Sari la conținut

Accidente !


draqqora
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 817
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Vre-un Batman. Ori ziaristii ca de obicei confunda motocicleta cu scuterul sau mopedul. Sper sa scape cu bine si sa-i fie invatatura de minte!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Accident azi, inainte de podul Traian,pe la 8 si ceva, unu cu un BMW a vrut sa intoarca si un motociclist nu l-a mai putut evita. Cand am trecut pe-acolo era Salvarea si-i acorda primul ajutor.

Mda, acolo intorc Âşmecherii la Coandi. Azi eram cu bicicleta si tot asa a intors o tută cu un X5 in fata podului Traian. A si incurcat bine traficu ca nu le avea cu intoarcerea dintr-o manevra.

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Stie cineva de accidentul de la atrium.zice ca un cbr negru cu nr ar09hey.o gagica cu un golf nu le-a acordat prioritate.sa speram ca sant bine amandoi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai am auzit de un accident langa Euromedic, se pare ca o motociclistul venea pe o Honda dinspre Miorita si o Dacie a iesit dintre blocuri fara sa se asigure si l-a luat din plin... Stie cineva mai multe detalii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate asa este, acum vin de acolo, e vorba de o Honda CBR Repsol, si un logan alb care nu a acordat prioritate, chiar langa bisericuta Micalaca si Genesys. Din pacate nici baiatul nu avea casca si a aterizat direct in cap pe asfalt, murind pe loc. Pe baiat l-a luat medicina legala, soferul de la logan e la spital, si atata masina cat si motorul au fost duse la Militie. Nr de inmatriculare nu l-am vazut exact ceva AR - ?? - LIV. Dumnezeu sa il odihneasca pe baiat ! COndoleante familiei! :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate asa este, acum vin de acolo, e vorba de o Honda CBR Repsol, si un logan alb care nu a acordat prioritate, chiar langa bisericuta Micalaca si Genesys. Din pacate nici baiatul nu avea casca si a aterizat direct in cap pe asfalt, murind pe loc. Pe baiat l-a luat medicina legala, soferul de la logan e la spital, si atata masina cat si motorul au fost duse la Militie. Nr de inmatriculare nu l-am vazut exact ceva AR - ?? - LIV. Dumnezeu sa il odihneasca pe baiat ! COndoleante familiei! :rose:

 

 

 

http://arq.ro/accident-mortal-cu-honda-foto-video

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nr de inmatriculare AR 04 LIY. Din poze si video nu pare sa fi avut prea mare viteza...accident relativ usor printre blocuri:(. Sun convins ca daca ar fi purtat casca nu ar fi patit mare lucru...Imi pare rau pentru el:( Chiar daca mergea bine si prudent pe motor...altii nu sunt destul de atenti. :( Um motociclist care a murit din vina altui om:( Condoleante familiei...:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar ieri l-am vazut pe respectivul in zona intersectie de la Billa, doar in pantaloni scurti, in rest nimic, efectiv m-am ingrozit le ideea ce i se poate intampla la un impact minor, si uite....., parca am avut o presimtire....,dumnezeu sa-l odihneasca si sper sa ia aminte si alti temerari la ce i s-a intamplat lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate imi aduc aminte dimineata Honda era la vanzare in piata de masini(daca nu ma insel).........si acum.........ce e viata asta de cacao.....O fi si motociclistul vinovat ca nu purta casca si echipament..........dar cum ramane cu miile de cretinoizi care nu acorda proritate mai ales in intersectii si mor zeci de motociclisti anual.......Legea ii prea blanda si ii doare in pla pe toti.......Nu ti-e ciuda ca mori din prostia sau greseala ta........dar cand te omoara altul sau te lasa nenorocit pe viata parca este prea mult.Condoleante familiei indoliate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca esti incepator mergi fara casca sa te vada lumea, daca prinzi experienta si nu ai avut nici un incident mergi fara casca ca tie nu ti se intampla nimic. Purtati fratilor casca.... RIP

 

nu o fost incepator

 

R.I.P Gil

 

Daca esti incepator mergi fara casca sa te vada lumea, daca prinzi experienta si nu ai avut nici un incident mergi fara casca ca tie nu ti se intampla nimic. Purtati fratilor casca.... RIP

 

si nu are rost sa comentezi de om daca nu il cunosti in primul rand + nu din cauza castii a murit,o fost in stop cardio-respirator cu midriaza fixa(adica a facut stop cardiac)

Editat de paul89
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu o fost incepator

Mortii nu ii pasa ca a fost sau nu, atata timp cat A FOST si nu mai este.

R.I.P Gil

 

 

 

si nu are rost sa comentezi de om daca nu il cunosti in primul rand + nu din cauza castii a murit,o fost in stop cardio-respirator cu midriaza fixa(adica a facut stop cardiac)

 

Omu vorbea la general nu in particular, si chiar si asa are dreptate, si cu tot cu stop cardiac, un oarecare echipament minin ajuta ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omu vorbea la general nu in particular, si chiar si asa are dreptate, si cu tot cu stop cardiac, un oarecare echipament minin ajuta ;)

degeaba,o facut referire si la cazul de fata,si da , in legatura cu casca is de acord si eu,acolo nu am ce comenta..

 

Daca esti incepator mergi fara casca sa te vada lumea, daca prinzi experienta si nu ai avut nici un incident mergi fara casca ca tie nu ti se intampla nimic. Purtati fratilor casca.... RIP

 

imi cer scuze dar " nu am fost in apele mele " ...uneori vorba vine...ai dreptate cu ce ai scris

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...