Sari la conținut

Grav Accident in Berceni - Bucuresti


moto28
 Share

Postări Recomandate

:makeout: man, noi ne-am mai certat pe un topic, dar vad ca nu ai prins nicio idee de acolo.inceteaza sa iti dai cu parerea pentru ca nu ai absolut nicio idee de ce se intampla in tara asta si vorbesti doar din ce ai auzit la 'x' sau 'y' sau dobitoceniile lui badea de la antena.nu-ti mai compara tu studiile cu nimeni pentru ca si daca ai avea 7 facultati in tara asta nu inseamna ca esti mai destept(CULTURA, CUNOSTINTE, INTELIGENTA), ci doar ca ai mai multe diplome si atat, diplome pe care le obtii ori cu aia 50 roni pe care ii ai in buzunar, ori cu doua referate luate de pe net, ori cu o simpla prezenta la cursuri sau cu faptul ca ii cari profesorului materialul didactic s.a.m.d.!

nightwolf si-a sustinut toate ideile cu argumente pe cand singurele tale replici au fost ca ti se spune 'weeman' si ca nu vorbesti cu 'robocopi'.daca vrei si ai timp(si nu ai inteles din postul lui nicole) pot sa iti explic eu de ce trebuie sa platesti impozitele la stat si de ce tara noastra e acolo unde e din cauza celor ca tine si nu a criminalilor obisnuiti cum s-ar grabi fiecare sa zica(pt ca d'aia sunt in fiecare tara).

 

cat despre 'as vrea sa il ajut, dar nu cred ca pot' ...daca te interesa cu adevarat sa faci ceva in privinta asta aflai de mult raspunsul acestei dileme! :wink:

 

 

 

LoL. 1. nu ai inteles nimic din ce am postat, ma bucura lucrul asta. Nu eu m-am legat de studiile cuiva ci el de ale mele. nu ai avut rabdare sa citesti topicul, te inteleg. dar cel putin nu te mai baga aiurea.

 

2. m-am interesat, inainte sa se posteze accidentul pe forum. si mi s-a raspuns ca daca am avut hepatita nu pot fi donator. ce pana mea era greu de inteles din chestia asta ?

 

Faptul ca ne-am certat sau nu , nu releva decat ca am avut candva doua puncte de vedere diferite. nimic mai mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 167
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

LoL. 1. nu ai inteles nimic din ce am postat, ma bucura lucrul asta. Nu eu m-am legat de studiile cuiva ci el de ale mele. nu ai avut rabdare sa citesti topicul, te inteleg. dar cel putin nu te mai baga aiurea.

 

2. m-am interesat, inainte sa se posteze accidentul pe forum. si mi s-a raspuns ca daca am avut hepatita nu pot fi donator. ce pana mea era greu de inteles din chestia asta ?

 

Faptul ca ne-am certat sau nu , nu releva decat ca am avut candva doua puncte de vedere diferite. nimic mai mult.

 

 

uite si raspuns la 1 si 2:

 

Dupa cum ti-am spus si in pm, studiile mele nu pot concura cu cele 4 clase ale unui politist

 

aa plus scoala de robocopi de la campina

Mesaj completat

 

As fi vrut sa il ajut , dar din pacate eu nu pot dona, am avut hepatita acum vreo 14 ani... si din ce stiu nu pot fi donator...

Daca pot fi, cu siguranta o voi face..

 

..cat despre faptul ca ne-am certat, nu am facut-o pentru ca aveam idei diferite(pentru ca tu nu ai idei si argumente, ci f multe lucruri de spus si atat), ci pentru ca aveai aceiasi atitudine si inversunare de a fi luat in serios...pentru ca altfel nu inteleg...

 

ps: iti subliniez inca o data ca nu ai absolut nicio idee despre ce vorbesti si ca esti genul de om care se contrazice atat in vorbe cat si in fapte...si nu cred ca mai e cazul sa iti amintesc ca esti prezent cu injuraturi pe fiecare topic si la adresa fiecarui motociclist care a avut un accident cand tu stii f bine ca ai mers cu moto fara carnet si cine stie cate alte legi ai mai incalcat...

Editat de jinx22
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite si raspuns la 1 si 2:

 

 

 

..cat despre faptul ca ne-am certat, nu am facut-o pentru ca aveam idei diferite(pentru ca tu nu ai idei si argumente, ci f multe lucruri de spus si atat), ci pentru ca aveai aceiasi atitudine si inversunare de a fi luat in serios...pentru ca altfel nu inteleg...

