieri seara la spital sa ne interesam, a fost mai greu pt ca nu stiam numele motociclistului, dupa vreo jumatate de ora l-am gasit... nu am vb mult pt ca era in scaun cu rotile, cu un asistent la spatele lui in graba, au zis ca se mai fac investigatii, dar pana acuma pare ca nu are nimika in afara de vanatai si julituri.

 

 

asa este.

multumesc pentru vizita de la spital. ma numesc Adi si stau in Micalaca. eu am fost implicat in accident. dupa o saptamana m-am externat din spital. din fericire nu am avut nimik rupt, nici oase, nici organe interne. am avut doar ceva cotuzii severe la fata si abdomen cum am picat pe burta. acum sunt in refacere. ma mai doare doar abdomenul unde am o vanataie cat toate zilele si ceva traume la muschii abdominali. in rest totul e bine. mai trebuie sa-mi fac un tomograf la Euromedic peste vre-o 20 de zile sa fie siguri medicii ca nu am nici o problema si in cutia craniana.

multumesc inca o data tuturor care si-au aratat interesul pe forum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa este.

multumesc pentru vizita de la spital. ma numesc Adi si stau in Micalaca. eu am fost implicat in accident. dupa o saptamana m-am externat din spital. din fericire nu am avut nimik rupt, nici oase, nici organe interne. am avut doar ceva cotuzii severe la fata si abdomen cum am picat pe burta. acum sunt in refacere. ma mai doare doar abdomenul unde am o vanataie cat toate zilele si ceva traume la muschii abdominali. in rest totul e bine. mai trebuie sa-mi fac un tomograf la Euromedic peste vre-o 20 de zile sa fie siguri medicii ca nu am nici o problema si in cutia craniana.

multumesc inca o data tuturor care si-au aratat interesul pe forum.

Ne bucuram ca esti bine. Bine ai venit printre noi Minutzu. Ochii cat cepele prin oras, viteza regulamentara si neaparat cand te urci pe mobra farul aprins, chiar si faza lunga. Sanatate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu sper din tot sufletul.

am fost astazi la I.M.L. si mi-a facut certificatul medical. stie cineva daca in urma vatamarii corporale am sa primesc de la asigurari ceva bani ? mai trebuie sa-mi fac o tomografie si e cam scumpa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da conform legii mai ales ca e vorba de despagubire pe rca-ul respectivului da poti cere daune.

 

cauta ordinul csa pe forum (postat de mine cred ca e pe la legislatie sau pe site-ul csa-ului) si te vei lamuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Il cunoaste cineva pe Paul Negarla? Are la mess militar_ar0332 si are la status message scris ca e in spital din cauza unui sofer inconstient. Ceva detalii? Bine de stiut cine e soferul si ce nr de masina are.

 

Cu ocazia asta as propune sa facem niste buline (cum au facut in Bucuresti cu cladirile cu pericol ridicat in caz de cutremur) eventual pe care sa scrie sofer inconstient si sa lipim bulinele pe masinile cu pricina. Nu poate fi vandalizare, cred ca legal nu au ce sa faca. Astia vor sa propuna tot felul de legi aberante pentru permise dar prostia si inconstienta nu au cum sa o inlature, in concluzie nu vom scapa de accidente, fie ca suntem pe 2 roti fie pe 4 sau mai multe!

Editat de tavy XT
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Il cunoaste cineva pe Paul Negarla? Are la mess militar_ar0332 si are la status message scris ca e in spital din cauza unui sofer inconstient. Ceva detalii? Bine de stiut cine e soferul si ce nr de masina are.

 

Cu ocazia asta as propune sa facem niste buline (cum au facut in Bucuresti cu cladirile cu pericol ridicat in caz de cutremur) eventual pe care sa scrie sofer inconstient si sa lipim bulinele pe masinile cu pricina. Nu poate fi vandalizare, cred ca legal nu au ce sa faca. Astia vor sa propuna tot felul de legi aberante pentru permise dar prostia si inconstienta nu au cum sa o inlature, in concluzie nu vom scapa de accidente, fie ca suntem pe 2 roti fie pe 4 sau mai multe!

il stiu eu, am trecut azi cu kato pe la spital , da el nu era la salon , am inteles ca e bine, nu e nimic grav, cateva contuzii si julituri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Il cunoaste cineva pe Paul Negarla? Are la mess militar_ar0332 si are la status message scris ca e in spital din cauza unui sofer inconstient. Ceva detalii? Bine de stiut cine e soferul si ce nr de masina are.

 

Cu ocazia asta as propune sa facem niste buline (cum au facut in Bucuresti cu cladirile cu pericol ridicat in caz de cutremur) eventual pe care sa scrie sofer inconstient si sa lipim bulinele pe masinile cu pricina. Nu poate fi vandalizare, cred ca legal nu au ce sa faca. Astia vor sa propuna tot felul de legi aberante pentru permise dar prostia si inconstienta nu au cum sa o inlature, in concluzie nu vom scapa de accidente, fie ca suntem pe 2 roti fie pe 4 sau mai multe!

