Sari la conținut

Accident Serban Voda 182 colt cu Lanariei


RD 02 ALX
 Share

Postări Recomandate

Azi la ora 15:45 in intersectia de pe calea Serban Voda nr 182 a avut loc un accident moto.

Un audi A4 nu a dat prioritate motociletei iar dupa impact motorul a intrat intr-o cladire.

Conducatorul motocicletei este ok (constient si nu parea sa aiba nimic grav la prima vedere) am sunat la Surd si au venit in 4 min.

Motocicleta este o Honda Fireblade de 900 cred si este foarte sifonata.

 

Imi cer scuze pentru text dar sunt destul de zapacit momentan.

 

PS mentionez ca baiatul nu avea viteza max 40km/h

post-41186-1250341459_thumb.jpg

post-41186-1250341480_thumb.jpg

post-41186-1250341498_thumb.jpg

post-41186-1250341510_thumb.jpg

post-41186-1250341524_thumb.jpg

post-41186-1250341540_thumb.jpg

post-41186-1250341553_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Normal , s-au adunat mancatorii de seminte ca la meci , desigur au continuat sa rumege ... . On topic: Ce ghinion , circuli regulamentar si te ia altu de pe roti , ghinion iar ca nu avea echipament :cheers: sanatate motociclistului! Cu ce a avut noroc , daca putem sa il numim noroc este ca a intrat in geam (reducand forta impactului) si nici nu s-a taiat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta este tipul de accident care atrage atentia asupra faptului ca: desi ai prioritate ai face bine sa te si asiguri

 

 

Sanatate maxima motociclistului

Editat de RaduSPR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

il cunosc pe baiat tine motocicleta in acelasi garaj ca si mine..

am incercat sa l sun sa vad starea lui da nu raspunde...pe baiat il cheama Alin si e fff de treaba si nu e genu de motociclist vitezoman

sper sa nu fie ceva grav

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...pe baiat il cheama Alin si e fff de treaba si nu e genu de motociclist vitezoman

Dar totusi cu numar ascuns.. In fine, nu era vina lui, sanatate baiatului etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stau in zona si va pot spune ca in intersectia aia, chiar daca nu este o intersectie mare, se circula haotic.Sanatate multa motociclistului!Sper sa nu fie nevoit sa stea prea mult pe bara.

Mesaj completat

Daca proprietarul are nevoie sa depoziteze momentan motoreta undeva in zona sa ma contacteze prin PM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stau in zona si va pot spune ca in intersectia aia, chiar daca nu este o intersectie mare, se circula haotic.Sanatate multa motociclistului!Sper sa nu fie nevoit sa stea prea mult pe bara.

Mesaj completat

Daca proprietarul are nevoie sa depoziteze momentan motoreta undeva in zona sa ma contacteze prin PM.

eu am fost cel implicat,nu o sa va dau prea multe detalii ptr am clavicula rupta si mi-e foarte greu sa scriu decat cu stanga.tin minte doar k mi-a taiat fata si p urma m-am trezit in salvare.

o sa dau mainr mai multe detalii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar totusi cu numar ascuns.. In fine, nu era vina lui, sanatate baiatului etc.

Clar, l-a vazut cu numarul sub sa si s-a gandit sa dea peste el ca tot avea prioritate, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu si cu inca un prieten tot motorist am fost si am ridicat motoreta de acolo ,multumesc mult baietilor de acolo care ne au ajutat sa suim mobra sus in dubita,bineinteles ca in acelasi timp multi motociclisti au trecut prin zona dar nici unul nu a oprit doar s au obosit sa arunce o privire sau 2 si pe aceasta cale le multumesc si ii f*t si in gura ,ca nici nu ma mai obosesc pe viitor sa mai salut nici un motociclist,(suntem motociclisti doar pe forum la accidente cand moare cineva sa scriem RIP chiar daca nu l cunoastem,sau sa facem pe inteleptii ca ala nu purta echipament ,avea nr indoit,etc)...