 

ps: iti subliniez inca o data ca nu ai absolut nicio idee despre ce vorbesti si ca esti genul de om care se contrazice atat in vorbe cat si in fapte...si nu cred ca mai e cazul sa iti amintesc ca esti prezent cu injuraturi pe fiecare topic si la adresa fiecarui motociclist care a avut un accident cand tu stii f bine ca ai mers cu moto fara carnet si cine stie cate alte legi ai mai incalcat...

 

el s-a legat primul si m-am simtit nevoit sa ii raspund. cat despre donatie, credeam ca am raspuns. daca pot fi de ajutor cu altceva, cu cea mai mare placere.

 

da, am mers fara carnet, am lamurit problema asta. arata-mi mie injuraturile la adresa unuia care a facut accident :makeout: si purta macar casca.

 

Inca o data iti repet, nu ai avut rabdare sa citesti topicul si te inteleg. tu de fapt ce vrei sa spui ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

procuratura se subordoneaza rutierei?

nu postez pe acest forum in calitate de procuror si nici nightwolf in calitate de politist, ci in calitatea noastra de gigei care au o parere, asa ca nu cred ca se pune problema de subordonare :makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu postez pe acest forum in calitate de procuror si nici nightwolf in calitate de politist, ci in calitatea noastra de gigei care au o parere, asa ca nu cred ca se pune problema de subordonare :makeout:

Nightwolf in calitate de politist ? hai sa lamurim o data pentru totdeauna cine e nightwolf.

 

Citez motociclistii pe care i-am intrebat :

 

"Cine ma ? nightwolf ala e un ciumpalac care le tine ruleta la politisti"

Si m-au rugat sa ii adresez doua intrebari:

1. din cate accidente a cercetat, cate s-au solutionat ? pt ca de cercetat poate oricine, de solutionat probabil e mai greu.

2. De ce s-a facut politist ? Cand noi stiam deja ca e prost, nu mai e nevoie sa ne demonstreze.

 

Poate are placerea de a le raspunde. eu nu tin neaparat pt ca mi-au raspuns alti motociclisti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nightwolf in calitate de politist ? hai sa lamurim o data pentru totdeauna cine e nightwolf.

 

Citez motociclistii pe care i-am intrebat :

 

"Cine ma ? nightwolf ala e un ciumpalac care le tine ruleta la politisti"

Si m-au rugat sa ii adresez doua intrebari:

1. din cate accidente a cercetat, cate s-au solutionat ? pt ca de cercetat poate oricine, de solutionat probabil e mai greu.

2. De ce s-a facut politist ? Cand noi stiam deja ca e prost, nu mai e nevoie sa ne demonstreze.

 

Poate are placerea de a le raspunde. eu nu tin neaparat pt ca mi-au raspuns alti motociclisti.

 

 

:makeout: dude, ai luat-o razna rau de tot...si mai ai si pretentia sa fii respectat sau inteles!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:makeout: dude, ai luat-o razna rau de tot...si mai ai si pretentia sa fii respectat sau inteles!!!

Frate, crede-ma niciuna din vorbele alea nu imi apartin... ma jur. asa ca am rugamintea sa nu mi le atribuie nimeni, am specificat ca nu sunt ale mele si ca citez alti motociclisti.

Ala e raspunsul care mi-a fost dat cand am intrebat cine e nightwolf, eu unul habar nu am cine e. Nu l-am vazut in viata mea si sper ca nu vom avea nimic in comun niciodata in afara de pasiunea pentru motociclete

 

Aici am terminat si posturile pe acest topic si cearta cu nightwolf.

Editat de Weeman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In trafic , iti trebe cotiere genunchere, si alte alea cind mergi cu 30-40/ora?

nu-ti trebuie.

asa zice legea, ca nu-ti trebuie.

dar s-ar putea dovedi utile.

nu sunt 100% sigure.

dar reprezinta ceva mai mult decat 0%.

poate ar fi fost si in cazul baiatului asta ghinionist (n-am observat amanuntele, daca avea echipament etc.).

eu personal prefer ceva mai mult de 0%.

dar asta e doar alegerea mea, nu oblig pe nimeni sa faca la fel.

 

Bafta!