 

//// Stau pe un pat de spital, in coltul meu, din cauza unui sofer inconstient. Motociclismul si-a platit din nou tributul! ////

 

 

 

---In alta ordine de idei, zi de vineri, 06 august 2010, orele 18.30, ma deplasam cu motorul pe DJ709, localitatea Seleus, mediu rural, din parcarea din stanga

 

sensului meu de mers se pune brusc in miscare un Opel Vectra AR 07 LBG, imi intra in fata la fel de brusc, franez puternic dar coliziunea nu mai poate fi

 

evitata. Atat eu cat si pasagera suntem proiectati prin aer pe la o inaltime de 3,5 m (dupa declaratiile martorilor oculari) dupa care ne izbim puternic de

 

asfalt/sol si ne pierdem cunostinta amandoi. M-am mai trezit la spital cu un pluton de medici in jurul meu care alergau dintr-o parte intralta; imi pierd din nou

 

cunostinta iar cand ma trezesc data viitoare vad pe piept niste ventuze cu cabluri ce duceau la un monitor... Strig la ei "Fata! Cum e fata? A murit?'' si

 

izbucnesc in plans. Imi raspund ''Linisteste-te, e bine! I se face radiografie la picior''. Nu ii cred si ma obsedeaza ideea ca am pierdut-o... Dau sa ma ridic, fara

 

sa mai tin cont ca eram legat de acele aparate dar ma fulgera instantaneu o durere groaznica in spate, cad inapoi... Dupa un timp ma transporta in salonul 209

 

de la neurochirurgie si imi aduc si fata...pansata, cu dureri dar in viata! Izbucnesc din nou in plans... Pana sambata dimineata am avut niste dureri groaznice,

 

imi ziceam ca mai bine mor decat sa mai indur asa ceva...groaznic! De sambata seara am inceput sa imi revin iar luni am soliciat externarea. Mai ramane sa

 

fac un examen tomograf pentru ca nu-mi mai aduc aminte multe chestii din timpul accidentului. Acum sunt mai bine, merg pe picioarele mele, functionez...

 

Urmeaza cealalta parte nasoala, asigurari, proces etc. Se pare ca mai am de trait! Bafta multa si multumesc tuturor care m-au vizitat sau mi-au trimis mesaje

 

de incurajare! ---

post-44358-1281459896_thumb.jpg

post-44358-1281459915_thumb.jpg

post-44358-1281459932_thumb.jpg

post-44358-1281459942_thumb.jpg

post-44358-1281459967_thumb.jpg

post-44358-1281459984_thumb.jpg

post-44358-1281459995_thumb.jpg

Editat de Robert_900RR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acesta e un caz fericit Paul. Mai ai de trait mult si bine. Ca si mine :baldy: . E bine ca s-a terminat doar cu atat. Nimic rupt doar julituri de la contactul cu asfaltul. Acum sa te recuperezi total si sa ai nervii tari. Cum te stiu eu, ii ai. Fara nicio grija ptr ca vei primi dauna totala pe mobra,echipament si de la idiotul ala cat poti. Alta data sa se uite de 10 ori inainte de a pleca de pe loc. Nu inseamna ca daca e drum mai putin circulat nu poate aparea ceva din senin. Sanatate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acesta e un caz fericit Paul. Mai ai de trait mult si bine. Ca si mine :baldy: . E bine ca s-a terminat doar cu atat. Nimic rupt doar julituri de la contactul cu asfaltul. Acum sa te recuperezi total si sa ai nervii tari. Cum te stiu eu, ii ai. Fara nicio grija ptr ca vei primi dauna totala pe mobra,echipament si de la idiotul ala cat poti. Alta data sa se uite de 10 ori inainte de a pleca de pe loc. Nu inseamna ca daca e drum mai putin circulat nu poate aparea ceva din senin. Sanatate!

 

Multumesc!

Mesaj completat

//// Stau pe un pat de spital, in coltul meu, din cauza unui sofer inconstient. Motociclismul si-a platit din nou tributul! ////

 

 

 

---In alta ordine de idei, zi de vineri, 06 august 2010, orele 18.30, ma deplasam cu motorul pe DJ709, localitatea Seleus, mediu rural, din parcarea din stanga

 

sensului meu de mers se pune brusc in miscare un Opel Vectra AR 07 LBG, imi intra in fata la fel de brusc, franez puternic dar coliziunea nu mai poate fi

 

evitata. Atat eu cat si pasagera suntem proiectati prin aer pe la o inaltime de 3,5 m (dupa declaratiile martorilor oculari) dupa care ne izbim puternic de

