Sari la conținut

Detinatori de Yamaha R6


sacal
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut R6 2004 negru, militari - autogara :kiss: Sugestii: vreau sa-mi montez o toba scurta 2bros (gen gsxr. r6'06). Ar vi vreo problema?modificari majore?

 

 

la suzuki toba se prinde bolt on(adica are 3 surubi)... depinde teava intermediara mai pe romaneste ( Link pipe-ul) ,daca pui niste poze cu prinderea de la toba imi pot face da o parere. si casca aia de la icon nu e cam slaba ?! bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e cineva care are vreun r6 2000 la dezmembrat?

 

0768 307 883

 

ms

 

am eu cateva componente de R6 din 2000 daca te intereseaza, motor pe cadru de pe care mi-am luat chiuloasa, telescoape plus alte cateva..tel: 0744-296064

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

 

si cum spuneam intr-un post anterior, mi-am liut R6.

Albastru din 2003, foarte misto.

cam tare pentru mine, dar ma descurc.

am o singura problema, s-a aprins un beculet galben pe bvord.

de la ce poate fi?

 

in rest o bomba pe roti.

 

numai bine!

Alex

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am shi eu un R6 2001 lam luat la 19.700 km si am 25.000 .. merge destul de bn ! in poze e cam nespalat...e de la tipul de unde lam cumparat ... arata mult mai bn spalat... sper sa nu va dezamagesca pozele :(:D

post-26104-1215896371_thumb.jpg

post-26104-1215896398_thumb.jpg

Editat de ciocolata
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

saliu !!

 

am o intrebare. cum pot sa imi reglez si eu farurile sa bata mai jos! am inecrcat as dau masca de la far jos. si nu pot nici cum sa mic de faruri?

 

cand l-am luat pozitiile merg pe amandoua faruri. si mai bat si mai sus decat trebe ii inebunesc pe toti care vin din contra sens.

 

 

multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

saliu !!

 

am o intrebare. cum pot sa imi reglez si eu farurile sa bata mai jos! am inecrcat as dau masca de la far jos. si nu pot nici cum sa mic de faruri?

 

cand l-am luat pozitiile merg pe amandoua faruri. si mai bat si mai sus decat trebe ii inebunesc pe toti care vin din contra sens.

 

 

multumesc

 

 

la a mea ( tzr50 ) ca si la altele banuiesc .. in mijlocul farului tre sa fie un surub cu un arc pe el .. din cate stiu eu din ala se regleaza :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

 

la R6 2003 cate becuri de faza scurta si lunga trebuie sa fie?

eu am unul singur pt faza scurta si unul pentru faza lunga.

Mi se pare cam slaba lumina pentru faza lunga si cred ca am si becuri bune ca au o lumina albastra.

 

merci,

alex

post-18212-1216067708_thumb.jpg

post-18212-1216067720_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu este nici un surub in mijloc... am cautat eu mai demult

exista o singura sansa, cred: dai botu jos si reglezi farul din cele 4 suruburi care tin farurile (doua in partea de sus, doua in partea de jos) au niste garnituri de cauciuc, peste garniturilea alea incearca sa pui niste adaosuri (saibe) sa stea farul mai aplecat in fata. alta cale nu vad, ori nu am fost eu atent la reglaje.

R6 din 2003 are parca cate doua becuri pe fiecare far ca la bmw si cred ca unu e pe faza scurta si unul pe lunga. iti pui pe scurta doua becuri mai mici, normale si pe lunga doua gen "cireasa" de alea tguiate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

 

la R6 2003 cate becuri de faza scurta si lunga trebuie sa fie?

eu am unul singur pt faza scurta si unul pentru faza lunga.

Mi se pare cam slaba lumina pentru faza lunga si cred ca am si becuri bune ca au o lumina albastra.

 

merci,

alex

un singur bec pe faza scurta si unul pe lunga dc ii pui xenon o sa vezi mult mai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

shark iulian...exagerezi..... aici se vb de r6...dute shi te lauda in alta parte....

nu exagerez vb din experienta ca la fel am patit si eu nu vedeam nimic dc intram pe o strada mai intunecata dc erai un pic atent vedeai ca de r6 vorbeam

Editat de marius.bkr06
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buloane de la LSL pe louis.de / iar farul se regleaza cu ajutorul celor 2 suruburi (care sunt pe diagonala unul e pt orizantal si celalalt pt vertical ~ e manualul pe net pus! )

Editat de christian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incercam sa te invit la o intrunire draga mie. Daca intri in defensiva atunci te las sa traiesti in 600cm3 :kiss:

Nu crezi ca exagerezi din'nou ? Poate ai descoperit tu acum ''asa tarziu'', dar R1 se vinde de vreo 10 ani,sau incerci sa reinventezi roata ?

Intelegem ca esti entuziasmat ca te dai cu miaru' si traiesti in 1000cm3,dar sunt altii ''si mai si'' care au buse si cica traiesc in 1300-1400cm3,dar ei nu se mai agita ca sifonul precum faci tu.

Nu cumva sa ajungi sa imparti fluturasi pe la intersectii cu r1 !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Curand o sa ies din Clubul detinatorilor de r6... o sa-mi fie dor..candva o sa ajung iar la r6...motocicleta asta parca are suflet..caracter..personalitate.e greu de uitat... o sa intru in clubul detinatorilor de Ktm ..deocamdata..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

 

Mai am o problema, de data asta un la cap. Mi-am comandat crashpaduri si ma doare sufletul sa tai carenele pentru a le monta. :kiss:

Nu exista alta varianta cu o alta prindere/adaosuri ceva in care sa nu mai fie necesara gaurirea carenelor?

Si-a pus cineva? As vrea sa vad niste poze pentru a ma mai linisti un pic.

 

P.S - super motor, e mai mult decat ma asteptam.

 

numai bine!

Alex

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v changed the title to Viteză maximă Yamaha R6 2004

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...