Sari la conținut

Accidente !


draqqora
 Share

Postări Recomandate

azi in jurul orelor 14;00 accident la intrarea in Vinga dinspre Timisoara,o honda cbr600 cu numere de america condusa de un baiat pachistanez a lovit in plin un vw golf care a vrut sa intre in comuna dinspre Ortisoara

a rezultat coloana de cativa km,motocicleta si masina praf,iar motociclistul a ajuns la spital cu rani usoare dupa ce a zburat 10-15 m de la locul impactului cu tot cu bagajele aferente care se pare ca au amortizat ceva din impact,desi dupa cum aratau cele doua vehicule se putea spune ca cel putin unul a murit

se pare ca soferul nu a acordat prioritate si spunea ca nici nu l-a vazut

martorii spuneau ca moto nu a avut viteza mare

motociclistul se intorcea din US si mergea cu moto prin Romania acasa in Pakistan

sa-i fuck in gura , asa a patit si un prieten can am venit de la tm, un musit ia taiat calea, nici macar nu a semnalizat, noroc ca nu avea asa viteza si o putut sa il evite la timp, dupa ce so dus dupa el si lo oprit si ii spune ca nu ii merge semnalizarea sau nu a semnalizat, soferu zice : LAS CA MERE !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 817
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

sa incep cu inceputul: vinerea trecuta (21.10.2011), am citit pe aradon, de accidentul de la Vinga. Apoi am vazut pe forum ca omul e din pakistan, vine din America etc, si m-am gandit cum m-as fi simtit eu in locul lui daca as fi avut un accident de motor intr-o tara straina in care nu cunosc limba, nu cunosc pe nimeni... si sambata m-am dus la spital sa-l caut pe om sa vad cum se simte si daca-l pot ajuta cu ceva.

Sambata m-am dus la spital, intr-un final l-am gasit, am vorbit, ne-am inprietenit, duminica l-am dus sa-si vada epava, dupa care luni a plecat la un verisor care sta la Bucuresti. El planuieste sa-si repare motoru', sa se recupereze dupa accident (2 coaste rupte) si sa-si continuie din Arad mai departe drumul spre Pakistan.

puteti urmari si pe facebook povestea lui Moin.

https://www.facebook.com/ADAmoin?ref=ts

Editat de branconier
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa incep cu inceputul: vinerea trecuta (21.10.2011), am citit pe aradon, de accidentul de la Vinga. Apoi am vazut pe forum ca omul e din pakistan, vine din America etc, si m-am gandit cum m-as fi simtit eu in locul lui daca as fi avut un accident de motor intr-o tara straina in care nu cunosc limba, nu cunosc pe nimeni... si sambata m-am dus la spital sa-l caut pe om sa vad cum se simte si daca-l pot ajuta cu ceva.

Sambata m-am dus la spital, intr-un final l-am gasit, am vorbit, ne-am inprietenit, duminica l-am dus sa-si vada epava, dupa care luni a plecat la un verisor care sta la Bucuresti. El planuieste sa-si repare motoru', sa se recupereze dupa accident (2 coaste rupte) si sa-si continuie din Arad mai departe drumul spre Pakistan.

puteti urmari si pe facebook povestea lui Moin.

https://www.facebook.com/ADAmoin?ref=ts

Bravo, jos palaria pentru ca te-ai dus si l-ai ajutat pe baiatu` asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa incep cu inceputul: vinerea trecuta (21.10.2011), am citit pe aradon, de accidentul de la Vinga. Apoi am vazut pe forum ca omul e din pakistan, vine din America etc, si m-am gandit cum m-as fi simtit eu in locul lui daca as fi avut un accident de motor intr-o tara straina in care nu cunosc limba, nu cunosc pe nimeni... si sambata m-am dus la spital sa-l caut pe om sa vad cum se simte si daca-l pot ajuta cu ceva.

Sambata m-am dus la spital, intr-un final l-am gasit, am vorbit, ne-am inprietenit, duminica l-am dus sa-si vada epava, dupa care luni a plecat la un verisor care sta la Bucuresti. El planuieste sa-si repare motoru', sa se recupereze dupa accident (2 coaste rupte) si sa-si continuie din Arad mai departe drumul spre Pakistan.

puteti urmari si pe facebook povestea lui Moin.

https://www.facebook.com/ADAmoin?ref=ts

tot respectu :cheers:

Editat de quback
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa incep cu inceputul: vinerea trecuta (21.10.2011), am citit pe aradon, de accidentul de la Vinga. Apoi am vazut pe forum ca omul e din pakistan, vine din America etc, si m-am gandit cum m-as fi simtit eu in locul lui daca as fi avut un accident de motor intr-o tara straina in care nu cunosc limba, nu cunosc pe nimeni... si sambata m-am dus la spital sa-l caut pe om sa vad cum se simte si daca-l pot ajuta cu ceva.