Si sanatate motociclistului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu postez pe acest forum in calitate de procuror si nici nightwolf in calitate de politist, ci in calitatea noastra de gigei care au o parere, asa ca nu cred ca se pune problema de subordonare :makeout:

era o gluma, mi s-a parut "dubios" cum a zis ca "sper ca si cats", ca si cand te urechea un bunic enervat :D

Mesaj completat

Nu l-am vazut in viata mea si sper ca nu vom avea nimic in comun niciodata in afara de pasiunea pentru motociclete

Eu iti doresc sa ai :wink: Pentru ca te incadrezi in clubul alora de-mi fura mie aerul :D

Mesaj completat

...si sa ma nimeresc in zona, sa fiu eu ciumpalaca aia care tine de ruleta. Promit sa te pup pe frunte daca ajut sa te masoare (imi amintesc cat ai fost de afectuos ieri)...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratior si surorilor,nu numai ca sunteti off topic dar tratati lucrurile prea personal!

Nimeni nu le stie pe toate si nimeni nu este detinatorul adevarului absolut!

Suntem motociclisti si avem o pasiune comuna (foarte periculoasa) iar functiile,joburile sau felul in care ne castigam existenta nu ar trebuii sa conteze!Parerea mea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OK. Vad de fapt ca nimeni nu intelege rostul acestei sectiuni a forumului, si anume de a trage invataminte si concluzii din greselile sau nenorocirile altora!

Ati continuat sa va balacariti aici ca la usa cortului, desi nu e nici momentul si nici locul. Aveti casute private unde va puteti trimite mesaje cate vreti si cum vreti...

In schimb, nimeni nu a donat un ml de sange, doar cateva incurajari si vorbe bune pentru care eu va multumesc in locul prietenului meu aflat pe patul de spital si al familiei lui. Familia si prietenii au donat pentru el si cred ca nu mai e nevoie. Va multumim si numai daca v-ati gandit sa mergeti sa donati!

Ii doresc sanatate multa prietenului meu si multa putere familiei pentru a-i putea fi aproape acum, cand are mare nevoie de ea si Dumnezeu sa o ierte si sa-i fie tarana usoara batranei care a decedat!

Rog un administrator sa inchida acest topic!

 

Asfalt uscat si drumuri bune! Aveti grija!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

era o gluma, mi s-a parut "dubios" cum a zis ca "sper ca si cats", ca si cand te urechea un bunic enervat :D

Mesaj completat

 

Eu iti doresc sa ai :) Pentru ca te incadrezi in clubul alora de-mi fura mie aerul :)

Mesaj completat

...si sa ma nimeresc in zona, sa fiu eu ciumpalaca aia care tine de ruleta. Promit sa te pup pe frunte daca ajut sa te masoare (imi amintesc cat ai fost de afectuos ieri)...

 

 

stimata domnisoara nicoleTa...ti-am urmarit cateva posturi de ale tale de-a lungul timpului si pot spune ca deja esti o ciumpalaca , dar atat de ciumpalaca incat nici ruleta aia nu o sa ajungi sa o tii in mana.tu esti musca aia care se baga stim noi unde si dupaia incerci sa iesi curata , dar cu totii stim unde ai fost...in afara de motocicleta prietenului pe camp ai mai mers cu altceva ? stii ce e ala motociclismul pe strada ? abtine-te sa vorbesti cand ai facuti 100 km , din care 70 in poligon si 30 pe camp . tot o tii pe a ta cu oxigenul ca ti-l fura X si Y...think twice lady poate tu il consumi ptr noi si las-o mai moale cu critica ca n-ai treaba cu sportul asta :) peace :)

Editat de VladSpeed
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am nevoie sa ma justific, dar ...

- cand nu aveam moto, mergeam cu orice si oriunde (offroad, poligon, strazi inchise)... moto prietenului, moto ale altor amici, moto ale rudelor ... pentru ca imi placea, mi-a placut dintotdeauna...

- si acum merg cu alte moto, nu doar a mea... iarasi, pentru ca imi place sa vad cum sunt si altele, pentru ca mi se da voie si pentru ca, daca se poate, de ce nu?

- merg si cu scuter, si cu bicicleta, si cu masina...

- daca e sa calculez doar cu moto meu, am facut 6.400 km din februarie pana acum. multi sau putini, astia sunt. In niciun caz nu sunt 100. Am trantit-o o singura data, cand am franat cu roata spate intr-o groapa si roata fata pe o bordura. Auto-accidentare, am fost singura parte implicata (acum vreo luna si ceva). Deduc ca accidentele se pot evita, e dreptul meu sa cred orice despre cum se pot evita accidente.

