Sari la conținut

ACCIDENT PETRICANI


PingyXP
 Share

Postări Recomandate

Tocmai a avut loc un accident pe petricani ... Cine poate sa dea o fuga, va ramane motoru nesupravegheat si risca sa fie furat !!! cine poate sa mearga sa ma sune la 0721227252

URGENT

 

DUCATI ROSU B 63 FHA

Mesaj completat

Gata ... Motoru a fost bagat intr-o curte. Nu mai are rost sa se deplaseze nimeni.

Editat de PingyXP
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna (si sper ca Buna sa si ramana),

 

sa ma tii si pe minte la curent despre cum se simte prietenul tau..si sa de-a Dumnezeu sa nu fie grav.

eu sunt Cea care te-a sunat ,la putin timp dupa accident .Ma bucur ca ai rezolvat si ca l-ai pus asa de repede intr-un garaj.

 

daca ai nevoie de ceva,eu stau in zona,poti apela fara probleme.

 

sa auzim de bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda .. motorul a fost bagat intr-o curte unde mai erau 2 masini dezmembrate, parerea mea ar fi sa mearga cineva sa-l ia cat mai repede de acolo, geamul de la stop a ramas pe la mine (daca mai are ce sa faca cu el).

 

Pentru doritorii de poze, cam in 30 min, cand ajung acasa.

 

DUCATI 749s, cu nr de inmatriculare de mai sus

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pun eu si 2 poze ... Rideru era OK ... am inteles ca il durea un pic spatele smurdu-ul a venit imediat l-a luat si l-a dus la spital, nu parea sa aibe nimica rupt. Fieru se repara!!!!

post-16964-1250528626_thumb.jpg

post-16964-1250528643_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

 

sper sa fie ok motociclistul.

 

merg zilnic pe acolo cu masina sau cu moto. se circula cam tare... astazi pe la 18:30 chiar am plecat de la job insa, ca un facut, am ales, pur si simplu intamplator, un alt traseu.

 

referitor la moto, parerea mea e sa-l ia cineva cat poate de repede de acolo. nu e o zona in care sa lasi un motor. mai ales in curtile celor de prin zona.

 

Credeti-ma, ca stiu ce spun...

 

 

sanatate rider-ului.

Editat de duncan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era cineva obsedat de Peugeot p-aici... asadar... ma insel sau iar e Peugeot? :cheers:

 

Da, un 206.

 

Am vorbit cu cineva cu o duba sa mutam motocicleta de acolo dar inainte de a o urca in duba am considerat ca e mai bine sa consultam si proprietarul/victima accidentului. Pingy a sunat la numarul pe care il avea de la proprietar, a vorbit cu cineva din partea proprietarului si i s-a spus ca se vor ocupa. So...

 

@propretarul motocicletei: cu ocazia asta sa iti iei si Termignoni, e pacat de toata Rizoma aia daca nu pui si Termignoni. Bafta la asigurari. Sanatate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motorul l-am admirat pe la 2 jumate azi , era parcat la sf.vineri unde intoarce tramvaiul mai sus de unirii spre calarasi

e al unui patron de casa de amanet :cheers:

bine ca el n-a patit nimic grav

Cred ca e irelevant cum a facut ala rost de bani ca sa-si ia Ducati, mult mai grav mi se pare ca amandoi depasisera trecerea aia de pietoni cam cu 10 metri, asa ca pietonul se pare ca a fost vigilent si a scapat de calcat pe sub 4-6 roti... Cum zicea Adam, Peugeot loveste din nou, dar de data asta macar are grija sa nu strice carenele din fata, ca n-am mai vazut pana acum motocicleta pusa "in cric" pe botul unei masini...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

n-am mai vazut pana acum motocicleta pusa "in cric" pe botul unei masini...

La fel s-a infipt si ala pe Buc-Ploiesti, anul trecut cand s-a plecat in grup de la Arc spre Snagov ( la inmormantarea lui Virilu)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mult mai grav mi se pare ca amandoi depasisera trecerea aia de pietoni cam cu 10 metri, asa ca pietonul se pare ca a fost vigilent si a scapat de calcat pe sub 4-6 roti...

 

Pai chiar daca omul cu Ducati ar fi oprit inaintea trecerii ce sanse crezi ca avea sa ramana acolo din momemt ce l-a luat asta cu Peugeotul de la spate ca pe faras?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar cat avea distrusul ala de a lasat ditamai urma de franare? Facea raliu cretinul?

 

Bine ca nu a avut pasager cu el.

