Jump to content

Un Biker Are Nevoie De Suportul Nostru.

Recommended Posts

• Replies 136
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Imi pare rau ca nu pot contribui si eu cu ceva bani... :angryfire: ... pana la salariul urmator is legat de maini si de picioare..

Multa sanatate!

De o saptamana de zile ma rog de sefu meu sa-mi dea si mie un avans si al dracu el sa fie dc vrea. Ma mai duc si azi peste el si-l mai rog o data. Dc imi da o sa dam si noi ceva (cat o sa-mi ramana dupa ce platesc gradinita lu' fimea). Am inteles ca se mai pot da si vineri seara in etrusco bani parca.

Edited by slabutzu

gata, operatia a fost incununata de succes. S-a lasat cu 2 incizii pe picior, ca avea belele mari.... vad ca are telefonul inchis maimutoiul. Gabriela va posta mai amanuntit.

Haideti cu stirile !

Cineva a propus o vizita sambata , o facem sau nu?

Gand la gand

poate fi vizitat chiar azi, este la et. 6 al spit. in primul salon de pe hol. daca cineva reuseste sa-l contacteze in scurt timp (fie pe mob. fie la fata locului) am rugamintea sa i se transmita sa dea plicurile respective (pe care am inteles ca le avea pregatite) medicilor care l-au operat (prima mana, a doua si anestezistului)...stiu ca nu se poate deplasa, dar poate apela la o asistenta , a carui bunavointa e clar cum o poate castiga, sa-l ajute in acest sens...mi s-a spus ca nu a facut probl. in timpul interventiei, desi nu a fost anesteziat total :angryfire: si ca tre sa stea cuminte la pat deocamdata...mai ales la gabaritul lui (aici l-am citat pe medic)

Acuma am vorbit cu el la telefon.

Al naibi maimutzoi avea chef de glume din ciclu "mi-au taiat picioarele da' in rest sunt bine sanatos"

Operatia a decurs cu bine, singura problema fiind greutatea animalului(nu il puteau ridica sa il puna pe masa de operatie :angryfire:). E bine ca e optimist, a repetat de cateva ori la telefon ca vrea sa isi ia K100.

Motobrand vrea sa multumeasca celor care au fost alaturi,langa,deasupra si sub el si a zis ca nu stie momentan cum se poate revansa fatza de voi(eventual cu un masaj profesionist la domitzil). A mai zis ca cei care vin sa il viziteze sa aduca si un aparat foto ca vrea sa aiba poze de acolo.

Se pare ca a reusit sa paseze la medicul principal si la anestezist, mai e al doilea medic, care fuge cu consecventa de Motobrand :angryfire: Dar se rezolva :angryfire: Porkaletzul de Galatzi trebuie bagat la cura, ca le demoleaza alora mesele de operatie.... mi-a zis si mie aberatzia cu K100, crd ca era intr-o forma avansata de delirium tremens post-operator, dar ii trece, ii da vreo 2 peste buci vreo asistenta de-aia puternica de-l adoarme instantaneu....

Acuma am vorbit cu el la telefon.

Al naibi maimutzoi avea chef de glume din ciclu "mi-au taiat picioarele da' in rest sunt bine sanatos"

Operatia a decurs cu bine, singura problema fiind greutatea animalului(nu il puteau ridica sa il puna pe masa de operatie :angryfire:). E bine ca e optimist, a repetat de cateva ori la telefon ca vrea sa isi ia K100.

Motobrand vrea sa multumeasca celor care au fost alaturi,langa,deasupra si sub el si a zis ca nu stie momentan cum se poate revansa fatza de voi(eventual cu un masaj profesionist la domitzil). A mai zis ca cei care vin sa il viziteze sa aduca si un aparat foto ca vrea sa aiba poze de acolo.

cel mai bine s-ar revansha recuperandu-se repede si ascultand ce i se spune sa faca/nu faca !

i-a bagat kevlar in craci, sa poata sa faca burn in patutz :angryfire: Diseara bag niste poze de la spital, Tanga style, sa va minunati

Recuperare grabnica :hurt:

Si dupa aia numa' burn shi poc-poc (vb lu' Lotru) :angryfire: :angryfire:

Edited by BAlanuS-u'

pai, nu prea mai e cazul, ca s-a rezolvat tot, si i-au ramas si de cheltuit in spital cu asistente and shit.

By the way: cine ajunge inaintea mea azi la el, adica pna in ora 18:30, sa-i ia please de la o farmacie 2 bucatzi de fasha elastica, cele mai late posibil. A, si are voie sa manance doar pui, deocamdata. Deci, ceva fiert sau pe gratar....

pai, nu prea mai e cazul, ca s-a rezolvat tot, si i-au ramas si de cheltuit in spital cu asistente and shit.

Hm, nu credeam ca o sa te aprob in vre-o privintza dar uite ca da.

NU SE MAI DEPUN sau TRANSFERA BANI CATRE CONTUL DESCHIS LA PIRAEUS.

DEJA S-A MAI STRANS 350 ron shi se pare ca mai "sunt pe vine". Nu zic ca nu va mai avea nevoie de bani dar scopul era strangerea urgenta a fondurilor pentru operatzie. Alte fonduri putetzi sa-i datzi direct Brandului. In cazuri de urgentza se poate apela la cont cu o discutzie prealabila.

Multzumim mult.

PS: oricum deja se contureaza o alta initziativa pentru un alt motociclist cu probleme. :angryfire:

Acum m-am intors de la spital, e bine sau cat atat cati poti fi dupa o operatie de genul asta, are drene la ambele picioare si perfuzie la mana, dar face bancuri si viseaza ca se da cu k-ul.

Nu stie cand ii vor da drumul, tot ce are nevoie acum este de noi, pentru ca ii suntem singura familie.

Azi nu are voie mancare, nici apa deci papa de maine incolo azi n-are sens sa ii duceti.

Aaaa si inca un prosop ar fi bine pt ca are 2 sticle cu gheata la operatii, si una din ele trebuie infasurata sa nu ii ude tot asternutul.

Programul de vizita este f scurt ceva gen 14-17 dar va descurcati voi! Am inteles ca unii viziteaza si la 10 noaptea.

Edited by ninja_skija

ok, desi fashele alea elastice nu i s-au luat, o sa i le iau eu.

Pe de alta parte, la Sf. Ioan daca miluieshti bodyguardul, poti sa stai si peste noapte... totul e sa nu fii vizibil la orele cand isi face vizitele seful de sectie. Chestie testata cu succes acum 2 ani. Nu cred ca s-a schimbat ceva de atunci