Sari la conținut

Detinatori de Yamaha R6


sacal
 Share

Postări Recomandate

sal am si eu un r6 model 2000 si am si o intrebare .! imi spuneti si mie faza scurta vi se aprinde pe un singur far sau pe aman2a

 

 

Salut.Model 2000 am si eu.Se aprinde pe amandoua.Atat faza scurta cat si cea lunga.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu stau la intersectia cu fundeni. Am mai vazut un GSX-R acolo.

p.s. unde o ti ?

o tin langa bloc. mai sunt vre o doua motoare pe aici. vreau sa mi montez si eu buloane insa caut unele la un pret mai subtire. si eu as fi interesat sa vad modul de prindere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o tin langa bloc. mai sunt vre o doua motoare pe aici. vreau sa mi montez si eu buloane insa caut unele la un pret mai subtire. si eu as fi interesat sa vad modul de prindere.

 

Buloane nu am dar vreau sa-mi pun. Vezi ca sunt anunturi si poti sa ceri mai multe detali acolo.

Din cate stiu eu sunt de mai multe feluri iar parerile referitoare la folosirea lor sunt impartite.

Poate ne intalnim, daca vrei, sa comparam motoarele intre ele (comportamente,zgomote,pareri). Sunt cateva chestii pe care as vrea sa le urmaresc la un model identic cu al meu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buloane nu am dar vreau sa-mi pun. Vezi ca sunt anunturi si poti sa ceri mai multe detali acolo.

Din cate stiu eu sunt de mai multe feluri iar parerile referitoare la folosirea lor sunt impartite.

Poate ne intalnim, daca vrei, sa comparam motoarele intre ele (comportamente,zgomote,pareri). Sunt cateva chestii pe care as vrea sa le urmaresc la un model identic cu al meu.

ne vedem, sa se faca frumos peafara si poate in weekend stabilim o intalnire. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ne vedem, sa se faca frumos peafara si poate in weekend stabilim o intalnire. :burnout:

O.K. buna idee. Am lipsit weekendu asta din Bucuresti dar weekendul urmator sunt prezent.

 

am un yamaha r6 din 99 si vreau sa va intreb daca modelele din 99 au ABS?

 

funny :cheers:

NU

 

 

--- Mesaj completat în 08 Apr 2008 19:25 -------------
am si eu doua intrebari:

 

1. la cat aveti reglat relantiul ?

2. unde pot sa fac o sincronizare a carburatoarelor buna si cat ma costa ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce ulei imi recomandati si unde as putea gasi filtru de ulei (r6 2000 decembrie)

 

ms

 

MOTUL 300 V, e mai scumpuț, dar cică-i cel mai bun :angryfire:

cât despre filtru... eu l-am luat direct de la mecanic :angryfire:

 

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aveti cumva idee cat costa o baie de ulei pentru r6 2000? sau daca se poate inlocui doar capacu ala rotund

Daca e vorba de partea stanga e capacul de la alternator si se poate schimba doar acela, e-bay, comanda, dezmembrari, etc.

 

Caut far dreapta pentru R6 model 2000 :)

Editat de skydiver
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incet incet intru si eu pe aici ...sunt din sibiu ...si in curand voi iesi cu un R6 din 2000 pe stradute. pana una alta ...o intrebare scurta... cum imi reglez ambreaju sa prinda mai de jos ...am incercat de la piulita din maneta ..si nu prea merge....si am un joc in acceleratie ... innainte sa prinda gaz...joaca maneta...cum fac sa dispara jocul acela de aprox 1 cm >

 

multu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal. Am si eu un R6 2003 . Zi-mi si mie ce ulei sa folosesc (ceva bun).

 

baietzi am o intrebare sunt un incepataor am 3 ani pe 2 roti cam 25000km dar pe scoter...:rusinica: si vreau eva mai mare logic ..intrebarea este yamaha r6 credeti ca ar fi potrivita pt un incepator ??plss raspunsuri serioase msms

Sal. Si eu sunt incepator si am un R6 2003 . Sa stii ca e o motocicleta nervoasa rau dar daca ai grija cu ea e ok. Bafta si asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v changed the title to Viteză maximă Yamaha R6 2004

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...