Editat de danny_nt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motorul are numarul indoit sau mi se pare mie? :cheers:

 

on: bine ca-i rider-ul intreg!

 

Acum sigur are numarul indoit, inainte nu avem de unde sa stim cum era.

 

Sanatate proprietarului si sa-si recupereze paguba !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate proprietarului si sa-si recupereze paguba !

 

paguba nu parea prea mare, janta+guma si stopul, nu am stat sa ma uit cu atentie, nu ca ar conta dar masina era cam rupta, tot botul si a umplut si soseaua de ulei, cu alte cuvinte grija cum mergeti prin zona ca se aluneca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte urat, nicinu mai stii unde sa te asiguri. Eu cred `ca soferul peugeotului, a vrut sa vada daca incape botul masinii intre roata si codita moto. Se pare ca a reusit :cheers:. Lasand gluma la o parte, bine ca riderul este ok. Tinand cont de marca moto, nu pot decat sa ii urez succes la recuperearea banilor, ptr devizul de reparatii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai a avut loc un accident pe petricani ... Cine poate sa dea o fuga, va ramane motoru nesupravegheat si risca sa fie furat !!! cine poate sa mearga sa ma sune la 0721227252

URGENT

 

DUCATI ROSU B 63 FHA

Mesaj completat

Gata ... Motoru a fost bagat intr-o curte. Nu mai are rost sa se deplaseze nimeni.

Buna...din nou..si ce nouati mai ai de rider?....ai reusit sa duci motoru' la tine la job?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai chiar daca omul cu Ducati ar fi oprit inaintea trecerii ce sanse crezi ca avea sa ramana acolo din momemt ce l-a luat asta cu Peugeotul de la spate ca pe faras?

Am zis eu ca Ducati nu a oprit unde trebuie? De fapt eu cred ca accidentul a avut loc fix pentru ca ala a oprit la trecerea de pietoni. Doar remarcasem ca dupa ce a oprit a fost mutat cam 10 m si ar fi putut sa calce ceva baba lenta cu ocazia asta dat fiind ca era propulsat din spate de noul sau cric de circa o tona pe 4 roti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

paguba nu parea prea mare, janta+guma si stopul, nu am stat sa ma uit cu atentie, nu ca ar conta dar masina era cam rupta, tot botul si a umplut si soseaua de ulei, cu alte cuvinte grija cum mergeti prin zona ca se aluneca

Miram-as ... Evacuare? Bascula? Codita ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am zis eu ca Ducati nu a oprit unde trebuie?

 

Pai cam da. Citez "mult mai grav mi se pare ca amandoi depasisera trecerea aia de pietoni cam cu 10 metri". Cel putin eu asa am inteles.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi cer scuze anticipat pentru tonul pe care il voi folosi in interventie.

Nu vad rostul discutiilor despre numar, despre una, despre alta, despre ducati, despre cum si-a luat sau nu motocicleta. Nu numai ca nu vad rostul, dar asemenea posturi ma fac sa ma intreb daca cumva ne-am tampit de tot (Nu am folosit alte cuvinte pur si simplu pentru ca nu vreau sa ma cert cu oameni care sunt sigur, avand in vedere cum s-a pus problema, ca nu inteleg nimic. Nu despre motociclete, scutere, masini, accidente, etc ci despre cum se pune corect problema. Asta ca sa nu vorbim despre cum este sa ai o oarecare compasiune, sau, sa te gandesti, fie si pentru un moment, ca puteai fi tu in sa).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi cer scuze anticipat pentru tonul pe care il voi folosi in interventie.

Nu vad rostul discutiilor despre numar, despre una, despre alta, despre ducati, despre cum si-a luat sau nu motocicleta. Nu numai ca nu vad rostul, dar asemenea posturi ma fac sa ma intreb daca cumva ne-am tampit de tot (Nu am folosit alte cuvinte pur si simplu pentru ca nu vreau sa ma cert cu oameni care sunt sigur, avand in vedere cum s-a pus problema, ca nu inteleg nimic. Nu despre motociclete, scutere, masini, accidente, etc ci despre cum se pune corect problema. Asta ca sa nu vorbim despre cum este sa ai o oarecare compasiune, sau, sa te gandesti, fie si pentru un moment, ca puteai fi tu in sa).

 

 

Maaaa, tu vrei sa intri in forta pe forum? Cum se pune corect problema? Toti am fost in saua unei motociclete care a cazut; sau vom fi. Tu crezi ca majoritatea motocilistilor nu se gandesc atunci cand citesc despre un accident ca acesta "baga-mi-as, daca mi se intampla mie?"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...