- am o pila "unde trebuie", aflu despre unele accidente si ma bag in seama. Iar, pentru ca imi place sa inteleg accidentele, sa vad ce mai pateste unul si altul din propria lui prostie, etc. Ciumpalaca sau nu, am tinut ruleta peste cativa morti. Nu mi s-a parut ca iti trebuie cine stie ce abilitati pentru a fi martor asistent. In plus, e o activitate care ma delecteaza. Daca tu preferi sa te joci pe comp, sa mananci fructe sau sa desenezi avioane, e treaba ta. Eu ma duc la accidente. fiecare cu placerile lui...

 

daca te "dor" atat de tare kilometrii, du-te pe afara, mai parcurge cativa, s-ar putea sa constati ca e mai placut decat sa vii aici sa aberezi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

- am o pila "unde trebuie", aflu despre unele accidente si ma bag in seama. Iar, pentru ca imi place sa inteleg accidentele, sa vad ce mai pateste unul si altul din propria lui prostie, etc. Ciumpalaca sau nu, am tinut ruleta peste cativa morti. Nu mi s-a parut ca iti trebuie cine stie ce abilitati pentru a fi martor asistent. In plus, e o activitate care ma delecteaza. Daca tu preferi sa te joci pe comp, sa mananci fructe sau sa desenezi avioane, e treaba ta. Eu ma duc la accidente. fiecare cu placerile lui...

 

imi permit sa intreb: "are you for real ?"

 

te rog frumos - din respect pentru cei diferiti de tine:

1. taci (a se citi "nu mai scrie")

2. nu mai posta poze de la accidentele despre care te informeaza "pila" - pastreaza-le! pentru placerea ta personala!

3. descrierea ta si a experientei tale relateaz-o pe alte topicuri si eventual pe blogul tau

4. citeste ce scrie la rubrica accidente - "sa invatam din greselile altora" - asa ca vezi punctul 3. Off-topic-urile posteaza-le in ar trebui sa fie preferabil on-topic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va rog, Nicole, orchid si toti ceilalti care aveti ceva de impartit, va rog, din respect pentru prietenul meu, pentru familia lui, pentru persoana care a decedat, pentru familia ei, pentru toti ceilalti membri ai acestui forum care nu sunt circari ca voi sau super piloti ca voi si care incearca prin citirea acestei rubrici din forum sa traga niste concluzii sau invataminte (din greselile sau necazul altora, asa cum am mai zismai inainte), va rog inca o data, CERTATI-VA IN P. U. L. A. MEA prin PM-uri! E chiar atat de greu de inteles? Sau mergeti in K.I.L.U' meu si donati sange (nu neaparat pt Razvan...) si apoi laudati-va aici ca ati salvat o viata sau ati facut o fapta buna!

Rog un moderator sa inchida postarile pt acest topic.

OFFTOPIC: Nicole, daca ai nevoie de M.A.C.I.U.C.A (si se pare ca ai, ca vad ca toata ziua stai si postezi pe acest forum), spune-mi si vedem cu rezolvam!

Este ultimul meu post pe acest forum!

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma scuzi, n-am sesizat estetica mesajului tau anterior. :)

 

 

Fata draga, tu chiar nu te-ai plictisit? Lasa-ne, te rog frumos. Esti pe langa subiect in 80% din posturile de pe forum. Nu ma deranjeaza ca esti habarnista, ma deranjeaza ca incerci cu adoare sa arati asta tuturor. Gata, pe bune, vezi-ti de blogul tau, de viata ta, de motoreta ta, in general vezi-ti de ale tale.

 

De la un topic despre un accident absolut stupid s-a ajuns, datorita tie si a altcuiva care vad ca pana la urma a lasat-o balta, la un topic de balacareli combinat cu un concurs de pisare la distanta. Ai macar o urma de decenta si nu mai scrie aici, probabil omul ala care zace acum in spital va citi toate astea si nu-i va pica prea bine sa vada cat de mult le pasa motociclistilor de suferinta lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu aveti nimic impotriva, poate mutati discutia pe privat.

 

Suntem la sectiunea de Accidente si intr-un topic unde se vorbeste despre starea unui motociclist accidentat si a pietonului lovit.

