Sari la conținut

Accidente !


draqqora
 Share

Postări Recomandate

vad ca tot eu scriu cele mai naspa pe aici....

http://www.aradon.ro/accident-in-fata-mall-ului/1302978

baiatul ii la spital cu ceva coaste rupte si mana rupta, dar inafara oricarui pericol.

din cate am vorbit cu el avea vreo 60 la ora si tanti i-a luat direct fata,nu o mai avut cum sa o evite doar a culcat motoru sa nu intre frontal in masina.motorul dauna totala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • Răspunsuri 817
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

2 in 24 ore... Nu mai putem iesi cu mobrele....

 

Accident langa Piata Mihai Viteazu, stie cineva ceva ? A trecut cineva pe acolo si spunea ca era un moto negru pe jos.........

 

Despre asta era vorba.....

http://www.aradon.ro/motociclist-lovit-de-masina-pe-b-dul-revolutiei/1314233

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost pe Bulevardul Revolutiei, nu are treaba cu Piata Mihai Viteazu, chiar in fata la covrigaria Gigi, unde ne intalnim noi joi

Am intrebat un politist, motociclistul este OK

Nu am reusit sa ma apropii prea mult, motocicleta parea a fi un Hornet, AR10MWG (cred)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Salutare aradeni,

 

Nu am mai intrat de ceva vreme pe forum, dar in seara asta am primit un mesaj ce mi-a dat fiori, iar cu toate ca nu imi doream sa revin pe forum si sa postez la rubrica asta iata ca trebuie s-o fac din pacate :(

In vara anului asta am dat motoreta, un BMW F 650 ST Funduro unui amic din Arad. Eu momentan nu locuiesc in tara si nici amicul meu nu lucreaza in tara, acum cateva zile amicul a rugat pe cineva sa-i duca motorul la garaj pentru iernat. Din nefericire pilotul, pe care nu il cunosc, a avut accident si a ajuns in spital. Din scurtul mesaj primit am inteles ca are probleme la un genunchi si la cap, iar ca mobra e praf.

Am cautat pe forum detalii insa nu am gasit nimic, asa ca va rog frumos daca ati auzit sau stiti ceva sa scrieti care e starea baiatului si ce s-a intamplat mai exact. Nu am reusit sa iau legatura telefonic cu prietenul meu sa aflu mai multe detalii din pacate.

Motocicleta are numere de PH, si se termina cu SKY, culoare galbuie spalacit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai da si tu nume aici, numele prietenului prietenului tau, detalii, locatie, etc Astfel nu avem cum sa stim. Nu suntem ghicitori in stele.

Editat de kato_arad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai da si tu nume aici, numele prietenului prietenului tau, detalii, locatie, etc Astfel nu avem cum sa stim. Nu suntem ghicitori in stele.

Pe prietenul meu il cheama Mircea, insa cum am spus in postul anterior pe cel implicat nu il cunosc, nu stiu nume.

Am reusit sa iau legatura cu prietenul meu la telefon, se pare ca riderul e in regula, a avut o operatie la genunchi si ca doctorii i-au prognozat vreo 3 luni de recuperare.

Pe scurt, povestea e ca i-a trecut o pisica prin fata, a incercat s-o evite, si a intrat in spatele unei masini, acum ce masina, zona unde s-a intamplat etc inca nu stiu dar sper sa aflu mai multe detalii. Motivul pentru care am scris aici in prima faza a fost sa aflu mai multe detalii in cazul in care cineva a vazut sau auzit ceva de accident, pentru ca nu stiam absolut nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...

Referitor la accidentul de azi dupamasa din fata garii , stiti cumva cum este motociclistul ? daca e ok? :(

Motociclistul e relativ ok. Un grup de prieteni l-am vizitat la spital azi. Mai ramane 2 saptamani internat. Din motive de respect nu pot spune ce are. Oricum se v-a reface si ciudatul de sofer o sa plateasca cu varf si indesat neatentia. Daca obisnuiesti sa vii la joia moto vei afla ce e cu prietenul nostru Ciprian. Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...

Aţi auzit ceva de accidentul cu colega motociclistă pe care au transportat-o cu elicopterul? Are 42 de ani... Nu sunt alte detalii în articol...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
  • 5 years later...

"ACCIDENT MORTAL IN JUDETUL ARAD. UN TÂNĂR ȘI-A PIERDUT VIAȚA

 

Evenimentul rutier s-a petrecut marți, în jurul orei 17:15, pe Drumul Județean 682, între Zădăreni și Bodrogu Nou.

Motociclistul circula dinspre Bodrogu Nou spre Zădăreni, iar la intrarea în localitate s-a izbit de un autocamion care vira stânga, pentru a intra pe o stradă lăturalnică.

În urma impactului, motociclistul a decedat.

La fața locului a ajuns un echipaj al Serviciului de Ambulanță Județean Arad, care a solicitat intervenția elicopterului SMURD, având în vedere că motociclistul încă prezenta semne vitale, însă era în stare gravă.

Până la sosirea elicopterului, echipajul de pe Ambulanță a efectuat manevre de resuscitare, însă din păcate medicul de pe elicopterul SMURD nu a putut face altceva decât să constate decesul.

Conform celor transmise de reprezentanții Inspectoratului de Poliție Județean Arad, „În după amiaza zilei de 25 Octombrie a.c., în jurul orei 17,15, în circumstanțe ce urmează a fi stabilite din cercetări, pe DJ 682, în localitatea Zădăreni, a avut loc un accident mortal.

Coliziunea s-a produs între un autovehicul special (motopompă pentru beton), condus de un bărbat de 48 de ani, din Târnova, și o motocicletă condusă de un bărbat de 29 de ani, din Felnac, care a decedat în urma impactului.

Conducătorul motopompei a fost testat cu aparatul alcooltest, rezultatul fiind negativ.

Polițiștii continuă cercetările pentru stabilirea cu exactitate a cauzelor și împrejurărilor care au dus la producerea accidentului rutier, într-un dosar penal întocmit pentru ucidere din culpă”.

 

Sursa: Info Trafic 24

311483153_483465113802662_4050828954154885913_n.jpg

311843230_483465143802659_7589953605941030112_n.jpg

311932527_483468220469018_9024925602119347209_n.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...