totul a fost filmat pe caseta deoarece magazinul in care a intrat motoreta avea camera de luat vederi,am dat nr de tel al baiatului implicat in accident unui martor care a vazut tot pt a merge la politie sa dea declaratie,si de acolo am fugit la spital unde era Alin,si am ajutat cu ce am putut,multa sanatate biker ului si sa se suie cat mai repede inapoi

 

 

 

 

P.S : si eu merg cu nr sub codita fix la roata plin de noroi ,ca nu am bani ca voi toti ceilalti sa dau la radare ca am mers cu 10-20-180-301024189401 km peste viteza legala,asa ca mai bine taceti voi filozofilor din gura

Editat de oxigen72000
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu si cu inca un prieten tot motorist am fost si am ridicat motoreta de acolo ,multumesc mult baietilor de acolo care ne au ajutat sa suim mobra sus in dubita,bineinteles ca in acelasi timp multi motociclisti au trecut prin zona dar nici unul nu a oprit doar s au obosit sa arunce o privire sau 2 si pe aceasta cale le multumesc si ii f*t si in gura ,ca nici nu ma mai obosesc pe viitor sa mai salut nici un motociclist,(suntem motociclisti doar pe forum la accidente cand moare cineva sa scriem RIP chiar daca nu l cunoastem,sau sa facem pe inteleptii ca ala nu purta echipament ,avea nr indoit,etc)...

totul a fost filmat pe caseta deoarece magazinul in care a intrat motoreta avea camera de luat vederi,am dat nr de tel al baiatului implicat in accident unui martor care a vazut tot pt a merge la politie sa dea declaratie,si de acolo am fugit la spital unde era Alin,si am ajutat cu ce am putut,multa sanatate biker ului si sa se suie cat mai repede inapoi

 

 

 

 

P.S : si eu merg cu nr sub codita fix la roata plin de noroi ,ca nu am bani ca voi toti ceilalti sa dau la radare ca am mers cu 10-20-180-301024189401 km peste viteza legala,asa ca mai bine taceti voi filozofilor din gura

 

Sa-ti fie rusine,esti un exemplu negativ pt comunitatea de bikeri adevarati pe forum,vrei sa se ia vreun endurist de tine?

 

On topic,bafta mare la recuperare(fizica si materiala) Alin,plm inca n-apucasei sa schimbi magareata aia de 190

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa-ti fie rusine,esti un exemplu negativ pt comunitatea de bikeri adevarati pe forum,vrei sa se ia vreun endurist de tine?

 

On topic,bafta mare la recuperare(fizica si materiala) Alin,plm inca n-apucasei sa schimbi magareata aia de 190

da da si sa mi spuna ca merg cu nr murdar...cine stie poate mi l curata chiar el ... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu eram cu honetu negru, in spatele lui la vreo 20 m ... deci am ramas fara cuvinte cand am vazut cum l-a luat ala. daca e nevoie de declaratie da-mi PM frate, si vin. sa te faci bine cat mai repede. bafta

ti-am dat si pm, o sa am nevoie de nr tau de tel sa vorbim ptr declaratii.

iti multumesc din suflet

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Clar, l-a vazut cu numarul sub sa si s-a gandit sa dea peste el ca tot avea prioritate, nu?

Cam asa ceva. :cheers:

 

Faceam o observatie la remarca ca e baiat cuminte, nu e vitezoman, dar are totusi numar ascuns.

Editat de Falkenberg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sanatate si sa nu cazi la pace cu autorul

 

nu de altceva dar poate ii ramane in cap si il scapi si pe el (de un posibil dosar penal si constiinta incarcata) si pe altu care ajunge in aceeasi situatia ca tine si se termina mai prost

 

nu e vorba de rautate ci e vorba ca faci un bine chiar tuturor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum am vazut si eu topicul. :(

Bine ca n-a fost mai rau.

Recuperare usoara si, sa nu-l ierti pe sofer.

:cheers:

Editat de Kosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...