 

Prin a continua certurile si discutiile despre cine o are mai mare nu faceti decat sa va usurati pe acest topic si pe cei care incearca sa comunice referitor la subiect si sunt eclipsati de discutiile voastre despre spagi, cine se subordoneaza cui si cine are mai multe clase.

 

 

Aveti putin respect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am intrat de ceva timp pe topicul asta si sunt uimita sa vad ca, de cateva pagini multi dintre voi se cearta. Nu incerc sa critic pe nimeni. Aceste intamplari trebuie sa ne unesca si sa ne faca mai puternici ca si comunitate.

Cat despre motociclistul implicat in accident, cand ai sa citesti acest topic, ma bucur ca esti mai bine, insanatosire grabnica si te asteptam cat de curand printre prieteni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MI-a fost greu sa citesc acest topic sarind multe si degeaba comentarii pentru ca cel mai mult ma interesa cum, cand s-a intamplat accidentul, cum s-au rezolvat lucrurile si care e starea actuala a motociclistului, respectiv a celorlalti implicati in evenimentul neplacut.

Cred ca multi dintre voi nu au idee ce insemna forum si care sunt regulile de bun simt atunci cand ai ceva de spus.

Sanatate multa si asfalt uscat!

PS: Cred ca nu prea exista operatori pe aici sa mai cenzureze prostiile unora .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incredibil. bun-simt, calm, cumpatare, simtul penibilului? oriunde, dar nu aici. mi-e scarba de ce mi-a fost dat sa vad labartat pe 16 pagini. aveam o oarecare doza de respect pentru motociclisti, motociclist am fost si eu pana in momentul cand am vazut urmarile acestui accident. imi voi vinde motorul si voi uita ca am categoria A in permis. va consideram deosebiti fata de restul oamenilor, dar vad ca majoritatea dintre voi se scalda in abjectie si penibil. sincer, imi provocati greata. pacat ca necazurile ii lovesc numai pe cei care nu merita. nu va mai deranjati sa-mi raspundeti, nu voi mai vizita portiunea aceasta din forum, probabil nici nu intelegeti ce ati gresit.

 

informatii despre incident? ofer doar in particular, ma puteti gasi la id-ul de messenger r148841. nu uitati sa va specificati nickul de pe forum, ca sa verific daca meritati sau nu vreo informatie.

 

nu va doresc nimic, balaciti-va in continuare in mizeria pe care o vomitati fara intrerupere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuze, nu ma pot abtine, stiu ca e offtopic, totusi:

 

...Ciumpalaca sau nu, am tinut ruleta peste cativa morti. Nu mi s-a parut ca iti trebuie cine stie ce abilitati pentru a fi martor asistent. In plus, e o activitate care ma delecteaza.

te delecteaza sa tii ruleta peste morti? te rog, detaliza, e un subiect pe care poti sa deschizi un topic de succes la matrimoniale.

 

mutati-l la alt spital... Floreasca sau Ortopedie (Foisor)...

 

mie nu mi-ar placea sa am problema pe care o are el, si sa fiu la Bagdasar

interesant. adica tu stii ca te muti de la un spital la altul la fel cum schimbi un hotel cu alt hotel in concediu. "la ce are el", poate floreasca, mai putin Foisor (asta ca te vad experta). cu siguranta municipal, mai bine nu se putea, acolo e omul si e bine ca e acolo. pe de alta parte, daca ai lovitura la cap ai cam vrea sa fii la bagdasar (de neurochirurgia de acolo ai auzit?)

 

auzi Nicole, nu esti tu aceea care scrie corect ortoepic? ca ineptia cu care scrii lucruri pe care le crezi de mare vaoloare imi pare cunoscuta de undeva.

oricum, ai facut un tandem istoric cu weeman, keep it up.

 

OFFTOPIC: Nicole, daca ai nevoie de M.A.C.I.U.C.A (si se pare ca ai, ca vad ca toata ziua stai si postezi pe acest forum), spune-mi si vedem cu rezolvam!

asta e o treaba de mare angajament. te rog sa ne tii la curent.

 

ontopic:

din acest topic ar fi putut iesi ceva educativ daca nu isi bagau unii picioarele. ar fi fost de detaliat cateva aspecte a ce inseamna un os rupt, cum a fost reparat, cum s-a pus si ceva piele peste os, in general cam cum se deruleaza o astfel de situatie. fara balacareli la adresa "sistemului", doar cum functioneaza. doar ce ar trebui sa faci, si ce ar trebui sa eviti.

tot nu am inteles ce operatie i-au facut de a avut nevoie de sange. asta ar fi de stiut.

cred ca asa ceva ar ajuta, mai mult decat balacareli la adresa doctorilor, politiei, justitiei, radet si timpului probabil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum incepe cearta pe tema " NU VA MAI CERTATI INTRE VOI" ...nu ai ce sa le faci AZAZEL, asta e romanu!