 

asfalt/sol si ne pierdem cunostinta amandoi. M-am mai trezit la spital cu un pluton de medici in jurul meu care alergau dintr-o parte intralta; imi pierd din nou

 

cunostinta iar cand ma trezesc data viitoare vad pe piept niste ventuze cu cabluri ce duceau la un monitor... Strig la ei "Fata! Cum e fata? A murit?'' si

 

izbucnesc in plans. Imi raspund ''Linisteste-te, e bine! I se face radiografie la picior''. Nu ii cred si ma obsedeaza ideea ca am pierdut-o... Dau sa ma ridic, fara

 

sa mai tin cont ca eram legat de acele aparate dar ma fulgera instantaneu o durere groaznica in spate, cad inapoi... Dupa un timp ma transporta in salonul 209

 

de la neurochirurgie si imi aduc si fata...pansata, cu dureri dar in viata! Izbucnesc din nou in plans... Pana sambata dimineata am avut niste dureri groaznice,

 

imi ziceam ca mai bine mor decat sa mai indur asa ceva...groaznic! De sambata seara am inceput sa imi revin iar luni am soliciat externarea. Mai ramane sa

 

fac un examen tomograf pentru ca nu-mi mai aduc aminte multe chestii din timpul accidentului. Acum sunt mai bine, merg pe picioarele mele, functionez...

 

Urmeaza cealalta parte nasoala, asigurari, proces etc. Se pare ca mai am de trait! Bafta multa si multumesc tuturor care m-au vizitat sau mi-au trimis mesaje

 

de incurajare! ---

 

 

 

 

SCHITA ACCIDENTULUI

post-44358-1281641628_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Painkill3r
N-am vrut sa mai fac un topic in plus ca si asa e jale pe forum, asa ca am sa postez aici.

 

Anul trecut in Martie am avut un accident moto (motor neinmatriculat, fara permis cat. A) si a venit organele de politie, poze, declaratii...etc. In 2 decembrie am avut procesul si atunci sa dat si sentinta, 1 an cu suspendare pe 3 ani, exact asa imi scrie si in cazier, nu am facut reabilitare, am sa o fac ca deja trecuse anul cu suspendare...dar mai sunt urmarit inca 2 ani, stie cineva, pot sa-mi fac permisul de conducere (A-ul) in acest timp ?

Tin sa mentionez ca, dupa ce am avut accidentul moto m-am inscris imediat la scoala de soferi si am obtinut permisul cat. B inainte sa se dea sentinta, permisu nu mi l-au suspendat si vreau sa fac acum si cat A in ianuarie.

Daca e cineva pe forum care are cunostinte despre asemenea cazuri il rog sa dea un replay.

 

Multumesc.

 

Mesaj completat

 

 

 

Chiar nimeni nu doreste sa-mi raspunda ?

 

 

BA DA.. o sa-ti raspund eu chiar daca e prea tarziu, sper sa fie constructiv. Parerea mea e ca nu meriti carnetul .. si sper sa nu-l iei niciodata.. asta in cazul in care nu l-ai luat.. iar daca cineva s-a riscat sa-ti dea bucata aia de hartie ..... sa isi asume el toata responsabilitatea ptr faptele tale.

Editat de Painkill3r
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:laugh: ..iaca a ajuns si distractiv topicul asta!..carnetul e din plastic!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gandeste-te ca putea fi mai rau, ne bucuram ca sunteti intregi amandoi :laugh: e pacat cand vad si motorul ala care era impecabil sa fie distrus, dar e mai bine ca el el distrus si nu voi. Cocalarul ala sper sa primeasca ce merita.

 

Multumesc! Va primi ce merita!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum am aflat ca luci din Zabrani (Luf) a avut un accident la Fantanele

Rog pe oricine are detalii sa ne anunte si pe noi

Mesaj completat

Noutati:

Luci este bine, acuza cateva dureri

Noemi, sotia lui, are probleme la un genunchi dar nu e fractura

Nemernicul care a provocat accidentul a parasit locul accidentului, fiind cel mai probabil baut

Il ucid

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tati chiar atunci venea de la Zabrani si o vazut accidentul, era chiar imediat dupa ce o venit salvarea. I-o recunoscut motorul si imediat s-o gandit ca e el. Luci era in picioare, nevastasa era pe jos, salvare, politie, si multa lume...Asta e tot ce o vazut. Speram sa fie bine amandoi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revin cu detalii

Informatiile initiale s-au dovedit a fi exagerate

Luci e bine, Noemi si-a revenit din soc, o doare genuchiul dar starea generala e buna

Soferul vinovat NU a parasit locul accidentului si NU a condus sub influenta bauturilor alcoolice, dar va suporta rigorile legii

Si-a cerut scuze si ii pare rau pentru cele intamplate

 

Bine ca e bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...