Sambata m-am dus la spital, intr-un final l-am gasit, am vorbit, ne-am inprietenit, duminica l-am dus sa-si vada epava, dupa care luni a plecat la un verisor care sta la Bucuresti. El planuieste sa-si repare motoru', sa se recupereze dupa accident (2 coaste rupte) si sa-si continuie din Arad mai departe drumul spre Pakistan.

puteti urmari si pe facebook povestea lui Moin.

https://www.facebook.com/ADAmoin?ref=ts

:cheers: sa-l scoatem la o bere cand isi revine.

Editat de swartelf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers: sa-l scoatem la o bere cand isi revine.

 

AM FOST LA LOCUL ACCIDENTULUI ATUNCI SI AM AVUT PUTINA GRIJA DE MOTORUL LUI IN SENSUL CA NU I-AM LASAT PE CEI CE CURATA DE OBICEI SOSEAUA DUPA ACCIDENTE,SA IL "TARASCA" PE MARGINEA SANTULUI.

I-AM "SALVAT" SI TOBA SPORT CE O AVEA PE MOTOR DE LA NISTE CURIOSI LA CARE LE-AU "LUCIT" OCHII DUPA EA.

DIN PACATE SE INTAMPLA SI DIN ASTEA.

AM VAZUT PE PAGINA DE NET AL LUI CE ARE DE GAND SA FACA,CALATORIA SI TOATE ASTEA.

AR FI FOARTE INTERESANT SA VEDEM CUM AM PUTEA FACE SA IL AJUTAM FIECARE CU CE POATE,PT CA EL SA POATA AJUNGE ACASA ASA CUM ISI DORESTE.

CE ZICETI,NU AR FI INTERESANTA O DISCUTIE PE TEMA ASTA,FRATILOR PINA SI UN CAUCIUC VECHI DACA II DAI TOT IL POTI AJUTA,ASTA ASA CA UN EXEMPLU.

EVENTUAL O DISCUTAM LA BAUTA DE CARE POMENEA CAREVA AICI PE FORUM.

DACA VA ADUNATI LA BERE CU EL ,AS VENI SI EU :0749887114,E DE AJUNS UN MESAJ SI VIN.

SALUTARE SI DOAMNE FERESTE-I PE TOTI DE ASA CEVA

Editat de ar77scv
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baiatu care o avut accidentu cu F4i este de aicea din San Francisco Bay Area. Chiar ai urmaream calatoriile cu interes cind am aflat co dat unu cu caruta in el tocmai in Romania. Are un topic pe forumul local moto http://bayarearidersforum.com/forums/showthread.php?t=374084&page=10

Sunt si cunoscuti ai lui de aicea care vor sa il ajute. Se pare ca are nevoie de un rezervor de benzina nou pt F4i-ul lui. Daca gaseste careva asa ceva pe acolo se aranjeaza plata cumva.

Numa bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baiatu care o avut accidentu cu F4i este de aicea din San Francisco Bay Area. Chiar ai urmaream calatoriile cu interes cind am aflat co dat unu cu caruta in el tocmai in Romania. Are un topic pe forumul local moto http://bayarearidersforum.com/forums/showthread.php?t=374084&page=10

Sunt si cunoscuti ai lui de aicea care vor sa il ajute. Se pare ca are nevoie de un rezervor de benzina nou pt F4i-ul lui. Daca gaseste careva asa ceva pe acolo se aranjeaza plata cumva.

Numa bine.

Daca motocicleta e in atelierul lui Sorin e pe maini bune. Cred ca motocicleta se va repara dupa ce asigurarea o sa plateasca pagubele aduse motociclistului. Banuiesc ca soferul a avut actele ok. Caci nimeni care stie sirul evenimentelor nu ne-a tinut la curent. Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca motocicleta e in atelierul lui Sorin e pe maini bune. Cred ca motocicleta se va repara dupa ce asigurarea o sa plateasca pagubele aduse motociclistului. Banuiesc ca soferul a avut actele ok. Caci nimeni care stie sirul evenimentelor nu ne-a tinut la curent. Numai bine!

asteapta tu sa ii plateasca asigurarile ceva :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti am o nedumerire in ce priveste o relatie....

Ce ati crede voi daca cel cu care convietuiesti in casa te-ar pune intr-o situatie cam de genul acesta.Am fost sa cumparam de la o firma privata niste pelleti pentru centrala de la casa,iar doamna mea la plcare, crezand ca eu nu voi vedea,sa aplecat desupra vanzatorului si ia soptit ceva la ureche luand-ul in brate si batand-ul pe spate. Cand am intrebat-o de unde cunoaste persoana respectiva si de cand ,mi-a raspuns caci este a doua oara cand o vede si nu are de unde sa o cunoasca decat doar de acolo de unde am luat acele materiale...mentionez caci a fost pentru prima data cand am facut cumparaturi de la aceea firma. Ce sa cred ma fratilor ???? poate sunt eu mai aberant sau bolnav de gelozie cum mi se spune .... :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...