 

mai bine deschizi alt topic daca prietenul tau are nevoie de sange! aici certurile vor merge pana la nesfarsit..iti dai seama sa se intalneasca bikerii astia pe la vreo intrunire....

 

multa sanatate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te delecteaza sa tii ruleta peste morti? te rog, detaliza, e un subiect pe care poti sa deschizi un topic de succes la matrimoniale.

ma vad obligata sa iti continui offtopicul. Da, ma delecteaza, dar cred ca de matrimoniale au nevoie altii de pe aici, care nu traiesc decat pentru a mentiona ciocane, maciuci, etc ... Ma indoiesc ca astfel de indivizi ar putea avea, vreodata, cu toate eforturile, un minim succes in plan personal.

interesant. adica tu stii ca te muti de la un spital la altul la fel cum schimbi un hotel cu alt hotel in concediu. "la ce are el", poate floreasca, mai putin Foisor (asta ca te vad experta). cu siguranta municipal, mai bine nu se putea, acolo e omul si e bine ca e acolo. pe de alta parte, daca ai lovitura la cap ai cam vrea sa fii la bagdasar (de neurochirurgia de acolo ai auzit?)

te poti muta de la un spital la altul, foarte simplu, la cerere. Nu stiu de ce te-ai dori la Bagdasar daca ai o problema ortopedica. Neurochirurgia nu ajuta la picioare. Cel putin asa mi se pare... Si daca incep sa am palpitatii, nu ma duc la oftalmolog. N-as recomanda nimanui sa apeleze la Municipal, pentru niciun fel de problema. Am fost pe acolo, stiu ce se intampla si nu e un spital pe al carui personal UPU sa te bazezi cu toata increderea. Personal, daca as avea o problema, as ocoli Municipalul.

auzi Nicole, nu esti tu aceea care scrie corect ortoepic? ca ineptia cu care scrii lucruri pe care le crezi de mare vaoloare imi pare cunoscuta de undeva.

oricum, ai facut un tandem istoric cu weeman, keep it up.

IHI. VAOLOARE.

ontopic:

din acest topic ar fi putut iesi ceva educativ daca nu isi bagau unii picioarele. ar fi fost de detaliat cateva aspecte a ce inseamna un os rupt, cum a fost reparat, cum s-a pus si ceva piele peste os, in general cam cum se deruleaza o astfel de situatie. fara balacareli la adresa "sistemului", doar cum functioneaza. doar ce ar trebui sa faci, si ce ar trebui sa eviti.

tot nu am inteles ce operatie i-au facut de a avut nevoie de sange. asta ar fi de stiut.

cred ca asa ceva ar ajuta, mai mult decat balacareli la adresa doctorilor, politiei, justitiei, radet si timpului probabil.

tot ontopic, sper ca motociclistului ii e mai bine. Ce inseamna un os rupt, stim toti. Presupun ca daca s-ar da detalii despre afectiunea tisulara, ar depasi cunostintele medicale ale multora. In plus, ar fi bine sa fie (dar, din pacate, nu cred ca este, atat de repede) reparat. Daca a fost vorba de o reconstructie, tind sa cred ca nu s-a pus "piele peste os". Asta pentru ca nimeni nu isi va imagina, medic fiind, ca un os neactionat de MUSCHI poate fi util cuiva. Probabil te-a interesat plastia musculara, daca a fost cazul. Cu toate ca pacientul stie, in termeni generali, ce operatiuni i s-au facut, inteleg ca tu doresti, foarte precis, informatii pe care doar chirurgul ortoped ti le poate da. Ca atare, apeleaza la victima (sau prietenii sai) si gaseste medicul. Asta daca nu cumva se intampla sa posteze aici.

Editat de Nicole
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

on: asta e buna, medicul mai lipsea sa posteze aici

off: de 3 zile nu ma mai plictisesc la munca. Multumesc

Vorba cuiva de mai sus... daca te prinde careva pe la vreo intrunire :)

on/off: nu vreau sa stiu ce era aici, daca Nicole era moderator :)

Editat de anna_125
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...